Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Swiatecznie
Autor Wiadomość
Yaga 
Jaskier


Posty: 57
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Grudnia 2007, 11:52   

Najlepszego wszystkim na święta :)
_________________
Ich vermisse jene Freiheit
Die ein Liebender nicht kennt
Doch vermisse ich die Liebe
Die den Lieben empfängt
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 22 Grudnia 2007, 13:50   

http://www.platek.1k.pl/

Wiem, śmierdzi łąńcuszkami i spamem... ale zawsze miałem słabość to tych chomików ;)
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 12:37   

Życzę Wam Kochani Wesołych Świąt!!! :D


Już Mikołaj do was leci, drogie dzieci


Ma prezenty i dla dziewcząt


i dla chłopców


W tym roku Mikołaj was naprawdę zaskoczy :mrgreen:


Nawet dla tych co lubią zabawy z pejczykiem coś się znajdzie ;)


Ale tych co byli niegrzeczni Mikołaj nie odwiedzi, do nich zawita ktoś zupełnie inny :twisted: !kliknij na własną odpowiedzialność :lol:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 12:47   

Miałem tu coś napisać w związku z Bożym Narodzeniem - to takie święto chrześcijańskie - ale po powyższym poście widzę, że to niewłaściwy wątek.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 13:07   

Ho ho ho, Piechu nie bądź taki sztywniak, na żartach się nie znasz, czy jak? :roll:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 15:56   

Wiesz, Piechu, mi się czasami zdaje że to niewłaściwe forum. Przykro to mówić.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 15:59   

Adashi, przesadziłeś :(
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 16:29   

Eh... az by się chciało napisać coś o stosunku chrześcijan do Bożonarodzenioobchodzaczy.... ale w ramach świąt zmilczę... ;)
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 16:37   

Pomijając utarczkę...

Wesołych świąt, bogatego Mikołaja i smacznych reniferów życzę! :)
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 16:44   

Przepraszam, to krasnoludki i nieznane elementy skomercjalizowały święta?
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
Ostatnio zmieniony przez ihan 24 Grudnia 2007, 09:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 16:44   

coz, Adashi jaki jest, kazdy widzi. 8)

wszystkim zycze, aby jutrzejszy dzien, pomimo tego, ze zacznie sie bardzo pracowicie, i zapewne tez nerwowo - przynajmniej dla duzej czesci z nas - skonczyl sie spokojnie, radosnie i ...
zycze wam wszystkim Pokoju. niewazne, czy Bozego, czy tylko swiatecznego... obyscie go doswiadczyli, i potrafili dac go innym.

ihan. nie rozumiem do konca twojej wypowiedzi. tzn poczatku w ogole nie rozumiem.
a co do spedzania swiat samotnie, zdarzylo mi sie to - na obczyznie bedac - kilka razy. nie wiem, z jakiego punktu widzenia ty piszesz, ale nie do konca cie rozumiem....
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
Ostatnio zmieniony przez elam 23 Grudnia 2007, 16:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 16:48   

Ponieważ pozytywnych myśli i życzeń nigdy za wiele, pozwólcie i mi złożyć życzenia. 8)

Zarówno tym co czekają na narodziny Dzieciątka, jak i tym co czekają na prezenty (lub obydwie te rzeczy na raz ;) ) wszystkiego najlepszego. Dużo spokoju, zdrowia, rodzinnego ciepła, nie tylko na nadchodzące Święta i nowy rok, ale na wszystkie przyszłe lata.

_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 16:53   

Wszystkim forumowiczom nalepsze życzenia wesołych, spokojnych Świąt, zdrowia, szczęscia, kilku cięzarówek pieniędzy i kolejnych kilku prezentów.
Oby nam pisarze wypuszczali same hity a wydawnictwa rozsyłały je jako podarunki.
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 16:55   

Wszystkiego najlepszego wszystkim forumowiczom, którzy zresztą sami są najlepsi :mrgreen: Wymarzonych prezentów, pysznych świątecznych potraw, a potem bezbolesnych diet życzę ;)
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 17:05   

ihan, zapewne poruszasz ważne kwestie, ale ja tylko chciałem powiedzieć, że dowcipy tu zaprezentowane nie pasują do wątku bożonarodzeniowego. Można się śmiać ze wszystkiego. Można puścić bąka w windzie i uważać to za żart. Ale mi się takie żarty nie podobają.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 17:08   

Adashi przegiął moim zdaniem w tylko jednym wypadku. Do tego lojalnie ostrzegł przed tym, że może się nie spodobać. W jeszcze jednym był na granicy. Ale w czym pozostałe wadzą? W tym, że jak wiele osób, śmieje się ze Mikołajka?
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 17:12   

ach, tak na marginesie, prosze odrozniac Swietego Mikolaja, biskupa, od Santa Clausa, made by coca-cola....
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 17:20   

Rozróżniam. I jedna sprawa. Jeden żył przed wiekami, drugi powstawał przez wieki.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 17:42   

?
Nie....

Jeszcze w latach 80tych chodzil do nas z prezentami Sw Mikolaj, biskup, z pastoralem i tiara na glowie.
natomiast wizerunek, jaki ma obecnie - grubego krasnala w szlafmycy itd - stworzyl pod koniec 19go wieku jakis rysownik amerykanski (zapomnialam nazwiska ale moge poszukac), a wykorzystal go w rekalamach koncern coca-cola. w latach 40tych dotarl do europy i powoli prze na wschod.
jak stonka ziemniaczana... :)

edit :
http://en.wikipedia.org/wiki/Santa_claus
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 17:48   

Ależ ja nie twierdzę, że powstał taki od razu i już. Wiem też, że wywodzi się z tradycji anglosaskiej. Wizerunek powstał chyba już w XX wieku, ale nie na życzenie Coca-Coli, a pierwsze elementy, jak to, że jeździ saniami zaprzężonymi w renifery, to początek XIX wieku.
W pewnym sensie ewolucja postaci.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 18:05   

ja ciebie nie rozumiem :) o kim w koncu mowisz?

ladnie jest to wszystko opisane w wikipedii (patrz link wyzej) tradycja prezentow od SW Mikolaja siega sredniowiecza, a jego wizerunek ewoluowal, jak napisalam - w USA w 19tym wieku.
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Gwynhwar 
Tarmogoyf


Posty: 9817
Skąd: Z forum SF
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 20:08   

As usual you are all overeacting...
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 20:10   

as usual. ale przynajmniej nie umieramy ;) ;P:

i wracajac do tematu - obysmy wszyscy sie cieszyli dobrym zdrowiem i zawsze byli aktywni (w pozytywnym znaczeniu ;) )

buziaki
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Gwynhwar 
Tarmogoyf


Posty: 9817
Skąd: Z forum SF
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 20:13   

Idę ubierać choinkę...
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 20:36   

Nie sądzę, żebyśmy przesadzali, przecież tylko niewinnie spieramy się o Mikołaja :)

I elam, miałem na myśli całą postać, a nie tylko wizerunek. To, co jest napisane w Wikipedii potwierdza, że ewoluowała ona przez wieki.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 22:38   

Życzę każdemu takich świąt, jakich by chciał: wesołych czy spokojnych, szałowych czy też zacisznych - i żeby wszystkim samopoczucie dopisywało. A w Nowym Roku życzę spełnienia marzeń, samych sukcesów i zadowolenia z życia.

Z pozdrowieniami w ten przedwigilijny wieczór.
-- Anko.
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 22:57   

Dżizas :shock: takie oburzenie z powodu kilku śmiesznych obrazków, no cóż nie każdy się zna na żartach ;) Sami święci, panie dzieju, co począć :| Coś mi się kołaczę co prawda, że Święty Mikołaj takim jakim go znamy to echo pogańskiego Odyna, a tzw. Boże Narodzenie to przerobione święto przesilenia zimowego (nie ma to jak druidyczna symbolika choinki i jemioły), no ale jak sobie chcecie, wasze prawo. W każdym razie, jeśli ktoś poczuł się głęboko urażony z powodu zalinkowanych przeze mnie dowcipnych obrazków, to przepraszam :wink:



P.S. Lojalnie ostrzegałem przed ostatnim linkiem, był zarezerwowany jedynie dla niegrzecznych, ale nie, ciekawość to pierwszy stopień do piekła :twisted: tacy porządni katolicy powinni o tym wiedzieć :idea: :bravo
_________________
Wysłano z Atari
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 23:10   

Adashi, osobiscie nie czuje sie urazona jako katoliczka, tylko nie smieszy mnie wcale nedzny dobor tych twoich zarcikow. Gustowniejsze kraza po necie. ten tlusty mikolaj trzesacy posladkami, albo ekshibicjonista ... coz ... :roll: jedynie pierwszy obrazek uwazam za naprawde smieszny. ale to moj osobisty gust, ktory rozni sie od twojego...

i niby co ma na przyklad masochistyczny renifer do swieta Odyna, druidow, i samego Bozego Narodzenia?

to tak szczerze, przedwigilijnie, bez zlosliwosci.
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 23:21   

Pozytywnie mnie zaskoczyłaś :bravo
I takie podejście to rozumiem, ale święte oburzenie do mnie nie trafia, za bardzo zalatuje hipokryzją...
Czy "nędzny" ten dobór, to wiesz, rzecz gustu, ja tych obrazków nie stworzyłem, tylko je zalinkowałem, miało być "z jajem" i tyle, a że ktoś się nie zna na żartach albo zwyczajnie się czepia (obstawiam to drugie), no to już niestety nie moja wina. Tyle.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
banshee 
Doktor Przybram

Posty: 5288
Skąd: ...
Wysłany: 23 Grudnia 2007, 23:53   

Dobre. Uśmiałam się :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group