Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Science Fiction & Fantasy
Autor Wiadomość
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 5 Lutego 2007, 13:36   Science Fiction & Fantasy

Cytat
Fantasy & Science Fiction Magazine to jedno z najstarszych wychodzących pism literackich w Ameryce. Magazyn powstał w 1949 roku. Był wielokrotnie nagradzany prestiżowymi premiami dla najlepszego anglojęzycznego profesjonalnego pisma fantastycznego - między innymi 8-krotnie Nagrodą Hugo i 4-krotnie Nagrodą Nebula.

Polska edycja pisma ruszy w pierwszym półroczu 2007 roku. Redaktorem naczelnym jest Konrad Walewski.

Pismo będzie prezentowało wyłącznie literaturę, wywiady i recenzje najciekawszych książekWarunki prenumeraty już wkrótce na stronie



Jak to uderzy w rynek? Myślę, że obecne periodyki ułożyły się w swoich niszach. Nisza SFFH wydaje się mniej atrakcyjnym targetem dla w/w niż nisza NF. Z jednej strony cieszę sie, że będzie lepszy dostęp do tego co lubię najbardziej, ale z drugiej obawiam się o NF.
Ostatnio zmieniony przez Rafał 6 Lutego 2007, 10:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Lutego 2007, 13:49   

Ja tam sie nie obawiam. Wierze, ze pismo, ktore istnieje ponad 25 latach na rynku, bedzie w stanie poradzic sobie z nowym konkurentem. Dla mnie lepiej, bo i tak kupie wszystko. Ciekawi mnie, czy zagraniczne opowiadania to tez beda w wiekszosci amerykanskie (ew. brytyjskie) jak w NF, czy moze bedzie wiecej z europejskiego rynku. Zobaczymy, czy sie przyjmie. Poki co konkurencja sie rodzi i zaraz umiera, a NF i SFFiH poki co sa i maja sie relatywnie dobrze :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 5 Lutego 2007, 13:55   

Ciekawe ile będzie kosztować. Żeby zatrzęsło rynkiem pism SF musiałoby kosztować ze 2,50 a objętość mieć porównywalną z NF czy SFFiH. Po zbliżonej bądź wyższej cenie samo będzie miało problemy z zaistnieniem a co dopiero, grozić potentatom :wink:
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 5 Lutego 2007, 13:57   

niestety bezdie kosztowac 12 zeta(co dwa miechy)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Lutego 2007, 13:58   

az tyle? A to na jakims papierze kredowym bedzie? Andre, wyglada jakbys wiedzial wiecej. Cos jeszcze powiesz?
_________________
5 zdań na temat
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 5 Lutego 2007, 14:13   

Pytanie, ile będzie miało stron. Jeśli bedzie podobne do oryginału (rozmiarem i ilością stron właśnie), to... ciężko będzie. Jesli na dodatek bedą wyłącznie opowiadania obce, to spodziewam się trupa w czasie zbliżonym do pierwszego AHP - dwa numery i pa.
I kto ma wydawać? Solaris? Dziękuję, na SFinksie pokazali, co potrafią. Chyba że się przez ten czas dokształcali...
Zobaczymy.

http://www.solaris.net.pl.../magazyn_sf_i_f
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 5 Lutego 2007, 14:18   

z tego co pamietam ma to byc ksiazeczka malego formatu okolo 190 stron objetosci.Solaris moze brac do numeru wszystko z archiwów FSF i uzupełniać to poslkimi i rosyjskimi tekstami.Czyli wygląda to podobnie do Asimova poslkiego sprzed lat.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 5 Lutego 2007, 14:24   

Wszystko z archiwów? Znaczy - zamiast dogadywać się z każdym autorem, będą brali z puli? Nieźle, ułatwi im to tworzenie numeru.
W IASFMPL były jakieś polskie teksty? ROSYJSKIE??? Chyba przejrzę te egzemplarze, które mam...


Edit: andre, skąd masz informacje?:-)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 5 Lutego 2007, 14:29   

chodzilo mi o to ze w Asimovie byla krytyka wlasnej produkcji,recki itp.Fakt,proza tylko z ASF byla brana.Wiesci mam z Solarisu :)
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 5 Lutego 2007, 14:30   

Z tego co pisze Andre, zapowiada sie apetycznie. 190 stron za 12 zł? Można odżałować, nawet jeśli to będą małe strony. Ciekawe jak się zabiorą do konstruowania ramówki, jaka i czyja publicystyka, ile polskich kawałków, ile rosyjskich, co jeszcze w magazynie? Jeżeli przez kilka pierwszych nr będą strzelać z grubej rury nazwiskami z pierwszych półek, to mogą powalczyć o przewodnią rolę ;P:
Ciekawe to bardzo, Andre nie daj się ciągnąć za język, jak coś wiesz to pisz wszystko!
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 5 Lutego 2007, 14:33   

chyba już się wyspowiadałem dokumentnie :)
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 5 Lutego 2007, 14:37   

Ite missa est ;P:
 
 
anajo 
Frodo Baggins

Posty: 109
Skąd: płock
Wysłany: 5 Lutego 2007, 14:41   

w biuletynie solarisu jest napisane 11,99 stron 192 ,format 135x215 mm.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 5 Lutego 2007, 14:47   

Jak będzie wychodzić regularnie, to MF-a przytłumi z pewnością, ale NF i SFFiH raczej nie powinny bać się konkurencji, za rzadka czasowo. Komu by się chciało czekać dwa m-ce nie kupując żadnej prasy branżowej :wink:
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 5 Lutego 2007, 14:48   

Ciężko będzie, ale takie pismo może sie utrzymać, nisza jest. O ile będzie się bilansować na pułapie sprzedaży ze 2-3 tysiące egz, bo nie wierzę, że pismo za 12 zeta sprzeda się lepiej.

A nisza jest dlatego, że o ile znamy sporo książek tłumaczonych, to zagramanicznych opowiadań wciąż jest za mało, a ludzie chętnie je czytają. Gdyby były ciekawie dobierane - czyli nie jako reklama ksiażek wydawanych przez Solaris - to kto wie?... choć cena jednak bardzo wysoka, jak sądzę. Bawiąc się w psychologa-amatora powiedziałbym, że pismo nawet jeżeli wygląda jak ksiażka, musi mieć cenę "pismową". Czyli niską... 9,99 byłoby ok.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 5 Lutego 2007, 20:09   

hmm, moze kupie 1szy numer zeby zobaczyc, cotototo.
jak nie bedzie publicystyki (publicystyka bee, gremlinek nie rozumiec i dlatego nie czytac NF)
i powiesci w odcinkach (powiesci be, gremlinek nie lubic i dlatego kupowac SF :) )
to sie zalapie do " niszy" :)
co 2 miesiace 12 zeta moge dac

(gremlinek kocha opowiadania :D )
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Lutego 2007, 09:27   

Akurat publicystyka w NF jest bardzo fajna, wiekszosc mi sie podoba, mimo ze nie mam pojecia o czym pisza (znaczy jak czytam to mam, ale zanim zaczne czytac, to sie kompletnie nie znam). Dlatego mi sie podoba, bo tematy sa powazne, ale podane w przystepny sposob. A na koncu sa genialne felietony Grzedowicza i Orbitowskiego.

Ale probowalem na przyklad pare dni temu przebrnac przez publicystyke w MF i kompletnie sie nie udalo. Nie przeczytalem ani jednego tekstu publicystycznego. Bleee!
_________________
5 zdań na temat
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Lutego 2007, 09:32   

Ja też za publicystyką nie przepadam, ale czytam. Tak z poczucia obowiązku - jak juz prenumeruję gazetę, to czytam ją całą. Od publicystyki zaczynam, opowiadania zostawiam sobie na koniec ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 6 Lutego 2007, 10:21   

Ja kupię. Czy jest już jakaś przybliżona data ukazania się 1-go numeru?
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 6 Lutego 2007, 10:25   

podobno początek kwietnia
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Lutego 2007, 10:35   

Prima Aprilis?
No, jak będą dobre opowiadania, to może będę kupować, bo MF mi jakoś nie podchodzi. Za bardzo horrorystyczny. Tyle że ja nie muszę wybierać "albo jedno, albo drugie".
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Lutego 2007, 11:12   

Ja tez kupie, zobaczymy jaki to ma poziom. Moze zrezygnuje z MF, bo najnowszy numer jesli chodzi o poziom bardzo slaby. Jak na pismo ukazujace sie raz na pol roku, to zdecydowanie lepsze teksty powinni dawac.
_________________
5 zdań na temat
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Lutego 2007, 11:16   

Moim zdaniem cena nie jest jakoś strasznie wygórowana. Wychodzi po 6zł na miesiąc, czyli i tak taniej, niż SFFiH czy NF.
Pytaanie czy zawartość będzie na tyle atrakcyjna, żeby czekać na nią dwa miesiące, czy może zdecydowali się na taki czas emisji ze względu na trudności jakie sprawi czytelnikom przebrnięcie przez cały numer :wink:
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
anajo 
Frodo Baggins

Posty: 109
Skąd: płock
Wysłany: 7 Lutego 2007, 11:45   

kto chce wiedzieć jakich autorów można się spodziewać to niech zajrzy na
/www.sfsite.com/fsf/ i kliknie bibliography jest tam autorów wielki tłum znanych i nieznanych.duży wybór mają.
 
 
Caitleen 
Frodo Baggins


Posty: 136
Skąd: Falkirk w Szkotlandii
Wysłany: 8 Lutego 2007, 00:04   

O, ciekawe, będę w Polsce w maju to się jeszcze załapię na pierwszy numer. Zawsze kupuje pierwszy numer pism okołofantastycznych żeby sprawdzić co to za licho, a potem i tak zostaje przy SF i NF :P . Swoją drogą mam wrażenie, że rynek pism fantastycznych jest raczej zapełniony i cieżko byłoby się nowemu tytułowi przebić...
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...

http://szkotki.blog.pl/
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 11 Lutego 2007, 12:24   

Kupię na pewno. 12 złotych to może i dużo, ale jeśli poziom będzie porównywalny do IASFMPL wole wydać i z przyjemnością przeczytać wszystko, niż płacić mniej i nie być w stanie dobrnąć bez zgrzytania zębami do końca opowiadania. A dobra publicystyka nie jest zła, a nawet lepsza od większości opoiwadań, które ostatnio czytałam. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 12 Lutego 2007, 19:37   

Jak się pojawi, to pewnie w Empiku przekartkuję i tyla. :P Czytam właściwie tylko polską fantastykę, dlatego z czasopism kupuję prawie wyłącznie SFFH. MF... czasami.
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 5 Czerwca 2007, 20:53   

Kwiecień stał się historią, maj cały przeminął a tu cisza... :P

Jak ktoś spróbuje poszukać czegoś pod linkiem dawanym wyżej, to odczyta jedynie:
Cytat
Fatal error: eZ publish did not finish its request

The execution of eZ publish was abruptly ended, the debug output is present below.

Znalazłem stronkę http://f-sf.pl/ . Fajnie. Materiały własne księgarni z grudnia.

Czyżby się wycofali?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
May 
Toy


Posty: 1258
Skąd: 7 mil od Avalonu
Wysłany: 5 Czerwca 2007, 21:18   

Na styczniowej okladne wydania amerykanskiego Gaiman... mrrr, jakby mieli Gaimana w polskim wydaniu to mam nadzieje, ze Martva mi kupi!
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 6 Czerwca 2007, 07:01   

Ma być jakaś informacja na Festiwalu Fantastyki w Nidzicy (wsponina o tym program konwentu).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group