To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Do redakcji - Petycja CHCEMY KRESA

MLEKO - 19 Listopada 2006, 12:03

Podpisuję się obydwoma ręcami :)
Mam nadzieję, że Kres nie miał dość ludzi, którzy pomimo jego usilnych tłumaczeń dalej wieszali na nim psy za krzyżowanie młodych i niedoświadczonych pisarzy - masochistów.
Kresie wróć!

Adashi - 19 Listopada 2006, 16:31

MLEKO Jesteś wielki (od picia mleka zapewne), mamy 2 podstronę. Kto kolejny się wypowie? Jak mawiał Maximus w Gladiatorze "Uczyńcie mi tu piekło". Dawajcie :!: Z tym piekłem to w pozytywnym znaczeniu, poproszę. Niech serwer się rozgrzeje od waszych zdecydowanych głosów ZA!
ihan - 19 Listopada 2006, 19:18

Na Kresa trzy razy TAK. I czwarty też. I jak już wspominamy śp Fenixa to ja Różową Lulę jeszcze proszę.
Anonymous - 19 Listopada 2006, 20:17

:shock: Dodane do ignorowanych, dziękuję.
gorim1 - 20 Listopada 2006, 09:45

ŻĄDAM POWROTU FELIKSA KRESA JAKKOLWIEK BYLEBY WRÓCIŁ
Tleli - 20 Listopada 2006, 11:21

<podpis>
Titus Pullo - 20 Listopada 2006, 11:30

Kruk Siwy napisał/a
Titus Pullo, a skąd te informacje? Szanpan zna te kolosane stawki jakie otrzymują publicyści czy tak z głowy sobie tamtaramdzi?
Hę?
Uprzejmie prosze podac żródła tej wypowiedzi bom ciekaw niezmiernie a i resza ludzi z forum także, jak mniemam.


Stąd, że jeśli coś się robi po to, żeby zarobić na chlebek z masełkiem, to oczekuje się za to gratyfikacji finansowej. Dla przyjemności i chęci sławy mołojeckiej piszą sobie młodzi autorzy, dla których sam fakt opublikowania ich utworu stanowi wyróżnienie i powód do dumy. Akurat Pan Kres na swoją reputację zasłużył sobie wieloletnią płacą, więc domyślam się, że jeśli pisze coś do czasopisma to chce, żeby jego czas został należycie wynagrodzony. Widocznie oczekiwania Pana Kresa i oczekiwania Redakcji rozmijają się w kwestii finansów (co jest zresztą najczęstszą przyczyną rozmijania się oczekiwań).
Oczywiście, może być też tak, że Pan Kres nie pisze do SFFH, bo mu się np. nie chce.

Kruk Siwy - 20 Listopada 2006, 11:49

"Widocznie" i "nie chce mu się" ech... to sie nazywa puszczać plotki w lud. Stawki za felietony są niskie a wiem to bo znam obu panow i piszącego i drukującego. Oczywiście, że Kres nie pisze darmo. Tak jak szewc nie robi darmo butów. Bo to jego praca i źródło utrzymania. Jednakowoż drogiTitusie Pullo, raczysz sugerowac że felietonista Kres życzy sobie jakichś niewyobrażalnych kwot za swoje teksty. Insynuacje takie są co najmniej niesmaczne. Co najmniej.
Kres zaprzestał pisania Galerii bo mu się formuła wyczerpała. Nie mógł i nie chciał nudzić Czytelników i samego siebie bezustannymi powtórkami. Nad nowym pomysłem na cykl felietonów myśli i pracuje.
Jednakowoż brak felietonów Czytelnicy mu wybaczą, natomiast braku powieści zamykającej Księgę Całości - nie. Dodaj dwa do dwu niezmiernie mi miły Titusie Pullo, i wysnuj nareszcie prawdziwe wnioski.
Żeby bylo jasne - stawki są niskie nie z wrodzonej łapczywości i sknerstwa NURSa a z powodu takiej nie innej kondycji pisma...

Adanedhel - 20 Listopada 2006, 11:59

Tajest... Dawać tu Kresa. Chcemy położyć na nim łapki :D
Fidel-F2 - 20 Listopada 2006, 12:07

Motywy Kresa motywami Kresa i nic nikomu do nich. Po co to roztrząsać? Będzie chciał to napisze a nie to nie. Taka jego wolna kresowa wola. Nam zaś wypada i pozostaje jedynie wyrazić chęć cztania. Niektórym zaś jeszcze wypada dać Kresowi o tym znać. :P :wink:
Kruk Siwy - 20 Listopada 2006, 12:08

No - że zacytuję Rodiona.
Adashi - 20 Listopada 2006, 12:20

Krisu Panu już podziękujemy :twisted:

Kruku Dzięki, że trzymasz rękę na pulsie, w sprawie stawek za felietony.

Jeśli chodzi o przekazanie naszych intencji, czy możemy na Was liczyć NURSie, Kruku :?:

Anonymous - 20 Listopada 2006, 12:26

Żartowałem. Dawać Kresa. Jakby mi się nie spodobało to mam nożyczki :twisted: .
Rodion - 20 Listopada 2006, 12:27

No... znaczy popieram :D
Vox populi, vox Dei ( czy jakoś tak :mrgreen: )

Kruk Siwy - 20 Listopada 2006, 12:34

To ja Kruk - mówię za siebie - możecie! Ale się jeszcze wstrzymajmy, żeby wątek urósł. Potem go wydrukuję i gońcem prześlę na wiadomy mi adres. Goniec będzie dziwnie podobny do słynnego pisarza Tomasza Bochińskiego... i jak sądzę zostanie przywitany po staropolsku piwem i przepięknym uśmiechem pani domu hihihi.
Rafał - 20 Listopada 2006, 14:26

No.

Kurczę, co by tylko nie zaczął forumować, bo aż się boję. Mam sto tysięcy pytań i chyba żadnego nie byłbym w stanie zadać. Skrępowany jakiś taki byłbym chyba :shock: No może o pogodę w Wawie...

Kruk Siwy - 20 Listopada 2006, 14:32

A do kogo te pytania? Bo jak do Kresa to pogoda w Łodzi Rafale,
mawete - 20 Listopada 2006, 14:33

Kres na prezydenta! Czyli ZA!
Nexus - 20 Listopada 2006, 18:47

Jeśli coś da jeszcze jeden głos to jestem....*chwila napięcia*
.
.
. *rośnie ciśnienie*
.
.
ZA! :mrgreen:
Czytałem i w Fenixie, czytałem i w SFF&H. Czytając jego felietony można było się nauczyć nie tylko sprawnie pisać, ale i uważnie CZYTAĆ.

Adashi - 21 Listopada 2006, 12:53

Dalej, dziewczyny i chłopaki. Czy słyszę ZDECYDOWANE TAK gromkim chórem i widzę las rąk w górze? Część ekipy, która bawiła na Falconie już wróciła, więc dajecie czadu! Nie będę wam przecież wysyłał info o tym wątku privem, bo to może niezgodne z regulaminem (nie wiem nie zagłębiałem się), ale zachęcam jak umiem. Zmasowana kampania reklamowa to się nazywa. Poniżej piękny plakat "wyborczy". Spec dla Was.


Anko - 21 Listopada 2006, 16:14

Ja się podpisuję pod petycją. :wink:
Indy - 21 Listopada 2006, 16:22

Jej, jakbym był przeciwko to by mnie zjedli na tym forum :mrgreen:
Nie no żartuje :)
Jestem ZA

Kruk Siwy - 1 Grudnia 2006, 09:15

Lajdesy i gentelmany - Kres nawiedza miasto Warszawę. Znaczy petycja będzie Mu doręczona.
Jeżeli ktoś chce jeszcze dopisać się do petycji - ma czas do 16.00 dzisiaj. Potem drukuję, lakuję, wkładam buty i lecę do Kresa na skróty...

Ixolite - 1 Grudnia 2006, 09:27

Wychodzi na to, że zapomniałem się dopisać, więc czynię to teraz. Także jestem ZA! :bravo
mawete - 1 Grudnia 2006, 09:39

Ja to się mogę jeszcze ze 100 x dopisać. Popieram "renkami" i nagami. :D
Rodion - 1 Grudnia 2006, 09:45

No... :D
Gustaw G.Garuga - 1 Grudnia 2006, 10:32

Formuła Kącika a potem Galerii już się chyba wyczerpała, potrzebny jest nowy temat. Pamiętam, że swego czasu Kres zaczął pisać felietony do NF; nie pamiętam, ile ich było, ale szybko się skończyło. Pierwszy traktował bodajże o kotach, nic IMO ciekawego. Co chcę rzec - autor, nawet najlepszy, bez sensownego pomysłu na felietony długo nie zajedzie. Dlatego nie zgadzam się z tymi, którzy chcą Kresa, cokolwiek by pisał. Niech pisze dobrze, z chęci i przekonania, to będzie co czytać. I wtedy jestem za :)
Nivak - 1 Grudnia 2006, 12:10

Zgadzam się z tobą Gustawie. Najważniejsze, żeby felieton był z pomysłem i dobrze napisany Zresztą gdzieś tutaj już o tym pisałam
Adashi - 1 Grudnia 2006, 12:19

To dajecie czadu, ludziska! Więcej głosów ZA poproszę. Do 16 jest jeszcze trochę czasu. Wierzę w Was! Czy jest ktoś jeszcze kto się nie wypowiedział? Do dzieła! Pozdrawiam.
Kruk Siwy - 1 Grudnia 2006, 16:01

La comedia finita.!!!


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group