Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Co im ziemia zrobiła złego?
Autor Wiadomość
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 12:04   

ihan, czegoś nierozumiem, kwestionujesz możliwość sproszkowania zamrożonego głęboko mięsa? Jedna z niewielu Sond jakie pamiętam to ta w której Kurek z Kamińskim młotkiem z rtęci rozbili na proszek gumowego węża. Nie widzę przeszkód aby w ten sposób (no dobra mogą być infradźwięki) potraktować głęboko zamrożone zwłoki. Mogę sproszkować lód, czemu nie mięso?
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 12:05   

Z tego tekstu nie wynika tak naprawdę nic, bo raz piszą tam o suchym lodzie, a za chwilę o temp. - 196.
Co do rozpadania się - mój błąd, zrozumiałem, że chodzi Ci o proces związany tylko z zamrażaniem.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 12:09   

ja napisał/a
... wrzuć sobie np. jabłko do ciekłego azotu i zobacz co się stanie. Zadziałaj potem na nie mechanicznymi wibracjami, jeśli nie otrzymasz proszku osobiście ci złożę gratulacje.


No właśnie NIE kwestionuję. Byłabym zdziwiona, gdyby proszku NIE otrzymano.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 12:12   

Oki :D Teraz rozumiem
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 12:20   

Dżejes, Rafał, cieszę się, że się rozumiemy :)
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 12:57   

Cytat
wiele bardziej podoba mi się pomysł, o którym gdzieś kiedyś czytałem - czyli szwajcarski cmentarz, gdzie zmarłych się kremuje, a prochy podsypuje między korzenie młodego drzewka. I taki park powstaje, przy drzewach tabliczki kto leży.


O! To jest dobre. Słyszałem o jeszcze lepszym pomyśle. Chyba jakaś skandynawska firma oferuje tę usługę. Zmarłego spala się na węgiel, a z węgla robi sztuczny diament. I zamiast dziadka w trumnie otrzymujemy z niego malutki kamyk szlachetny. Można go wsadzić w wisiorek, czy pierścionek i mieć bliską osobę na zawsze przy sobie.

Cytat
Jedna z niewielu Sond jakie pamiętam to ta w której Kurek z Kamińskim młotkiem z rtęci rozbili na proszek gumowego węża. Nie widzę przeszkód aby w ten sposób (no dobra mogą być infradźwięki) potraktować głęboko zamrożone zwłoki. Mogę sproszkować lód, czemu nie mięso?


A jasne, sam się bawiłem „wściekłym azotem”. Między innymi w kruszenie gumowego węża, jak w Sondzie. Jednak po rozmrożeniu drobiny sproszkowanego węża na powrót zamieniły się w giętkie kawałki gumy. To samo będzie z mięsem, po podgrzaniu zamrożonego pyłu mięsnego otrzymamy bezkształtną papkę mięsną. To lepiej zastosować tak zwaną liofilizaję, czyli usunięcie wody na zimno z proszkowanego trupa (pod zmniejszonym ciśnieniem). Otrzymamy wtedy kupkę proszku, którą można użyć jako wysokokaloryczny nawóz (bo to będzie sam węgiel i minerały).
Po co przechowywać sproszkowanego trupa w chłodzie? Ile to będzie kosztowało? I po co? Lepiej nawozić martwymi glebę.
 
 
Lump Kałmuk 
Klapaucjusz


Posty: 973
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 13:11   

Cytat
Lepiej nawozić martwymi glebę.

A ja pytam, co z rytualnymi pochówkami? Przecież to nadal są prochy przodków, nie? Czy trzeba je sprowadzać tylko i wyłącznie do nawozu?
_________________
In the depths of the mind insane
fantasy and reality are the same
 
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 13:28   

A to już jak wola, czy tam kulturowe tradycje.
Mnie, po śmierci mogą poszatkować na przeszczepy (jeśli coś się jeszcze nada), a resztę użyć do nawożenia. Przynajmniej się człowiek do czegoś przyda. Po co gnić nadaremno?
Oczywiście jeśli ktoś ma taką wolę to niech sobie nawet piramidę buduje, zatapia w ciekłym węglu i zamawia najwymyślniejszą ceremonię u Kruka. Proszę bardzo.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 13:28   

ziemia droga jest, zwłaszcza w miastach. a cmentarz to hektary hektarów, czasami w samym centrum.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 13:29   

savikol napisał/a
Jednak po rozmrożeniu drobiny sproszkowanego węża na powrót zamieniły się w giętkie kawałki gumy. To samo będzie z mięsem, po podgrzaniu zamrożonego pyłu mięsnego otrzymamy bezkształtną papkę mięsną. To lepiej zastosować tak zwaną liofilizaję, czyli usunięcie wody na zimno z proszkowanego trupa (pod zmniejszonym ciśnieniem). Otrzymamy wtedy kupkę proszku, którą można użyć jako wysokokaloryczny nawóz (bo to będzie sam węgiel i minerały).


Też o tym pomyślałam. Można by liofilizować i pakować próżniowo, tylko po co. Jednak obawiam się, że jakoś ten problem będzie trzeba rozwiązać w przyszłości, znaleźć alternatywę dla kremacji. Bo niezależnie od kultu przodków, możemy zacząć patrzeć inaczej na ten kult, gdy zaczniemy być dosłownie zasypywani przez tych przodków.
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 13:36   

Spoko, spoko. Przyroda da sobie radę z utylizacją organicznych odpadów. Nie ma co się pieścić i w nieskończoność składować trupy, pozwólmy działać matce naturze. Wszyscy jesteśmy zbudowani z substancji, krążących wkoło w ekosystemie Ziemi. Atomy, z których się składamy, wielokrotnie przeszły cykl, będąc kiedyś i roślinką i zwierzątkiem i, za przeproszeniem, gó.wnem. Także trupem i to nie raz. Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz.
 
 
eta 
Luke Skywalker

Posty: 218
Skąd: pomorze
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 14:12   

nie wspominając o tym, że każdy atom naszego ciała powstał w gwiaździe i został wysłany na Ziemię w gigantycznym wybuchu NOVEJ.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 14:19   

Przy pomocy prostych obliczeń można dojść do zaskakujących wniosków. Np. że przy każdym wdechu prawdopodobnie zaciągamy do płuc co najmniej jeden atom z ostatniego tchu Juliusza Cezara. Na przykład.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Lump Kałmuk 
Klapaucjusz


Posty: 973
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 14:20   

savikol napisał/a
Przyroda da sobie radę z utylizacją organicznych odpadów

I tu znów wracamy do tematu natura vs. cywilizacja. Kłopotem nie jest to, że natura sobie nie poradzi. Kłopot w tym, że wzrasta gęstość zaludnienia, ergo więcej trupów, a coraz mniej miejsca na pochówek. I o ile natura sama sobie radzi, to niedługo cmentarze mogą być traktowane jako wysypiska, bądź utylizatornie ze względu na brak miejsca na składowanie zwłok i czekanie, aż same się rozłożą. A ekologia nie ma tu nic do rzeczy.
_________________
In the depths of the mind insane
fantasy and reality are the same
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 14:23   

Piech,
Cytat
przy każdym wdechu prawdopodobnie zaciągamy do płuc co najmniej jeden atom z ostatniego tchu Juliusza Cezara


khe-khe! ułah, sory Cezar mi wpadł nie w tę dziurkę.

Ja tam chcę żeby mnie wrzucili w ziemię i postawili na mnie wielkiego otoczaka. Nie chcę inaczej, niech mnie robaczki zjedzą albo najlepiej kosmici za 10 tys. lat odkopią i wstawią do muzeum. Będę ich straszył.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 14:25   

Zeszliśmy na ten jak mu tam, turpizm :wink:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 14:26   

trupizm?
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 14:31   

Ano nie, za prosto by było, turpizm - taka moda w literaturze, zwłoki, szambo, degeneracja, trupy tu i tam, rozdziobiom nas kruki :wink:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 14:33   

;P: wiem.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 14:33   

Dunadan napisał/a
Nie chcę inaczej, niech mnie robaczki zjedzą albo najlepiej kosmici za 10 tys. lat odkopią i wstawią do muzeum. Będę ich straszył.


Cóż za krytyczna ocena własnej powierzchowności ;)

Na tamtej stronie pisałam już o aspekcie ekologicznym, problemem jest ilość tego z czym przyroda ma sobie poradzić. Odpady organiczne są naturalne jak najbardziej, a jednak istnieją oczyszczalnie ścieków także tych odpadów, bo chociażby zakwity wód niekoniecznie są szczytem marzeń.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 14:36   

Problem tkwi w tym że iles tam tysięcy trupów zbiera się na obszarze kilku ha... za duże zagęszczenie po prostu, powinno się chować ludzi w mniejszym ;-) proponuje założyć siatkę na obszarze Polski i tam chować trupy.
To tak żartem, a serio - więcej małych cmentarzy w odludnych rejonach. I sprawa będzie załatwiona. A i chyba ludziom milej jest iść do lasu na grób. Ja bym tak chciał.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 14:51   

Zwłaszcza starsi samotni ludzie, ci wprost marza o wielokilometrowych wypadach w listopadowe dni :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 16:05   

NURS, a to już nie mój problem - lepsze to niż robienie z siebie zupki instant ;-)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 16:48   

Dlaczego?
Wszystko się zmienia, może czas pomyslec i nad pochowkami.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 17:29   

Rafał napisał/a
Chyba nie do końca rozumiecie. Mięso (czyli zwłoki) ma być mielone w niskiej temperaturze i liofilizowane. W efekcie z 50 kg blondynki otrzymujesz 12 kg wysokobiałkowego koncentratu


Widziałem kiedyś film SF, w którym w ten sposób tworzono odżywkę dla biedaków.
 
 
Khorne_S 
Stalowy Szczur


Posty: 1036
Skąd: Duxun
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 17:31   

Dabliu napisał/a
Widziałem kiedyś film SF, w którym w ten sposób tworzono odżywkę dla biedaków.


Zielona pożywka nazywano ten film :)
_________________
"We will be like a cat in the night. Fast, silent, and deadly!"
Darth Cateus
 
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 17:35   

NURS napisał/a

Wszystko się zmienia, może czas pomyslec i nad pochowkami.

Gdyby zamist Szwedki, coś podobnego powiedział, dajmy na to, Wierzejski, to byśmy się śmiali w kułak. Bo pomysł się kupy nie trzyma.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 17:47   

A tego, to akurat nie wiemy, czego sie trzyma. Zna ktoś ten proces? Chyba jest stosowany, nawet kościół macza w tym paluszki. tamtejszy.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 18:16   

Myślę, że problem jest sztuczny i obliczony raczej na robienie szumu. Ludzkie zwłoki nie stanowią problemu ekologicznego w porównaniu z ludźmi żywymi, którzy całe życie produkują ogrome ilości materii organicznej i nieorganicznej. To co wrzucamy do kubła, wydalamy, jak też nasz udział w produkcji przemysłowej, budowlanej, etc. A tym akurat przeszkadzają nieboszczycy - jednorazowy produkt ludzkiego życia, który można zmieścic w jednym czarnym worku.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 22:03   

Tylko nie w worku. Worki podobno się rozkładają jakieś trzysta lat (albo dłużej, lub krócej) :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group