Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 19 - głosowanie do 8 lipca.

Kto przegra, kto wygra?
Uznański - Lodowe Łzy
31%
 31%  [ 46 ]
Dębski - Różaniec z bursztynu
31%
 31%  [ 45 ]
Rogoża - Nie-święty Poznań
11%
 11%  [ 17 ]
Kozakowski - Kolce
6%
 6%  [ 10 ]
Cetnarowski - Godziny nocne
7%
 7%  [ 11 ]
Domagalski - ORP Dzik -Grendel
10%
 10%  [ 15 ]
Głosowań: 82
Wszystkich Głosów: 144

Autor Wiadomość
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 21 Czerwca 2007, 09:45   

Chompa, pisz Paszkwil - chetnie poczytam :P Tylko pls bez szczupakow gubiacych wnetrznosci :wink:
"Marudkowanie" dlatego, ze IMHO dopasowanie SFFH do moich gustow albo moich gustow do SFFH ostatnio spada. Kiedys (powiedzmy z rok temu) bardziej podobal mi sie podobal repertuar SFFH, chocby w porownaniu z NF. Niestety ostatnio coraz wiecej znajduje opowiadan, ktore mi nie podchodza, w przeciwienstwie do NF, gdzie takowych jest jakby znacznie mniej. Moze to moj gust sie "popsul", a moze SFFH zmienil ostatnio profil.
O dziwo publicystyka jest na wysokim poziomie, tylko niektore opowiadania nie bardzo.

Aha, jesli moje "marudkowanie" tu nie pasuje to dajcie znak i sie zamkne :lol:
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
Chompa 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Wesseling
Wysłany: 21 Czerwca 2007, 14:14   

No tak, Vykosh, dla ciebie momentalny rozwój pisma nie jest optymalny - to widac. Szkoda. Chyba nie da sie po prostu osiagnac takiego stanu, w którym jakies czasopismo zadowalaloby kazdego i zawsze. Moze musisz po prostu przeczekac pewien "suboptymalny" czas?
O jesli chodzi o twoje prawo do ogloszenia tutaj niezadowolenia z tego faktu, to mysle, ze to oczywisze, ze jest ono nienaruszalne.
_________________
Pozdrawiam
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Czerwca 2007, 12:13   

Vykosh, cięzko powiedzieć czym taki stan rzeczy może byc spowodowany, patrząc na opinie - tu na forum - nie ma większych zmian w odbiorze treści. Tak wtedy, jak i teraz były numery lepsze i gorsze.
Teksty, takie, jak opowiadanie Piotrka są tak rzadkimi gośćmi na łamach, że praktycznie stanowią margines. SFFH to ze 130 opowiadań, sam policz ile było ambitniejszych.
A co do prawa malkontencenia, z pewnościa ja ci go nie bedę odbierał. Ty płacisz, ty wymagasz. moge jedynie próbować wspólnie z toba dociekac przyczyn takiego stanu rzeczy.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 22 Czerwca 2007, 15:44   

NURS, nie chodzi o to ze ambitniejsze - ale nudne :) Podobnie jak Cetnarowski. Styl o dynamice Orzeszkowej albo "Sklepow Cynamonowych". Moze to i fantastyka, do tego ambitna zapewne :P i pasuje do SFFH. Kwestia czetelniczego targetu.

Czy Dick jest ambitny? IMHO tak. Czy nudny? IMHO nie. Savvy?
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Czerwca 2007, 16:37   

Ej, dla mnie Cetnarowski był nie do przeczytania, a Rogoża świetny. Nudny? Nie, skąd. Zostawiał pewien niedosyt, ale 'nudny' to jedno z ostatnich określen jakie przychodzą mi do głowy :>
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Czerwca 2007, 18:08   

Well... Sam widzisz. Dla ciebie nudny, dla Martvej nie, ja tez nie czułem nudy przy lekturze. nie nakłaniam cie do chwalenia czego, co ci sie nie podoba, ale nie deprecjonuj tego tekstu, bo chyba nie pamiętasz już stylu orzeszkowej :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 23 Czerwca 2007, 18:50   

NURS napisał/a
... bo chyba nie pamiętasz już stylu orzeszkowej :-)

Tego to akurat nie co zalowac :twisted:
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 24 Czerwca 2007, 09:29   

Przeczytałam przed miesiącem. Punkty przyznaję tekstom, które pozostawiły największe wrażenie, czyli dla Uznańskiego i Cetnarowskiego.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Czerwca 2007, 11:15   

Dzięki Agi
Vykosh - a jednak żałuj, bo teraz rzucasz nietrafne porówniania :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 25 Czerwca 2007, 14:41   

Punkty na: Dębski - Różaniec z bursztynu i Domagalski - ORP Dzik -Grendel. Reszty tekstów nie strawiłem. Dla mnie więc jest to słaby numer.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 25 Czerwca 2007, 22:20   

Króciutko

Punkt nr 1: Rafał Dębski - Różaniec z bursztynu. za nastrój, tempo i zawieszenie zakończenia.

Punkt nr 2: Sebastian Uznański - Lodowe łzy za klimat i ... brak konkurencji. Pozostałe opowiadania, albo mi się nie podobały ( Rogoża, Kozakowski ), albo były przeciętne, bez możliwości punktowania ( Cetnarowski, Domagalski )

Gdyby istniała możliwość dawania 2 punktów na jedno opowiadania, oba dostałby Różaniec
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Czerwca 2007, 22:32   

Ale nie ma. Dzieki mBiko, kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 28 Czerwca 2007, 20:58   

ja
r. dębski różaniec z bursztynu on zapadł mi w pamięć
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Czerwca 2007, 23:55   

nom i gut. podziękowalem.
kto ma numerek 62?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 1 Lipca 2007, 21:10   

Numerek 62 u mnie na drzwiach do mieszkania wisi. :D

Ponieważ podróże kształcą, dzięki Flipowi zakończyłem czytanie tego numeru.
Mam problem z punktami, bo z chęcią przyznałbym aż trzy. :roll: Ostatecznie idą one do Rafała Dębskiego za "Różaniec z bursztynu" (mam teraz ochotę przypomnieć sobie "Armię Boga" :wink: ) oraz do Piotrka Rogoży - bardzo ciekawie czyta się teksty o miejscach które zna się osobiście, nabierają one większej plastyczności. :) Teraz czekam, aż ktoś napisze tekst o moim mieście. :mrgreen: O punkt otarł się Sebastian, który znowu stworzył dobre opowiadanie gdzie naturalizm miesza się z seksem, przemocą, brutalnością i dekadentyzmem. I :bravo za pomysł wplecenia swojej osoby w treść opowiadania :) P
oza sferą punktową Dariusz Domagalski, a dalej Andrzej Kozakowski i Michał Cetnarowski.
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Lipca 2007, 21:40   

Dzięki Tomcichu, cieszę się, że dojechałeś.
Kto następny? jeszcze parę dni do podsumowania, maruderów nie będę podliczał :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ullikummi 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Urwelt
Wysłany: 2 Lipca 2007, 10:16   

Numer zupełnie przyzwoity :) nie ma tekstu, który uznałbym za słaby.
Dwa z nich wybijają się jednak. Po pierwsze Uznański: ciekawy pomysł interesujące rozwiązanie formalne, poprawny język. (Tak na prawdę i między nami pierwsze miejsce za nawiązanie do Parnickiego hehe) Bo drugie miejsce, czyli Dębski to też niczego sobie opowiadanko.
Szkoda że w tym numerze tylko dwa punkty można przyznać :wink:
_________________
Am Anfang war die Tat
 
 
Ullikummi 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Urwelt
Wysłany: 2 Lipca 2007, 10:19   

Acha - i jeszcze co do tekstu Rogoży - bez zarzutu, ale zastanawiające jest sięganie po kolejne miasta. Zaczęło się o Wrocka, potem największa wieś w Polsce, była Oleśnica, Kraków teraz Poznań - które następne? Może jakiś konkurs?! :lol:
_________________
Am Anfang war die Tat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Lipca 2007, 12:34   

Ullikummi, ludzie piszą o swoich miastach, bo znają je najlepiej, i lubią pewnie te domy i ulice :-) Orbit sporo tekstów umieszczał w scenerii Krakowa, na ten przykład. Protasiuk pisal o Poznaniu (u nas), itp, itd...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ullikummi 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Urwelt
Wysłany: 2 Lipca 2007, 15:11   

Jak by to ująć - takie przypuszczenie zalęgło się wśród moich zwojów neuronowych 8)
Pytanie - kto następny? Aż się prosi mroczny cykl o mrocznych elfach i jeszcze mroczniejszych krasnoludach szwędających się po mrocznych zaułkach familiakowego Chorzowa czy Bytomia (by nie wytknąć hyhy Katowic). Kiedyś Soulless coś próbował takiego robić - ale to "dawno i nieprawda".
Może numer z fantastycznymi miastami?
_________________
Am Anfang war die Tat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Lipca 2007, 15:20   

Orbit w Balladzoe o Czerwonym Tomku te rejony penetrował :-) Jak się zastanowic, to takich tekstów jest naprawdę wiele - Świdziniewski ma cykl białostocki, Tequilla poznański i manchesterski, Ziemiański wrocławski...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 2 Lipca 2007, 15:22   

Puk,puk to ja mały misio - Szmulki rzondzą. Jak narazie trzy opowiadania, w tym jedno w SF.

A numer z magicznymi miejscami tu i teraz to nie do końca głupia myśl.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Lipca 2007, 15:26   

Trudne do przygotowania technicznie, bo zamówić trzeba, a wiesz jak teraz jest z tfurcami. to z serca musi płynąć, nie z zamówienia. Ja na przykład męczę się na zadany temat.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 2 Lipca 2007, 15:33   

No tak...
racją masz. Ale już antologię można by zrobić.
Dobra. To nie czas i miejsce.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Ullikummi 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Urwelt
Wysłany: 2 Lipca 2007, 15:52   

Konkurs na shorty dał piękny plon. Może pójść za ciosem? Może się uda, może nie. Spróbowanie nic złego nie uczyni, pożytek może zaś przynieść. Qrde, aż się prosi, żeby teraz zacytować: "Morze? a może może?"
_________________
Am Anfang war die Tat
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 2 Lipca 2007, 22:04   

A ja jak już wspomniałem przy ocenie numeru, lubię czytać takie historię, które dzieją się w miejscach które znam osobiście.

Ullikummi napisał/a
Aż się prosi mroczny cykl o mrocznych elfach i jeszcze mroczniejszych krasnoludach szwędających się po mrocznych zaułkach familiakowego Chorzowa czy Bytomia (by nie wytknąć hyhy Katowic).


No to ja poproszę o jakieś opowiadanko o Inowrocławiu. :mrgreen:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Lipca 2007, 22:06   

BTW mroczne elfy z krasnoludami zniszczyły tvn i katowice a wszystko to z panoramy mojego okna Romek Pawlak pokazał :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 2 Lipca 2007, 22:29   

O Inowrocławiu to nie bardzo, ale o Bielsku-Białej to już mam konspekt i teraz tylko impulsu mi trzeba. Numer z magicznymi miejscami? Zgłaszam się bez poganiania :D
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Lipca 2007, 22:32   

OK, jesli poza planem 5-letnim uda się wam napisac takie teksty, kto wie, może faktycznie złożę taki numer.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2 Lipca 2007, 22:36   

O Inowrocławiu, to będzie o tym jak Kujawy wracają do macierzy, czyli do WlkP, takie political fiction :)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group