Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomasz Kilian
Autor Wiadomość
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Maj 2008, 12:10   

Exactly :D
Dzięki.
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Maj 2008, 12:10   

Racja Adashi, świetne były te konsole ze zmutowanych królików :mrgreen: a interfejs nie był w pępku tylko raczej z drugiej strony ;P:
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Maj 2008, 12:12   

Serio? Czemu tego nie zapamiętałem? :mrgreen:
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 9 Maj 2008, 12:14   

Bo byłeś pod urokiem wdzięków Allegry Geller (Jennifer Jason Leigh), Słowiku jeden Ty :twisted:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 28 Czerwca 2008, 08:30   

Na blogu dostępna trzecia bajka dla cieci pt. " Zęby Euzebiusza". Nie jest to pewnie wersja ostateczna, ale zdatna do czytania :) ( aj hołp)

indżoj!
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 6 Lipca 2008, 18:56   

no dobra to jak się koledzy przyznają to i ja się przyznam... mój tekst pt: "Przenicowanie" też będzie w antologii "Nowe idzie". Jest to opowieść o plantatorach przenicy ( no dobra, wiem, że pszenicy..), którzy z braku rąk do pracy ( wszyscy wyjechali na niemieckie i angielskie pola) zatrudniają do roboty wampiry. Problem jest jednak taki, że wampiry nie mogą pracować w czasie dnia...
No dobra, jak zwykle żartowałem. :D Ale pomysł godzien przemyślenia.. ;)

"Przenicowanie" to opowieść o mężczyźnie, który pragnie stać sie kobietą.. w najpełniejszym tego słowa znaczeniu.
To tyle tylko powiem. Mam nadzieję, że wam się spodoba.
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 6 Lipca 2008, 19:03   

a to czytalem na onecie. I urodzil dziecko....?To o tym? :D
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 6 Lipca 2008, 19:09   

Tequilla napisał/a
Przenicowanie to opowieść o mężczyźnie, który pragnie stać sie kobietą.. w najpełniejszym tego słowa znaczeniu.

No to poparcie organizacji feministycznych zapewnione... :mrgreen:
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 6 Lipca 2008, 19:11   

i o dotacje z UE moznaby sie ubiegać....
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 6 Lipca 2008, 19:14   

Powiedzmy, że chciał, ale to nie Szwarzeneger... :)

a coś mi Dabliu ostatnio wspominał o takim przypadku, ale w drugą stronę - kobiety, która zmieniła płeć, ale zostawiła sobie macicę no i potem urodziła dziecko.
Też dziwnie, choć nie fantastyka.
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 18 Października 2008, 10:01   

na blogu kolejna bajka dla cieci. Tym razem pod enigmatycznym tytułem "Tajna broń Leo i najlepszy Polak wśród nieziemian" :)

Dla załamanych meczem ze Słowacją. ;)

Euro 2012 finał, Polska - Niemcy, do końca pozostało pięć minut...

:D

Za drobne niedociągniecia z góry przepraszam :)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 12 Kwietnia 2009, 16:27   

Kręcisz coś tam dalej?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 12 Kwietnia 2009, 16:52   

jak zobaczyłem, to myslałem, że chodzi o innego Tomasz Kiliana;)

tzn. co kręce?

jesli chodzi o bloga to jak pewnie niektórzy zdazyli zauważyć ( jesli ktoś to przeglądał ;) ) adres jest od dłuższego czasu nieaktywny, tylko byłem zbyt leniwy, żeby zmienić podpis. Może załatwię sobie bloga na zaginionej bibliotece ( chyba, że znacie inne portale, gdzie można założyć blog to dajcie znać). Bajki dla cieci, oczywiście będą powstawać, piszą się kolejne dwie - traktuję to jako odskocznię od powazniejszych tematów.

Co do normalnego pisania ( jak już mnie ktoś zaczepił to sie powyzewnętrzniam :) ) - kończę poprawiać zbior opowiadań i najprawdopodobniej tuż po świętach wyślę go do pewnego wydawnictwa. Co będzie zobaczymy.

Na dodatek w tym roku planuję dwie powieści ( napisać).

To chyba tyle na razie :)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Kwietnia 2009, 18:33   

Tequilla napisał/a
Na dodatek w tym roku planuję dwie powieści ( napisać).


O? Jakie? Tak po zdaniu o każdej, pliiiz :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 12 Kwietnia 2009, 20:00   

zasadniczo horrory :)

Chyba się nie da jednym zdaniem :)

jedna jest o mężczyźnie chorym na syndrom Alicji w Krainie Czarów - to takie bardzo ciekawe zaburzenie w postrzeganiu rzeczywistości objawiające się tym, ze czasem pojawiają się u chorego symptomy mikropsji i makropsji tzn. rzeczy małe mogą mu się wydawać ogromne, rzeczy duże zaś malutkie. Przykładowo siedząc w fotelu ma on wrażenie, że podłoga znajduje się kilkadziesiąt metrów niżej, sam fotel jest wielki, jak góra, idąc zwykłą drogą wydaje mu się ona ciągnąć po horyzont, ale równocześnie drapacz chmur może mu się jawić mały, jak domek z klocków itp. niejednokrotnie widzi dokładne szczegóły z odległości dziesiątek metrów ( np. szczegóły upierzenia siedzącego na gałęzi ptaka z odległości stu metrów). Poza problemem z postrzeganiem ludzie ci są całkowicie zdrowi psychicznie, jednakże, dopóki nie biorą leków ich życie, przy nasilonym syndromie Alicji jest trudne do zniesienia.
Otóż w dzieciństwie bohater spotkał kogoś kto przekazał mu ten dar - kogoś kto niezupełnie jest człowiekiem. Po latach, gdy jest już dorosły ( cały czas musi zażywać leki, żeby normalnie żyć) jego narzeczona zostaje brutalnie zamordowana - pomimo podejrzeń nie zostaje oskarżony, jednak zamknięty w zakładzie psychiatrycznym. Jednocześnie on sam wie, że morderstwa dokonał ów "typ", który w dzieciństwie obdarzył go chorobą. Musi go odnaleźć, jednak, żeby to uczynić nie wystarczy uciec ze szpitala. Musi przestać brać leki, znów dać się "pochłonąc" powykręcanej rzeczywistości, żeby odnaleźć jedyne miejsce, którego jego choroba nie wykrzywia - tam mieszka poszukiwane przez niego indywiduum. Po drodze musi odnaleźć pięcioro innych, ktorzy także zostali w dzieciństwie naznaczeni. Jego tropem podąża policjant przekonany, że to on jest odpowiedzialny za smierć dziewczyny..
To tak w jednym zdaniu. ;P:
Powieść będzie się najpewniej nazywac "Proporcje" i co ciekawe na początku miała być opowiadaniem, pisanym do pewnej antologii, ale się rozrosła :)

Druga opowieść jest o profesorze, który odkrywa, że w pięciu miejscach na ziemi znajduje się pięć "kluczy" do komnaty w której przebywa śmierć. Otwiera cztery z nich i porzuca swoją misję, gdy uświadamia sobie co takiego chce uwolnić ( powiedzmy, że nie jest to normalna śmierć, coś bardziej krwiożerczego). Tymczasem pewien biznesmen od dziecinstwa nawiedzany w snach przez "panią chmur" zmusza naukowca do odnalezienia miejsca, gdzie znajduje się piąty klucz i otwarcia wrót...
Tytuł roboczy to "Czerwony kamień". Na razie mam gdzieś 1/3 i utknąłem, ale najpewniej na dniach wrócę do pisania tej opowieści...

jesli czas pozwoli byc może będzie jeszcze jedna, trochę dłuższa powiesc pt "Poziom -1" - o niezwykłym chłopcu, trzymanym w tajnej bazie, chłopcu, który równoczesnie przebywa w trzech światach przy czym dwa z nich można by określić jako piekło i niebo. Chłopiec umiera i istnieje zagrożenie, że światy się połaczą. Jedynym sposobem, żeby uniknąć niebezpieczenstwa jest przyniesienie czegoś z krainy, która istnieje tylko w jego głowie....


zasadniczo zalezy mi jednak na tym, zeby to się gdzieś przebiło, a więc nie będę pisał na masę, tylko raczej próbował doszlifować to co napisze i kogoś tymi opowieściami zaciekawić ( czytaj: jakies wydawnictwo :) )

No i dzięki za zainteresowanie, to mobilizuje :)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Kwietnia 2009, 20:08   

Tequilla napisał/a
zasadniczo horrory :)


Iiiiiiiiii! ^^

Opisy zachęcające, dzięki :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Kwietnia 2009, 18:46   

Super brzmi! Pisz, ja to kupuję w ciemno!
W grudniu znalazłem w moim (byłym) wydawnictwie karton ze starszymi numerami SFF&H i przeczytałem Płaszcz - rewelka!
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Kwietnia 2009, 10:48   

Ja też wszystko od Tomka kupię w ciemno. Tylko niech się wreszcie ukaże...
_________________
5 zdań na temat
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Kwietnia 2009, 12:22   

O kurczę, chyba mam śladowe ilości makropsji, nawet nie wiedziałem.

A zwiastuny fajne.
5 kluczy, 5 ludzi...a tylko trzy zapowiedzi :P
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 14 Kwietnia 2009, 13:03   

hej kurcze dzięki podtrzymujecie mnie na duchu:)

Do tej pory cierpiałem na niezdolnośc do uchwycenia się jednego tematu przez co mam masę na wpół dokończonych powieści ( które mam szczerą nadzieję kiedys jednak dokończyc:) ) ale teraz się zawziałem i wtylko 3 na raz.. ;) :D

Słowik ja też cierpię na mikropsję. Wypłata zawsze wydaje mi się za mała ( podobnie, jak ilość pieniędzy na koncie...) :D
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 14 Kwietnia 2009, 13:21   

Jak to będą horrory w Twoim wykonaniu to kupuję w ciemno :)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Kwietnia 2009, 14:06   

W ciemno to szczególnie dobre horrory są :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 14 Kwietnia 2009, 14:52   

xan4 napisał/a
Jak to będą horrory w Twoim wykonaniu
Twierdzisz, że wykonanie kogoś innego nie będzie horrorem? :twisted:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 14 Kwietnia 2009, 17:57   

gorat, twierdzę, że horrory to jest to co Tequilli, wg mnie wychodzi najlepiej :twisted:
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 16 Lipca 2009, 10:52   

To, jak już tak to i ja się pochwalę.. :)

Nie wiem, kiedy ( ale najprawdopodobniej w przyszłym roku) w wydawnictwie Fabryka Słów wyjdzie mój zbiór opowiadań. Tytuł roboczy "Cztery strony chaosu". Żaden tekst nie był wcześniej publikowany na papierze, ale jaki będzie ich ostateczny skład tego jeszcze nie wiem, bo prace redaktorskie dopiero przede mną.
Na razie zdążyłem tylko podpisać umowę :)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 16 Lipca 2009, 10:56   

No! Najwyższa pora.
Gratuluję!
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 16 Lipca 2009, 11:05   

Tequilla, :bravo :bravo :bravo
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16 Lipca 2009, 11:10   

Czy to będzie zbiór powiązany tematycznie, czy teksty będą niezależne?

Gratuluje i na pewno ustawię się w kolejce do zakupu.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Karl 
Indiana Jones

Posty: 438
Skąd: Z Internetu
Wysłany: 16 Lipca 2009, 11:12   

Tequilla napisał/a
[..]prace redaktorskie dopiero przede mną.[..]


Do redakcji i składu polecam LyXa. Nie dość, że ma fajne szablony do składu książek to jeszcze umie śledzić zmiany w dokumencie... No i z ładnie napisanego tekstu sam robi ładnie złożoną książkę :)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16 Lipca 2009, 11:15   

Karl: ale o czym ty tu mówisz. Przecież Tequilla nie będzie sam książki wydawał! :shock: :roll:
_________________
5 zdań na temat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group