To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Piknik na skraju drogi [książki/literatura] - Samopomoc czytelnicza.

Romek P. - 6 Listopada 2017, 13:08

Ja się odbiłem. Parę lat temu sięgnąłem po pierwszy tom i wydawało mi się to dosyć wtórne, taka tania pseudofilozofia oparta na starym jak świat pomyśle rodem ze Złotego Wieku. I kiepsko pisane, co przeważyło, bo ja dla space opery mam wiele tolerancji, byle się czytało :)
Fidel-F2 - 6 Listopada 2017, 13:12

dzięki, plan jest taki, żeby zaczepić pierwszy tom i zobaczyć co się stanie
m_m - 6 Listopada 2017, 13:32

Centrum Galaktyki jest bardzo nierówne. Niektóre tomy wydają się zbitkiem opowiadań, a końcówka to jakaś odjechana psychodelia, nie bardzo strawna szczerze pisząc. Drugi raz nie czytałbym. W sumie nie wiem czy polecać.
Kruk Siwy - 6 Listopada 2017, 16:35

Znudziło mnie. Taki bardzo średni średniak.
Fidel-F2 - 6 Listopada 2017, 16:57

To może zupełnie dać spokój?
Kruk Siwy - 6 Listopada 2017, 16:58

Zajrzyj do pierwszego tomu. Inaczej odbierasz teksty, a nóż a widelec?
Starscreem - 16 Listopada 2017, 13:56

Ratuneczku!
Od dłuższego czasu próbuję się zebrać w sobie i powrócić do lektury "Ulissesa" J.Joyce'a, która to znokautowała mnie w pierwszym podejściu w okolicach pięćdziesiątej strony (choć celne prawe proste i lewe podbródkowe wystosowywała od pierwszej sekundy). Uznałam wtedy, że równie dobrze mogłabym czytać książkę w języku bułgarskim - po prostu biegłam oczyma po wyrazach, a w mojej głowie nie układało się to w żadną całość, a nawet część całości.
Jednak nie nazywałabym się tak, jak się nazywam, gdybym nie postawiła sobie za punkt honoru, że książkę przeczytam i to ze zrozumieniem (choćby śladowym). W związku z powyższym, koniecznym wydaje się uzupełnienie niedostatków wiedzy i rzetelne przygotowanie się do pojedynku rewanżowego. O ile ze wstawkami w rozmaitych językach poradzę sobie dzięki tłumaczowi goolowskiemu, o tyle z całą resztą będzie duży problem.
I tu prośba: są jakieś lektury (prócz Odysei :wink: ), które rzucą nieco światła na mroczne zakamarki Joyce'owych metafor? Warto poświęcać czas na poznanie ówczesnej Dublińskiej sytuacji polityczno-kulturalno-gospodarczej, czy to zupełnie w niczym mi nie pomoże?

Fidel-F2 - 16 Listopada 2017, 17:32

szkoda życia

poza tym, nie rozumiem o co pytasz

gorat - 16 Listopada 2017, 19:09

Zawsze możesz zrobić tak samo, jak z "Perfekcyjną niedoskonałością": przeczytać raz, drugi, siódmy...
Rafał - 17 Listopada 2017, 08:41

BTW, ze dwa tygodnie temu przeczytałem perfekcyjną po raz, hm, może i czwarty. Teraz wydała mi się prosta niczym konstrukcja cepa, czym ja się dawniej tak jarałem?
dalambert - 17 Listopada 2017, 18:13

Starscreem, Ogranicz się do "Pamiętnika Mplly" reszta to bełkot dla snobów.
Fidel-F2 - 20 Listopada 2017, 19:57

Czytał kto Źródło Mamerkusa albo Czarnego huzara Leszka Białego?
Beata - 20 Listopada 2017, 21:34

Ja czytał "Źródło". Gruba, gęsta, momentami zabawna. Dobra.
m_m - 12 Stycznia 2018, 10:59

Przeczytał jakiś dobry człowiek trzy tomy Głębi Marcina Podlewskiego i orientuje się czy ten cykl jest zakończony?
Beata - 12 Stycznia 2018, 19:04

Przeczytał. :) Nie jest.
m_m - 12 Stycznia 2018, 19:05

Ups. Dzìęki, w takim razie zaczekam z czytaniem do ostatniego tomu.
gorat - 12 Stycznia 2018, 19:50

Mogę pocieszyć, że niedługo - autor właśnie fetował oddanie ostatniego do redakcji, więc podobno pół roku.
Luc du Lac - 12 Stycznia 2018, 22:54

Beata napisał/a
Przeczytał. :) Nie jest.


A warto się za to brać?

Beata - 12 Stycznia 2018, 22:57

Zależy, co kto lubi. Mię się podobało.
Chal-Chenet - 15 Stycznia 2018, 14:26

Luc du Lac napisał/a
Beata napisał/a
Przeczytał. :) Nie jest.


A warto się za to brać?

Yes! (Po dwóch tomach.)

Fidel-F2 - 12 Lutego 2018, 15:25

Czy ktoś jest mi w stanie w jakiś sposób udostępnić/podesłać opowiadanie Lema - Formuła Lymphatera?
thinspoon - 2 Marca 2018, 22:13

Fidel-F2 napisał/a
Czy ktoś jest mi w stanie w jakiś sposób udostępnić/podesłać opowiadanie Lema - Formuła Lymphatera?


Przegapiłem pytanie. Pewnie już znalazłeś po tych dwóch tygodniach?

Fidel-F2 - 3 Marca 2018, 10:32

Si. Stało na półce w wyborczym tomie Maska. :mrgreen: Ktoś mi grzecznie uświadomił moje nieogarnięcie.

Ale dzięki za gotowość.

m_m - 11 Marca 2018, 16:57

Tradycyjnie pytam dobrych ludzi, czy któryś czytał Kroniki Żelaznego Druida, czy w ogóle tym warto się zająć i czy ten cykl jest zakończony?
Luc du Lac - 11 Marca 2018, 19:51

1 tom.
lekkie fantasy - imho nie warto, chyba że nie masz nic do podróży,

po pierwszym odc to takie oneshoty w cyklu. Jak Garret, albo JackReacher.

m_m - 11 Marca 2018, 21:34

THX.
Szukam czegokolwiek wartego czytania na Legimi i mi się akurat ten cykl rzucił w oczy.
No nic, szperam dalej.

eta - 4 Maj 2018, 14:52

poszukuje tytułu opowiadania, w którym Polacy tłumią powstanie w Berlinie, było w jakimś zbiorze opowiadań, ale nie mogę znaleźć
pliiz

Silaqui - 9 Maj 2018, 23:40

Czy w naszym pięknym kraju wyszło jakieś rzetelne opracowanie prozy Bradbury'ego? albo ma ktoś może info o jakichkolwiek publikacjach naukowych na ten temat?
Silaqui - 15 Maj 2018, 01:05

Coś? Ktoś?
gorat - 15 Maj 2018, 01:52

Nawet jeśli zrobił, to pewnie leży w bibliotece wydziałowej poza rejestrem. Szukaj za oceanem.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group