Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Harry Potter
Autor Wiadomość
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Wrzeœśnia 2006, 21:40   

Fanfiction to osobna sprawa. Fakt faktem, zdarzają się teksty lepsze od pierwowzoru lub doskonale uzupełniające kanon. Natomiast istnieje morze koszmarnej grafomanii. Czytuję dla rozrywki ;) Te dobre, znaczy ;)

Ariah:
Cytat
Baaaaaaaaardzo dużą popularnością cieszą się historyjki o uczuciach łączących Syriusza i Lupina...

I nie tylko... Z tego co wiem, równie popularne są slashe HP/SS czy HP/DM. I fakt, pisane jest toto głównie przez płeć nadobną. Dziwi mnie to co nieco, no ale co kto lubi...

Fidel daaaawno temu:
Cytat
Nie wiem ile macie lat a ocena serii o Potterze chyba od tego zależy? Widzę tu kilka pozytywnych opinii i mam pytanie. Czy jest sens aby człowiek trzydziestokilkuletni brał się do tego?

Fidelu, to zależy. Czarny napisał, że mu się nie podobało. Ale znam kilku ludzi, którzy sięgnęli po HP mniej więcej w tym okresie i wpadli w to po uszy. Piszą dziś dobre fanfiki, aktywnie działają w środowisku potteromaniaków. I to nie jest pięć - sześć osób, tylko więcej.
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2006, 20:25   

Ariah:
Cytat
Baaaaaaaaardzo dużą popularnością cieszą się historyjki o uczuciach łączących Syriusza i Lupina... Tak, tak. Co ciekawe, w większości piszą je młode panie. Ilustrują też. (To chyba przeniesienie z anime i bishonen, ale mogę się mylić... Zanim Anko mnie pożre, dodam, że anime lubię i oglądam - ale nie dla bishonenów :D *off-top: koniec*)
Hmm, a czemu właśnie ja miałabym się zabierać za pożeranie? Mój kumpel zamierza prowadzić na Zahconie prelekcję "dlaczego fantaści nie lubią mangowców i vice versa", jednak ja akurat jestem spoza tych pożerających się wzajemnie grup. :wink: Jedyne, co mnie irytuje, to nie np. yaoi czy shonen-ai, lecz piskliwe fanki tychże prądów w mandze/anime. Nie-"piskliwe" są wporzo. :D
A co do fanfików, to uważam, że szkoda czasu na pisanie czegoś osadzonego w realiach cudzych, kiedy można historię umieścić w realiach swoich własnych. 8)
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 22 Lipca 2007, 09:39   

Siódma już jest. Ktoś chce znać zakonczenie? :)

Eee żartuję sobie. Sam się powstrzymuję, żeby nie zobaczyć - spróbowałbym w oryginale, ale raz, że pewnie czytałbym aż do polskiej premiery ( ponoć ma być już w październiku), dwa, że szaleńcy chcą za wersję oryginalną 99zł! Zwariowali, mnie nie stac na normalną knigę toz nie będe kupował takiej za stówę...

Ale może ktoś z was się pokusił i właśnie czyta oryginał? :)
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Lipca 2007, 11:02   

Zakończenie według Userfriendly
_________________
GAndrel
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Lipca 2007, 12:00   

Jedno z moich dzieci już przeczytało nowego "Pottera". W 24 bezsenne godziny.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 22 Lipca 2007, 12:33   

Piech napisał/a
Jedno z moich dzieci już przeczytało nowego Pottera. W 24 bezsenne godziny.


Powiem szczerze jestem pod wrażeniem. Przeczytać kilkusetstronicową ksiazkę w jeden dzień i to po angielsku to naprawdę coś.

Tak z ciekawości ile twoje dziecko ma lat? :)
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Lipca 2007, 13:06   

13 lat. To dziecko tak ma. Wczoraj ok. 23. pogoniłem dzieci do łóżka, ale ta mała czytała dalej, chyba pod kołdrą. Dzis rano przyznała się, że nie spała. Na śniadanie nie chciała zejść, bo "zostało już tylko kilka stron". Teraz chodzi i wykrzykuje "Niesamowite!", "Super!" i że wszystkie wątki z poprzednich tomów teraz nabrały sensu.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 22 Lipca 2007, 13:16   

ech, ja pamietam, ze w tym wieku- no moze ciut wczesniej- czytalam pod koldra "Pana Wolodyjowskiego" i " Potop" ....
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 22 Lipca 2007, 16:12   

Wstyd, Elam! Tak haniebnie popierać Giertycha! ;P:
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 22 Lipca 2007, 16:18   

Ziuta napisał/a
Wstyd, Elam! Tak haniebnie popierać Giertycha! ;P:


Ale Elam to czytała po angielsku więc jej wybaczymy ;)
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 22 Lipca 2007, 16:32   

A o Oswaldzie Mosleyu nie słyszał? Faszyzm czi się wszędzie. Na Hogwarcie na pewno. ;P:
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 22 Lipca 2007, 22:43   

Nienawidzę Harrego Pottera! :evil: Zmusza mnie do przepraszania ludzi :evil:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Kuba 
Alien

Posty: 355
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Lipca 2007, 11:39   

Pewnie zostanę przez wielu zlinczowany, ale co tam...
Czytanie Harrego Pottera to dla mnie olbrzymia frajda i niezbyt mnie w momencie, kiedy leżę z książką na wersalce, obchodzi, czy to jest historia dla dzieci, czy czytają to wszyscy na świecie czy nikt, czy jest denna czy nie itp.
Harry Potter to dla mnie przygoda, przyjemność i cudowny sposób na odpoczynek. Nic na to nie poradzę :-)
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 23 Lipca 2007, 11:49   

Ja też czytam, ale mam wymówkę bo czytam dzieciom. Taki już zwyczaj nastał w moim domu. Poprzednie sześć im czytałem to i ten pewnie przeczytam, choć to już stare konie i same mogą. :mrgreen:

Edit. Zapomniałem dodać, że czytamy po polsku, więc jeszcze trochę muszę poczekać.
Ostatnio zmieniony przez Czarny 23 Lipca 2007, 11:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21978
Skąd: Szmulki
Wysłany: 23 Lipca 2007, 11:51   

Przeczytałem 1,5 tomu i wymiękłem. Ale nie krzyczę Harry do D...! Rzecz poprostu nie dla mnie, cudownie wykreowany sukces marketingowy. Znam dużo gorsze lektury...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Lipca 2007, 11:52   

A ja nie rozumiem tego calego linczowania. Moim zdaniem cala ta machina marketingowa to znakomita szansa dla wszystkich (rodzicow, wydawcow, pisarzy), zeby zaszczepic w dzieciakach bakcyla czytania. Pottera przeczytaja, bo wszyscy czytaja. Ale to siedem tomow tylko. A pozniej co? To trzeba mu powiedziec, masz tu synku, coreczko, tu jest ksiazka takiego pana Pratchetta (czy innego), to troche jest podobne do Pottera, takie troszke smieszniejsze, moze ci sie spodoba.
Mi osobiscie ksiazki o Potterze sie bardzo podobaja i zamierzam przeczytac ostatni tom, tak jak przeczytalem poprzednie i swietnie sie przy nich bawilem.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 23 Lipca 2007, 13:06   

Tak naprawdę nie można mówić że to wykreowany sukces marketingowy bo to nieuczciwe wobec autorki. Ona kiedy zaczynała to pisać nie sądziła nawet, że ktokolwiek to wyda! Miała z tym zresztą niezłe przeboje co widać w filmie dokumentalnym o niej. Na początku nikt tego nie chciał ( teraz pewnie sobie w brodę plują).
Poza tym jest pisarką z prawdziwego zdarzenia - pod tym względem, że żyje historią. Dla niej nie jest to po postu pisadło, ale coś co trzeba opowiedzieć, coś żywego i prawdziwego. We wspomnianym filmie dokumentalnym zaskoczyło mnie, jak pokazywała tony papieru - zapiski dotyczące postaci, rysunki nawet... i ostatni rodział, któy napisała chyba na samym początku :) - nie zrobiła z tej książki pulpy, język jest może prosty, ale idealny do takiej lektury i nie jej wina, że potem jedni z drugimi uznali, że to "książkowy hamburger" Hamburgerem na pewno nie jest, a dokładnie, jak mówicie zaszczepia w dzieciach chęć czytania. Gdyby nie było Pottera to dzieci nie sięgnęłyby po inną książkę, tylko po grę komputerową, albo durną kreskówkę.
Ja z niecierpliwością czekam momentu aż przeczytam 7 tom unikając wszelkich gazetowych rewelacji i artykułów co tam się wydarzyło... :)
 
 
Kuba 
Alien

Posty: 355
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Lipca 2007, 09:36   

Czarny napisał/a
Ja też czytam, ale mam wymówkę bo czytam dzieciom. Taki już zwyczaj nastał w moim domu. Poprzednie sześć im czytałem to i ten pewnie przeczytam, choć to już stare konie i same mogą.


Jak się tylko dzieci dorobię, to właśnie tak chciałbym czasami spędzać czas. Może to nie będzie Potter, ale taka wizja siedzienia w domu z małymi paszczurami słuchającymi o smokach, hipogryfach i czarodziejach jest dla mnie bardzo miła :-)

Tequilla napisał/a
Ja z niecierpliwością czekam momentu aż przeczytam 7 tom unikając wszelkich gazetowych rewelacji i artykułów co tam się wydarzyło...


I ja toże :D
_________________
http://www.jakubmalecki.pl/
 
 
Titus Pullo 
Luke Skywalker


Posty: 213
Wysłany: 24 Lipca 2007, 22:13   

Mnie się też podoba, a co tam. Nie to, żebym był jakimś fanbojem Pottera, do filmów na przykład zupełnie nie mam przekonania, ale książki przeczytałem wszystkie i z zainteresowaniem. Jasne, że to nie jest literatura filozoficzna najwyższych lotów, ale jako rzecz czysto rozrywkowa spełnia zadanie. A najlepszym marketingiem dla mnie jest to, że Rydzol chciałby spalić Pottera na stosie.
_________________
I have simpler tastes. I like to kill my enemy, take their gold and enjoy their women. That's it. Why tie yourself to one? Where's the flavor? Where's the joy?
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Lipca 2007, 10:46   

Filmy nie są jakieś powalające, ale na ostatnim byłem, a teraz idę do IMAXA, ostatnie 20 minut filmu zapodają w trójwymiarze :D

Książki łykam jak ciepłe bułeczki i mi z tym dobrze.
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 25 Listopada 2007, 22:07   

Zacząłem ostatniego Pottera z poczucia winy, że już niedługo polskie wydanie i wyjdzie na to, że mi córka niepotrzebnie je wlekła zza kanału po najniższej możliwej cenie, kupione zanim jeszcze niby się premiera w gazetach i TV okrzyczana odbyła. O dziwo średnio mi idzie, pewnie powinienem klapnąć i czytać aż skończę, a nie po parę stron przed snem. Muszę wziąć przykład z trzynastolatki.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37541
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 25 Listopada 2007, 22:52   

bio, zastanawia mnie czemu to czytasz
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Listopada 2007, 22:55   

Fidel-F2 napisał/a
bio, zastanawia mnie czemu to czytasz


Fidel-F2, a czemu nie?
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37541
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 25 Listopada 2007, 22:59   

Dabliu, ja chciałbym się dowiedzieć czemu bio, czyta tę książkę, a nie czemu jej nie czyta
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 25 Listopada 2007, 23:13   

Fidelu nie wiem jak bio, ale ja Pottera czytam w oryginale, a w dodatku na głos, dla treningu językowego.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37541
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 25 Listopada 2007, 23:15   

mBiko, czyli jakis powód masz
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 25 Listopada 2007, 23:19   

Fidelu zawsze mam powód żeby coś przeczytać. Wolę przeczytać HP niż oglądać Klan i inne takie.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 25 Listopada 2007, 23:29   

Harry'ego Pottera czytam, bo lubię. To dobra historia. Pogłoski o jej toksyczności to wroga propaganda Naszej Księgarni, która się spóźniła na prawa autorskie.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37541
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 25 Listopada 2007, 23:38   

mBiko, zgoda z tym klanem, ale na świecie jest tyle dobrej literatury, że i tak nie dasz rady przeczytać wszystkiego
bio, nie czytałem, nie wiem czy toksyczna ale Ty wydajesz sie dorosłym człowiekiem a HP ksiązką dla dzieci
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 25 Listopada 2007, 23:42   

O cholera, to już dorośli nie mogą czytać książek dla dzieci :shock: .
Wiem, że jest lepsza literatura niż HP, ale Ulissesa w oryginale pewnie nie zmogę.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group