Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
"300"
Autor Wiadomość
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 16:46   "300"

Nie wiem, czy ktoś już to zapowiadał... "300". Film na podstawie komiksu Franka Millera, opowiadający o bitwie pod Termopilami, gdzie trzystu Spartan zginęło broniąc wejścia wgłąb Grecji ogromnej, stutysięcznej perskiej armii Kserksesa. Film opowiada o tym zdarzeniu w iście fantastyczny sposób... fantastyczny zarówno w sensie dosłownym, jak w przenośni.

Zobaczcie trailery. Ja, oglądając je, miałem gęsią skórkę :)

Trailer 300 - wersja teledyskowa

Do kolejnego trailera będziecie musieli zarejestrować się na youtube, bo to ponoć "doroślejszy" nieco filmik. Rejestracja jest bezbolesna, jakby ktoś nie wiedział :wink: Klikajcie...

Trailer 300 - wersja dłuższa, z narratorem; nie tak energiczna, ale więcej pokazuje :)

Już nie mogę się doczekać... mniam...

A, tak BTW, na filmikach jest m.in. legendarny tekścik: gdy poseł Kserksesa powiedział, że łucznicy perscy wystrzelą tyle strzał, że zaćmią słońce, jeden z Greków odrzekł, że to dobrze, bo wolą walczyć w cieniu.
Ciekawe, czy będzie też słynne, leonidasowe "chodź i weź" wypowiedziane do Kserksesa, gdy ten zaproponował Spartanom, żeby oddali wąwóz bez walki...

Eeech... ciary mi po grzbiecie chodzą na myśl o tym filmie :D

Acha... zapomniałbym.

Oficjalna strona 300

Tam też są trailerki dwa... w lepszej jakości i chyba troszkę inne...

A teraz tylko czekać... :)

Edit: Na oficjalnej stronie jest trailer kinowy (theatrical trailer). Po prostu boski!!! Musicie go obejrzeć!
Ostatnio zmieniony przez Dabliu 15 Grudnia 2006, 16:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 16:52   

Takie jedno uzupełnienie. Pod Termopilami walczyło do końca obok Spartan 700 Tespijsczyków.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 16:53   

Byli też Tebanie... ale to wstydliwa sprawa.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 16:54   

Na początku było tam jeszcze 6 tyś. innych Greków. Ale Spartanie ich odesłali. Nie słyszałem, żeby zostali też Tebanie :?
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 16:56   

Zostali, ale nie dobrowolnie. Spartanie zatrzymali ich bo podejrzewali Teban o zdradę. Pozwolono im się poddać tuż przed ostatnim starciem.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37524
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 16:57   

Chłopaki skąd te dane?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 16:58   

Z mojej strony to 3 lata studiów historii, zainteresowanie wojskowością i dwukrotnie zdawany egzamin ze starożytności :D
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37524
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 16:59   

Pytałem raczej o literaturę
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 17:05   

O ile pamiętam jest to w "Historii Starożytnych Greków" B. Bravo i E. Wipszyckiej.
Są też "Termopile" Tadeusza Kruka (MON 1983), tam też powinno się to znaleźć.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37524
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 17:06   

thx
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 17:14   

Nie ma sprawy. Zaznaczam tylko, że tej drugiej książki niezupełnie jestem pewny. Miałem ją w rękach raz, ale nie przeczytałem. Być może Bellona wydała coś innego (jest to nawet całkiem prawdopodobne). Profesor Ryszard Kulesza w "Sparta w V-IV w. p.n.e." też mógł coś o tym napisać.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 17:15   

Tylko, że ten film jest na podstawie komiksu Franka Millera, czyli nie musi być w 100% zgodny z prawdą historyczną, ale i tak zapowiada się bardzo ciekawie :bravo
_________________
Wysłano z Atari
Ostatnio zmieniony przez Adashi 15 Grudnia 2006, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 17:17   

Nie powiem, że nieciekawie. Komiksu nie czytałem, ale prawie na pewno nie będzie zgodny. Jakby co zadbają o to chłopcy z Hollywood :mrgreen:
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 17:22   

Ktoś już o tym wspominał, a ja powiedziałem to co powiem teraz: pożyjemy zobaczymy. Dużo już się naoglądałem trailerów, na który oglądanie filmu można zakończyć :)
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 17:32   

Adanedhel:
Cytat
Nie powiem, że nieciekawie. Komiksu nie czytałem, ale prawie na pewno nie będzie zgodny. Jakby co zadbają o to chłopcy z Hollywood :mrgreen:


Po sukcesie "Sin City", gdzie kadry filmu były niemal żywcem wyjęte z komiksu, a zamiast scenariusza posłużył sam komiks, spece od bicia kasy postanowili powtórzyć to w "300". Więc, całkiem możliwe, że film będzie dość wierny oryginałowi.
No, i pomyślcie, gdyby film brzmiał: "300 + 700", to chyba na dobre by mu nie wyszło... :wink:
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 17:37   

Ja tylko uzupełniłem. W sumie to zdaję sobie sprawę, że w świadomości większości ludzi (którzy wiedzą przynajmniej co to Termopile) walczyli tam tylko Spartanie. I, jeśli to ma być z założenia niemal całkowicie fikcja, to nie krytykuję. Krytykowałbym gdyby próbowali zrobić film historyczny i poprzekręcali za dużo. Jak na przykład ostatnie "Pearl Harbor".

EDIT: Chociaż może to nie najlepszy przykład. Tak naprawdę to melodramat. Do tego tandetny.
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 15 Grudnia 2006, 17:48   

Nie wiem czym się tak podniecacie. Zrobią następną Troję. Tylko bez Brada Pitta. I nie wiem, czy jest sens żeby dla każdego filmu tworzyć nowy wątek.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 17:53   

Dabliu, ma rację, czytałem na filmweb, że to będzie tak jak w Sin City, klatka po klatce kadry z komiksu, więc hardcore, ale nie każdemu może przypaść do gustu.

EDIT: krisu też ma trochę racji :D
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 18:01   

to chyba najlepszy trailer jaki w życiu oglądałęm... :shock: ... jeśli ten film bedzie w kinach wydam nawet te 10 euro żeby go zobaczyć... kiedy będzie?...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 15 Grudnia 2006, 18:04   

A może temat przenieść do Ligi niezwykłych dżentelmenów?
No wizualnie może być ciekawe. Ale w warstwie fabularnej to różnie bywa.
 
 
Comar 
Orient Men


Posty: 1467
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 18:06   

Cytat
kiedy będzie?...

Będzie w marcu. Od kiedy po raz pierwszy raz zobaczyłem trailer, a było to gdzieś pod koniec października, odliczam nie tylko dni, ale nawet godziny do premiery :mrgreen:
_________________
Las na południowym zachodzie jest złowieszczym znakiem feng shui
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 18:07   

Dunadan napisał/a
kiedy będzie?...


W Stanach 09 marca 2007; w Polsce tydzień później...
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 18:08   

Co do liczebności Persów też nie ma zgody. Twórcy przyjęli okrągłą liczbę miliona.

krisu, film będzie IMO sporo inny niż Troja. Petersen próbował zrobić film oddający jak to naprawdę było, więc wywalił bogów, Kasandrę itp. i filmował w sposób klasyczny. Reżyser 300 kadry robi wystylizowane, nawsadzał odmieńców, olifanty itd., a zarazem w wywiadzie przyznał, że zrezygnował z falangi, bo była za mało filmowa i ogólnie nie-cool :roll:

Mnie się Troja podobała, a pojedynek Achillesa z Hektorem poruszał mnie do głębi za każdym razem (widziałem film 4 czy 5 razy). Uważam jednak, że w dążeniu do realizmu (i tak kontestowanego przez wielu) twórcy poszli za daleko; szczególnie żal było Kasandry. Patrzę teraz na trailery 300 i widzę, że tutaj być może za daleko posunięto się w kierunku stylizacji i filmowości. Jakie oddziały Persów nosiły srebrne maski? Czy Spartanie nosili te hełmy z grzebieniem? (czytałem gdzieś, że to hełmy korynckie) Ponadto mieli długie włosy, tymczasem Leonidas jest krótko obcięty, a brodę ma spiczastą niczym z, perskich płaskorzeźb - jak to się ma do realiów? Czy starożytni Persowie nosili się z arabska? (zawoje, turbany?) Czy mieli oddziały nosorożcowo-słoniowe? Skąd pośród nich Murzyni? Czy Leonidas mógłby powiedzieć, że zaczyna się nowa era wolności, skoro Sparta oparta była na niewolnictwie? To nie zarzuty, to pytania do forumowych historyków :)

Sądząc po arabskich nawiązaniach, twórcy chcą odmalować starożytny konflikt wolnego Zachodu ze Wschodem który "came from the blackness" (o ile dobrze usłyszałem). Sądząc zaś po sztafażu, mamy greckiego "Władcę Pierścieni" :mrgreen:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 15 Grudnia 2006, 18:09   

Cytat
10 euro

10 euro kosztuje bilet do kina na kole podbiegunowym? :lol: No ale z drugiej strony koszt ogrzania sali. :roll: No tak.
Ostatnio zmieniony przez krisu 15 Grudnia 2006, 18:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Comar 
Orient Men


Posty: 1467
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 18:09   

Cytat
No wizualnie może być ciekawe. Ale w warstwie fabularnej to różnie bywa.

Jeśli rzeczywiście to ma być podobnie jak w Sin City przełożone kadr po kadrze na język filmu to o stronę fabularna jestem spokojny, bo mi komiks bardzo się spodobał.
_________________
Las na południowym zachodzie jest złowieszczym znakiem feng shui
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 18:17   

Persowie mogli mieć słonie - ich imperium sięgało po Indie, ale niekoniecznie zatrudnili je w Grecji. O nosorożcach nic nie słyszałem. Murzynów mogli mieć z Egiptu. Ale też raczej teoretycznie. Spartanin mógł mówić o wolności poleis - wtedy by się zgadzało - ale jeśli mówił o wolności ludności w ogóle... to by było nieco śmieszne. Hełmy korynckie mają nazwę od miejsca gdzie zaczęto je produkować i - tu mogę się mylić - mogli ich używać wszyscy Grecy. Swoją drogą kto ma pojęcie, jak nosił się Leonidas? Z żołnierskiego punktu widzenie krótkie włosy są "nieco" praktyczniejsze od długich. A srebrne maski to już raczej czysto stylistyczny zabieg.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 18:17   

GGG, ten film IMO należy traktować jako fantasy i delektować się obrazem... :mrgreen:
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 15 Grudnia 2006, 18:21   

Gustaw G.Garuga, ja właśnie o to mam żal do twórców Troi. O realizm. Ograbili mit ze wszystkiego. Chociaż nie powiem. Achilles walczył nieźle. Nie wiem, kto wymyślił wyskok z oszczepem, ale tak właśnie mogła wyglądać walka tą bronią. Jak i naczej heros mógłby pokonać olbrzyma? Hę?
Co do 300. Wiecie, że Amerykanie mają skłonność do popadania w skrajności. Od realizmu do szpiku kości, aż do mocno naciąganych metafizycznych, fantastycznych scen filmowych. Tu właśnie tkwi pułapka. Boję się, że przegną z efektami. Bo będą chcieli zrobić film nie taki jak Sincity, ale lepszy. O! I wyjdzie kiszka.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 18:24   

Adanedhel napisał/a
Swoją drogą kto ma pojęcie, jak nosił się Leonidas? Z żołnierskiego punktu widzenie krótkie włosy są nieco praktyczniejsze od długich.


Z tego, co pamiętam, greccy wojownicy nosili raczej długie baty, ale z wiekiem czasem je chyba ścinali... natomiast hełmy akurat nie różnią się zbytnio od używanych w owym okresie przez Spartan. Z tym, że nie należy na ten film patrzeć przez pryzmat historii. Cały obraz jest jedną wielką stylizacją... i dobrze. Będzie na co patrzeć... :mrgreen:
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 15 Grudnia 2006, 18:27   

Cytat
Comar Jeśli rzeczywiście to ma być podobnie jak w Sin City przełożone kadr po kadrze na język filmu...

Tako, rzecze filmweb :)
O tutaj.
A najlepsze, że film u nas będzie się nazywał 300tu Spartan :mrgreen:

Aha, a słyszał ktoś o tym projekcie?
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group