To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - The road goes ever on and on... czyli podróże forumowiczów

Aga - 23 Października 2006, 17:04

Rety, właśnie obejrzałam wszystko, co przybyło w trakcie mojej nieobecności. Przepiękne... :bravo
Haletha - 28 Października 2006, 09:55

Rafał, bardzo "klimatyczne" te nagrobki, jeśli wolno się wyrazić w taki sposób. Niedawno natknęłam się na podobne w lesie gdzieś w okolicach Elbląga. Stary polsko-niemiecki cmentarz z czasów okołowojennych, pochowani są na nim głównie młodzi ludzie o niemieckich imionach i polskich nazwiskach. O niektóre groby wciąż ktoś dba. Wrażenie niesamowite.

Niedawno miałam też wrażenia z oglądania gotyckiego kościoła w Lubiniu. Ze względu na późną porę teren był zamknięty, sforsowałam więc ogrodzenie. Po chwili usłyszałam sygnał policyjnego radiowozu. Dopóki nie ucichł, kuliłam się na ziemi pod murem w straszliwej obawie, że zarejestrowały mnie kamerki i to po mnie:-D

gorat - 29 Października 2006, 14:46

Niedawno byłem na cmentarzu żydowskim sprzed rozbiorów zapewne. Od najbliższych zabudowań kilometr (może nie licząc zamku), wokól las i dość strome zbocza. Wyglądało to tak, że schodzimy w dół, robimy zakręt i trafiamy na coś wyglądającego całkiem jak murek. Aż dziwne. Chwilę później stanąłem w szoku parę metrów przed dobrze zachowanym, czytelnym nagrobkiem (mastabą? jak nazywają się te tablice?). Potem przespacerowaliśmy się między resztą - jest ich całkiem sporo, niektóre niestety polane farbą :(
Mam zdjęcia, ale nie robione przeze mnie.

Tomcich - 29 Października 2006, 23:23

gorat

Cytat
Chwilę później stanąłem w szoku parę metrów przed dobrze zachowanym, czytelnym nagrobkiem (mastabą? jak nazywają się te tablice?)


Taka płyta to macewa, mastaba to rodzaj starożytnego, egipskiego grobowca.

gorat - 30 Października 2006, 12:48

Dzięki - przez wykłady z historii się kaszani :oops:
Był ktoś w Egipcie i wie, jak wygląda zwiedzanie zabytków? Choćby ile w nich prawdy archeologicznej/historycznej, a ile udogodnień dla turystów?

Aga - 30 Października 2006, 18:40

Jakie udogodnienia masz na myśli?
hjeniu - 30 Października 2006, 20:41

Wielbłądy do zdjęć, stoiska z małymi sfinksami, piramidami itp. :D
Aga - 30 Października 2006, 20:45

"Sfinksy! Świeże sfinksy!" - że tak zacytuję Asterixa ;)
Mogłabym zapytać. Sama nie byłam, ale może złapię osobę, która była. Ale wydaje mi się, że to może zależeć od miejsca. Że w takiej Gizie może być tego pełno, ale już w mniej wypromowanych miejscach - niekoniecznie. Jeżeli sie mylę - a to bardzo prawdopodobne - proszę mnie poprawić.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group