Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 16

Wybierz najlepszy tekst numeru
Ciećwierz - Rasa
16%
 16%  [ 20 ]
Dębski - Kura
31%
 31%  [ 39 ]
Sokół - Dwaj bracia
3%
 3%  [ 4 ]
Juraszek - Chmury i deszcz
18%
 18%  [ 23 ]
Hemerling - Tam, gdzie kamienie nie płaczą
8%
 8%  [ 11 ]
Szymanowski - Gorzki przelew
21%
 21%  [ 26 ]
Głosowań: 70
Wszystkich Głosów: 123

Autor Wiadomość
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 23 Lutego 2007, 14:33   Tekst numeru 16

:shock: Niesamowite. To nikt nie chciał się jeszcze wypowiedzieć? :?

Głosujcie! Nie chcemy pobić rekordu braku frekwencji!
;)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 23 Lutego 2007, 14:35   

Nie, żebym uprawiał prywatę, ale coś chyba goracie zawęziłeś ilość opcji - dwa głosy a do wyboru dwóch autorów, obawiam się, że parę osób będzie sarkać...

EDIT: Już dobrze - i sprawiedliwie :wink:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 23 Lutego 2007, 14:41   

Zamiast "Dodaj opcję" wcisnąłem "Wyślij" - nie czepiać się! :x
:P:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Lutego 2007, 15:20   

Goracie, głosowanie na 14-tkę to już zakończylismy :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 23 Lutego 2007, 15:37   

Zdjąłem, zdjąłem, co tak poganiacie :? :|
:twisted:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Lutego 2007, 15:41   

wydaje mi sie, ze Nursowi chodzilo o to co wciaz masz w podpisie :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Lutego 2007, 16:06   

Jak dotąd przeczytałam "Kurę" i "Gorzki przelew". No, kochani, jeśli znajdę coś co "Kurę" przebije, to będę bardzo zdziwiona (zresztą zdziwiona bardzo przyjemnie). Wzrosną oczekiwania wobec następnych numerów!

Mam za sobą też tekst Hemmerlinga. Bardzo przygnębiający, źle mi z nim.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 23 Lutego 2007, 16:10   

:shock: Już poprawiam :? :oops:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
anajo 
Frodo Baggins

Posty: 109
Skąd: płock
Wysłany: 23 Lutego 2007, 17:55   

numer na 5
fajne opka Dębskiego ,Juraszka,Sokół i Hemerlinga . Ale najlepsze opka Ciećwierza i Szymanowskiego :bravo :bravo i wogóle brawa dla autorów :bravo :bravo
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 23 Lutego 2007, 20:45   

Z racji tego, że dopadła mnie angina (nie przesadzajcie z używkami i nie włócznie się później po mrozie przez kilka godzin twierdząc uparcie, że jest przecież ciepło; nie obijajcie się też o agresywnie nastawionych i nieziemsko pijanych dresów - to takie moje przemyślenia, którymi chciałem się podzielić)... Przeczytam chyba cały numer, w końcu mam czas.
Narazie mam za sobą publicystykę i tekst Gustawa. Wyjątkowo krótki. Nie zachwycił mnie specjalnie. Szczegółowo wypowiem się przy okazji analizy mojego odbioru tekstów Dawidowych :D , gdy w końcu znajdę na nią czas.
Sokół mi się nie podobała. Język prosty, narracja niczym się nie odznaczała, treść nudna, przewidywalna. Żeby stworzyć coś na styl bajki/baśni, czy co to miało być, trzeba mieć nielichy pomysł, doskonały storrytelling. W Braciach "nie było niczego".
Zerknąłem też na początek Kury. Apetyczna się zapowiada :D
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 23 Lutego 2007, 22:22   

anajo, dzięki i cieszę się, że Gorzki przelew Ci się spodobał. :D Pozdrawiam.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Lutego 2007, 11:54   

Hmmm wybór opowiadania najlepszego prosty: "Gorzki Przelew" wymiata, uwielbiam taki cyberpunk jak dla mnie extra :D .
Gorzej, że pozostałe opowiadania są według mnie dużo gorsze :( "Kura" i "Rasa" jeszcze trzymaja poziom ale "Dwaj Bracia", "Chmury i deszcz" i "Tam gdzie płaczą kamienie" nie mają, jak dla mnie, ni krzty klimatu :(
Poprzedni numer był bardziej zrównoważony jesli chodzi o moje gusta.
Tym niemniej super, że w końcu pojawiło się mocne konkretne opowiadanie cp w moim klimacie, gratulacje dla autora :D
_________________
True Blood fan
Postapokalipsa fan
Zombie fan
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 24 Lutego 2007, 12:10   

Czas na małe co nieco o opowiadaniach 16-tki:

"Kura" - bezapelacyjnie i bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce. :bravo NURS miał rację język jest wyśmienity i przywodzi na myśl MiM. Wszystko mi podpasiło: bohater, język, opisy i oczywiście humor. Jeszcze raz :bravo :mrgreen: Oczywiście PUNKT.

"Chmury i deszcz" - słabsze od poprzedniego tekstu z Xiao, ale nadal ciekawe. Poznajemy coraz lepiej świat i czasy, w którym przyszło żyć "bakałarzowi". Tu padnie drugi PUNKT, choć zaznaczam, że niewielką przewagę nad konkurencją zdobył jedynie tematyką tekstu.

"Gorzki przelew" - Dobre czytadło, jak na debiut to pewnie bardzo dobre, ale specjalnie mnie nie zachwyciło. Historyjka banalna i przewidywalna, ratuje jedynie wizja świata. Dwie uwagi: można się w kimś zadurzyć nie zadużyć, a Janowicz stracił coś oprócz rąk, że
Cytat
Po chili oboje byli gotowi do skoku w cyberprzestrzeń
:mrgreen:

"Rasa" - średnie, nie wciągnęło, nie zaciekawiło, takie se poprawne.

"Dwaj bracia" - nudnawe, nie wiem czemu Bieły, to dobry bóg, nie znalazłem żadnych przejawów jego dobroci. :?

"Tam, gdzie...." - zbyt przegadane, ckliwe, bez grama fantastyki (nie mówcie mi o zakończeniu). Kiepskie

Kolejność opisów odzwierciedla moją ocenę.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 24 Lutego 2007, 12:37   

Szenute, dzięki za punkt, cieszę się, że Ci się podobało :)

Czarny, za miejsce III dzięki także, a szczegóły, które zapodałeś :oops: niech NURS Cię zatrudni jako korektora, bo jesteś niezawodny w te klocki, także na forum :wink:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Lutego 2007, 12:54   

Z tym zadużył, to doszedłem już do źródełka. Adashi napisal zadłużył, a ja przy składzie wywalilem samo ł.
BTW fajnie jest na spokojnie wyszukiwac bledów w lekturze, czym innym jest robota na tempa, w tym sprawdzanie z ekranu :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 24 Lutego 2007, 12:56   

:oops: dokładnie tak było, cóż nikt nie jest nieomylny, ale to szczegół jest straszny :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
Ostatnio zmieniony przez Adashi 24 Lutego 2007, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Lutego 2007, 12:59   

Ni czepiajmy się szczegółów :wink: jest dobrze a będzie lepiej :D
_________________
True Blood fan
Postapokalipsa fan
Zombie fan
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 24 Lutego 2007, 13:00   

O i to jest prawidłowa postawa, to mi się podoba. :D
_________________
Wysłano z Atari
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Lutego 2007, 13:08   

nie jest dobrze, ale musi byc lepiej. dla mnie to obciach, że cos takiego przemknie, ale mam tez świadomość, że przy tym systemie pracy błędy sa nieuniknione. ale wina jest jak najbardziej po mojej stronie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mert 
Frodo Baggins

Posty: 119
Skąd: Kraków/Głogów
Wysłany: 24 Lutego 2007, 13:11   

Błędy zdarzają się wszędzie - ile razy w książkach się wyłapywało takie "kwiatki". Dzisiaj zakupię numer i za kilka dni opinia.
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Lutego 2007, 13:13   

Bładzic i mylić się jest rzeczą ludzką a jedyne co można i trzeba robić to starać się by takich byczków :wink: było jak najmniej :)
_________________
True Blood fan
Postapokalipsa fan
Zombie fan
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Lutego 2007, 13:17   

I staramy się, możesz mi wierzyć.
Zreszta, gdyby nie takie błędy czym zyliby krytycy, uschliby z tęsknoty, albo wyemigrowali :twisted:
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 24 Lutego 2007, 13:39   

Gdzie tam? Cytowaliby dany utwór dodając kolejne byczki, prawda Czarny?

Czarny napisał/a
Po chili oboje byli gotowi do skoku w cyberprzestrzeń

Ja tam papryczki chili nie widzę żadnej, u mnie jest "po chwili" i w druku też. :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
mert 
Frodo Baggins

Posty: 119
Skąd: Kraków/Głogów
Wysłany: 24 Lutego 2007, 14:38   

to może sabotaż?!:)
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 24 Lutego 2007, 15:02   

Połknąć literkę każdemu się zdarzy, ale zrobić z bohatera kobietę :wink:
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 24 Lutego 2007, 15:14   

Kobieta też ma prawo do bycia bohaterem - jestem za równouprawnieniem :wink: Dobra koniec żartów. Tzn. to nie był żart, faktycznie jestem za równouprawnieniem.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 24 Lutego 2007, 18:42   

Przeczytałam. I oceniam. Jak zwykle, od ostatniego do pierwszego.

Miejsce VI
Marek Hemerling Tam, gdzie płaczą kamienie

Nie lubię się specjalnie z twórczością Marka Hemerlinga, ale to opowiadanie już wyjątkowo nie przypadło mi do gustu. Fantastyki w tym tyle, co kot napłakał, w dodatku czytało się ciężko i - mimo niezbyt dużej objętości - po prostu mnie znudziło. Ot, kolejna historyjka o biednym chłopcu i współczującej pielęgniarce. To już było, dziękujemy.

Miejsce V
Monika Sokół Dwaj bracia

E, nie. Nie podobało mi się. Przewidywalne, to raz. Bohaterowie zupełnie nie są interesujący i w sumie było mi wszystko jedno, który wygra. Nie za bardzo wyszedł też kontrast pomiędzy Biełobogiem i Czernobogiem. Jak dla mnie to oni są identyczni. Napisane też to jest nie tak, jak by się chciało. Nie wciągnęło mnie ani trochę, znudziło, musiałam sprawdzać, ile do końca.

Miejsce IV
Paweł Ćwiećwierz Rasa

Niezłe, ale nie powala na kolana w żadnym wypadku. Napisane sprawnie, akcja dość dynamiczna, ale... No właśnie. Czegoś zdecydowanie brakuje. Może bohaterka jest zbyt mdła? Bo to już było... Może zbyt słabo została podkreślona jej niezwykłość? (Bo nikt mi nie wmówi, że taka znów niezwykła nie była.) Sama nie wiem. Buntu domyśliłam się gdzieś tak na drugiej stronie. Rozwiązania zagadki (no, przynajmniej większej jej części) też dość szybko. Fajne opowiadanie do przeczytania i zapomnienia.

Miejsce III
Dawid Juraszek Chmury i deszcz

Nadal oryginalne, nadal pisane dobrym językiem, nadal ciekawe. Mój faworyt przed otworzeniem numeru. (Przyzwyczaiłam się już, że teksty sygnowane nazwiskiem GGG są naprawdę wysokiej jakości.) Ale tutaj mi czegoś zabrakło, choć do punktu było baaaardzo blisko. Historia nie wciągnęła mnie tak, jak poprzednie. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe minimalne załamanie formy, bo cykl o Xiao ma szanse stać się jednym z najoryginalniejszych w polskiej fantastyce ostatnich lat.

Miejsce II
Adam Szymanowski Gorzki przelew

Odnośnie tego opowiadania wypowiedziałam się szerzej w wątku Adashiego, więc powtarzać się nie będę. Bohaterowie ciekawi (zwłaszcza Max), akcja dynamiczna, klimaty cyberpunkowe - mniam. Do tego tekstu wędruje punkt i mam nadzieję na więcej. :bravo

Miejsce I
Rafał Dębski Kura

Oż, w mordę. Ten tekst mnie zamordował. Wizja kury jako narzeczonej, jej zachowanie, zachowanie bohatera... Zeszłam :lol: Do tego język, jakim to jest pisane. NURS nie przesadzał ani trochę. W tym numerze nie znalazło się nic, co przebiłoby "Kurę" zarówno pod względem konceptu, jak i wykonania. Świetne, naprawdę. :bravo
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 24 Lutego 2007, 18:50   

Tam, gdzie płaczą kamienie
Przeczytałem trochę ponad stronę, później po łebkach. Strasznie nudne, takoż opisane, w ogóle po co było to puszczać. Język sztywny i nieciekawy, ale taka jest smutna norma - ale tu nie było fabuły, niczego ciekawego.

Akurat kupiłem marcową NF, więc może być ciężko, ale postaram się przeczytać dwa ostatnie opowiadania i zagłosować. Prawie na pewno jeden głos dostanie Kura, czytało się doprawdy wybornie.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 24 Lutego 2007, 21:58   

Aga, dzięki serdeczne za punkt, bardzo mi miło, że Gorzki tak Ci się podoba :D
_________________
Wysłano z Atari
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Lutego 2007, 22:51   

Dzięki aga, arlonie licze na ciebie. Kto nastepny? I nie zapominajcie o końcówce starego głosowania.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group