To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - Falszywy sygnal

Dunadan - 19 Wrześ¶nia 2006, 12:04
Temat postu: Falszywy sygnal
Czy mieliscie juz kiedys falszywy sygnal z SETI? ja mialem, jeszcze na starym kliencie ( okres kiedy to z zapalem wpatrywalem sie w ten 'plytkowy' wykres... ). Byly to moje poczatki wiec mozecie wyobrazic sobie moja mine gdy zobaczylem na tym kolorowym wykresie plaskie 'plytki' a po srodku nagly szczyt... o malo zawalu nie dostalem... na szczescie gdzies tak po 10 sekundach ( normalnie zamarlem ) moj mozg zacal pracowac i przypomnial sobie informacje jaka znalazlem na stronie SETI@home - taki 'szczyt' to falszywy sygnal - pochodzacy z ziemi ( np. z jakiejs satelity ). Klient SETI@Home sam rozpoznaje takie falyszwe sygnaly i konczy przetwarzanie danych - rzeczywiscie - wtedy porcja danych byla przetworzona w 20 minut. Mialem tak jeszcze ze trzy razy.
A czym sie takie cos przytrafilo? a moze cos innego? :D

PS - przydalby sie oddzielny dzial dla SETI - co na to moderatorzy?

Słowik - 19 Wrześ¶nia 2006, 12:52

Nie wgłębiałem się zbytnio w moje przeliczone sygnały. Swoj± drog± to nie wiem nawet gdzie to w BIOINCu sprawdzić albo obserwować :roll:

Dział dla SETI popieram, forum będzie czytelniejsze pod względem szukania galarety tudzież pięknych Volkanek ;)

Czarny - 19 Wrześ¶nia 2006, 13:07

Dunadan
Cytat
PS - przydalby sie oddzielny dzial dla SETI - co na to moderatorzy?


A po co? Nie możesz tego pisać w istniej±cym już w±tku SETI?

Słowik - 19 Wrześ¶nia 2006, 13:10

Czarny, jest już parę tych w±tków, oprócz głównego, s± chyba dwa ogłoszenia, Nexus robi poradniczek, który też by można tam umie¶cić. Sprawa jest rozwojowa i ja też jestem za.
mawete - 19 Wrześ¶nia 2006, 15:10

Czemu nie. Może jeszcze jakie¶ inne sprawy wynikn± - warto zeby wszystko było w jednym miejscu - nwoprzybyli nie bed± musieli szukać.
Dunadan - 19 Wrześ¶nia 2006, 15:12

Czarny - juz nawet NURS mowi o balaganie w watku SETI@Home :D jeden watek na te sprawy to za IMHO malo :) ale zreszta decyzja nalezy do was :)

Slowik - zakladka 'Zadania', przycisk 'Show graphics' - pojawi sie trojwymiarowy wykres :/ niestety zbyt trojwymiarowy ( moj komp nie daje rady z jego pokazywaniem ) - taki przerost formy nad trescia :( W tradycyjnym kliencie wykres byl pseudo 3D - tzn pokazywany w rzucie izometrycznym - wszystko bylo jasne i przejrzyste i nie cielo :D

Mawete - dokladnie. Logan zrobil bardzo Ladny poradnik poczatkujacego :D ja zalozylem nowy temat, mozna zalorzyc temat gdzie bedzie sie zglaszalo ew. nowe problemy... a na pewno wynikna jakies inne sprawy z SETI.

mawete - 19 Wrześ¶nia 2006, 15:59

Dun: ja Ci napiszę Mawete... Czekaj kochaniutki przyjedziesz do Polski - nawet kaczki dwojga imion Cię nie obroni±.... :twisted: :twisted: :twisted:
Dunadan - 19 Wrześ¶nia 2006, 16:03

eee... no bo to sie tak samo :D no dobra, mAWETE juz nie bede :P
mawete - 19 Wrześ¶nia 2006, 16:08

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group