Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 16

Wybierz najlepszy tekst numeru
Ciećwierz - Rasa
16%
 16%  [ 20 ]
Dębski - Kura
31%
 31%  [ 39 ]
Sokół - Dwaj bracia
3%
 3%  [ 4 ]
Juraszek - Chmury i deszcz
18%
 18%  [ 23 ]
Hemerling - Tam, gdzie kamienie nie płaczą
8%
 8%  [ 11 ]
Szymanowski - Gorzki przelew
21%
 21%  [ 26 ]
Głosowań: 70
Wszystkich Głosów: 123

Autor Wiadomość
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Marca 2007, 10:52   

Już prawie tydzień minął, jak skończyłem czytać opowiadania znowego numeru. Dałem mózgownicy trochę czasu na przetrzwienie dostarczonych doznań i mogę sięzabierać za ocenę. Osobiście uważam ten numer za na prawdę mocny. Kapitalne teksty, przekrój gatunków i stylów, bardzo mi się podobał. Do tego stopnia, że nadal nie wiem komu przyznać punkty.

Może jak skończę to pisać będę już wiedział.

Po kolei

Robert J. Szmidt - Wstępniak mam wrazenie, że to już gdzieś czytałem.... :mrgreen: ;P:

No dobra na poważnie

Paweł Ciećwierz - Rasa O jak się ucieszyłem na myśl, że dostanę SF do poczytania. Nie zawiodłem się, no może troszeczkę, ale i tak pluz za wybór gatunku SF. Mam kilka zastrzeżeń. Zaraz na początku zazgrzytał mi opis kolonii. Blacha falista cięta w kwadrat nie jest ani stopem ani fakturą, i jak im się udało z kwadratowych kawałków blachy wzniesć kopulaste budynki podobne do zespawanych ze sobą u-bootów. Coś mi tu nie gra. Myślę, że opis otoczenia był najsłabszą stroną tego tekstu.

Co do całości świata, w ktorym umieszczona jest fabuła, musze przyznać,ze mi się bardzo spodobał. Informacje o nim podane były w sposób niezaklucający biegu wydarzeń iw ilości wystarczającej na wyrobienie sobie dosyć wyraźnego obrazu uniwersum.
Życie i procesy zachodzące w społeczności górników były, IMO, przedstawione bardzo realnie. Też duży plus dla tekstu.

Co do fabuły, pomysł ciekawy dosyć ciekawy, nastrój psychozy oddany dosyć zręcznie, choć nie na tyle by jej ulec. Ale mam też pewne drobne zastrzeżenia. Ostatnia część tekstu, jużna Persepolis Prime wydaje mi się jakby oderwqana od całości i nie daje mi spokoju niekonsekwencja w działaniu Szandora.

Mimo zastrzerzeń tekst uznaję za ciekawy i chętni poczytałbym coś jeszcze o gatoidzkiej rozjemczyni.

Rafał Dębski - Kura Co tu dużo mówić świetny, humorystyczny tekst napisany pięknym językiem. Wilekie :bravo Czytanie tego opowiadania to czysta przyjemność.

Monika Sokół - Dwaj Bracia Krótki, ciekawy tekst. Problem z nim mam tylko jeden. Trochę za mało wiem o glównych bohaterach. Włąściwie na czym polega ich boskość? Ani nie są wszechwiedzący, bo by wtedy zaklad nie miał sensu. Ani uczciwi ani konsekwentni w tym co robią . Są bardzo ludzcy. Pomysł może nie nadzwyczajny, ale lubię jak ludzie rolują fantastycznych bogów :mrgreen:

Dawid Juraszek - Cmury i Deszcz Xiao z odcinka na odcinek staje się coraz ciekwszy. Bohater ciekawie się rozwija. Nadal widać w nim młodzieńcze krnąbrność, opór i bunt, ale powoli zaczyna się uczyć (a czytelnik razem z nim) coraz to nowych i ciekawych rzeczy i zaczyna lepiej rozumieć otaczający go świat. Poza fantastycznymi wydarzeniami w tekst wkradlo się parę cieakwych przemyśleń. I dzięki naszej sytuacji politycznej udaje się momentami rozładować napiętą atmosferę wydarzeń. Fragment
Cytat
Ministrowie, gubernatorzy, cenzorzy, sędziowie nie dbają wcale o pomyślnosć całego Cesarstawa, o parwo ani sprawiedliwość
jak na razie budzi, pewnie niezamierzony, usmiech na twarzy czytelnika, ale w niedalekiej przyslzości kto wie...

MArek Hemerling - Tam, Gdzie Płaczą Kamienie Oj ni będę obiektywny, za bardzo lubię takie teksty. Trudne do sklasyfikowania, ale dosłownie iw przenośni fantastyczne. Autor operuje pieknym językiem, buduje niesamowity klimat, podaje bardzo plastyczną wizję wydarzeń. Świetny Tekst :bravo

Adam Szymanowski - Gorzki Przelew Wielkie :bravo :bravo dla debiutanta. Kapitalny start! Dawno nie czytalem nic tak czysto cyberpunckowego. Tesk fajny, w każdym calu klasyczny. Bardzo lubię takie klimaty. Jesli były jakieś potknięcia to na tyle małe, że już ich nie pamiętam. Bardzo podobały mi się drobne smaczki forumowe jak wszczep firmy Adashi, czy tekst "do abordażu, psubraty" (choć już wiem, że w tym przypadku nawiązanie do forum nie było zamierzone). Zastanawia mnie tylko, komu by się chciało wskrzeszać markę FSO :mrgreen:

No to teraz mój prywatny ranking:

miejsce 1. to co hijo lubi najbardziej Kamienie i Przelew (po punkcie dla tych tekstów)
miejsce 2. Xiao
miejsce 3. Kura
miejsce 4. Rasa
miejsce 5. Bracia
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
Ostatnio zmieniony przez hijo 2 Marca 2007, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Marca 2007, 11:42   

Dzięki hijo za ten głos.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Marca 2007, 11:44   

Dzięki Słowiku, Dzięki Heniek, o mało was nie zauważyłem na tej poprzedniej stronie :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 2 Marca 2007, 11:46   

Nurs pisz szorta, to zagłosuję ;P:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Marca 2007, 11:51   

A kto nowy numer złoży? :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 2 Marca 2007, 11:57   

15 minut, nie przesadzaj, wstaniesz wcześniej. Niektórzy to pracują po 25 godzin na dobę, wstają godzinę wcześniej i voila. Chcieć to móc :mrgreen:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Marca 2007, 12:02   

Ci niektórzy to sie uczyli ode mnie, ja juz pracuje po 32 godziny, dzięki zwijaniu czasu, jak pamiętasz :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2 Marca 2007, 12:08   

Ja tam o poranku wolę zwijać przestrzeń niż czas. To znaczy zawinąć się w kołdrę. Czego Ci, Robercie, również życzę.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Marca 2007, 12:09   

Niestety pan pode mna znowu wierci :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Marca 2007, 12:10   

Rafale, ale niech ci będzie, oto wielkopomny short

Koniec świata

I nagle...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2 Marca 2007, 12:25   

Słowik, dzięki za opinię i za rum z colą ;)


hijo, serdecznie dziękuję za punkt; cieszę się, że Gorzki przypadł Ci do gustu, to mnie motywuje do pracy nad kolejnymi tekstami :) Aha, hijo, nazywam się Szymanowski ;)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Marca 2007, 17:36   

Adashi, jejku przepraszam :oops: nie wiem skąd mi się to wzięło ale wsypa
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
dagra 
Luke Skywalker


Posty: 225
Skąd: hm...
Wysłany: 2 Marca 2007, 19:39   

Do tej pory dowcip, który lubię najbardziej - zabawę słowem, miłe skojarzanki itd - dostarczał Viking i Romek w pamiętnej "Rzezi...".
Bardzo mało tego rodzaju dowcipu - złożyć dwa słowa, dwa zdania ze sobą tak, żebym się usmiała.

A tu Rafał Dębski (niech mu bozia da zdrowie), w całkowicie innym niż powyższe klimacie i stylu, sprawił, że czytałam niektóre zdania Kury po kilka razy. A samo opowiadanie dwukrotnie.

Przypomniały mi się złote czasy Teatru Telewizji, doborowa obsada... ech czasy...

Zaopatrzyłam się już w bibliotece w opowiadania Czechowa, bo znam tylko sztuki. Tak dedykacja Rafała podziałała :mrgreen:

Mógł Duch Święty w postaci gołąbka apostołom sfruwać, moze i do mnie Bóg za sprawą ptactwa przemówić. Ale czy wybrałby właśnie kurę? Toż to jakoś nie licuje.
Perła to, perła prawdziwa!
(... jakoś nie licuje... - ech...mniam)
Punkt jeden w tym miesiącu - na Kurę rzecz jasna.

NURSie, a sięgnij, ja Cię bardzo proszę, do przepastnych szuflad z tekstami i poszukaj tam takich rzeczy, które spełniają, jak Kura, kilka warunków jednocześnie - i w ciekawości trzymają, i językowo czarują, i niebanalne są...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Marca 2007, 19:48   

tamże jeno karakany przmykaja, pomiedzy kurzu tumanami, takie to dno mojej szuflady.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2 Marca 2007, 21:13   

hijo, nie ma sprawy, ważne, że opowiadanie Ci się podobało.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 3 Marca 2007, 13:13   

Dagro
Bardzo się cieszę, że moja dedykacja tak właśnie podziałała :) . Zresztą to był mój cel (oczywscie poz tym podstawowym, zeby dać czytelnikowi trochę radości) - chciałbym jednym odświeżyć pamięć o pisarzach, których styl jest wciąż żywy i jeszcze długo taki pozostanie, drugich zainteresować i skonić do siegnięcia po dzieła mistrzów pióra. Oczywiście nie tylko Czechowa. jest przecież Turgieniew, Gogol, Ostrogski i wielu, wielu innych.
 
 
dagra 
Luke Skywalker


Posty: 225
Skąd: hm...
Wysłany: 3 Marca 2007, 18:51   

A ja oczekuję, że to co czytam pozostawi ścieżynkę, która zaprowadzi do jakiejś innej książki...
Wiesz, ja dopiero wychodzę z traumy, jaką spowodował u mnie obowiązkowy język rosyjski w szkole.
Co prawda Wysockiego zawsze słuchałam i smakowałam wspomniane spektakle, ale z samą literaturą rosyjską był problem.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39272
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 3 Marca 2007, 18:56   

Był taki czas, że Czechowa i Paustowskiego czytałam w oryginale, ale ostatnio leniwa jestem. Nie mniej jednak, chętnie sięgam po literaturę rosyjską, a "Kura" swoim klimatem idealnie wspasowuje się w rosyjską duszę i humor.
 
 
nalli 
Frodo Baggins


Posty: 112
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Marca 2007, 13:49   

Ciećwierz – Rasa. No, i które z nas, to ludzie?
Dębski – Kura. Cudna.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Marca 2007, 13:52   

Dzięki, nalli.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 5 Marca 2007, 12:21   

Rasa – moje klimaty. Komiksowa bohaterka, brzydki bandzior, kopalnie, beznadzieja i wszechobecny syf. Stara, dobra SF. Nie ma bata, stawiam – PUNKT!
Kura – o kurczę, bardzo fajna miniatura. Przypomniały mi się lekcje rosyjskiego w szkole średniej, kiedy przerabialiśmy takie opka. Bardzo udany fanfik.
Dwaj bracia – lekkie, rozluźniające opowiadanie fantasy. Nie powala, ale da się czytać.
Chmury i deszcz – choć niezbyt obszerne wolno się rozkręca. Nim doczytałem do połowy zasnąłem dwa razy (sic!), ale pewnie dlatego, że byłem zmęczony. Finał rekompensuje. Przydałaby się mocniejsza scena erotyczna, pasowałaby tematycznie. Wolę jednak, gdy Xiao rozwiązuje zagadki, tekst jest wtedy bardziej wciągający.
Tam, gdzie… - smutek i nostalgia, hlip.
Gorzki przelew – Udany debiut. Stawiam PUNKT! Fajnie rozrzucone rekwizyty (np. PW-24, FSO siren) i różne smaczki. Zastanawia mnie wszechobecna ruska mafia w Warszawie przyszłości. Czytałem gdzieś, że ruscy bandyci już nie raz próbowali opanować Polskę, ale zawsze byli skutecznie powstrzymywani. Oczywiście nie przez polską policję, ale naszych, rodzimych bandytów. Przedstawicie ruskiej mafii nieodmiennie wyławiani są z Wisły, albo błyskawicznie wpadają w ręce policji, wystawiani przez chłopaków z Pruszkowa, czy Wołomina. Nawet, gdy pojawili się prawdziwi mafiozi z Sycyli, zaraz wylądowali za kratkami. Gdybym to ja wymyślał Warszawę przyszłości, nie byłoby w niej ruskiej mafii, tak jak nie ma jej dziś. Wolę jednak swojskie drechy z blokowiska, niż Iwanów z kałachami.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Marca 2007, 21:13   

Jest mafia wietnamska, nie do ruszenia, mimo, że tak się rózni od naszej :-)
Spoko.
Dzieki za twój głos.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 5 Marca 2007, 22:45   

savikol Dzięki serdeczne za punkt :D

P.S. O ruskich opowiem w moim wątku ;)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
dagra 
Luke Skywalker


Posty: 225
Skąd: hm...
Wysłany: 6 Marca 2007, 15:33   

no to mamy już dwóch dziękujących po każdej wypowiedzi :wink:
strach pomyśleć co będzie, jeśli rozprzestrzeni się to na wszystkich autorów opowiadań
:mrgreen:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Marca 2007, 17:47   

Mam nadzieję, że adashi powoli ostygnie, zanim jego zapal udzieli się innym :-)
ale to zbójeckie prawo młodego autora, nie zawsze można zadebiutować i jeszcze coś miłego usłyszeć.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 6 Marca 2007, 18:20   

Właśnie o to chodzi i ja z tego prawa zamierzam skorzystać :mrgreen: Przyjemność to dla mnie ogromna jak ktoś mówi, że opko mu się podobało, dla tego dziękuję szczerze :) za każde dobre słowo. Rozumiem jednak, że może to być uciążliwe ;) Umówmy się tak, przy następnym tekście będę wstawiał linki do podziękowań w moim wątku :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Avathar 
Tom Bombadil


Posty: 34
Skąd: zza krzaka
Wysłany: 6 Marca 2007, 20:28   

Nie wiem czy moj glos jako (jeszcze) Goluma sie liczy, mimo to pozwole sobie na drobna refleksje;)

Rasa - kolejna wizja przyszlosci w innych barwach, tym razem w postaci licznych ras tradycyjnie pod 'przewodnictwem' ludzi. Ciekawy pomysl, tylko dziwi mnie pewna niescislosc z owymi 'szczurami' - jak mutacja mogla zajsc w przeciagu chwili? Najpierw podrozowaly statkiem, to znaczy oddychaly jak kazdy zywy organizm, a nastepnie spokojnie egzystowaly na powierzchni?

Kura - ciekawy pomysl^^ Rosyjski klimat i - zdaje mi sie kultura - mila jest dla ucha. Co innego sie tam znalezc. I to oczywiscie racja, ze z ruskami sie dobrze wodke pije i ze lby maja mocne jak nikt inny, mocniejsze nawet od polskich:)

Dwaj bracia - niby ciekawe, ale nieciekawe. Niby z jakas mysla w srodku, ale jednak bez myslic... takie nijakie, sam nie wiem jak to sprecyzowac.

Chmury i deszcz - Pomysl z lisica jako spijaczka zycia bardzo mi sie spodobal. Pozostale - nie. Nie dlatego, ze byly zle napisane badz cos w tym rodzaju. Po prostu od poczatku nie przypadl mi Xiao do gustu.

Tam, gdzie kamienie nie placza - Bardzo mi sie podobalo. Mimo, iz smutne i co bardziej wrazliwy czytelnik moze byc az nadto wzruszony, to naklania do przemyslen, ktore moga zaowocowac czyms przydatnym:)

Gorzki przelew - Nie wiem co powiedziec:P Swiat przedstawiony ustawia zwyklych ludzi na poziomie zwierzat, ktorzy mysla tylko o rozkoszy (patrz -> seks). Polska przestaje byc Polska, sami tam ruscy, koreancy i Bog wie kto jeszcze. Jednk pomysl ciekawy, opowiadanie 'wciaga' i milo sie przewraca kartki.

A glos na 'Tam, gdzie kamienie nie placza' oraz - o dziwo - 'Dwaj bracia'.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Marca 2007, 20:52   

Dzięki Avatharze, tutaj każdy może wyrazić swoją opinię. bycie gollumem nie jest niczym złym, tu wszyscy byli, gollumami, nawet, jesli nie pamiętają :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 7 Marca 2007, 09:48   

Jak zwykle, bez uprzedniego czytania wątku. To lecim na Pcim! :mrgreen:

Hemerling - co do tego tekstu, to nawet nie jestem pewna, jak brzmi tytuł. :( W spisie treści jest: Tam, gdzie płaczą kamienie, przy tekście: Tam, gdzie kamienie nie płaczą, a w nagłówku: Tam, gdzie kamień... (liczba pojedyncza). A tak w ogóle, to nie wiem, jakie kamienie. Nagrobne? Dla mnie to taka powtórka z Cetnarowskiego (i już wiemy skąd to nazwisko na okładce :twisted: ). Tzn. ni w ząb nie pojmuję. Jedynym walorem tekstu jest chyba jego poetyckość. Z przykrością stwierdzam, że ani się na poetyckości nie znam, ani jej docenić nie umiem. Dla mnie ten tekst mógłby być intrygującym shortem. A na tych czterech stronach odnoszę wrażenie totalnego wielosłowia. Znaczy, nie jest codziennym zdanie pojedyncze (czyli z jednym orzeczeniem) złożone z 15 wyrazów... No i czasem metafory przerastają moje zdolności wizualizacji. Np. nie wiem, jak "kaskady" mogą "rozpędzać" coś oraz "uderzać". Cóż, Cetnarowski przynajmniej zmieścił się w dwóch stronach... :roll: Przyznaję, nie jestem wyrafinowanym czytelnikiem, zatem nie mnie miał ten tekst zadowolić. Toteż można się nie przejmować moim narzekaniem. ;)

Sokół. Tekst Dwaj bracia bardziej mi się podobał od Jeźdźców czy Axis Mundi. Nic odkrywczego, ale miło się czytało. ;) Szkoda tylko, że znowu działo się, działo... lecz pod koniec zaczyna się gadanina. Na szczęście (że tekst krótki), to i dało się wytrzymać. Jednak scenki pt. "a teraz Ten Zły się chełpi oraz wyjaśnia wszystko bohaterowi, a przede wszystkim czytelnikowi" - to trochę ograny motyw, no nie? :?

Ciećwierz - solidny kawał przygodowej S-F, mięsiste dialogi, dużo strzelania i kopniaki z półobrotu. :D Jednak "Xiu i Shao" to to nie jest... :| A zakończenie to mi przypomina pewną sesję Warhammera, w której brałam udział. Tam był straszny las, a nim ślepia. (Potem okazało się, że to były snotlingi, czyli takie tyci skrzatki złośliwe. :lol: )
Hmm, a nazwisko "Chaunessy" to takie intencjonalne puszczanie oka do czytelnika? ;)
Przy okazji: co to jest "sutanna szermowana złotem"? :o

Dębski - widzę, kolejna zabawa literacka (po ubiegłomiesięcznych poczynaniach Kruka Siwego). ;) Interesujący pastisz (nie mylę aby terminów? :oops: ) - jako żywo klimatem przypomina te jednoaktówki Czechowa, co nas na nie ze szkoły prowadzano do Katowickiego teatru Korez. :) Krótkie, zgrabne i do śmiechu. I subtelniejsze niż te kawały z cyklu "przychodzi mąż pijany, a żona z wałkiem..." Mam nadzieję, że RD będzie pisał więcej (niekoniecznie zaraz w takim klimacie) i nas nie opuści wbrew odgrażaniom. :twisted:

Szymanowski - sssmakowite! sssoczysste! mhm! ;P: :mrgreen: Ten świat tętniący szczegółami! Aż mi się "Ghost in the Shell" przypomniał. :D Te opisy i dialogi ze stajlem! Wow. :bravo Reszta "za i przeciw" pójdzie do autorskiego wątku, co by się tutaj zanadto nie rozpisywać. Ale jeszcze jedna rzecz: "wyksztusił"?! "zadużyłeś"?! Ratunku! Czy jest na sali korektor?! :evil:

Juraszek - świetny klimat, plastyczne, urzekające pejzaże, stylizowane powiedzonka (chociaż momentami to już miałam dosyć grzybów mun, bambusowych kijów i żywego nefrytu :roll: - a czasem to gubiłam się w metaforach, tak jak ta z czerwoną płachtą), świetny kontrast tradycji nakazującej szacunek starszym/"mistrzom" z takim "współczesnym" podejściem Xiao... Czekam tylko, kiedy Xiao wreszcie wyjdzie zwycięsko z którejś przygody. :)

Hmm, ciężki wybór, 4 naprawdę dobre teksty, ale ostatecznie PUNKCIORY w tym miesiącu idą do: Szymanowskiego i Juraszka. :bravo Za kreację bohaterów i miodność ogólną. :mrgreen:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Marca 2007, 11:52   

Dzięki Anko, kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group