Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Pi... pi... piraci!
Autor Wiadomość
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 29 Maj 2007, 13:15   

A kto da kasę na dramat psychologiczny na XVII w. pirackim okręcie?
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 29 Maj 2007, 13:25   

Może i racja, tylko kto by takie filmy oglądał?
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 29 Maj 2007, 13:32   

W filmach psychologicznych dekoracje są dekoracjami... Hamlet na ten przykład a na holerę mu zamek. M3 wystarczy. Nespa?

I rzeczywiście mało kto ogląda...
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Maj 2007, 13:34   

Byl jeden taki film z Russelem Crowe, relatywnie niedawno (3-4 lata temu). Nie podobal mi sie. Taki wlasnie dramata na okrecie, nie do konca chyba pirackim, chociaz strzelaniny byly. Nie obejrzalem do konca. Nie chce mi sie nawet przypominac tytulu, maniacy na pewno wiedza, o co chodzi.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 29 Maj 2007, 13:37   

Wiemy, wiemy. Znakomity film na podstawie bardzo dobrej serii książek morskich o Royal Navy z XIX wieku.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Dezerter666
[Usunięty]

Wysłany: 29 Maj 2007, 13:38   

Pan i władca na krańcu świata
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 29 Maj 2007, 14:27   

Mnie się Piraci bardzo podobali, ponieważ film zapewnił rozrywkę na ponad dwie godziny :) Na tyle fajną, że nie zwracałem uwagi na pewne drobne potknięcia. :bravo
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
Fett 
Tom Bombadil


Posty: 46
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 30 Maj 2007, 22:16   

Ariah napisał/a
PI warto zaczekać aż przelecą napisy końcowe, żeby obejrzeć '10 lat później'...


Nie było mnie już na sali, gdy kończyły się napisy :( Co tam zostało ukazane?
_________________
Pozdrawiam,
Paweł Borawski
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Maj 2007, 22:37   

na poprzedniejs tronie jest szczegółoqwy opis :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fett 
Tom Bombadil


Posty: 46
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 30 Maj 2007, 22:57   

Tylko mi nie mów NURSie, że to jest opis:

Cytat
Ryvmnorgu fgbv an oemrth m qmvrfvępvbyrgavz pułbcprz jlpmrxhwąp Jvyyn. Ołlfxn an mvrybab v bgb cbwnjvn fvę anfm urebf.


Czy zmęczenie sięga u mnie zenitu i omijam jakiś post? :D
_________________
Pozdrawiam,
Paweł Borawski
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 30 Maj 2007, 22:59   

To jest właściwy post. :wink:
 
 
Fett 
Tom Bombadil


Posty: 46
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 30 Maj 2007, 23:03   

Jeszcze proszę o wskazówki, jak go odszyfrować i będzie super :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Paweł Borawski
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Maj 2007, 23:13   

www.rot13.com
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fett 
Tom Bombadil


Posty: 46
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 30 Maj 2007, 23:21   

Swoją drogą, w trzecich Piratach strasznie podobały mi się nawiązania do poprzednich części... Rola wiecznie walającego się drewnianego oka... Sparrow na maszcie statku (aluzja do szalupy z 1 części i wręcz mistrzowska scena, w której na początku mamy wrażenie, że Jack ma naprawdę kawał porządnego statku) - tu widz nie wie czego sie spodziewać... Nawet taka rzecz, jak schodzący po schodkach Barbossa... W drugiej części to jedna z najlepszych scen, kiedy się pojawia... Wiele innych momentów też warto by wspomnieć, ale ogółem ujmując: cały film jest przewypaśny :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Paweł Borawski
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 31 Maj 2007, 07:56   

Fett napisał/a
schodzący po schodkach Barbossa...

Wiesz jak ja się wku**łem jak po tej akcji pojawiły się napisy końcowe? :evil: Chwilę wcześniej byłem w niezłym szoku, a oni mi kończą film w środku akcji. A na 3 część dopiero w sobote... albo w piątek, zależy jak z czasem będę stał
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 31 Maj 2007, 08:01   

Do opisu ostatniej sceny dodam jeszcze, że

Cbqboab snxg, żr Ryvmnorgu olłn jvrean v pmrxnłn cemrm 10 yng mabfv xyągję Jvyyn v grenm whż oęqmvr ba zótł cemlovwnć qb oemrth xvrql qhfmn mncentavr... Ab, żrol glyxb grenm Fcneebj manynmł gą sbagnaaę jvrpmarw złbqbśpv, ob yvmml mn wnxvrś 5 yng mnpmavr bqfgnjnp bq jvrpmavr złbqrtb zężn...
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
Fett 
Tom Bombadil


Posty: 46
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 31 Maj 2007, 09:27   

Hue hue, Piraci 4 jak nic się szykują :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Paweł Borawski
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Maj 2007, 10:05   

Tak jak pisałem - nie miałbym nic przeciwko, byleby nie było Orlando i Keiry :P Barbossa, Sparrow i jacyś nowi (strasznie lubiłem Jamesa, ale w wersji rozrabiaki i oberwańca z dwójki, a nie wypucowanego formalisty z jedynki i trójki ;) ). I można żyć nie umierać :)
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Czerwca 2007, 17:00   

Właśnie wróciłem z kina :) Podzielam zdanie, że jest to widowiskowy film, który ma po prostu dostarczyć rozrywkę i za dużo nie trzeba się nad nim rozwodzić. Moim zdaniem bez Deppa ten film byłby dobrze zrobioną przygodówką, która furory by nie zrobiła. W 3 części chyba bardziej postawili na fabułę, domknięcie wątków i na efektowność (no.. niektóre sceny powalały). W dwóch poprzednich było więcej żartów Sparrowa i żartów sytuacyjnych (albo były lepsze) chociaż tutaj też czasem były dobre momenty. Warto wydac te kilkanaście złotych dla Deppa i małpki ;P:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Czerwca 2007, 21:14   

Papuga mająca najwięcej rozumu w obliczu walki tez jest niezła :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Czerwca 2007, 22:27   

Po fatalnej drugiej części straciłem ochotę na trzecią. Ale z tego , co przeczytałem, nie wrto się chyba obrażać...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Czerwca 2007, 01:36   

Mad, ty chyba oczekiwałeś jakiegoś Bergmana po tym filmie. toz to rozrywka czysta.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 3 Czerwca 2007, 01:50   

Trójka jako taka jest filmem lepszym od dwójki ze względu na to, że autorzy starali się zakończyć wszystkie wątki. Niestety w natłoku wątków pobocznych się pogubiłem i tak jak ktoś tu pisał, w pewnej chwili nie wiedziałem kto, z kim i dlaczego. Podobały mi się obrzydliwe sceny - z odpadającym palcem u nogi i takie tam (chyba w Kapitanie Bloodzie pirat odstrzelił sobie palec u nogi dla zysku, ja to odczytałem jako nieświadome nawiązanie). Film dzięki temu jest bardziej piracki. Scena ślubu na statku była do bani. No i te karkołomne pojedynki - dno. A Jack Sparrow - odszedł z niczym, jak pojawił się w pierwszej części i takim mam ochotę go zapamiętać. Mam wielką nadzieję że czwartej części nie będzie.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Czerwca 2007, 01:54   

Będzie, z taka kasą nikt się nie rozstanie :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 3 Czerwca 2007, 02:04   

Ale jest szansa, że Drewlanda Blooma nie będzie. Mam nadzieję, że zdali sobie sprawę, że się zapętlili z historią i zaczną opowiadać coś nowego.No i zapomniałem napisać, że Depp jak zwykle genialny jako pirat. I papuga mnajmądrzejsza.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Czerwca 2007, 02:08   

Bloom jest nowym jonesem. może pojawiac się w formie kawalerii. a wyprawa po źródło życia może być cool.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 3 Czerwca 2007, 19:52   

"Yo, ho, haul together,
hoist the colors high.
Heave ho,
thieves and beggars,
never shall we die."

No i odpłynęli piraci. Widowisko faktycznie pełną gębą, pomimo drobnych wpadek. Pisaliście już o zagmatwaniu sojuszy i stronnictw, ale z drugiej strony to takie bardzo pirackie, że każdy spiskuje przeciw wszystkim. Odrobinę za dużo, jak na mój gust, jest również sentymentalizmu. Poświęcenie Jamesa, wybudzenie Rzemyka i w końcu oświadczyny i ślub w bitwie < bleeee >. Rozumiem, że są to sceny przeznaczone dla dzieci, młodzieży i pań, ale i tak mnie drażnią. Nie wyobrażam sobie za to nikogo innego w roli Sparrow'a. Jego prywatne piekło i demony mogą przyprawić o dreszcze. Rewelacyjnie wypada również Rush, zwłaszcza na tle młodszej części ekipy ( K.N. i O.B.), wnosząc dużo życia i żywiołowości. Pięknie spina się cała trylogia motywem wykradzenia "Czarnej Perły" i podróżą Jacka w tej śmiesznej łupince, na tyle pięknie, że mógłby to być prawdziwy koniec tej historii.

Ale niestety liczy się kasa, więc hoist the colours high boys and sail away.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 3 Czerwca 2007, 21:13   

Właśnie obejrzałem dwójkę. Rewela bez dwóch zdań. 200% rozrywki. Dawno się tak nie ubawiłem! Wstawili chyba wszystkie chwyty z podręcznika, i to jak :bravo Niektóre sceny dopieszczone że hej (ucieczka Sparrowa i reszty przed ludożercami!). Nie wybierałem się na trójkę, ale zdecydowanie zmienię zdanie. Do całej serii mam tęgi sentyment - jedynkę oglądałem w samolocie na drugi koniec świata, takich rzeczy się nie zapomina! - i mam nadzieję, że po trójce będę wołał o czwórkę :mrgreen:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Czerwca 2007, 23:00   

Gustaw G.Garuga napisał/a
- i mam nadzieję, że po trójce będę wołał o czwórkę

Jeśli tylko taka się pojawi to z przyjemnością obejrzę. Kiedyś nie lubiłem Deppa, ale tutaj jest mistrzem. Widział ktoś The Libertine (Rozpustnik) z nim? Aktorstwo pierwsza klasa i równie wyrazista postać.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 4 Czerwca 2007, 07:42   

Ja widziałem plakat do tego filmu :wink: Depp jest świetny, ale Jack Sparrow (przepraszam, kapitan Jack Sparrow) w jedynce miał powiew świeżości, którego w dwójce już nie poczułem. No cóż, to normalny objaw. Zresztą lepszy brak powiewu, niż powiew nudy - mam nadzieję, że w trójce jeszcze się mi ta postać nie opatrzy.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group