Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 15

Wybierz najlepszy tekst numeru
Wegner - I będziesz murem
36%
 36%  [ 38 ]
Cetnarowski - Nocne ścieżki gwiazd
7%
 7%  [ 8 ]
Bochiński - Co wiedźma miała na myśli?
3%
 3%  [ 4 ]
Sawicki - Inkluzja w szkarłacie
23%
 23%  [ 25 ]
Domagalski - ORP Dzik: Slainte Mhath
5%
 5%  [ 6 ]
Miszczak - Modlarze
22%
 22%  [ 24 ]
Głosowań: 57
Wszystkich Głosów: 105

Autor Wiadomość
Caitleen 
Frodo Baggins


Posty: 136
Skąd: Falkirk w Szkotlandii
Wysłany: 13 Lutego 2007, 00:27   

Kolejna próba, trzymam kciuki, żeby tym razem windows nie zwisł (co nieco spowalnia pisanie :wink: ).

Wegner - opowiadanie numeru, pełnokrwiste postacie, wartka akcja w ciekawym świecie, opowiedziane wiągająco. Takie fantasy lubię najbardziej, porówanania do Kresa jak najbardziej uzasadnione. No i imię głónej bohaterki... :wink: Punkt! Czytałam na lotnisku, zazwyczaj nie mogę się skupić, bo komunikaty, hałas, kiepskie oświetlenie a tym razem łyknęłam całość kompletnie odrywając się od rzeczywistości plastikowych krzesełek i podobnie plastikowych kanapek i żałowałam że się skończyło. Gdybym mogła to byłoby półtora punktu :)

Cetnarowski - punkt. Za ten język, w który trzeba było się wczytać, ale warto było. Coś innego, nawet nie z poezją mi się skojarzyło tylko z obrazem, starym olejnym obrazem mrocznego wnętrza wieży astrologa... Klimat. Dłuższa forma by go rozbiła.

Bochiński - no niestety, na forum dopiero zaczynam się regularnie pojawiać, a to opowiadanie typowo dla wtajemniczonych. Bo nawet gdyby ktos mi wyjaśnił kto się pod którym pseudonimem kryje... to i tak niewiele by zmieniło. Proponuje takie opowieści (z pewnością zabawne dla opisanych i innych stałych forumowiczów) puszczać na forum właśnie. Kto jest zainteresowany ten przeczyta a w numerze będzie miejsce na 'norrmalne'opowiadanie

Sawicki - bardzo dobre, o włos przegrało z 'Mrocznymi ścieżkami...', rasowe sf, wybuchy, pościgi, inkluzje i spieniona przestrzeń, mniam ;P: Z niecierpliwością wyglądam kontynuacji/zakończenia

Domagalski - pod koniec popłakałam się ze śmiechu :mrgreen: Więcej! Niech to bedzie comiesięczny rodzynek shortowy (coś mnie biorą kulinarne skojarzenia, głodna chyba jestem)

Miszczak - jakoś pod koniec stawki... nie wzięło mnie, przyznaję, może dlatego że konkurencja w tym miesiącu duża, zazwyczaj lubię takie lekkie klimaty fantastyczne wplecione w swojską rzeczywistość, ale tym razem - nic specjalnego, na dodatek ten początek, hmmm, przyznaję że pierwszą myślą było - coś im się z korektą pomieszało i wkleiło kawałek innego opowiadania na początku tego :P

W sumie numer bardzo udany. Pozdrawiam z dalekiej lecz bezśnieżnej północy
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...

http://szkotki.blog.pl/
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Lutego 2007, 00:59   

Dzięki Caitleen, za cenny głos, kto następny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 13 Lutego 2007, 14:21   

I będziesz murem
Dobre opko Fantasy. Autor podszedł nawet zbyt ambitnie do tematu, rozbudowawszy fragment świata przedstawionego… Jest tutaj wiele tematów, które poznałbym w całości i mogłoby z tego powstać cos również fajnego. Incydent, w którym opisane jest odkrycie konsumpcji ludzkich zwłok z beczek, rozbudowany do opka byłby z pewnością smakowitym kąskiem :twisted:

Punkt za dobrą robotę!

ORP Dzik


Chcesz coś ambitnego? To poczytaj se Kierkegaarda. A ja w tym czasie strzelę se drinka i dam punkt. :D


Co wiedźma miała na myśli

Do lektury zasiadłem z mieszanymi uczuciami. Zasugerowany byłem wypowiedziami wokół opka, jednak przejąłem się konkluzją, do jakiej wielu użytkowników dochodziło, zadając sobie pytanie: Dokąd zmierza forum?

Jestem świadomy (lata obserwacji) dlaczego niektóre fora prężnie się rozwijają zaś inne gasną, aby pozostał po nich jedynie komunikat, że strona przestała istnieć.
Przyczyny bywaja różne: począwszy od atmosfery, czyli słodzenia sobie nawzajem, po pojawienie się na forum zamordysty, narzucającego innym swoje ja, zwłaszcza jeśli dostanie mu się moderka… Jednak najczęściej fora zdychają z powodu praktyki wzajemnego lizania sobie tyłeczków. Zabija to niespotykany nigdzie poza Siecią ferment: żywe i przez to może nie zawsze salonowe dyskusje, ale jednak prowadzące do współzawodnictwa o bycie lepszym, co owocuje rozwojem forum. Przede wszystkim zabijanie autonomii użytkowników, zrównywanie ich do jednego poziomu, działa destrukcyjnie na rozwój forów (zaś pozwalanie na rozwój własnych nurtów, które są scalane, forum wzbogaca – dobrym przykładem jest Poltergeist; jego użytkownicy (16 000) napisali prawie 380 000 postów).

Po przeczytaniu opka odetchnąłem. Jeśliby patrzeć na utwór pod kątem zwierciadlanego odbicia, to nic nie zapowiada raczej upadku forum SFFiH (wiem, wiem, dobra wiadomość :) ). Zwłaszcza nie zauważyłem lizanka tyłeczków: Kruk przedstawił forumowiczów z wielką ironią, pozwalając sobie czasem nawet na zbyt wiele. I właśnie ta jego charakterystyka postaci, z ohryginalną nickologią najbardziej mi odpowiadała i życzyłbym sobie tego w opku więcej :)
Nie wiem, czy ktos o tym napisał, ale mnie fragment o Szopenie trochę przypomniał jakby Wesele czy też jego autora ;)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Lutego 2007, 16:27   

Jak dla mnie "I bedziesz murem" i "Inkluzja w szkarłacie" to dwa równorzędne teksty. Najlepsze w numerze, baaaardzo wciągajace i przeczytane jednym tchem.
Kreska na "Inkluzja w szkarłacie" :D
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 13 Lutego 2007, 16:33   

Szenute, a druga? Bo masz dwa punkty do przyznania.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Nivak 
Auratog


Posty: 1009
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Lutego 2007, 16:35   

Teraz to już za późno jeśli zagłosował
_________________
Nie czuję jak offtopuję.
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Lutego 2007, 16:36   

Sorka nie zauważyłem :oops:
Ale mimo wszystko przyznać wolałbym tylko jeden punkt. :)
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 13 Lutego 2007, 16:38   

Twoje prawo.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Lutego 2007, 19:38   

Dzięki za głosy, mr. morgenstern ciekawie to ujął. aczkowliek jest jeszcze jedna przyczyna, wypalenie danego środowiska, poprzez jego zamknięcie i brak wystarczającej ilości nowego materiału do dyskutowania. W przypadku forum pisma, to ostatnie raczej nam nie grozi.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 14 Lutego 2007, 03:12   

NURS napisał/a
wypalenie danego środowiska, poprzez jego zamknięcie
Czyli jednak bądźmy mili dla gollumów? No, ja jestem za. :mrgreen:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Lutego 2007, 13:25   

Anko: znowu zaczynasz? :mrgreen:
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 14 Lutego 2007, 21:24   

MrMorgenstern napisał/a

Chcesz coś ambitnego? To poczytaj se Kierkegaarda.


A co w tym ambitnego? :twisted:
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 15 Lutego 2007, 07:14   

Wiem, wiem, Iliada i Odyseja, napisane przez tego, no jak mu tam, jest bardziej ambitna... 8)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Lutego 2007, 10:57   

Easy, boys and girls, offtopujecie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
R2R 
Jaskier


Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Lutego 2007, 23:10   

Przyznaje, wciągający numer :bravo
Rasowa SF i niezłe fantasy to mnie w tym numerze urzekło najbardziej - dlatego punkty dla "Inkluzji w szkarłacie" i "I będziesz murem".

Czym tylko mogę podpisuje natomiast petycje do NURSA - oszczędź nam tego typu opowiadań jak Bochińskiego..... wazelina strumieniami się lała i podgrzewana w kociołkach czekała na swoją kolej :D . Osoba, która nie zna Forum, lub nie pojawia się na nim za często może uznać ten tekst za marnotrawienie papieru.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Lutego 2007, 23:19   

Dzieki R2R, za głos. A jeden taki tekst na 530 to naprawde niewiele :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 15 Lutego 2007, 23:20   

R2R, wolnoć Ci mieć takie zdanie. Ale... gdzie tam wazelina była bom pisząc nie zauważył? Czyżbym miał pomroczność jasną?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 16 Lutego 2007, 15:25   

elam napisał/a
krisu, to napij sie, przeczytaj, i napij sie jeszcze raz :D



Albo pij, czytając... Wtedy zawsze coś w człowieku zostanie po lekturze, hehe...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Lutego 2007, 16:25   

Pijcie, jedzcie, kochajcie się, ale nade wszystko głosujcie!!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 16 Lutego 2007, 19:48   

Ja oddam jeden głos - na Modlarzy. Co o tym opowiadaniu sądzę, pisałem już wcześniej.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Lutego 2007, 20:25   

Dzięki Gustawie, kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 17 Lutego 2007, 18:04   

_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 17 Lutego 2007, 18:10   

_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 17 Lutego 2007, 18:13   

Cytat
MrMorgenstern: Wiem, wiem, Iliada i Odyseja, napisane przez tego, no jak mu tam, jest bardziej ambitna... 8)


:bravo Dobrze prawi! Dać mu piwa! :bravo
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 17 Lutego 2007, 18:51   

_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 17 Lutego 2007, 19:30   

Morgensterna posty są niewidzialne. Nie jego jedynego chyba. I cytowanie się zbiesiło. Co się dzieje?!
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 18 Lutego 2007, 17:59   

Punkty dla Wegnera i Miszczaka. Ogólnie numer bardzo fajny choć "Nocnych ścieżek gwiazd" nie zrozumiałem (ale czytało się fajnie), Dzika czytałem już wcześniej na forum a z kolei nie czytałem pierwszej części przygód Xiu. Po spełnieniu obywatelskiego obowiązku naleję sobie coś mocniejszego i zaczynam czekać na numer 16 :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Lutego 2007, 21:35   

Dzieki, hjeniu, zdrowie w twoje gardło.
Kto następny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
FireStorm 
Tom Bombadil

Posty: 43
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 19 Lutego 2007, 07:53   

Ja juz glosowalem dawno ale sie jeszcze wypowiem przed nowym numerem :P
Glos oddalem na Inkluzje - troche przewidywalny, ale jednak bardzo dobry kawalek hard-SF.
I jeszcze slowo w sprawie Wiedzmy - wydaje mi sie jednak, ze uczestnicy forum to tylko niewielka czesc czytelnikow SF. A uzytkownicy forum, ktorzy wiedza o co w tym opowiadaniu chodzi to pewnie niewielka czesc niewielkiej czesci. Osobiscie nie podoba mi sie to "parcie na forum" (w koncu Wiedzma to nie pierwszy tego objaw) - troche tak jakby ogon zaczynal machac psem (no offence ;) )
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Lutego 2007, 11:04   

Dzięki FireStorm, za głos, kto następny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group