Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Fora, Internet, komunikacja
Autor Wiadomość
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 15:26   

Jeszcze jednym plusem klienta mailowego jest obsługa wielu kont, nie trzeba się logować na kilka stron www żeby przejżeć pocztę, jedno kliknięcie i wszystko ląduje na kompie i to ładnie posortowane do odpowiednich folderów :D
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 15:30   

to jest zaleta gdy masz kilka kont i to takich które są dość intensywnie użytkowane co chyba nie jest częstym przypadkiem,
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 15:32   

Count - kiedy Thunderbird wrzuca sentitemu na serwa, szczerze mówię. Leżą na serwerze i leża. Na kompie też.

A teraz lista przewagi klienta nad www moim zdaniem:
- podwójne kopie = większe bezpieczeństwo danych, przy ciągłej ich wysokiej dostępności. Jednocześnie mam szybki dostęp do maili - nie muszę ładować www gdy chcę sprawdzić jednego maila, o wiele szybciej przeszukuje się wszystkie foldery i tym podobne. Łącze 128kbps to jednak nie jest nic nadzwyczajnego
- o wiele lepszy moim zdaniem spam protection niż na www. wp czy gmail niejednokrotnie wywalało mi do spamu ważne maile (powiadomienia itp), Thunderbird zrobił mi to raz, na poczatku, zanim filtry były porządnie ustawiane. Teraz mi się nie zdarza.
- Thunderbird pojednym kliknięciu pościąga mi maile z wszsytkich 4 używanych przeze mnie kont, nie muszę na każde wchodzić osobno.
- blokowanie grafik w spamie. Na gmailu niby też jest, acz śmiesznie mi działa czasem, pisze, żę blokuje grafikę, a jednocześnie ją wyświetla, co niewiele w sumie daje.
- mogę w sporym stopniu zintegrować klienta i webacces poprzez ustawienie usuwania wiadomości z serwera po ich usunięciu z folderu odebrane. Wtedy znika mi w znacznym stopniu problem o którym pisał count.
- na wszystkie maile odpowiadam z jednego adresu smtp, tego najlepszego, acz mogę skonfigurować to sobie dowolnie, otrzymując mnogość możliwości do wykorzystania. Wszystko robię offline, nawet jeśli net padnie nic mi nie przeszkodzi w swobodnym napisaniu maili a potem ich wysłaniu tylko.
- potrafię obsłużyć klientem pocztę, grpy dyskusyjne i kanały RSS za pomocą jednego uruchomienia programu.
- rozszerzenia, kompozycje, dźwięki i inne cuda, ułatwiające pracę też się znajdą. W tym na przykłąd poprawianie pisowni dla tych, co nie lubią ff2.0

to by było to, co ja cenię w kliencie. Jasne, że powoli webmaile dobijają do tego, co oferują klienty, jasne, żę niektórym webmail bardziej się podoba, dla moich zastosowań jednak klient jest o wiele lepszy.
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 15:32   

Wcale nie, możesz mieć jedno intensywnie użytkowane i inne na które czasem coś spada, ale rzadko i musisz je sprawdzać bez sensu, bo a nuż coś przyszło.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 15:35   

Pako: hmm... really? Sprawdze dzisiaj w takim razie :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 15:35   

macie rację chociaż dla mnie osobiście to są raczej wodotryski
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 15:40   

Dla mnie nie. Trzy konta pocztowe są przeze mnie mocno użytkowane, kliknięcie w ptaszka jest xx razy szybsze niż włażenie na każde osobno. Kiedyś kkorzystałem z RSS i miałem też pod ręką, na razie nie korzystam bo nie ma potrzeby, a jak będzie potrzeba mam pod ręką.
Sortowanie wiadomości - ładnie filtry się porobi i poczta sama się porozłazi do folderów i tylko czytać pozostaje, nie trzeba się z niczym męczyć, wygoda i efektywność pracy.

Count - serio, tak to u mnie wygląda w ptaszku. Posyłąłem dziś parę maili nim i sprawdząłem, leżą i na twardym i na serwerze.
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 16:37   

W temacie wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą to ja chciałbym powiedzieć, że nie ma bata na Bat'a :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 4 Stycznia 2007, 09:03   

Ja sobie troche przegrzebalem Outlooka i znalazlem jak zrobic, zeby maile sciagaly sie do klienta, zostawaly na serwerze, ale przy kasowaniu maili z klienta kasowaly sie takze z serwera. Nie wiem, co prawda, czy to dziala, ale przetestuje.
Niestety nie mialem za duzo czasu, wiec nie moglem poszukac czy mozna tez zsynchronizowac maile wysylane, jak to pisal Pako. Jak znajde chwile to poszukam. I zobacze, co Thunderbird soba prezentuje.

EDIT: A co do Bata, to jest swietny, chociaz kiedys zezarl mi poczte, nie udalo mi sie jej odzyskac i tak sie wkur..., ze od tamtej pory nie uzywam.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 15:25   

Pako:
Cytat
Ja natomiast maili przez www prawie nie piszę, tylko przez program, wtedy mam kopię zapasową tylko na kompie, co jest minusem, ale wygodniej o wiele jest robić tak, niż piasć przez www.
Ja listy piszę w notatniku...
Zresztą ostatnio posty na forum (np. ten) też. A potem tylko wklejam i wysyłam.
Oj, ciężkie jest życie offline'owca. :P
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 15:28   

Neozdradę załatwić, a jak się nie da to za radiówką się rozejrzeć, możę jakaś będize w okolicy ;) Albo sępić po znajomych neta na godzinkę albo trzy ;)
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 15:33   

Pako:
Cytat
Neozdradę załatwić,
Moi rodzice bulą i nie są zachwyceni. A ja nie mam nawet telefonu stacjonarnego. :wink:

Zastanawiałam się nad netem z Plus GSM, ale zbyt słono sobie liczą za ichnie jedynie słuszne modemy.
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 15:39   

Oui, nety z komórkowców podobno cudacznie drogie są (modemy włąśnie). Ale radiówki są ok, neozdrada, jak dobre okablowanie i technikalia, też śmigać potrafi. A może nawet po kablu się trafi, wszak nie może być, żeby neta nie było ;)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 15:40   

Anko: Ale mozesz przeciez kupic sobie sama karte bez modemu, a modem na Allegro, czy w sklepie, skoro ich ceny ci nie odpowiadaja.

Pako: Ja wiem, czy drogo? staly abonament 50pln miesiecznie. A predkosci juz teraz w duzych miastach chodza w UMTSie i to tym szybkim, wiec chyba normalnie. Taniej niz neostrada ;)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Stycznia 2007, 16:04   

Ceny abonamentu luz, to wiem. Ale włąśnie te modemy kupowane firmowo podobno horendalnie drogie, chociaż sam się za nimi nawet nie rozglądałem. Ja tam wolę moją radiówkę, dynamik w nocy i rano, ciągnie czasem do 1,5Mb ^_^ a normalnie 18-28kBps, dobra jakość, mało się tnie i 45zeta, a trzeba będzie utargować od marca, bo się abonament kończy znowu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group