To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Słoneczna loteria - Wakacyjny Konkurs Fotograficzny - głosowanie

mawete - 24 Listopada 2006, 17:00

Pomoże... :D proeadzimy z NURSem ostatnie ustalenia :D
Bellatrix - 13 Grudnia 2006, 14:00

no to bebnie ;)
NURS - 28 Grudnia 2006, 21:22

Oki doki, w styczniowym pójdą prace, od stycznia będą też prenumeraty. Wyślijcie zdjęcia w pełnej rozdziałce na maila info@ razem z danymi adresowymi.
Bellatrix - 28 Grudnia 2006, 23:42

NURS napisał/a
Oki doki, w styczniowym pójdą prace, od stycznia będą też prenumeraty. Wyślijcie zdjęcia w pełnej rozdziałce na maila info@ razem z danymi adresowymi.

ekhm... w pelnej rozdzialce? bo moje to w zasadzie jest w niewiele wiekszej niz poslalam...

Słowik - 29 Grudnia 2006, 00:12

Mam ten sam problem, bo zdjęcie z aparatu w dużej rozdzielczości już dawno skasowałem, przechowuję tylko przerobione do konkursowej formy.
mawete - 29 Grudnia 2006, 12:45

Cholera... ludzie, takie rzeczy się trzyma... Ja dysponuję tylko tym co przysłaliście. Mam nie skasowałem., ale to może byc za mało do druku. Kurtyzana... Może 2 fotki na jednej stronie? Nie znam się aż tak. Nie wiem czy pikselozy nie będzie. Myślcie. NURS - Ty też myśl.
Bellatrix - 29 Grudnia 2006, 15:36

moja praca w ogole byla mniej-wiecej w takiej rozdzielczosci od poczatku, bo cielam spory kawal tla ;) fotografowany 'obiekt' jest oryginalnie niewielkich rozmiarow ;) moge ew. sprobowac ekstrapolowac, tylko jaka rozdzielczosc jest potrzebna?
NURS - 29 Grudnia 2006, 16:21

Sorry winetuje, ale gazeta nie net, musi być rozdziałka pełna. przy 72 i tej wielkości, znaczek pocztowy, to maksimum.
Słowik - 29 Grudnia 2006, 17:31

No to kicha.
Drugi raz zdjęć przecież robić nie będziemy...

Bellatrix - 31 Grudnia 2006, 15:43

Cytat
Sorry winetuje, ale gazeta nie net, musi być rozdziałka pełna. przy 72 i tej wielkości, znaczek pocztowy, to maksimum.


pelna tzn. ile na ile? ech, kurcze no szkoda ze nie byly podane od razu w wymaganiach do konkursu pelne rozdzielczosci to po prostu wzielabym aparat z lepszym zoomem ;)

gorat - 31 Grudnia 2006, 17:31

Słowik
Cytat
Mam ten sam problem, bo zdjęcie z aparatu w dużej rozdzielczości już dawno skasowałem

Załamka.

Fidel-F2 - 31 Grudnia 2006, 17:41

Cytat
Mam ten sam problem, bo zdjęcie z aparatu w dużej rozdzielczości już dawno skasowałem

dla mnie to niepojęte

mam w kompie kilka tysięcy zdjęć i zawsze trzymam wszystko w najlepszej możliwej wersji

Ziemniak - 31 Grudnia 2006, 17:48

W związku z tym proponuję rozpisać nowy konkurs :D
Słowik - 31 Grudnia 2006, 18:32

Maksymalna rozdzielczość nie równa się najlepszej jakości.
Zdjęcie do konkursu można było kadrować i skorygować podstawowe parametry.
Zdjęcie, które przesłałem na konkurs i przechowuję jest w najlepszej możliwej wersji (jak na moje fotograficzne umiejętności oczywiście).

Nie startuję w tysiącu konkursach, w których zwycięzcę się drukuje, zabrakło więc informacji regulaminie.

Następny konkurs jak najbardziej :D

hijo - 1 Stycznia 2007, 13:44

Cytat
Następny konkurs jak najbardziej :D
ja też się podpisuję, szczególnie, że na ten się nie wyrobiłem
Nivak - 1 Stycznia 2007, 19:15

Specjalista od grafiki podpowiada mi, że należy w Corelu zadziałać i przeskalować, zwiększając rozdzielczość do 300 dpi. Jest ryzyko, że powstanie trochę pikselozy, ale jeśli zdjęcia nie będą potem wstawione na całą stronę, to nie powinno być tak źle. Podobno w Photoshopie też da się to zrobić.

Jakby co, to tym specjalistą od grafiki jest Harkonnen2, ja tylko zapisałam jego słowa

Słowik - 1 Stycznia 2007, 21:20

No tak jakby większe, dzięki Nivak/Harkonnen2 :)
Zobaczymy co z tym będzie mógł zrobić NURS.

Dunadan - 2 Stycznia 2007, 02:05

To jest raczej sztuczne przeskalowanie... ilość DPI i tak ustawiana jest na urządzeniu drukującym. To jaką ilość dpi podasz w kompie nie znaczenia, liczy się ilość pixeli. IMHO chyba przesada że fotki będą wielkości znaczka ;-)


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group