Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 15

Wybierz najlepszy tekst numeru
Wegner - I będziesz murem
36%
 36%  [ 38 ]
Cetnarowski - Nocne ścieżki gwiazd
7%
 7%  [ 8 ]
Bochiński - Co wiedźma miała na myśli?
3%
 3%  [ 4 ]
Sawicki - Inkluzja w szkarłacie
23%
 23%  [ 25 ]
Domagalski - ORP Dzik: Slainte Mhath
5%
 5%  [ 6 ]
Miszczak - Modlarze
22%
 22%  [ 24 ]
Głosowań: 57
Wszystkich Głosów: 105

Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37537
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Lutego 2007, 18:29   

Anko napisał/a
Fidel-F2 napisał/a:
Anko, naturalnie, koń ma w przednich nogach łokcie
zadałem sobie nawet trud poszukania obrazka http://www.okonie.horsesport.pl/budowakonia.htm
O! Dzięki! Przyda się.
Anko, gdybyś miała jeszcze kiedyś potrzebę pisania o koniach to chętnie służę radą.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Lutego 2007, 19:08   

Dzięki Aga, dzięki Sergent.
Anko, kwestia Fenixa juz zawsze będzie otoczona murem mitów :-) Jeden z nich głosi, że to pojawienie się SF go zniszczyło, ale to IMO nieprawda, krzywa spadkowa była po lutym 2001 pododbna do tej, sprzed pojawienia się pisma.
Moge ci tylko przedstawic swoją teorię. Na pewno przyczyn było wiele, rzadko kiedy mozna wskazać jedna rzecz, która ma decydujacy wpływ na procesy masowe. Wydaje mi się, że w pewnym momencie polityka wydawcy przestała zbiegać się z zamierzeniami redakcji. to zabójcza mieszanka, bo narzucanie czegoś niezgodnego z własnym przekonaniem odbiera chęc do roboty. Drugim czynnikiem był brak reakcji na spadająca sprzedaż, F był bardzo dobrze odbierany przez ludzi z fandomu - sporo z nich publikowało tamże - ale to tak niewielkie grono, że nie było w stanie utrzymać pisma. Problem bowiem w tym, że opinie środowiska fandomowego są zazwyczaj odmienne od tych, które panuja na szerokim rynku odbiorcy tekstu. Z jednej strony jest to wynik zbyt wysokiego poziomu niszowego odbiorcy, który krytykuje wszystko, co masowe i popularne, po części pewnie ze snobizmu, a z drugiej oderwania od rzeczywistości ludzi tworzących zamknietą, niewielka społeczność.
Reasumując; przypomnij sobie film Osada, to dokładnie ten mechanizm :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 7 Lutego 2007, 10:34   

moje włosy znaczy głosy idą na:
Robwega- klasyczne fantasy ale swietnie napisane i, mimo że nie jestem żarliwym miłosnikiem tego gatunku,przytrzymało moją uwagę do końca
Cetnar-ten gość zostawia duszę na klawiaturze. :) świetny styl/warsztat,niespieszna narracja.Dla mnie super.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Lutego 2007, 11:26   

Dzieki, Andre, kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 9 Lutego 2007, 16:15   

No to jedziemy.
Wegner - I będziesz murem
Możliwe, ale są lepsze teksty.
Cetnarowski - Nocne ścieżki gwiazd
Nie przeczytałem.
Bochiński - Co wiedźma miała na myśli?
Najsłąbszy tekst TB, który przeczytałem.
Sawicki - Inkluzja w szkarłacie
Punkt. Nareszcie space opera. :bravo Punkt.
Domagalski - ORP Dzik: Slainte Mhath
Znowu pijana załoga,sorry na kacu. :cry:
Miszczak - Modlarze
Nastrojowe opowiadanie. Podobało się. Punkt.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37537
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Lutego 2007, 16:31   

krisu, przeczytaj Cetnara dwa razy

życzliwy
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Lutego 2007, 16:47   

Dzięki krisu, nie czytej Cetnara dwa razy, również życzliwy :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37537
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Lutego 2007, 16:52   

to teraz możesz krisu, podjąć samodzielną decyzje
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Lutego 2007, 09:48   

a mogę być nieżyczliwy? :D
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 10 Lutego 2007, 09:51   

krisu przeczytaj raz a potem sie napij :D
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Lutego 2007, 10:05   

nie gadać, tylko głosować!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 10 Lutego 2007, 13:13   

Domagalski - ORP Dzik: Slainte Mhath
To stanowczo nie jest mój humor. Ujdzie jako short, ale nie dłuższy niż na stronę.

Bochiński - Co wiedźma miała na myśli?
Wiele złego słyszałem o tym tekście, więc znalazłem nieco czasu i przeczytałem. Faktycznie, dla kogoś kto nigdy nie był na forum SF-a wiele aluzji będzie niezrozumiałych. Ale Kena i Barbiego powinni rozpoznać wszyscy, a oni są w tym tekście najzabawniejsi.
Nie do końca podobały mi się język i sposób narracji, ale jako osoba, która wyłapała wiele aluzji (nie wszystkie zapewne) miałem nieco frajdy.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Lutego 2007, 14:12   

and the winner is...?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 10 Lutego 2007, 20:37   

Przypuszczam, że Sawicki albo Miszczak, ale braknie mi czasu żeby zdecydować na pewno.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37537
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 11 Lutego 2007, 10:31   

Arlon, głosy masz dwa
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Arlon 
Langolier

Posty: 291
Skąd: inąd
Wysłany: 11 Lutego 2007, 13:34   

Wiem, ale nie mam czasu wszystkiego doczytać to i głupio mi głosować.
_________________
Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 11 Lutego 2007, 13:35   

To może jednak rzeczywiście najpierw doczytaj... ;)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lutego 2007, 14:23   

elam,
Cytat
krisu przeczytaj raz a potem sie napij

Chyba odwrotnie. ;P: :wink:
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13821
Skąd: FF
Wysłany: 11 Lutego 2007, 19:55   

Psassa sassa...
I będziesz murem - początek trochę zgrzytliwy (nie czytało się za dobrze, momentami przynudzało), ale potem już całkiem dobrze. A końcówka pozytywna. Zarówno poziomem, przesłaniem, jak i treścią. Swoją drogą - ilu twórców fantasy choćby myślało nad takim postawieniem sprawy?
Nocne ścieżki gwiazd - przeczytałem dość dawno, ale jeszcze coś pamiętam. Najbardziej zwraca uwagę postać kruka. Jednak jakiś niedosmak mi pozostał...
Co wiedźma miała na myśli? - czytało się miło, wyłapywanie smaczków sprawiało frajdę, z postaci jedynie Ścierwnika nie rozpoznałem, ale on sam mnie naprowadził na trop. Ciekawy eksperyment ogólnie. Próbowałem ocenić tekst od strony czytelnika nie znającego forum; wyszło mi, że jest napisany poprawnie i ma sens. Spotkałem się jednak już z opiniami rzeczywistych pozaforumowych, które różowe jednak nie były. Bywa. Mi nie przeszkadza.
Inkluzja w szkarłacie - dobrze, dobrze... :bravo Rozumiem postulaty, by zrobić z tego cykl. Smakowity tekścik z rodzaju, jakiego zdecydowanie brakuje.
ORP Dzik: Slainte Mhath - czekam na dłuższy! Viking, chyżo!
Modlarze - zadziwiająco kameralny i współczesny tekst; rozumiem już, dlaczego pojawiły się propozycje inscenizacji. Trudno mi ocenić pomysł, zły nie jest, a czy oryginalny, to już nie wiem. Problem jednak ładnie przedstawiony. Szczególnie zderzenie modlitw daje do myślenia. Ostatnie sceny jednak takie... chyba za dużo dosłowności ;)

Ludziki drogie, nie postarałyście się oby za bardzo? "I będziesz murem", "Inkluzja w szkarłacie" i "Modlarze" stają do walki. Wyrównana stawka. "Modlarze" pokonani przez Kocimiętkę. Walka trwa. Dobrowalona umowa przeciwko kieszonkowemu piekłu. Podziemia miasta i mroczne tunele. Rana, walka. Wygrywa "I będziesz murem", bo lepiej do mnie trafiło.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 11 Lutego 2007, 20:00   

krisu, to napij sie, przeczytaj, i napij sie jeszcze raz :D

ale przeczytaj :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Lutego 2007, 21:24   

dzieki goracie, kto nastepny? Mało was, coraz mniej...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 11 Lutego 2007, 23:05   

O kurcze - aż się zdziwiłem kiedy oddałem głosy - głosy innych pokryły się z moimi co rzadko mi sie zdarza. Ale do dzieła - mini-recka:

Wegner 'I będziesz murem - 'Honor górala" mi się spodobał. Teraz nieco inne, południowe klimaty i... też mi się spodobało! lubię takie fantasy, i to bardzo. W sumie wszystko bardzo mi przypasowało - wykreowany świat częściowo zdążyliśmy poznać, ale teraz odkryto więcej - i co najważniejsze pozostało pragnienie poznania JESZCZE więcej! Jest tylko taki jeden mały, tyci tyciuni problemik... OK w sumie to jest spory :/ fabuła. A raczej sama jej puenta. Tożto przecież kalka 'Honoru górala"! niemalże ta sama historia :/ w połowie już się zacząłem domyślać o co biega ale jakoś nie dopuszczałem do świadomości że autorowi nie chciało się wysilić na coś innego... szkoda. Ale i tak poszedł punkt, na zachętę.

Cetnarowski Nocne ścieżki gwiazd
- nie dla mnie taka literatura, zbyt liryczna. Nie mam zastrzeżeń - subiektywnie mi nie przypasowało, kwestia gustu.

Bochiński Co wiedźma... - hmm - dla forumowiczów z pewnością bardzo ciekawy tekst, ale dla kogoś postronnego... no raczej tak średnio ( choć z pewnością zachęci do odiwedzenia forum! ). Aha, to właśnie z tego tekstu dowiedziałem się w sumie o wątku na forum :oops: coś mi umknęło :| :oops:

Sawicki Inkluzja w szkarłacie - druga część opowieści o Xiu - i bardzo fajna. Uwielbiam takie hard s/f!!! trochę narracja kuleje, ale nic bardzo strasznego, idzie podreperować. Autor ma bardzo ciekawe wizje - drugi punkt!

Domagalski ORP DZIK - :mrgreen: traktuję jak szorcik ale za to świetny! czekam na więcej!!!

Miszczak Modlarze - zastanawiałem czy temu tekstowi nie dać punktu bo był naprawdę niezły. Ale po prostu lepiej się bawiłem czytając Wegnera czy Sawickiego. Tekst Andrzeja nie był jednak zbytnio do zabawy... dawał raczej do myślenia. Ah, no i zapomniałbym oczywiście o bardzo ciekawym pomyśle. Jednak takie teksty to w sumie też nie moje gusta - aktualnie byłem w pod koniec "Mieczy Orientu" Ziemiańskiego, więc miałem dość ciężkiej literatury ( o "Mieczu Orientu" napisałem w innym wątku )

Podsumowując - mocny numer! punkty poszły do Wegnera i Sawickiego
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 11 Lutego 2007, 23:09   

nastepny co odgapil ode mnie... :D
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Lutego 2007, 23:21   

dzięki dun, prosze o nastepne głosy.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 11 Lutego 2007, 23:27   

elam napisał/a
nastepny co odgapil ode mnie... :D


Ej, to nie tak! ;P: Swoją drogą zaznaczam że od kilku numerów stosuję praktykę nieczytania recenzji innych przed swoją - coby nie zostać podświadomie nakłoniętym przez innych do głosowania na tego na którego nie chciałbym zagłosować :mrgreen:

NURS napisał/a
dzięki dun, prosze o nastepne głosy.


Do usług NURS 8)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Lutego 2007, 10:00   

Wegner - swietne fantasy, trzeba bedzie sie rozejrzec za jakas dluzsza forma. Fabularnie wtorne, jak wiekszosc fantasy, ale napisane rewelacyjnym jezykiem. Bardzo dlugo zastanawialem sie czy nie dac punktu, ale stwierdzilem, ze lepiej jednak wesprzec oryginalnosc.

Cetnarowski - zmeczylo mnie w polowie i dalem sobie spokoj.

Bochinski - doczytalem tylko z poczucia obowiazku. Poczatek byl niezly, szczegolnie, ze tez tam bylem (chociaz niewidzialny, bo w fabule nie ma o mnie ani slowa, mimo tego ze osobiscie taszczylem autorowi namiot ponad 600km ;P: :evil: ). Fajne rozmowy przy trunkach, fajnie opisane, ale im dalej tym slabiej i na koncowke musialem sie bardzo zmuszac. Zdecydowanie wole czytac o Moncku.

Sawicki - druga czesc cyklu SF i o wiele lepsze od pierwszej. Bardzo fajnie sie czytalo i stad nie mialem problemu z oddaniem pierwszego punktu. :bravo

Domagalski - eee... Co za duzo to nie zdrowo. Raz przeczytalem opko i moglo byc. Ale to jakies takie rozmyte bylo. Nie podobalo mi sie.

Miszczak - bardzo fajne i oryginalne opko. Sledzilem dyskusje w watku, wiec fabula mnie nie zaskoczyla, ale czytalo sie znakomicie. Stad drugi punkt. :bravo
_________________
5 zdań na temat
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Lutego 2007, 11:26   

Zagłosowałam parę dni temu, to teraz napiszę kilka słów.

Wegner - Fajne. Się mi podobało, zwłaszcza w porównaniu z tak reklamowanym we wstępniaku tekstem Siarkiewicz... Jako zdeklarowany anty-erpegowiec nie miałam skojarzeń z Warhammerem, Honor górala natomiast czytałam, ale nie do końca pamiętam o czym był - tzn kojarzę kilka momentów, ale nie wiem czy nie mylę opowiadań :P Czytałam dłuższy czas (autobusy, przystanki, przerwy w zajęciach) i poczatek podobał mi się mniej niz całość, zapewne ze wzgledu na dużą ilość dziwnych nazw własnych. Ale całość sympatyczna. Ciekawe jak duży wpływ na odbiór miała płeć głównego bohatera ;P: Punkt.
Cetnarowski Hmmm... nie dla mnie. Ja mało poezjolubna jestem. Może kiedyś przeczytam drugi raz, napiwszy się wcześniej lub nie.
Bochiński Tu mam problem - na początku cieszyłam się jak głupia, bo fajne forumowe opowiadanie - chociaż wszystkich smaczków nie wykryłam - a potem zaczęłam się zastanawiać, jak bym odebrała ten tekst jeszcze 2 miesiące temu, czy ileśtam, kiedy mnie tu nie było. Generalnie lekkie, zabawne, sympatyczne opowiadanko, ale nic wielkiego. A puenta mi się podobała :)
Sawicki SF. Nie znoszę SF. Ale całkiem miło się czytało :)
Domagalski Jak poprzednio :) Czyli fajny short :)
Miszczak Dobre było. Świetny pomysł, nastrojowo poprowadzone... Punkt nr 2 :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Lutego 2007, 12:04   

Dzięki count, a może to w łasnie z wdzięczności za tachanie namiotu oszczędził ci karykatury :-)
Dzięki Martva
Kto następny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Lutego 2007, 12:15   

Nursie: mowisz? Kurcze, to dopiero misterny plan, a ja prosty maly czlowieczek nie zajarzylem :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 12 Lutego 2007, 20:34   

Martva napisał/a
Się mi podobało, zwłaszcza w porównaniu z tak reklamowanym we wstępniaku tekstem Siarkiewicz...
To zupełnie jak mnie. :mrgreen:
Martva napisał/a
Ciekawe jak duży wpływ na odbiór miała płeć głównego bohatera ;P:
Hmm, przynajmniej jest urozmaicenie. Czy w "Honorze Górala" były jakieś kobiety? Coś sobie nie przypominam (poza torturowaną goblinką). Choć mogę mieć kiepską pamięć. :? Mimo to teksty z samymi facetami i tak będą raczej lepiej odbierane niźli teksty z samymi babami. Zresztą, znacie jakiś? :lol:
gorat napisał/a
Swoją drogą - ilu twórców fantasy choćby myślało nad takim postawieniem sprawy?
Jakim postawieniem sprawy? Że kapłan? Że zdrajca? Że przeklętnik? Czy - że Łowczyni Dusz, że pies, że kobieta? Nie mam pojęcia, o co Ci chodzi. :oops: A chętnie dowiem się, co dzisiaj uchodzi za oryginalność. Zresztą, przecież mnie się ten tekst też podobał, może jeszcze okaże się, że lepiej zrozumiem, czemu mi się podobał? :wink:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group