Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Szorty
Autor Wiadomość
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Kwietnia 2015, 17:15   

Kusisz :D
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 10 Kwietnia 2015, 10:30   

konopia, to nie jest interpretacja, to jest komentarz do postu meruli.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 12 Kwietnia 2015, 10:43   

Kot jest mój i koniec dyskusji.

Nie popełniłam fantasy, a już cyklu zupełnie nie ;P:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 18 Kwietnia 2015, 12:01   

GWIAZDA to jest jednak trudny dla mnie temat. Myślę i myślę i nic zadowalającego mi nie iskrzy. Same takie oczywiste oczywistości bez polotu mi się kojarzą.
Nie spodziewałam się, że mnie tak zamroczy ta GWIAZDA :shock:
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 18 Kwietnia 2015, 17:09   

LadyBlack, GWIAZDA może być wszystkim, dasz radę!
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37531
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Kwietnia 2015, 17:20   

Mam fajny pomysł, mogę odstąpić jak kto by chciał napisać.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 1 Maj 2015, 10:51   

Fidel-F2, napisałeś?
Bo jak by nie, to podrzuć pomysł na PW, może go "wyczuję" i ubiorę w zdania.
Ja się wciąż męczę z brakiem gwiezdnego pomysłu.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 1 Maj 2015, 22:52   

To to jest ten ostatni, czy nie ostatni?
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 2 Maj 2015, 09:43   

Tak.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 2 Maj 2015, 09:52   

:bravo , konopia :lol:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 4 Maj 2015, 23:02   

Lowenna, czy ostania? Parę stron temu była dyskusja dokąd to zmierza ...
Oczywiście jeśli zwycięzca zechce dać nowy temat i znajdzie chętnych, to kto mu zabroni ...

Tak więc na pytanie:
Cytat
To to jest ten ostatni, czy nie ostatni?

odpowiedź:
Kod
Tak.

Wydaje się najwłaściwsza.

Szorty są tutaj: http://latajaca-holera.pl...opic.php?t=3548
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 5 Maj 2015, 10:07   

konopia, OK, OK. Po prostu mnie rozbawiło :wink:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Maj 2015, 11:55   

- Marian... A ty mnie kochasz, czy mnie nie kochasz?
- No.


:mrgreen:
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 6 Maj 2015, 12:02   

- Śpij już, Halina
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Maj 2015, 20:00   

Pojawiły się głosy (bliskie sercu memu), żeby jednak nie zamykać konkursu.
Jednak chyba tych, którzy nie widzą sensu w ciągnięciu dalej pięknej lecz wypalającej się tradycji, jest znacznie więcej - a że to demokratyczny podobno kraj, to muszę wziąć to pod rozwagę.

Jednak poniewóż właśnie wygrałam i chcę sobie z tego tytułu wręczyć jakąś nagrodę, to stwierdzam co następuję:
Konkurs nie zostaje zamknięty, tylko zawieszony.
Do odwołania.

Za jakiś czas przeprowadzimy badanie opinii publicznej, sprawdzimy jak nastroje, tęsknoty i nieodparta potrzeba rywalizacji rozwijają się w społeczności i podejmiemy dalsze decyzje.

A póki co - pozostaję otwarta na propozycje.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 19 Maj 2015, 01:36   

Ja tam jestem za konkursem, czytam sobie z przyjemnością :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
gebilis 
Jaskier

Posty: 65
Skąd: polska
Wysłany: 19 Maj 2015, 10:49   

Zaraz zamykać, czy zawieszać - co znaczy to samo = konkursu nie będzie...
Dajcie lepiej jakąś atrakcyjniejszą nagrodę = np. publikacje w "Szortalu" a nie pozbawiajcie czytających minimum radości z życia!
Ja dla przykładu wchodzę z obowiązku sprawdzenia, co nowego w dziale spodenki (podkreślam w dziale - by nie zabrzmiało dwuznacznie :lol: ) i jak mam czas zaglądam w inne wpisy. A jak zabraknie spodenek? Co tu mam szukać? Nie obrażając innych piszących - bo piszą ciekawe rzeczy, ale każdy lubi co innego.
Może i frekwencja głosujących mała = ale czy to naprawdę przekłada się na ilość czytających?
Tak wiec proszę jeszcze rozważyć czy naprawdę warto likwidować ten konkurs.
I pamiętać, że zawsze jest więcej osób czytających niż piszących...
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 19 Maj 2015, 13:02   

jeśli ktoś jest zainteresowany publikacja w szortalu to powinien od razu tam uderzać.
nie można im narzucać co mają publikować a co nie.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
gebilis 
Jaskier

Posty: 65
Skąd: polska
Wysłany: 19 Maj 2015, 13:25   

Eee konopia jest coś takiego, jak współpraca
(naprawdę sądzisz, że redakcja Szortalu rzuci się na moją propozycję jak pies na kośc? :omg: )
a poza tym: to ty martw się o konkurs, który sprawia ludziom radośc, a nie czepiaj się słowek.
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Maj 2015, 13:46   

Współpraca polega m.in. na tym, że obie strony czerpią jakieś korzyści. A my nie możemy zagwarantować, że szorty konkursowe zawsze będą wysokich lotów - zdarzają się edycje słabe. Nie zawsze zwycięski szort jest najlepszy w stawce, czasem żaden nie powinien wygrać, czasem kilka zasługuje na laury.

Jeśli komuś się marzy publikacja na szortalu, to niech nie szuka drogi okrężnej tylko wali prosto do celu. Zasady są takie same - wystarczy napisać dobry tekst, który spodoba się oceniającym - nie jest potrzebny po drodze żaden konkurs.

Nasz problem polega na tym, że rywalizacja nie wzbudza już takich emocji jak kiedyś. Rok temu też graliśmy o zwycięstwo, a jednak nie brakowało chętnych.

Musimy dać odpocząć sobie. Zatęsknić.
Pewnie to niewiele pomoże, ale cóż nam pozostało?

Za parę miesięcy może spróbuję podać jakiś temat. Dam długi czas na pisanie, bo pewnie część z nas zorientuje się nie od razu. Zobaczymy, co wyjdzie.

Wiem, ze fajnie było poczytać co kilka tygodni nowe króciaki w konkursie. Też to bardzo lubię. Ale nie oszukujmy się - to nie jedyna literatura na świecie - z głodu nie zdechniemy do czasu następnej edycji :)

To miał być krótki post, tak sobie postanowiłam: 2-3 zdania... :fp:
 
 
gebilis 
Jaskier

Posty: 65
Skąd: polska
Wysłany: 19 Maj 2015, 14:48   

To będzie dalszy ciąg dyskusji nad rozlanym mlekiem.
Tak sobie zerknęłam do innych ankiet: 2007 rok utrzymywał się na tym samym poziomie 15-22 głosy (to tak na oko), w 2009 była ankieta, gdy padł tylko jeden głos! Dopiero następne lata to 40, ba nawet więcej głosów.
I co wynika z tej analizy?
Ano, że bywały okresy gdy Holera miała większy bum odwiedzających (niektóre niki wtedy występujące ze świecą szukać wśród dzisiaj odwiedzających, więc czy głosujący na poziomie 17-20 to ilosć naprawdę warta tego by drzeć na sobie szaty z rozpaczy?
Do zastanowienia...
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Maj 2015, 15:40   

Oto lista autorów*, którzy wzięli udział choć raz w konkursie w ciągu ostatnich dwóch lat.
A jak będzie wyglądać ta lista, jeśli zadamy pytanie: kto w ciągu ostatniego roku napisał przynajmniej 2 teksty?

papabuba
LadyBlack
Lynx
mesiash
konopia
Starscreem
Sauron
Komodorzyca
Matrima
brajt
dziko
Borsuk
Diabolus
Adrianna
Blue Adept
baranek
Agi
Czaga
CzterySilnia
Fidel-F2
Żelazny
Rodion
terebka
Martva
Anqetrix
Marcin Robert
Dziadzioch


Coś się nagle schrzaniło po konkursie na "Szorty inwazyjne". Potem jeszcze mesiash pięknie trafił z tematem "Ten magiczny drugi raz" - i zaraz potem wszystko klapnęło do reszty.

Co z tego, że czytających jest stała liczba, skoro piszących ubywa i stają się rozpoznawalni po swoim stylu tak bardzo, że może należałoby zmienić zasady konkursu na zakłady o autorstwo 8)

Próbowaliśmy zachęcić autorów rozluźnieniem zasad i nagrodami. Czaga oferowała 3 książki i też nie pomogło. Trzeba odpuścić.

* z góry przepraszam, jeśli kogoś pominęłam - sprawdzałam na szybko.
 
 
gebilis 
Jaskier

Posty: 65
Skąd: polska
Wysłany: 19 Maj 2015, 16:40   

Hm, jeżeli problem jest w piszących, nie w czytających - to mi wydaje się:
że tak szczerze to łatwiej pisać do Szortalu (już chyba tu przysłowiowego) lub innego tego typu miejsca, bo tam, jeżeli coś nie wyjdzie, po prostu się nie ukarze i autor ma święty spokój, albo słabszy tekst nie ulegnie analizie - a satysfakcja z ukazania się jest. A w konkursie? Czytający śmią wysuwać swoje "ale" i ... ego autora urażone (przynajmniej ja zauważyłam taką tendencje w kilku przypadkach).
I tu chyba problem.
Szkoda, bo mogło by być tak miło...a decyzji autorów pisać czy nie i tak nie przeskoczymy.
Co do rozpowalności autorów - to bardzo mały problem. Cóż z tego, że ta czy inna osoba rozpozna? To chwała autorowi, że dobrze pisze :bravo i pozostaje w pamięci uczestników zabawy :)
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Maj 2015, 22:36   

Dogłębne oceny czytających to najważniejsza nagroda w tym konkursie. Bez konstruktywnej krytyki nie można się rozwijać - można jedynie trwać w nieuzasadnionym samozachwycie.

Nikt z tu oceniających nie był nigdy nieuczciwy w swojej opinii. Jeśli nawet krytyka była bardzo ostra, to mimo wszystko szczera i mająca na celu uchronić autora przed popełnieniem w przyszłości tych samych błędów. Kiedy krytyka zniechęca pisarza do pracy nad sobą i dalszej twórczości, to znaczy że prawdziwym błędem, jaki popełnił, nie są literówki, ortografy i nielogiczności, tylko zabranie się za pisarstwo. Chyba że pisarskim celem jest uzbieranie tłum fanek składający się z nastoletnich być może połowicznie upośledzonych osób :wink: Czy jak to tam leciało?
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 20 Maj 2015, 10:14   

Zawsze można tutaj zacząć rozmawiać na temat uczestnictwa w edycjach szortalowych, żeby chociaż cokolwiek się działo w tym dziale. Przyznam, że do tej pory Holera całkowicie zaspokajała moje aspiracje pisarskie, ale gdzieś trzeba będzie znaleźć ujście mojej muzy ;)
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Maj 2015, 13:58   

Rozwiązań jest kilka.
Jest dział "Pierwsze koty za płoty" - ale przecież mamy równouprawnienie i nie będziemy dyskryminować ostatnich kotów.

Możemy przemyśleć otwarcie nowego działu (np. niepublicznego, z ograniczonymi uprawnieniami dostępu, żeby cenne dobra intelektualne nie wyciekały do byle kogo), w którym autorzy będą poddawać w ocenę swe dzieła i potem ewentualnie puszczać je dalej.

Możemy też utworzyć kółko wzajemnej adoracji, wymienić się mailami i w głębokiej konspiracji współpracować z wybranymi osobami.

A może faktycznie dla niektórych czas na wyjście z konkursowej strefy komfortu i na zrobienie kolejnego, odważnego kroku :)
 
 
gebilis 
Jaskier

Posty: 65
Skąd: polska
Wysłany: 26 Maj 2015, 12:29   

Jakoś silne zainteresowanie konkursem widzę :roll:
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 20 Czerwca 2015, 14:35   

To co, już nie będzie szortów ?
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 21 Czerwca 2015, 23:41   

Zawsze możesz sama nałożyć, w lato nie szkodzi.








(Tylko nekromanty trzeba, tak serio.)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Czerwca 2015, 21:31   

elam napisał/a
To co, już nie będzie szortów ?


Raczej będą :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group