Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Rafał Dębski
Autor Wiadomość
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 23 Listopada 2005, 15:54   

A mnie urzekł brat Saladyna z "Łez Nemezis" => ten gość mi się spodobał, piękna mieszanka rozsądku, cynizmu, okrucieństwa i dobroci. Zostałam fanką. Rafał twierdzi, że ten facet taki był naprawdę, wg źródeł i zapisków. Cokolwiek by mówić => świetny wyszedł bohater :D :D:D
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 23 Listopada 2005, 17:44   

Bohaterowie są mocną stroną książki. Jedną z wielu :)
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 23 Listopada 2005, 18:08   

Taclem napisał/a
Bohaterowie są mocną stroną książki. Jedną z wielu :)

O, tak! Ale gdybym miała wybierać jedną postać z powieści, to bym wybrała Malika Al-Adila :D
Co nie umniejsza całej reszty atutów tej książki :D
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
mały smoczek 
Frodo Baggins

Posty: 119
Wysłany: 23 Listopada 2005, 19:18   

A mnie najbardzie z "facetów " podobał się wiking czyli Edward.
Troche tajemniczy,czuły i rozbity między dwoma światami.
Tylko nie rozumiem, dlaczego autor zabił Fatme, a Edwarda wysłał do zakonu.
Za te wszystkie cierpienia jakie przeżył wiking, należał mu się cieplutki domek z piękną żoną i gromadką dzieciaczków, a nie zimna cela zakonu.
Chyba, że autor potrzebuje go w tej postaci w drugiej części książki, może tam da mu troche szczęścia.

temperament Malika też mi się podobał.Był ostry a zarazem delikatny.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 23 Listopada 2005, 20:03   

Ech, taki oczekiwany i cukierkowy koniec chcesz... A tak jest ciekawiej, bo Fatma przecież ściągnęła na siebie nieszczęście, a Wiking dostał spokój (jak u Bułhakowa, hehe!). Mnie się podobało zakończenie. Wyważone.
<...wysnuwa opowieść słodką, soczystą i cierpką, jak człowiek, gęstą od tęsknot, cudów i koszmarów... - nuci sobie Gandalf>
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 24 Listopada 2005, 10:45   

mały smoczek napisał/a
Rafał, czy utożsamiasz się z postaciami ze swoich książek.


Utożsamiać się jakoś na wprost nie utożsamiam. Ale nie uniknie się nadawania bohaterom własnych cech. W "Łzach" najbardziej podobni do mnie są Jan de Morges i Swansen. Chyba jestem mieszanką tych dwóch...

Ale najbardziej lubię jednakowoż Al-Adila.
Ostatnio zmieniony przez RD 24 Listopada 2005, 10:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 24 Listopada 2005, 10:53   

mały smoczek napisał/a
Tylko nie rozumiem, dlaczego autor zabił Fatme, a Edwarda wysłał do zakonu.
Za te wszystkie cierpienia jakie przeżył wiking, należał mu się cieplutki domek z piękną żoną i gromadką dzieciaczków, a nie zimna cela zakonu.


trudno by było utrzymać Fatmę przy życiu. Nie po tym, co przeszła. A poza tym nie lubię takich słodkich zakończeń. Edward zasię uczynił to, co uczyniłaby na jego miejscu ogromna rzesza rycerzy. Takie już było to średniowiecze.

Cytat
Chyba, że autor potrzebuje go w tej postaci w drugiej części książki, może tam da mu troche szczęścia.


Może... Jeżeli napiszę w ogóle jakąś drugą część, Swansen z de Morgesem na pewno gdzieś tam się przemkną. Ale wątpię, żebym się zdecydował mocno uszczęśliwić Ewdarda. Może troszeczkę...
 
 
Votan 
Jaskier

Posty: 77
Skąd: Skądinąd
Wysłany: 24 Listopada 2005, 11:06   

Mnie najbardziej do gustu przypadł de Morges. Ale Malik też jest niezły. I podobał mi się Saladyn. A Ryszard Lwie Serce mi się nie podobał. To znaczy jako czlowiek, bo sama postać bardzo ładnie oddana i budzi antypatię, jak to było pewnie zamiarem autora.

Czy wybierasz się, Rafale, na Nordcon?
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 24 Listopada 2005, 11:19   

A zdawało mi się, że wlałem trochę człowieczeństwa w angielskiego króla... :)

Na Nordcon nie jadę.
 
 
Votan 
Jaskier

Posty: 77
Skąd: Skądinąd
Wysłany: 24 Listopada 2005, 11:22   

Nie zaprosili?
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 24 Listopada 2005, 11:29   

Nie zaprosili. Od razu wyjaśniam, bo na Fahrenheicie rozwinęła się jakiś czs temu dyskusja na ten temat. Są autorzy dla organizatorów bardziej i mniej atrakcyjni. Ja zaliczam się do tej drugiej grupy. Jak do tej pory byłem zaproszony tylko raz, na Dni Fantastyki we Wrocławiu, a i to stało się na skutek pewnego nieporozumienia. To nie znaczy, że nie pojawię się na żadnym konwencie bez oficjalnego zaproszenia (będę na przykład w sobotę na Strategicone we Wrocławiu). Ale trudno, żebym zostawił żonę z małym dzieckiem i jechał spod Wrocka do Jastrzębiej Góry ot tak sobie, towarzysko (choć bardzo bym chciał).
 
 
mały smoczek 
Frodo Baggins

Posty: 119
Wysłany: 24 Listopada 2005, 18:58   

Margot, ja wcale nie uważam, że wiking wstepując do zakonu znalazł spokój.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 24 Listopada 2005, 22:52   

mały smoczek napisał/a
Margot, ja wcale nie uważam, że wiking wstepując do zakonu znalazł spokój.

A mnie się tak skojarzyło właśnie => jak w "Mistrzu i Małgorzacie" (nomen omen :mrgreen: ). W pewnym sensie wiking wydał mi się w tych ostatnich akapitach utworu uspokojony bardziej, wyciszony wewnętrznie. (to jest interpretacja - pragnę zaznaczyć - czyli własne moje parszywe zdanie w kwestii mojego własnego odbioru powieści). Pewnie dlatego takie, a nie inne skojarzenie mi się nasunęło :) ))
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 25 Listopada 2005, 11:31   

Si, Margot. Cp prawda, przy pisaniu nie miałem skojarzeń z moim ukochanym dziełem Bułhakowa, ale rzeczywiście można tak to odczytać. Było moją intencją dać biedakowi trochę spokoju i wytchnienia. Co, rzecz jasna, nie oznacza, iż uspokoił się na całą resztę życia. Zresztą zakończenie tak jest skonstruowane, że i Mały Smoczek może mieć takie a nie inne odczucie. Oj życie, życie, dlaczego bywasz tak wieloznaczne...
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 25 Listopada 2005, 11:39   

Heh, bo wszyscy mamy odciski palców różne i tak samo mamy różne interpretacje. Bez tych ostatnich nie byłoby dyskusji o utworach :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Votan 
Jaskier

Posty: 77
Skąd: Skądinąd
Wysłany: 25 Listopada 2005, 14:28   

RD napisał/a
(...) trudno, żebym zostawił żonę z małym dzieckiem i jechał spod Wrocka do Jastrzębiej Góry ot tak sobie, towarzysko (choć bardzo bym chciał).


Może jednak warto? Zawsze to okazja spotkać się z fanami.
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 25 Listopada 2005, 14:35   

Pewnie tak, masz rację. Ale na pewno nie w tym roku.
 
 
Kaxi 
Luke Skywalker


Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Listopada 2005, 16:00   

Yeah! Dostanę "Łzy Nemesis" na Mikołajki :!: Będzie się działo... :wink:
_________________
WWW.OPOWIADANIA.0.PL - short stories i muzyka w jednym
 
 
 
mały smoczek 
Frodo Baggins

Posty: 119
Wysłany: 25 Listopada 2005, 17:43   

Margot napisał/a
Heh, bo wszyscy mamy odciski palców różne i tak samo mamy różne interpretacje. Bez tych ostatnich nie byłoby dyskusji o utworach :mrgreen:



Margot, masz racje.
Chociaż ja mam skłonności do nadinterpretacji tekstu (tak mi czasami mówiła moja polonistka w liceum)
 
 
mały smoczek 
Frodo Baggins

Posty: 119
Wysłany: 26 Listopada 2005, 17:33   

Margot, poprzednie zdjęcie przy twoim nicku bardziej mi się podobało :)
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 26 Listopada 2005, 18:59   

To nie jest zdjęcie, Mały Smoczku 8)
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
mały smoczek 
Frodo Baggins

Posty: 119
Wysłany: 27 Listopada 2005, 08:56   

Wiem, ale ciągle zapominam jak wy to nazywacie :oops:
Ale to "coś" poprzednie było lepsze.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 27 Listopada 2005, 10:35   

Nazywamy avatar (av, avek - w skrótowcach), a to jest fragment rysunku nie zdjęcia. Nic lepszego nie znalazłam, niestety => zdjęcia ciastowatego ryja z filmu nie chciałam, a figurki były po prostu koszmarne. Do wyboru miałam jeszcze screeny z gry "The Witcher", ale ten rysunek bardziej mi się spodobał niż komputerowe, kolorowe grafiki. No, cóż, zobaczymy, co będzie dalej => na tym forum nie mam stałego avatara :D

A wracając do tematu: ciekawa jestem, czy Rafał chciałby napisać coś w nurcie hard fiction.
Rafale, gdyby założyć hipotetycznie, że masz napisać opowiadanie SF, to jak byś je scharakteryzował? :D
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 27 Listopada 2005, 19:14   

Ekhm... Nie trzeba nic zakładać hipotetycznie.
Opowiadanie hard SF od pewnego, dłuuugiego zresztą już czasu leży u NURSa i tupie nogą z niecierpliwości. To taka ściemka-fikszyn blizszego zasięgu, dziejąca się w Polsce. Trochę sny o potędze, trochę zgryźliwy obraz sławetnej polskiej dumy narodowej...
Zresztą w typowym sf można umieścić moje "Kosmiczne opętanie" czy "Moc okruchu".
Fantastą jestem i nic co fiction nie jest mi obce :) .
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 27 Listopada 2005, 19:21   

O.. bardzo dobra maksyma autorska :) Podpiszę się kiedyś pod nią obiema rękami :)
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 27 Listopada 2005, 22:56   

No, to może w końcu NURS zamieści, Rafale. Przyznaję bez bicia, że zwykłam Cię kojarzyć z utworami fantasy, stąd pytanie :D

BTW. Pako, to nie maksyma, to parafraza :D
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 28 Listopada 2005, 08:16   

Margot napisał/a
No, to może w końcu NURS zamieści, Rafale. Przyznaję bez bicia, że zwykłam Cię kojarzyć z utworami fantasy, stąd pytanie :D


Nie tylko Ty. W ogóle jestem kojarzony wyłącznie z fantasy, nieco błędnie. Zostałem tak a nie inaczej skategoryzowany i nic dziwnego, bo rzeczywiście ogromna większość moich kawałków, szczególnie tych bardziej znanych, tak właśnie daje się zakwalifikować.
 
 
Votan 
Jaskier

Posty: 77
Skąd: Skądinąd
Wysłany: 28 Listopada 2005, 11:07   

"Kosmiczne opętanie" to je ono!, jak mawiają bracia Czesi. Ubawiłem się zdrowo przy tym opowiadanku.
Ale "Mocy okruchu" nie znam. O czym to jest?
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 28 Listopada 2005, 11:31   

O katastrofie tunguskiej. Są tam i obcy, i Rasputin, i komuniści, i carska ochrana, i jeden Polak nawet...
 
 
Votan 
Jaskier

Posty: 77
Skąd: Skądinąd
Wysłany: 28 Listopada 2005, 12:45   

Fajnie brzmi. Lubię takie ruskie klimaty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group