Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Czesio i kumple - Bajka dla dorosłych czy kompletny kicz?
Autor Wiadomość
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 16 Maj 2007, 19:02   Czesio i kumple - Bajka dla dorosłych czy kompletny kicz?

Na początek chciałbym napisać, że jest to pierwszy temat mojego autorstwa :P Po za tym jeżeli się okaże, że będzie miał małą popularność na forum lub się powtórzył ( może ktoś już na ten temat pisał ale spr. w "Mechanicznej pomarańczy" i "Powrocie z gwiazd") to niech go gorat zamknie i basta.

A więc jakiś czas temu TV 4 szumnie ( jak na tą stację) rozpoczęło emisję programu p.t "Włatcy móch" bajki reklamowanej jako - "tylko dla dorosłych" otóż na "YouTube" można obejrzeć prawie wszystkie odcinki tegoż serialu ( i w cale nie trzeba być dorosłym).

Bohaterami tej bajki jest czwórka ośmiolatków z pewnej szkoły. Są to: Anusiak ( gruba postać), Konieczko(postać w okularach), Maślana( postać wysoka) i Czesio( wyrósł na bohatera nr. 1 jest on zielnym zombie). Cała czwórka uczęszcza do jednej klasy prowadzonej przez "Panią Frał" ( mówiącej z "lekkim" rosyjskim akcentem). W serialu pojawiają się sporadycznie i inne postacie jak np. "Higienistka"

Bajka ta miała być dla dorosłych z powodu wulgarnego języka, poruszania wrażliwych tematów bez ogródek i obwijania w bawełnę. Z moich obserwacji w środowisku( dżungla) mojej szkoły zauważyłem że jest ona szeroko znana i podziwiana przez jednych lub zupełnie ignorowana przez innych. Czy świadczy to o specyfice humoru przedstawionego ? Podział ten nie przebiega wzdłuż granicy ustanowionej przez poziom inteligencji. Nie, ogląda ją duża rzesza uczniów b.dobrych. Na "YouTube" spotkałem się również z opiniami bardzo pochlebnymi dla tej "bajki", część osób wręcz "ubustwia" bohaterów kreskówki. Nie znam tych osób więc nie mogę nic napisać o ich samych.

Od strony technicznej kreskówka nie jest olśniewająca, postacie budowane za pomocą linii prostych i figur geometrycznych. Kolorowa.

zapraszam do dyskusji na temat tego "fenomenu" ( pozwolę sobie na taki sformułowanie)

oto link do zapoznania się z "Włatcami móch": http://www.youtube.com/re...h&search=Search
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Maj 2007, 20:12   

U mnie też się tym zachwycali. Mnie specjalnie nie powala, ale niektóre teksty Czesia są dobre.
Np. "Żaba nie kumka", "Czesio musi nareperować żabę".
Czasem całkiem zabawnie przedstawiają różne subkultury - np. kierowca autobusu szkolnego to metal, którego pojawienie się i tekst "ave satan" rozbroiło mnie totalnie.

Bajka niezbyt ambitna, acz czasem może sprawić uśmiech.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Maj 2007, 21:42   

to taka polska podróba South Parku.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2007, 22:43   

Znowu próbowałem to obejrzeć. Nie dałem rady. Pomysł autorzy mieli dobry, ale wykonanie jakoś mi nie podchodzi.
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 17 Maj 2007, 08:07   

A dla mnie właśnie takie chropawe, surowe wykonanie uzupełnia klimat serialu. Znakomicie zarysowane postacie i postawy dzieci oraz przerysowanie popadające w groteskę stanowią o tym, że bardzo mi się " Włatcy " spodobali.
A Czesiu ze swoim " Dzień dobry" RULEZ.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Maj 2007, 09:07   

Że to podróba southparku to widać od razu, ale serial się rozwija, kiedy pierwsza seria nie była najlepsza to kolejne odcinki są coraz lepsze. Nie śledzę serialu regularnie, ale widziałem kilka nowych odcinków i były ciekawsze niż te z pierwszej serii.

Czasami jest na prawdę zabawnie. Bardzo podobał mi się odcinek w którym ekipa grała w jakiegoś rpga czy planszówkę.
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Maj 2007, 10:32   

Mnie się nie bardzo podoba, chociaż niektóre teksty celne. Oglądam od przypadku do przypadku, często po kilka minut, ale zauważam coś, co mnie irytuje w tym serialu: powtórki tych samych grepsów i scen (np. kiedy grają) w różnych odcinkach, jakby scenarzystom brakowało inwencji :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 17 Maj 2007, 15:46   

pewnie że się będą powtarzać, ale żeby też nie popadać w przesadyzm z tymi powtórkami. hijo to był odcinek co Czesio szukał "Wujka Alfreda". Konieczko powiedział wtedy, że mają go dość i niech wypier..

właśnie ciekawe po ilu "sezonach" "tfurcą" skończą się pomysły? I czy Polacy okażą się mądrzejsi od amerykanów i nie będą nachalnie kontynuować tej kreskówki. A zauważyliście ,że ten serial nie oszczędza nikogo i niczego: wiara, kult zmarłych, hip-hop, death rock, black metal, nauczyciele, uczniowie itd. Zauważyliśmy również z kumplem, że kreskówka ta nie ogłupia jak te zachodnie bajki ( cartoon network ) i ma o wiele więcej od nich "warstw" ( może tyle ile cebula)

mi to się śmiać chciało z odpowiedzi woźnego na pytanie "pani frauł" jak długo zajmie mu instalacja głośników. Odpowiedział on: ależ miła pani, to jest dżapański sprzęt tu wszystko w krzaczkach piszą.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Maj 2007, 17:35   

durne... fakt,są kawałki dobre, ale gólnie do mnie nijak nie umie trafić. Ani to spoutharkowi do pięt nie dorasta, ani Family Guy'owi do podeszwy stóp... ot, cienizna
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 18 Maj 2007, 08:48   

Tak wszyscy obrywają od " Włatcuf" (?), i ekolodzy, i kościół, i menele. Każda opcja, każda postawa i światopogląd narażone są na trwałe okaleczenie.

Fearfol tylko ogry mają tyle warstw co cebula, nikt ani nic więcej. :D
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 20 Maj 2007, 21:28   

Miałem strasznie negatywne uczucia, ale wciągnąłem się! Serial jest dobry i spokojnie może pretendować do miana polskiego SP! Poziom odcinków nierówny: od "kiepskie" do "wyśmienite", (ale tak było w SP również).Wszystkie odcinki na www.wlatcy.net Czesio rulez! W ostatnim odcinku "Za kólisami" twórcy nabijają się z samych siebie i z wizerunku postaci :)
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Dezerter666
[Usunięty]

Wysłany: 22 Maj 2007, 20:39   

Nie często oglądam i wydawał mi sie mało śmieszny, ale ostatnio ktoś mi puścił świetny odcinek o pierwszej komunii i moralnej metamorfozie Konieczki. :P
 
 
Fett 
Tom Bombadil


Posty: 46
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 30 Maj 2007, 21:58   

"Bajka dla dorosłych", oglądana w dużej mierze przez społeczność gimnazjalną :mrgreen:

Osobiście jej fanem nie zostanę, aczkolwiek niektóre teksty potrafią rozwalić. Szczególnie postać Czesia przypada do gustu, i to w taki sposób, że człowiek niejednokrotnie chciałby powiedzieć "Dzień dobry", tak jak on :mrgreen: Ciekawe, na ile starczy inwencji twórcom... póki co jadą równo po wszystkim i wszystkich...
_________________
Pozdrawiam,
Paweł Borawski
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 16 Lipca 2007, 21:00   

Właśnie katuję "Włatców.." od paru tygodni - Dla mnie dobre. Może humor niewyszukany, ale przyznam, że po ośmiu godzinach pracy rzadko szukam tego wyszukanego. Podobno jakiegoś odcinka TV4 nie wyemitowała z powodu obrazy uczuć religijnych. Widać cenzura robi swoje...
 
 
lavojtek 
Kapitan Kirk


Posty: 1113
Skąd: Southampton
Wysłany: 18 Lipca 2007, 08:13   

Tylko odcinek z wycieczka a szczegolnie kierowca-satanista powalily mnie. Reszta srednio i malo smieszna.
_________________
"Każdy zna jakąś Klarę Barcelo"
 
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 18 Lipca 2007, 08:30   

lavojtek napisał/a
Tylko odcinek z wycieczka a szczegolnie kierowca-satanista powalily mnie.


ja w sumie widziałam tylko ten odcinek i na szczęście tylko końcówkę. ta kreskówka jest tragiczna. z czego tam się śmiać? - że jakaś laska biega wmawiając sobie, że nie ma męskiego przyrodzenia, czy z zarzyganego chłopca, którego wcześniej wyślinił kolega?? uważam, ze ta bajka jest poniżej pewnego poziomu, do którego nie mam zamiaru się zniżać.
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Dezerter666
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lipca 2007, 09:14   

agnieszka_ask napisał/a
że jakaś laska biega wmawiając sobie, że nie ma męskiego przyrodzenia, czy z zarzyganego chłopca, którego wcześniej wyślinił kolega?? uważam,


He he - nie widziałem tego, ale z opisu mi się podoba :mrgreen:

Ciekawe co z tym kierowcą satanistą ?
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 18 Lipca 2007, 09:23   

Dezerter666 napisał/a
Ciekawe co z tym kierowcą satanistą ?


widziałam tylko tyle, że strasznie mu było nudno, więc jak pojawiła się wycieczka z Niemczech zaczął krzyczeć ave satan, czym oczywiście wszystkich mocno wystraszył. acha i wyglądał jak marna krzyżówka metala z menelem
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Dezerter666
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lipca 2007, 09:27   

dzięki :mrgreen: :mrgreen:

Wychodzę do pracy. Jak będzie nudno, to wiem co zrobię .. ;P:

pozdr.
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 18 Lipca 2007, 09:53   

agnieszka_ask napisał/a


ja w sumie widziałam tylko ten odcinek i na szczęście tylko końcówkę. ta kreskówka jest tragiczna. z czego tam się śmiać? - że jakaś laska biega wmawiając sobie, że nie ma męskiego przyrodzenia, czy z zarzyganego chłopca, którego wcześniej wyślinił kolega?? uważam, ze ta bajka jest poniżej pewnego poziomu, do którego nie mam zamiaru się zniżać.


Zasadniczo prawda - do najinteligentniejszych to ona nie należy. Ale takie chyba było zamierzenie twórców. Ja już tak jakoś mam, że humor niskiego poziomu często do mnie trafia. To chyba przez to, że w dzieciństwie za dużo oglądałem Benny Hilla :)
 
 
Kuba 
Alien

Posty: 355
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Lipca 2007, 12:42   

Ja na przykład bardzo lubię.
Czesio jest moim idolem, kocham kiedy idzie ulicą tymi małymi stópkami i np raz na jakiś czas wyjmie coś z kosza i zje. Ciekawy był odcinek kiedy jadł cukierki, które sam wygrzebał sobie chyba z nosa. Ogólnie Czesio jest kochany.
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 18 Lipca 2007, 12:56   

No jak to piszą na sieci Czesio Rulezz :)

Do tego typu produkcji chyba trzeba podchodzić bez zbytnich oczekiwań. To w sumie tak, jakby od "Kiepskich" wymagać odpowiedzi na najważniejsze pytania dręczące filozofów. Ten rodzaj humoru już tak ma. A twórcy "Włatcóff.." jadą po wszystkim, bez ograniczeń.
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 18 Lipca 2007, 16:54   

Kuba muszę Cię rozczarować. Smakowe cukierasy Czesia nie były z nosa. Wręcz przeciwnie kolego, wręcz przeciwnie.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Janus 
Frodo Baggins


Posty: 101
Skąd: Kraków/Kielce
Wysłany: 18 Lipca 2007, 20:30   

Straszne badziewie.

Widziałem trzy odcinki (w tym ten z kierowcą - satanistą) i mam szczerze dość. Humor w stylu "a jak się schylił to piernoł" to nie dla mnie. Chociaż, kiedy miałem naście lat to mogłoby mnie bawić :)

Porównanie do Kiepskich wydaje mi się najcelniejsze. Podobna żenada. Przypinanie tu łatki obrazoburczości, czy też dorysowywanie na siłę ideologii sprzeciwu jest zwyczajnie nieuzasadnione. To, że ktoś obsztorcowuje wszystkich jak leci
Cytat
i ekolodzy, i kościół, i menele.
nie oznacza z urzędu że jest fajny, bądź zabawny.

Zdecydowanie bardziej cenie sobie Family Guy'a :)

Pozdrawiam,
Janus.
_________________
Jeśli wyspana to nieszczęśliwa,
Jeśli szczęśliwa to niewyspana...
Takie jest życie erotomanki,
Takie jest życie erotomana...
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 18 Lipca 2007, 22:20   

Obejrzałem jeden odcinek ten o komunii świętej i powiem wam dobre to jest, świetnie sportretowano KK (ta zakonnica, ale jazda) :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
lavojtek 
Kapitan Kirk


Posty: 1113
Skąd: Southampton
Wysłany: 18 Lipca 2007, 23:59   

Janus napisał/a
Zdecydowanie bardziej cenie sobie Family Guy'a :)

Ja tez uwielbiam Petera :) Ale moim najwiekszym idolem byl, jest i zawsze bedzie Homer Simpson!!! :bravo :bravo :bravo
_________________
"Każdy zna jakąś Klarę Barcelo"
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 19 Lipca 2007, 15:21   

Uznałem za słuszne zamieścić w tym miejscu posta.

Mnie najbardziej śmieszy tok rozumowania bohaterów :) .
I niech mi ktoś powie, że Czesio śpiewający psalmy "w środku - w Czesiu" to humor niskich lotów.
 
 
Fenris 
Tom Bombadil


Posty: 41
Skąd: Dębno
Wysłany: 20 Lipca 2007, 09:21   

Ten serial ma pewien swoisty klimat i humor nie dla wszystkich zrozumiały. Większość z was oceniając ten serial wywleka tani humor: rzyganie, teksty o wacku itp., ale zapomnieliście chyba że to nie jest serial o was samych teraz tylko o OŚMIOLATKACH :!: , którzy beztrosko, i jeszcze bez nabytych z wiekiem ograniczeń i tabu tłumaczą świat po swojemu, z wyobrażnią. To właśnie jest zabawne - stosunek do świata dorosłych i różnych trudnych spraw będących nierzadko w Polsce tematami tabu (nikt nie zapyta ośmiolatka co dla niego znaczy np. komunia święta, tylko wpiera mu się co ma dla niego ona znaczyć bez próby tłumaczenia). Serial jest genialny, wytyka nasze przywary (może lubimy SP bo wytyka nie nasze ale amerykańskie? :idea: ) a krytykowana oprawa graficzna podkreśla cały klimat serialu.
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 20 Lipca 2007, 10:25   

Oprawa graficzna jest akurat jak najbardziej na miejscu. Pasuje idealnie.
Właściwie to serial ma lepsze i gorsze momenty. Jest kilka prymitywnych przegięć, ale w wielu przypadkach faktycznie celnie trafia w punkt widzenia ośmiolatków i ich obserwację dorosłych.
 
 
Cardano 
Tom Bombadil


Posty: 25
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21 Lipca 2007, 21:07   

Jak dla mnie - tak jak napisał NURS, podróba South Parku, w dodatku marna... Brakuje tylko tego, by Czesio ginął w każdym odcinku.

South Park, Family Guy przynajmniej niosą jakieś przesłanie, bądź w większym lub mniejszym stopniu próbują. Mam wrażenie, iż popularność serialu bierze się tylko stąd, iż 'ktoś przeklina' itp co w emitowanych wcześniej animacjach takie powszechne nie było... Moim zdaniem, zamiast wielkiego ryku (co chyba było zamiarem autorów) wyszło cichutkie pierdnięcie...
_________________
"-Miłość nie powstrzyma pocisków i noży.
-Nie.
-Co więc daje dobrego?
-Odmienia serca i umysły."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group