Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Michał Cetnarowski
Autor Wiadomość
Orbitoski 
Horrorman


Posty: 783
Skąd: Krakau
Wysłany: 20 Czerwca 2007, 11:17   

mc napisał/a
Łukasz Orbitowski pisze w swoim wątku o eksperymentalnym tekście fantastycznym - ciekawe co by powiedział na Po zmierzchu.


Łukasz Orbitowski przeczyta to sie wypowie. Łukasz Orbitowski nie wie niestety gdzie ukazało się "Po zmierzchu" bo Łukasz Orbitowski jest niezorientowany ogólnie. Ponformuj prosze Łukasza Orbitowskiego, gdzie Łukasz Orbitowski moze ten tekst znaleźć.
_________________
Nie jest dobrze

www.orbitowski.pl
"Nadchodzi" nadchodzi w lutym.
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 20 Czerwca 2007, 12:31   

Cześć Łukasz.

Będziesz miał czas i ochotę, zerknij do najnowszego Magazynu Fantastycznego (10), aktualnie w Empikach - tam będzie "Po zmierzchu".

Możesz też zerknąć do SFFH 19 - tam też znajdziesz (czy eksperymentalne - oto jest pytanie?... większość czytelników SF kręci nosem...) jeden tekst, "Godziny nocne".

Sorki, jeśli mojego posta odebrałeś jako "wycieranie gęby Orbitowskim"...

Będziesz miał czas i ochotę po lekturze "Po zmierzchu", daj znać o wrażeniach.
Próżne to, wiadomo - alem ciekawy...

Pozdrawiam!
 
 
Orbitoski 
Horrorman


Posty: 783
Skąd: Krakau
Wysłany: 20 Czerwca 2007, 23:48   

Każdy może sobie mna gębę wycierac do woli, artycha znaczy tyle co ścierka :twisted:
chciałem ładnie napisac, że chętnie przeczytam twój text i teraz wiem gdzie szukać.
_________________
Nie jest dobrze

www.orbitowski.pl
"Nadchodzi" nadchodzi w lutym.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 21 Czerwca 2007, 14:28   

Orbitoski napisał/a
Każdy może sobie mna gębę wycierac do woli...


Mało poręczny jesteś ;P:
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21 Czerwca 2007, 15:03   

...i strasznie daleko ;)
_________________
5 zdań na temat
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 21 Czerwca 2007, 15:12   

...i wzorek nie taki.... :(
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 22 Czerwca 2007, 10:16   

I po użyciu powiecić na haku się nie da :cry:
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 29 Lipca 2007, 11:45   

Kiedyś, być może, wrócimy do dyskusji o "Po zmierzchu" (miałbym nawet taką nieśmiałą nadzieję?...). (Łukasz ma teraz zapewne poważniejsze sprawy na głowie - jak informuje jego wątek na forum, został tatą. Dołączam się do najszczerszych gratulacji!)
Póki co zainteresowanych zapraszam do najnowszego Czasu Fantastyki, gdzie będą mogli poczytać między innymi "Widok z wysokiego okna. Fantastycznym tropem Raymonda Chandlera", o związkach fantastyki z twórczością jednego z ojców chrzestnych czarnego kryminału. (Można tam skądinąd poczytać także szkic o Alexandro Jodorowskym, pióra wspominanego tu pana Orbitowskiego i pana Urbaniuka.)
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 29 Sierpnia 2007, 19:50   

Czytelników zainteresowanych komiksami o Funkym Kovalu zapraszam do wrześniowej "Nowej Fantastyki", gdzie mogą przeczytać artykuł "Punky Rock is not dead", dotyczący tego właśnie tematu.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 29 Sierpnia 2007, 22:51   

...a zainteresowanych 'leśnymi chłopcami' do wrześniowego SFFiH :)
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 30 Sierpnia 2007, 15:51   

Hehe, no tak!... Zpraszam tedy do "Leśnych chłoców"... (I tekstów kolegów!)
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 5 Października 2007, 07:50   

„Leśni chłopcy” idealnie trafili w mój gust. To chyba przez jesień, mam potworny głód takich klimatycznych i smutnych tekstów. Historia nie jest odkrywcza, nie zaskakuje, właściwie dość przewidywalna, ale jak zwykle w twoich tekstach ma to znaczenie marginalne, tu na kolana powala forma. Gęsta atmosfera, budowanie klimatu, soczyste opisy, to jest to. Tego mi było trzeba.
Respekt!
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 5 Października 2007, 11:31   

savikol napisał/a
„Leśni chłopcy” idealnie trafili w mój gust. To chyba przez jesień, mam potworny głód takich klimatycznych i smutnych tekstów. Historia nie jest odkrywcza, nie zaskakuje, właściwie dość przewidywalna, ale jak zwykle w twoich tekstach ma to znaczenie marginalne, tu na kolana powala forma. Gęsta atmosfera, budowanie klimatu, soczyste opisy, to jest to. Tego mi było trzeba.
Respekt!


Poprzednie teksty - ten o astrologu (?) i Żydzie Wiecznym Tułaczu zupełnie mi nie podeszły, głównie przez zbyt barokowy język. Ale "Leśni chłopcy" zdecydowanie tak! Opowiadanie z klimatem, napisane bogatym językiem - ale właśnie nie tak barokowym jak poprzednie, a przez to nie tylko strawnym, ale i smacznym.
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 5 Października 2007, 12:45   

Dzięki, chłopaki, za wyrażenie opinii. Pogoda za oknem jesienna, a jutro wybieram się do Łodzi, na Festiwal Komiksu, i parę spraw związanych z wyjazdem jeszcze muszę dopiąć - więc miłe słowo na dżdżyste popołudnie jak znalazł...

Dzięki Savikol za uważną lekturę i próbę "wgryzienia się w materię tematu", pod skórę fabuły. Budujące.

Titus Pullo, przy dobrych wiatrach, w niedalekiej przyszłości, jeśli będziesz miał ochotę, będziesz też, być może, miał mozliwość zapoznać się z kolejnym tekstem nieco (formalnie) w konwencji Leśnych. A przy wiatrach bardzo dobrych, będziesz miał też i okazję poczatać coś z "nurtu" wiecznotułaczowego. (Oczywiście chodzi tu o podobieństwo "metody", nie treści.)
Dobrego weekendu!
 
 
Magda 
Jaskier

Posty: 59
Skąd: Wolbrom czy jakoś tak :/
Wysłany: 26 Października 2007, 23:02   

mc nie wiem czy dobrze trafiłam ale przesyłam pozdrowienia od Ukrainy opowiadania jeszce nie przeczytał ale mu kazałam :mrgreen:
Mam nadzieje że wiesz o czym mówie :mrgreen:
Pozdrowionka czekamy na wiecej 8)
_________________
Nie jestem ideałem ale idealnie sobie z tym radze.
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 29 Października 2007, 12:32   

Hehe, a faktycznie wspominał mi coś o tym w sobotę...
Trzymaj się ciepło!
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 8 Listopada 2007, 16:43   

Czytelników zainteresowanych tekstem o "Historii fizyki" Andrzeja Wróblewskiego zapraszam do najnowszego Czasu Fantastyki (CzF 4 (13) 2007, w środku także kolejne "chińskie" opowiadanie Dawida Juraszka "Skrypt opowiadacza z epoki"). Spuścizną pośmiertną Philipa Dicka do aktualnej Nowej Fantastyki (NF 11/07, artykuł "Pośmietne życie Philipa D."). A "fantastycznym" (pozornie...?) zwierzyńcem - do najnowszego Magazynu Fantastycznego 2 (11) 2007 ("Co krok Ptak Rok, czyli z fantastyką wśród zwierząt").

Oprócz artykułu (i niedługiego, ale bardzo nastrojowego opowiadania Andrzeja Miszczaka, również autora znanego z forum i łamów SFFH) w MFie można także poczytać beletrystyczny "Zmierzch śmierci jego. Apokryf".
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 21 Grudnia 2007, 21:13   

z okazji nadchodzących Świąt, czytelnikom i autorom wszystkiego najlepszego, ambitnych wyzwań czytelniczych i autorskich, odważnych Wydawców, zadowolenia w życiu prywatnym i satysfakcji w zawodowym! Dobrej książki pod choinką i Świąt w gronie rodziny i przyjaciół!
Trzymajcie się ciepło!
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Grudnia 2007, 21:58   

Tobie również, trzymam kciuki za MC-pisanie. Czekam na kolejne teksty.
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 22 Grudnia 2007, 16:25   

Hehe, dzięki... Coś beletrystycznie powinno pojawić się w pierwszych miesiącach 2008; póki co zapraszam do styczniowej NF na "Architekturę tajemnicy", artykuł o Andreasie, twórcy m.in. "Rorka".
 
 
Kuba 
Alien

Posty: 355
Skąd: Poznań
Wysłany: 26 Lutego 2008, 18:06   

A Michał wygrał konkurs literacki i się nie chwali: http://www.pyrkon.pl :)
Gratulacje
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 26 Lutego 2008, 18:48   

Bo skromnym, hehe... (Nie no, jasne, dzięki piękne za linka!)

A skoro już jesteśmy w temacie - czytelników zainteresowanych historią zapraszam do najnowszego numeru NF (NF 3/08), do artykułu "Bania u Herona, czyli zaginiona technika starożytnych".

I oczywiście, Kubo, w związku ze wspominanym konkursem, gratuluję także Tobie!
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 30 Kwietnia 2008, 13:44   

Do majowo-weekendowego poczytania: "Koniec dzieciństwa", wspominkowo o Arthurze Clarke'u (NF 5/08); "Opowieści piasku. Seks, sny i starzy bogowie", o głównie literackiej twórczości Neila Gaimana (CzF 2(15)2008); i "Robak zabójca i małpy alkoholiczki. Biologia w Hollywood", o strategiach ewolucyjnych niektórych zwierząt (i biologów?...), MF 1(12)2008.

Enjoy.
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 7 Maj 2008, 12:56   

... a także nowe Creatio Fantastica, które właśnie zawisło na Sieci.

Spis treści:

Literatura:
Michał Foerster, Śmierć hydraulika – rzecz o pewnym śledztwie;
Jakub Jałowiczor, O, Elbereth! – ani słowa o elfach.

Wywiad:
Tomasz S. Gałązka w rozmowie z Joanną Bator - między innymi o fantastycznej Japonii.

Publicystyka:
Michał Cetnarowski, Bohaterowie (i bajki) do wynajęcia. Fantastyka, komiks, diabeł i postmodernizm - co z komiksem po Gaimanie.
Paweł Ciećwierz, Ostatni spektakl w teatrze wyobraźni, czyli marudzenie weterana - napisane z miłości do RPG.
Tomasz S. Gałązka, Alfabet Tetrixa po raz 13 i ostatni - literki K część 2
Cezary Zbierzchowski, W okowach fantazji, w pajęczynie realu (10). Nagrody, żółć i Stasia Bozowska - z Czarka wychodzi pozytywista.

Recenzje:
Michał Cetnarowski, Leaving Tainaron – list o listach;
Tomasz S. Gałązka, Jeden dzień z życia Andrieja Daniłowicza – który w niczym nie przypomina jednego dnia Iwana Denisowicza;
Andrzej Miszczak, Nadneandertalskim wysiłkiem – jak nasi bracia w rozumie budują socjalizm (...?);
Andrzej Miszczak, Samotnik z Walii – o wydanym po polsku w Tetriksowym tłumaczeniu zbiorze opowiadań;
Jakub Nowak, Fury, skóry i komóry, czyli rosyjska przemoc (symboliczna) – kolejny dowód na to, że zespół redakcyjny CF ma słabość do Wiktora Pielewina;
Emil Strzeszewski, Dylogia dla malarzy – próba przedstawienia niewiedzy recenzenta po przeczytaniu dylogii Hala Duncana;
Sławomir Spasiewicz, Recenzje periodyków papierowych – tylko tych, które nowy naczelny CF prenumeruje.

Gry planszowe:
Andrzej Świech, PlanShow 5 – tym razem o karciankach;
Andrzej Świech, Karcianki wiele warte – szerzej o tym, że gry karciane nie kończą się na brydżu, pokerze, tysiącu czy innym makao.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21972
Skąd: Szmulki
Wysłany: 7 Maj 2008, 13:32   

Wybacz chłopie, że w Twoim wątku, ale skoro zamieściłeś tu spis treści CF no to...

Zerknąłem jednym okiem do recenzji z SF i wyczytałem tam, że ostatnią (jak narazie) polecankę poświęciłem głównie Grzegorzowi Drukarczykowi. Ekhem. Polecanka ta jako żywo poświęcona była Bohdanowi Peteckiemu z niewielkim dodatkiem Grzegorza D.

Zaprawdę internetowi recenzenci bredzą, w tym przypadku nie czytają "recenzowanych" tekstów.
I autor tej "recenzji" się potem dziwi i to dziwi się we wstępniaku do CF.
Siedzieć w kącie i się wstydzić! Ot, co.
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 7 Maj 2008, 13:47   

Co do miejsca zamieszczenia spostrzeżenia - oczywiście jak najbardziej zasadne, z mojej strony nie ma najmniejszego problemu. (Choć gdybyś chciał zwrócić uwagę bezpośrednio Sławkowi, szukaj go proszę na forum CF.)

Rzeczony recenzent SF (Sławek Spasiewicz), napisał tak: SF 27" Tomasz Bochiński poświęca swoje Polecanki głównie osobie Grzegorza Drukarczyka, wspominając kilka jego świetnych opowiadań - jedno z nich, Reguła przetrwania, zostało przypomniane w tym numerze. Po „ponoć wydaną" powieść Zabijcie Odkupiciela zapraszam serdecznie do Taniej Książki w Krakowie - kiedy ostatni raz tam byłem, widziałem na półkach kilka smutnych egzemplarzy, leżących tam chyba drugi rok."

I rzeczywiście - Polecanka była poświęcona B. Peteckiemu (dwie pierwsze kolumny tekstu; zerknąłem dla przypomnienia), ale jednocześnie z półtorej kolumny poświęciłeś, Kruku, G. Drukarczykowi. Czy to, jak piszesz, "niewielki dodatek" czy nie, każdy (w tym i recenzent), musi zdecydować sam. (Choć o Peteckim, oczywiście, należałoby w recenzji wspomnieć także).

Dzięki za uwagę (choć nie wiem, czy zasadnym było aż tak podlewać ją goryczą). Jak mówię - uważasz inaczej, zwróć uwagę Sławkowi bezpośrednio.

Serdecznie pozdrawiam!
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21972
Skąd: Szmulki
Wysłany: 7 Maj 2008, 13:53   

mc, zabawnym mi się wydało i tyle. To tak jak o obiedzie składającym się ze schabowego i mizerii powiedzieć: kelner podał nam głównie mizerię.
Lubię obu autorów, ale powiedzmy sobie szczerze dorobek ich jest raczej nieporównywalny.
No, ale mniejsza. A co do goryczy to stary jestem, zgorzkniały i złośliwy. Tym razem raczej zasadnie.
I ja Cię pozdrawiam.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 7 Maj 2008, 20:13   

Tytułem uzupełnienia, wklejam jeszcze sprostowanie Sławka, w formie, w której mi je podesłał na maila.

Sławomir Spasiewicz napisał
Cytat
Witam serdecznie zainteresowanych :)
Poprosiłem Michała o przysługę, bo - wybaczcie - nie chcę się
rejestrować na forum dla samego posiadania konta, a w forumowym życiu
nawet na swoim terenie prawie nie biorę udziału.

Do rzeczy - zgodnie z wolą Autora idę do kąta i się wstydzę,
jednocześnie przepraszając Twórcę i jego wiernych czytelników za a)
nieuważne przeczytanie artykułu i/lub b) zinterpretowanie jego
zawartości niezgodnie z zamysłem autora.

Jeśli pozwolicie, spróbuję sie wytłumaczyć - nie przeczę, z tekstu
zapamiętałem najbardziej fragment o Drukarczyku, bo mi ładnie pasował do
koncepcji recenzji, a poza tym był wymieniony na okładce. Jeśli już
mamy mówić o tym, o czym jeszcze nie wspominałem w jednozdaniowej
wzmiance na temat artykułu, to było w nim również o Czesławie
Chruszczewskim...

Pytanie do Autora - czy w związku z wszystkim, co napisano powyżej,
satysfakcjonują go owe przeprosiny, czy też powinienem również zmienić
artykuł, aby odpowiadał rzeczywistości?

Pozdrawiam!
SS
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21972
Skąd: Szmulki
Wysłany: 9 Maj 2008, 11:10   

Sławek daj spokój. Wypadek przy pracy tylko na litość przodków nie rób mi tego więcej!

Dzięki mc, za umożliwienie wyjaśnienia sprawy.
 
 
mc 
Luke Skywalker

Posty: 242
Skąd: Brzeg
Wysłany: 9 Maj 2008, 11:55   

Cała przyjemność po mojej stronie, Kruku!

-----
A teraz krótkie info do zainteresowanych autorów: z powodu niewielkich (mam nadzieję...) kłopotów ze sprzętem, przez najbliższe dni mogę mieć utrudniony dostęp do sieci (gdyby człowiek był mądrzejszy, z prawa Murphy'ego wyliczyłby prawdopodobieństwo takich usterek z dokładnością do doby) - zatem kontakt ze mną może być nieco "przesunięty w fazie". Za co paron, i czym za bardzo, proszę, się nie przejmujcie (tylko róbcie swoje...).

Czółko!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group