Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Ela Graf
Autor Wiadomość
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 30 Stycznia 2011, 14:59   

elam napisał/a
yyy ktoś mnie jeszcze pamięta ?

Pamiętamy i tęsknimy :)

elam napisał/a
no i się pocieszyliśmy, pocieszyliśmy.... i kupa z cynamonem, czyli ksiunszki nie bendzie

Nie martw się, jesteś w elitarnym gronie. Kiedyś robiliśmy listę salonu odrzuconych.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 30 Stycznia 2011, 15:00   

elam, nie łam się. Twoja książka wyleciała z planów wydawniczych w dobrym towarzystwie :)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 30 Stycznia 2011, 15:01   

;P: Ziuta ;P: ja Ciebie też pamiętam :) BUZIACZEK :!:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 30 Stycznia 2011, 15:03   

:oops:
bardzo mi miło
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 30 Stycznia 2011, 15:21   

Cytat
yyy ktoś mnie jeszcze pamięta ? :)

Brakuje tu Ciebie :)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Stycznia 2011, 15:24   

niom, brakuje
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 30 Stycznia 2011, 15:30   

nureczka napisał/a
Twoja książka wyleciała z planów wydawniczych w dobrym towarzystwie :)

Powiedziałbym wręcz, że doborowym :mrgreen: Lekko nie ma (wiem po sobie) ale prędzej czy później coś się musi znaleźć. Szkoda tylko tego czasu.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 30 Stycznia 2011, 15:33   

Cześć elam :)
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 30 Stycznia 2011, 15:43   

to jak pudełko ptasiego mleczka ;P:

Aż się zdziwiłam, ile czasu minęło. Jak to szybko leci. praca-sen, praca-sen, praca-sen, praca-sen, praca-sen, weekend: sen, internet, sen, rodzina, sen, praca-sen, praca-sen, praca-sen, praca-sen, praca-sen, i jakoś minęły miesiące i LATA.

praca jest bee.
fantastyka jest cacy.

tylko jakoś przez tę pracę nie ma ani czasu ani siły na fantastykę.
ale poszukam ;)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 30 Stycznia 2011, 15:45   

elam napisał/a
tylko jakoś przez tę pracę nie ma ani czasu ani siły na fantastykę.
ale poszukam ;)

Poszukaj koniecznie, nawet w paskudne dni z fantastyką jest łatwiej.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 30 Stycznia 2011, 15:50   

dni nie są paskudne, po prostu mijają ...
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 30 Stycznia 2011, 15:56   

greeemlineeeek!
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Stycznia 2011, 21:29   

Elam!!! Jesteś! :D
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 30 Stycznia 2011, 23:43   

Elam, nie przejmuj się i nie poddawaj. Zanim Herbert wydał Diunę odrzuciło ją dwunastu wydawców.
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 30 Stycznia 2011, 23:54   

elam, miło Cię widzieć. :)
<głaski>
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 31 Stycznia 2011, 00:11   

elam don't worry spotkała nas ta sama historia :D Ale ja też się nie przejmuję, ja pisze Martva wydawnictw jest kilka...
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 31 Stycznia 2011, 08:06   

Wróciłaś Elam (wiedziaaam :wink: ), zostaniesz? Zostań, co?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Stycznia 2011, 09:53   

Tak elma, zostań, bo jak nie zostaniesz, to cię tutaj nie bedzie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 31 Stycznia 2011, 20:28   

oo ... nie no, jak by to było, gdyby mnie nie było ? :) łyso.
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 31 Stycznia 2011, 22:08   

Elam powodzenia i czekam na opowiadanie bo poprzednie były fajne :wink: .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 25 Marca 2011, 15:04   

No i już wiadomo na 100% oficjalnie: w numerze majowym Ela Graf "Miłość ci wszystko wypaczy" :D
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 25 Marca 2011, 18:00   

Bielskie uderzenie?
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 26 Marca 2011, 02:35   

Niezaplanowane acz zmasowane :P
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 27 Marca 2011, 09:33   

Powrót starej gwardii. To będzie dobry numer.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 9 Maj 2011, 22:15   

RaV_Gluchowski napisał/a
Hm, to ja czegoś nie rozumiem... No bo rozumiem, jesli Autor nie chce podawac okreslonych wiadomości na swój temat (data i miejsce urodzenia, zamieszkania, occupation itp), rozumiem, jesli nie chce podawać swego wizerunku do powszechnej wiadomości (zdjęcie), no, ale WCALE nic ??? To naturalnie pełne prawo, ale postawa dla mnie niezrozumiała. Samą istota pisania jest chęc podzielenia się SOBĄ z innymi
Inaczej mozna się za ghost writera zatrudnić i pisać, a chocby i Pany Samochodziki (że troszkę złosliwnę pod Innym Adresem).

Może, gdybym wiedział coś więcej o świecie Gremilinka - a choćby i z notki, mniej surowo był oceniał opowiadanie...

hrabek napisał/a
Mam prośbę, nie szukajcie afery na siłę. Nie wiadomo, czy Elam nie chciała zamieścić notki, czy może chciała, ale ta nie zmieściła się na stronie, czy może redakcja przegapiła i autorki nie podpytała. Niechęć autorki była jedną z hipotez i nikt jej oficjalnie nie potwierdził. Nie ma co komentować tak naprawdę. Równie dobrze mogło wypaść ze składu w ostatniej chwili przez przypadkowe wciśnięcie klawisza delete.


oj widzę, że dyskusja na temat mojej tożsamości była :)
By zadowolić ciekawość RaV_Gluchowskiego i podziękować innym;
- Redakcja nie przegapiła. Ja przegapiłam. Rzadko zaglądam na skrzynkę mailową która służy mi za kontakt z Redakcją, na NK, facebooki, gg, oraz na to forum też, niestety. Zajrzałam za późno... komputer mi się zepsuł [Nureczko, przepraszam, zawaliłam... :( ]
Nie mam aktualnej fotografii dostatecznie dobrej jakości, a zdjęcie sprzed 15 lat to hipokryzja. Więc...
- Nie wydaje mi się, by brak notatki był jakąś tragedią. Nie mam potrzeby chwalenia się naokoło, że Ela Graf to ja, o popatrz, moje opowiadanie i moje zdjęcie, ooo, i napisali, że mam dwa tytuły magistra i w ogóle jestem taka mądra OOOO.
- Jestem tylko wielbicielką dobrej Science-fiction, zdarzyło mi się napisać kilka opowiadań, które wydrukowano... i tyle... pozbyłam się już złudzeń i snów o karierze, Hugo , Nebula, ekranizacjach przez Spielberga itd... więc co mi po notce ? :)

Co do historii Dimoona,
- zaczęłam je pisać w 2003 roku, kiedy jeszcze nie było mody na wampiry. Szkoda, że tak się to rozciągnęło w czasie. Miałam nosa, ale i pecha :)
- nie musi się podobać. To nie jest science-fiction, tylko czytadło. Miało być lekkie, łatwe i przyjemne, taki popcorn. Bo zdecydowana większość tego, co napisałam, jest bardzo smutna. Dimoon miał być dokładną odwrotnością moich etycznych rozterek.

notka biograficzna ?
Ela Graf. Trochę schorowana i zaokrąglona była nauczycielka przed 40-tką, pracująca obecnie, z konieczności, w zawodzie całkowicie sprzecznym z jej wykształceniem i zainteresowaniami. Egocentryczna- empatyczna- optymistyczna istota, interesująca się niemal wszystkim, i mocno wierząca, że w komputerach siedzą gremlinki, do których należy czule przemawiać, a wtedy wszystko gra.
Czyli : u mnie wszystko w normie... :D
- może być ? :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 9 Maj 2011, 22:32   

Ja też stękałem na brak notki, więc powiem: może być. ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
RaV_Gluchowski 
Luke Skywalker


Posty: 224
Skąd: Tychy
Wysłany: 9 Maj 2011, 22:39   

Strasznie dziekuję za tak dokładne zaspokojenie mej ciekawości, i przepraszam, jeśli Pani potraktowała moje trochę zadziorne (jak to okreslił Fidel) wpisywanki jako zbyt nachalne ciekawstwo
Chciałem tylko powtórzyć, to co było na ogólnym forum - niby zawsze opowiadanie powinno bronić się samo, ale mam na uwadze, jal DRASTYCZNIE zmieniła odbiór dzieł Lovecrafta, jak wiele mi wyjasniła, lektura Jego biografii.
Stąd pewne znaczenie jakie przykładam do notki. Znaczenie to nie tylko ma na celu zaznajomienie mnie z danymi osobistymi, ale daje jakąś nadzieję na ujrzenie perspektywy prac Autora.
Niewymownie mi przykro, że należę do kręgu osób, do których Pani opowiadanie nie trafiło. Niby zawsze tak jest, że są różne gusta, ale znacznie przyjemniej się wychwala pod niebosa, niż pisze ciężkie sformułowania typu "nie trafiła do mnie historia" :oops:
Myślę, ze większa grupa Pani opowiadań mogłaby lepiej zafunkcjonować, bo, jak już ktoś zauważył, niektóre powiązania wychodzą poza akcję historii, i mogłyby zaiskrzyć z szerszej perspektywie. A, przede wszystkim , każdemu się nie dogodzi :wink: ma Pani wierną grupę sympatyków i to jest Pani sukces.

PS
Nie zaakceptuję Pani trochę zrezygnowaniego tonu o niespełnionych ambicjach na Nebule i duże ekranizacje - w końcu Pani pisze i ma grupę sympatyków. Byłą już taka bezrobotna angielska zdaje się nauczycielka przed czterdziestką - Joanne Rowling się nazywała i w ciągu dwóch zdaje się lat wszytko to osbiągnęła :wink: (no, może Hugo czy Nebule to jeszcze nie ...) A zresztą, co jaj mam powiedzieć ,20 late temu uważałem, że jest Nas na świecie Czterech - Trzej Muszkieterowie - E.A.Poe. H.P.Lovecraft i Stefan Grabiński, oraz ja - d'Artagnan. No i okazało się, ze tym d'Artagnanem weird fiction jest Clive Barker, a mnie talentu to starczyłoby może, żeby jak Masterton pisać, a to jak na me abicje dużo za mało...

PPS
A wampiry - prawda, jakie to irytujące, ta dramatyczna pop-pularność (i zabójstwo Mitu). Tu też jestem ofiarą, napisaem, a blisko ćwierć wieku temu, taką balladę "Głód" wampiryczną, gdzie się i zbuntowana wampirzyca pojawiała, i Rodziny wampirze itp... jakież to było wtedy oryginalne... teraz wygląda jak notatka na marginesie licealistki.... :?

Serdecznie pozdrawiam, życzę sukcesów literackich i DUUŻO zdrowia !
_________________
Cthulhu fhtagn !
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Maj 2011, 22:54   

Pani Elu, jak Pani się czuje?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Maj 2011, 08:44   

Gremlinku, fajnie że wpadłaś choć na chwilę! :D
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 10 Maj 2011, 17:11   

Fidel-F2 napisał/a
Pani Elu, jak Pani się czuje?


heh.. trochę zbita z pantałyku ? nieprzyzwyczajona, żeby tu na forum mnie od Pani wyzywali :P
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group