To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Darek Domagalski

Last Viking - 21 Wrzeœśnia 2011, 12:04

Co stoi? :shock:
W zestawieniu ze słowem "uczucie"

RD - 21 Wrzeœśnia 2011, 12:06

Piwo stoi :D . A Ty myślałeś, że co może stać przed 23?
shenra - 21 Wrzeœśnia 2011, 12:09

Powiedziałabym, że Vikingowi stoją różne rzeczy zwłaszcza przed 23, ale nie wiem, czy powinnam... :roll: Oooo, chyba mi się wypsnęło :mrgreen:
dalambert - 21 Wrzeœśnia 2011, 12:44

shenra, oj Chomiku po takich zeznaniach to Ci jeno w torbie u kangura się schować pozostaje :wink:
Hubert - 21 Wrzeœśnia 2011, 14:43

:twisted: :twisted: :twisted:
shenra - 21 Wrzeœśnia 2011, 22:55

Ale przecież ja nic zdrożnego nie rzekłam :mrgreen:
feralny por. - 28 Wrzeœśnia 2011, 10:29

Przeczytałem Cherem, dobre, choć musze przyznać, że bardziej "misię" cykl krzyżacki. Czepnę się tylko dwóch rzeczy:
1. Sroka odbezpiecza tetetkę - generalnie się nie da, bo ten pistolet nie ma bezpiecznika nastawnego (w zasadzie w ogóle nie ma bezpiecznika).
2. SPAT biega z pistoletami maszynowymi MP5, a strzela na dachu z karabinów - pistolet maszynowy i karabin to jednak nie są terminy, które można stosować zamiennie, tak samo jak kask i hełm zresztą.

Magnis - 7 Października 2011, 09:42



Rok Pański 1462.
Imperium Osmańskie rośnie w siłę. Sułtan Mehmed II Zdobywca przekroczył Dunaj i z potężną armią stoi u wrót Europy. Lada dzień sto tysięcy tureckich żołnierzy zaleje chrześcijańskie ziemie i zniewoli narody. Okrutni janczarzy zasypią gradem strzał obrońców twierdz, spahisi rozniosą w pył rycerską jazdę, a zagończycy puszczą z dymem miasta i wioski. Na kościelnych wieżach załopocą zielone sztandary, krzyż upadnie zastąpiony przez półksiężyc, a z dzwonnic co rano roznosić się będzie zawodzenie muezinów.
Wydaje się, że nie ma już ratunku.
Janos Lechoczky kapitan elitarnej gwardii Czarnych Szeregów podejmuje się tajnej misji zleconej mu przez króla Węgier. Z dwunastoma zaledwie podkomendnymi wyrusza na Wołoszczyznę, na spotkanie człowieka, który ma ponieść sztandar nowej krucjaty i rozpalić nadzieję w ludzkich sercach. Człowieka na tyle silnego, odważnego i szalonego żeby postawić się całej tureckiej potędze.
Człowiekiem tym jest hospodar Wołoszczyzny Vlad Dracula.
Zbrodniarz nabijający swoich wrogów na pal, czy bohater gotowy wszelkimi sposobami walczący z najeźdźcą? Legendarny wampir, czy rycerz broniący wiary chrześcijańskiej? Okrutny szaleniec, czy genialny strateg?
Kim tak naprawdę jest Vlad Dracula?

Nie wiem czy się ktoś chwalił ale jak zobaczyłem, że będzie nowa książka to nie mogłem dać znać.I to 27 pażdziernika :mrgreen: :bravo .

merula - 7 Października 2011, 15:00

wszystko fajnie, ale czy ten Vlad musi być taki Topmodelowy i w klimacie fantasy? :roll:
dalambert - 7 Października 2011, 15:04

Z tego co Viking opowiadał, to poleciał w czystą historię, acz z wyraźna sympatią do bohatera. Patrz jego selieton SFF&H.
feralny por. - 7 Października 2011, 15:06

Zapowiada się smakowicie.
shenra - 7 Października 2011, 21:39

Hell yeah :!: :!:
ilcattivo13 - 8 Października 2011, 16:24

Magnis, jakbyś jeździł na konwenty, to byś wiedział o tej książce już od kilku miesięcy ;P:
Lynx - 8 Października 2011, 22:56

Od blisko roku... chyba
ilcattivo13 - 10 Października 2011, 01:26

Lynx - nie każdy ma Last Vikinga na co dzień :wink:
Lynx - 10 Października 2011, 14:29

ilcattivo13, pfff! nie mam Go na co dzień, ale zdarza mi się jeżdzić na spotkania autorskie. ;P: A po za tym chyba tu coś wspominał.
ilcattivo13 - 10 Października 2011, 16:03

no dobra - może i nie na co dzień, ale beretem do niego dorzucisz :wink:
dalambert - 13 Października 2011, 08:29

Magnis, na Merlinie już mozna sobie zamówić :D :!: Vlad Dracula już dostępny :!:
Martva - 13 Października 2011, 10:50

Przeczytałam Cherem. Wszystko pięknieładnie, ale dlaczego jedna z bohaterek dwa razy mówi 'Choć do mnie'...?
Adon - 13 Października 2011, 10:56

Może "Choć do mnie to nie pasuje"? :wink:
dalambert - 13 Października 2011, 11:01

Martva, bo miała na myśli "chudź w te huć" ;P:
shenra - 14 Października 2011, 07:18

Darku wsiego... No Ty wisz czego :mrgreen: ... I tego też, żebyś sobie nie myślał, że nie :mrgreen: :mrgreen:
Lowenna - 14 Października 2011, 08:11

Ale na Coperniconie będzie się dziś działo :twisted:
rybieudka - 14 Października 2011, 09:38

Vikingu! Mnóstwa pomysłów, czasu na pisanie, tłumu wiernych czytelników, nagród literackich, świetnych wydawców, niemałych przelewów - zawsze w terminie... no i przychylnych recęzętuf :wink: Twoje zdrowie! Najlepszego!


Aha! I jak to Vikigowi - mielonki... może być z mielonką, mielonką, serem i mielonką :twisted:

Lowenna - 1 Listopada 2011, 13:03

Od premiery Vlada Draculi minęło kilka dni a tu wciąż cisza...
xan4 - 4 Listopada 2011, 20:04

Jaka cisza :?: :)

Witchma już przeczytała i omówiła dla Was Vlada Draculę :)

Adon - 4 Listopada 2011, 20:33

Offtopując to ja się chyba na Witchmę obrażę. ;P:
furious_wizard - 4 Listopada 2011, 20:55

Fajna recka. Swego czasu interesowałem się Vladem Tepesem i całą jego rodzinką, więc może sięgnę i zobaczę co tam autor wymodził ciekawego ;)
terebka - 19 Listopada 2011, 15:55

No więc, jak już powiedziałem w innym wątku, przeczytałem "Cherem". To był bardzo bardzo miło spędzony czas. Choć otwarcie powiem, że więcej sobie obiecuję po "Vladzie..." - tylko muszę go jeszcze upalo... upolować ;)
Hexe - 6 Lutego 2012, 12:01

A ja się tak bezczelnie zapytam kiedy Vlad będzie dostępny w wersjii ebookowej???? Praktycznie codziennie sprawdzam na Empiku i nadal tak zwana doo pa i to bardzo blada. Cykl Krzyżacki jak najbardziej, Cherem także radośnie zanabyty a Vladka nie ma :evil: A czytać się chce :mrgreen:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group