Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Numer 18 w kioskach od 18 kwietnia
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Kwietnia 2007, 21:44   

Mam sygnały, że tam było, sprawdzę to sobie...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wilk 
Jaskier


Posty: 85
Skąd: Gdzieś na Ziemi
Wysłany: 25 Kwietnia 2007, 16:28   

O, widze, ze nie tylko u mnie stempel z 18-ego, a przyszlo dopiero dzis. Poczta Polska przebiła samą siebie :bravo Ale wazne, ze doszło :D
_________________
Szaleństwo jest jedyną rzeczą, której można zaufać
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 25 Kwietnia 2007, 20:42   

Do mnie też dotarło dopiero dzisiaj - pewnie dlatego, że z Bydgoszczy jest do mnie dalej niż z Katowic :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Kwietnia 2007, 22:09   

Nigdy nie szło z Katowic, tylko Wrocław i Bydgoszcz.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 08:04   

No z Wrocławia też jest bliżej ;P: Ale nie narzekam - mam, jest nawet niezbyt wymiętolony i smaczniutki :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
flamenco108 
Jaskier


Posty: 55
Skąd: Osada rodu Wrsz
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 09:53   

A ja wyklapię gromkie BRAWO!BRAVISSIMO! dla Roberta Wegnera za "Przedwiecznych", zarówno z poprzedniego numeru, jak i aktualnego.

Nareszcie space-opera, to po pierwsze. Po drugie emocje. Po trzecie akcja. Ratunku. Robercie, jeżeli to czytasz (a chyba się weznę i przeklepię te słowa także na forum SFFIH), to kiń precz te historyjki z gatunku fantasy, a na całego rzuć się w Kosmos. To Ci naprawdę dobrze wychodzi.

Poza tym jak zwykle lubię publicystykę, od niej zaczynam. Cebula rulez. Ziemiański zaczął z grubej rury, ma kredyt, niech się postara następnym razem. Aczkolwiek z kwestią posiadania broni się zgadzam. Kres - czekam na następny miesiąc. Żwikipedia - na poziomie.

Pozostałe opowiadania w czytaniu.
_________________
Jak dziecko dzikie i nieokiełznane
Jedz mięso i bądź szalony
- Saraha
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Kwietnia 2007, 09:54   

Dotarł do mnie list z ZUSu wysłany w początkach lutego...
A na SFFH poluję po kioskach ;P:
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 28 Kwietnia 2007, 00:53   

OK, to ja tak zajrzałam na chwilkę, zaraz wrzucę ocenę publicystyki i opowiadań. Sorry za ewentualne powtórzenia (jeżeli coś już ktoś zauważył), ale i tak nie mogę teraz czytać zaległości z miesiąca. :cry: Czytelniczo-forumową powinność oceny numeru spełnię, ale to tyle - stopka nadal obowiązuje, niestety. :oops:

Hmm...
A jednak rzeczywiście, Jarl i Nikitycz co drugi miesiąc, naprzemiennie. W tym miesiącu mamy Jarla. Fajne, fajne, zwłaszcza to "Szlomo! Znowu łamiesz konwencje!" :mrgreen: To takie postmodernistyczno-wieloznaczne. ;) (Niezły był też myk z pokonaniem Czarniawego. ;P: )
O! I wrócił pasek forumowy. Tak ma być!
Tutaj także postmodernizm w modzie. :) No i nawiązuje do poruszonego w jednym z artykułów problemu "śmieci". :D
Za pasek Rodiona wielkie :bravo i żeby ani myślał znikać z SFFH. :twisted:

P.S. A co to są "dane odobowe", o których mowa na kuponie do Nautilusa? :lol:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37531
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Kwietnia 2007, 22:09   

wracam sobie z pracy a tu czeka na mnie przesyłka, ostatnie zdjęcia Mikusia, parę drobiazgów i 18SF
jeszcze parę dni i pogadamy o kolejnej odsłonie NURSowego uniwersum
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Squonk 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: JW-1300
Wysłany: 5 Maj 2007, 22:53   

Największą wadą nowego numeru (18) jest to, że szybko - jednym tchem - został przeze mnie przeczytany. A coś we mnie żałośnie zawyło i zakrzyczało - MAŁO! JESZCZE! :D

Fajnie, jeśli w SFFH pojawiają się zróżnicowane teksty - może to dlatego wówczas taki numer czyta się sprawnie, i szybko (także na "posiedzeniach biura politycznego 8) ) - i nie trzeba się wgryzać w każdy tekst, przez następny miesiąc - aż do pojawienia się nowego numeru :P

Mam taki "wewnętrzny" system oceny przeczytanych tekstów w SFFH - od jednej do pięciu gwiazdek, oraz sześć za tekst naprawdę powalający na kolana. I najsłabiej - na trzy - oceniłem tekst "Dies Irae" - mało co z niego zrozumiałem :wink:
"Pudełko zapałek" - to taki Zajdel po kwasie (lub też Zajdel piszący w XXI wieku :wink: ) na 5.
"Przebudzenie" i "Etnica II" - na 5 - niby nic odkrywczego, ale według mnie o wiele lepsze niż tony "produkcji" tworzonej na zachodzie, zalewającej półki polskich księgarń - oba na 5.
"Spełnione życzenia" i "WWW.GHOST.COM" - dobre wypełniacze, którym chyba trzeba dać trochę czasu i podejść do nich raz jeszcze - na 3 i pół.
No i wielkie brawa za umieszczenie tekstu "Orzeł". Choć trochę to przypomina propagandowy tekst w "Żołnierzu Polskim IV RP" - to czyta się to dobrze i uśmiechem na japie. Oby więcej takich tekstów - ten oceniam na 4.

Jednym słowem - znów dostaliśmy kawał dobrze napisanej, porządnej literatury :)
_________________
Trzynasty Schron - serwis falloutowo / postapokaliptyczny

Zawsze ci mówią: Ustąp głupszemu i dlatego ten świat wygląda, jak wygląda.
Ostatnio zmieniony przez Squonk 5 Maj 2007, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 5 Maj 2007, 22:56   

' O, mamy nowego i w dodatku podoba mu sie moj tekst. :D
no to witaj, skunku...
mamy tu cala procedure witania nowych swiezych gollumow, skorzystasz? ;)

no i - opinie o numerze przeczytanym zamieszczamy w dziale "literatura" .....
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Squonk 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: JW-1300
Wysłany: 5 Maj 2007, 23:07   

Cytat
no i - opinie o numerze przeczytanym zamieszczamy w dziale literatura .....

Proszę wybaczyć te cokolwiek lamerowskie pytanie - ale ten temat jest nie o tym? Bo widzę, że w co niektórych postach są - co prawda nie takie duże - opinie o tekstach zamieszczonych w aktualnym numerze :wink:

No i witam wszystkich :) No nie jestem aż taki nowy - z SF/SFFH jestem od 2001 roku, choć tu na forum to moje drugie wcielenie jest - poprzednim razem skasowało mi konto - z powodu nic niepisania :( No ale niestety nie da się obdzielić czasem fora falloutowe i jeszcze tutaj coś mądrego napisać :wink:

A skoro to temat traktujący o ostatnim numerze SFFH, to zrobię w końcu to co chodziło mi po głowie od dłuższego już czasu - i zareklamuję go (a poniekąd i całe czasopismo) tam sk "pochodzę" - mimo, że ten numer nie ma żadnego tekstu nawiązującego dosadnie do klimatów postapo/postnuke :)
_________________
Trzynasty Schron - serwis falloutowo / postapokaliptyczny

Zawsze ci mówią: Ustąp głupszemu i dlatego ten świat wygląda, jak wygląda.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Maj 2007, 10:55   

Witaj Squonku ponownie.
Ten temat zakładam informując z wyprzedzeniem co bedzie w numerze, tutaj można gadać o wszystkim, natomiast jest też ankieta w której możesz oddac głos na tekst numeru, okładkę numeru i publicystykę numeru. Tam zamieszczamy oceny poszczególnych tekstów.
Np:
http://www.science-fictio...opic.php?t=1157
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Squonk 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: JW-1300
Wysłany: 6 Maj 2007, 13:22   

Ok! :) To może przy okazji dodam (skoro można tu o wszystkim), że dobrym pomysłem jest ten, że Naczelny ma w swoim avku aktualny numer SFFH (i oby miał tak nadal). Dzięki temu odpada problem kombinacji reprodukcji okładki - choć temat o ocenie okładek również jest 8)
_________________
Trzynasty Schron - serwis falloutowo / postapokaliptyczny

Zawsze ci mówią: Ustąp głupszemu i dlatego ten świat wygląda, jak wygląda.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Maj 2007, 13:43   

Jak ruszy strona, to będzie wszystko, ale to chyba dopiero po wakacjach.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group