Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Fora, Internet, komunikacja
Autor Wiadomość
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 30 Grudnia 2006, 18:54   

krisu, ja na pewno nie mam poczucia wyższości wobec usenetu. Pako już wyjaśnił, o co biega.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 31 Grudnia 2006, 13:28   

co za głupoty

ignore
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 16:27   

Cytat
Pako Wyższość IRCa i klienta nad chatami i pocztą przez www jest wszem i wobec znana


Polemizowałbym, to tak jak z pieniądzem, lepszy kruszec (złoto) zostaje wyparty przez słabszy (srebro). :wink: :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 16:54   

Znaczy co? Twoim zdaniem poczta przez www jest lepsza niż klient pocztowy? Nie-e, nie może być ;)
I Irc lepszy niż zwykłe czaty pod wieloma względami. :)
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 17:04   

Nie mówię, że coś jest lepsze od czegoś innego, a już na pewno nie definitywnie, wszystko ma swoje zalety i swoje wady.

Wydaję mi się jednak, że webmail i czaty wygrywają powoli ze swoimi starszymi pierwowzorami, a właściwie to już wygrały, bo np dziś od chatów popularniejsze są komunikatory internetowe (GG) czy Skype.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 17:41   

Kominikatory a czaty to dwie rózne bajki jednak i nie mieszajmy ich. Wyjątkiem może być tlen, łączący w pewnym stopniu czaty i komunikator, ale są to raczej dwie różne funkcje jednego programu.
I nie stwierdzam definitywnie, żę coś jest lepsze od czegoś, chociaż faktycznie, brzmieć to tak może, za co przepraszam ;) Jednak podsumowanie plusów i minusów czatów i IRCa zwraca w stronę IRCa palmę zwycięstwa jednak, co nei znaczy, że czaty nie są bardziej oblegane. Webmail też ma tam jakieś swoje plusy, ale zdecydowanie preferuję klienty, tak jak poprzednio, plusy zdecydowanie większe niż w wypadku internetowych klientów.

O to mi chodzi. Podsumowanie plusów minusów sprawia, żę wymienione przeze mnie produkty są o parę półek wyżej niż ich konkurenci.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 17:56   

Dobrze Pako, ale użyłeś sformułowań dość definitywnych. Mi zaś chodziło bardziej o popularność danego narzędzia sieciowego. I nie porównujemy tu konkretnych produktów, raczej różne, choć przenikające się zjawiska, oki? :wink:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2 Stycznia 2007, 18:12   

Hmm... jak tak myślę, to faktycznie, formułowałem jedyne i niepodważalne prawa, a tak przeca nie jest ;)
A porównując zjawisko czatowania nie sposób nie porównać dwóch ogólnych sposobów: IRCa i czatów sieciowych. I w tym porównaniu IRC moim zdaniem zdecydowanie wyprzedza czatowe odpowiedniki, dając o wiele większe możliwości i o wiele przyjemniejszą obsługę. No i brak wszechobecnych i wkurzających reklam. I jeszcze parę rzeczy ;)
Podobnie jest z mailem. Nie sposób nie porównać klientów i webmaila i tutaj także moim zdaniem pałeczka jest po stronie maila.
Ale wiadomo, znam sporo osób, które nie widzą zalet klienta bo zalety te im akurat nie potrzebne i rozumiem to :) Po prostu niefortunnie wyrażam swoje myśli czasem.... często ;)
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 14:19   

Pako:
Cytat
Znaczy co? Twoim zdaniem poczta przez www jest lepsza niż klient pocztowy? Nie-e, nie może być ;)
Tak się wtrącę. Zawsze korzystam z poczty przez www. Jest obrzydliwie niedoskonała, ale ma jedną zaletę - jest gdziekolwiek, gdzie jest przeglądarka, są tam też moje ustawienia i zachowane listy. Klient jest tylko tam, gdzie go zainstalujesz. A nie każdy ma w domu internet, więc niektórzy są zdani na kontakty gdzie bądź... :?
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 14:25   

Dokladnie, Pako. Jest tak jak Anko mowi. Nie ma nic gorszego niz poczta przez www, ale jej jedyna przewaga nad klientem pocztowym jest niestety nie do zastapienia. Ja tez uzywam przez www, mimo ze szlag mnie trafia. Ale mam dostep do moich maili i w domu, i w pracy i gdziekolwiek nie pojade.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 14:27   

Jesteście okrutni dla Pako. Ja nie chciałem go tym faktem dolinować :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 14:28   

No fakt, to jest racja. Ale Thunderbird ma na przykłąd taką świetną opcję, że zachowuje pocztę na serwerze. Mam w domu na twardym, a kopię zapasową na serwerze i mam do niej dostęp przez www.
Jeśli ktoś nie ma neta w domu to fakt, skazany jest na niedogodności, taka już dola kafejek i kumplostwa.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 14:30   

Cytat
Pako mam do niej dostęp przez www

:mrgreen: :twisted: :D :P czyli jednak namiastka lamerskiego webmaila :bravo Pako
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 14:39   

Ot, widizsz, czasem trzeba z uczelni się do maila dorwać, a wtedy szybciej jest wleźć przez www niż tworzyć nowe konto w outlooku. Acz w domu Thunderbird króluje niepodzielnie, an serwerze kopie zapasowe leżą w sumie. Trzeba korzystać ze wszystkich możliwości, jakie są, a nie tylko z tych, jakie się uważa za najlepsze. Najlepsze przecież nie zawsze są dostępne, a te mniej wygodne zazwyczaj dostępne są szerzej ;)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 14:40   

Pako: zostawiania poczty na serwerze jest jeszcze gorsze niz jej niezostawianie. Niestety poki co klienci poczty nie potrafia synchronizowac, wiec pozniej masz inne maile na www, a inne na kazdym z klientow. Dlatego tego nie uzywam, bo po tygodniu mialbym wiekszy chaos, niz jakbym ja z serwera kasowal.
Druga wazna (dla mnie rzecza) sa Elementy Wyslane, ktore juz w zaden sposob sie nie synchronizuja z www, a pozniej przegladajac co komu sie wyslalo brakuje tej informacji.
Mysle, ze niedlugo moze google, moze kto inny wymysli klienta, ktory bedzie w stanie synchronizowac z www wszystkie foldery i wtedy bedzie mozna miec kilka klientow z wyborem opcji nadrzedny/podrzedny i wszystko co na kliencie bedzie takze na www i odwrotnie. Mam nadzieje, ze to juz niedlugo i bede mogl korzystac z takiego rozwiazania.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 14:44   

Oui, to są jakieś problemy. Ja natomiast maili przez www prawie nie piszę, tylko przez program, wtedy mam kopię zapasową tylko na kompie, co jest minusem, ale wygodniej o wiele jest robić tak, niż piasć przez www.
Chociaż sorka, gmail mi zapisuje nawet te maile, które wysyłam przez klienta, więc mam i kopię wyslanych wiadomości na serwerze i na kliencie. Ściągnięte maile leżą mi na twardym tylko w domu, poza nim korzystam tylko z www, więc nie mam problemu, że część maili leży na kliencie w domu, część na kliencie w szkole czy gdzieś. Chaosu nijak nie zaobserwowałem, porządeczek jak się patrzy :) Wszystko łądnie.
Aczkolwiek fakt, dużo jeszcze w materii maili i tym podobnych zostało do zrobienia ;)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 14:49   

No a jak chcesz sie dostac do maila, ktory lezy w domu, a akurat jestes na uczelni, he? Dla mnie to duzy problem.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 14:52   

a jaki jest problem z pocztą przez www??? całe życie tak mam i jest ok
szczerze to nie wiedziałem, że można inaczej
i jakoś nie czuję potrzeby zmieniać
ale niech mi ktoś odpowie co jest nie tak
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 14:56   

zaraz Cię Pako oświeci, nie bój nic Fidel :D
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 14:57   

Primo jest to wolne i masa reklam. Secundo reklamy w mailach. Tertio chcąc dostać się do jakiegoś starego maila trzeba się mocno przekopywać, a w kliencie ładnie mam porozrzucane po folderach cholernie szybko mogę sortować względem autorów, tematów, dat czy czegokolwiek. Co przy kilkuset mailach już sprawia niebotyczne róznice. O spam protection nie wpsominając. Na onecie musiałem wyłączyć, bo moje maile mi wywalało, a spam prawdziwy i tak przechodził. W Thunderbirdzie natomiast sam zaznaczam jakie maile ma wywalać i silnik się uczy. Wspominałem już, że to szybsze?

Count - w takim wypadku wbijam na webmaila i tam go szukam, jeśli potrzebuję. Wszystkie maile jakie mam w domu na kompie leżą też na serwerze, te dostępne dwa giga szybko się nie zapchają.

Edit:
Aleś się uczepił Adashi ;) Jak ktoś chce z webmaila korzystać nie ma sprawy, ja tylko przedstawiam zalety klienta, co będę się chował z tymi zaletami?
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 14:59   

Jeszcze tak gwoli uzupełnienia to Outlook Express pewnie znienawidzony, też ma opcję "Zostaw kopię wiadomości na serwerze".
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 15:02   

A nie, Outlooka akurat nie nienawidzę ;) Po prostu w ramach korzystania z Mozilli i Thunderbirda przygarnałem, ale Outlook mi nawet pasował, nie przypominam sobie, żebym na coś w nim narzekał :)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 15:03   

nie przekonałeś mnie Pako
na WP też mam foldery, które sam sobie zakładam, sortowanie to chyba jest we wszystkim co na świecie istnieje a na pewno w poczcie na WP
i co mi po szybkości? i co to znaczy, że poczta szybka albo wolna?
trochę spamu przychodzi ale to jakiś niewielki margines jest, nie zauważam
to teraz jakieś sensowne argumenty może Pako, co? :wink:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 15:06   

Sluchajcie, reklamy to nie problem, nie trzeba sie gapic, to nie bedzie, reklamy w mailach tez nie, bo wbrew pozorom malo firm hostujacych darmowe konta dodaje reklamy, w kazdym razie mozna znalezc takie, ktore daja. Moje najwieksze problemy to:
1. powolnosc dzialania
2. wygasle sesje - piszesz maila i piszesz i jak juz masz wyslac, to sie okazuje, ze za dlugo go pisales i sesja wygasla i musisz sie na nowo logowac, a oczywiscie maila ch... strzelil
3. zaciachy na sieci (w kliencie maile mozna czytac i pisac offline, na www nie bardzo)

Btw. Ostatnio najbardziej podoba mi sie nowa poczta na Yahoo. Jest szybka, ladna i obsluguje sie ja tak jak klienta pocztowego - dzialaja praktycznie wszystkie udogodnienia - zaznaczanie z Shiftem, Ctrl, itd.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 15:06   

Pako drogi. Się przyczepiłem, bo używałeś zbyt dosadnych stwierdzeń na rzecz rozwiązań stosowanych przez Ciebie; w stylu, że są najlepsze. Grzecznie chciałem Ci pokazać, że nie do końca tak jest. Zrozumiałeś to, bo przyznałeś mi trochę racji. Teraz inni także pokazali ci zalety "ciemnej strony mocy", możesz więc wyciągnąć z tej dyskusji naukę, nie należy niczego uważać za lepsze od czegoś innego. Pozdrawiam.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 15:08   

Wszystko o czym napisałeś Pako mam na gmailu. Dla mnie gra i buczy.
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 15:08   

Praktycznie kazdy program pozostawia wiadomosci na serwerze. Tylko ze zaden program nie synchronizuje ich z klientem - albo wszystko sciagasz, albo wszystko zostawiasz, nie ma tak, ze to co ci niepotrzebne kasujesz i automatycznie skasuje sie tez na www. A kopie Sent-Itemow nie sa wysylane na serwer w zadnym kliencie.

Outlook Express jest do bani, ale Outlook z Office'a to bardzo dobre i potezne narzedzie nie tylko do wysylania maili. Naprawde polecam.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 15:09   

Cytat
2. wygasle sesje - piszesz maila i piszesz i jak juz masz wyslac, to sie okazuje, ze za dlugo go pisales i sesja wygasla i musisz sie na nowo logowac, a oczywiscie maila ch... strzelil
3. zaciachy na sieci (w kliencie maile mozna czytac i pisac offline, na www nie bardzo)

nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 15:10   

Ano, używałem zbyt dosadnych stweirdzeń, może teraz też używam, acz nie celowo. A to, że coś uważam za lepsze a coś za gorsze to chyba nic złego, c'nie? Uważam, że klient pocztowy jest lepszy niż klient www. Jednocześnie wy możecie uważać, że jest zupełnie inaczej i nijak mi to nie przeszkadza. Na tym polega cud różnorodności, każdy woli co innego, jeden lubi trabanta inny woli merca.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 3 Stycznia 2007, 15:12   

Pako wolno Ci uważać za lepsze co Ci się podoba tylko powiedz dlaczego
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group