To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mistrzowie i Małgorzaty - Andrzej Sawicki

xan4 - 28 Kwietnia 2011, 17:47

Ja chciałem coś wspomnieć o krygowaniu się, ale mnie Martva uprzedziła, więc nic nie wspominam. Mogę tylko dodać, że czytam właśnie Jeszcze nie zginęła i Twoje opowiadanie widzi mi się jako jedno z lepszych, takie górne 20% :)
Virgo C. - 29 Kwietnia 2011, 15:04

A ja tylko wspomnę, że kolejne opowiadanie będzie w czerwconym numerze SFFiH ;)
savikol - 30 Kwietnia 2011, 18:40

A tak, kumulacja mi się trafiła :-)
Ciekaw jestem bardzo jak przyjmiecie to opowiadanie z czerwcowego SFFH. Tym razem próbuję z trochę inną fantastyką niż dotychczas. Zabiorę was na wycieczkę do dziewiętnastowiecznej Warszawy.

Edit: Dzięki xan4, cieszę się, że podeszło.

Adon - 1 Maj 2011, 16:24

U mnie "Księga wojny" trafiła na listę zakupów. 8)
Witchma - 1 Czerwca 2011, 12:57

Zapowiedź :)
Agi - 1 Czerwca 2011, 12:59

Interesująca notka.
Magnis - 1 Czerwca 2011, 14:10

Interesująca książka się szykuje :D .
Matrim - 1 Czerwca 2011, 18:42

O! I czegoś takiego mi w ostatnio brakowało :) savikol, czekam :)
Kruger - 1 Czerwca 2011, 22:00

Muszę przyznać, że tekst z bieżącego numeru zaostrza apetyt na tę książkę.
terebka - 1 Czerwca 2011, 22:51

Fajna się kroi opowieść. Będzie niedyskrecją zapytać Autora na ilu historia powstańcza zamknie się stronach? Po ludzku: ile stron będzie miała książka ;)
savikol - 2 Czerwca 2011, 22:22

Hej!
Dzięki, Witchma, za podlinkowanie. Jestem na wyjeździe służbowym i nie miałem okazji samemu się pochwalić.
Fajny podczytnik? Zdradzę, że napisała go osobiście Ania Brzezińska.
Terebka, nie wiem ile stron, ale powieść zamknęła się w około 750 tys. znaków ze spacjami.
Jeszcze trwają poprawki redakcyjne, RUNA jest nieprawdopodobnie dokładna i szczegółowa, nie tylko jeśli chodzi o język, czy styl, ale także realia. Właśnie odbyliśmy dyskuję na temat palenia papierosów przez powstańców, musiałem się bronić przykładami literaturowymi i sięgnąć po pamiętniki. Niezła zabawa ;-)
Mam nadzieję, że Nadzieja, zadowoli nawet historycznych fanatyków. Z naszej strony będzie doszlifowana na maxa. Każde zdanie jest kilka razy sprawdzane pod różnymi kątami. Sam jestem pod wrażeniem.

Agi - 2 Czerwca 2011, 22:41

savikol, dopisuję do listy zakupów.
To będzie wczesna jesień, czy bliżej gwiazdki?

savikol - 2 Czerwca 2011, 23:38

Nie wiem, Agi. Zobaczymy.
Cała historyja w zamierzeniach ma być trylogią. Fajnie jakby zamknęła się do stycznia 2013, czyli do 150 rocznicy powstania. To byłby ładny, fantastyczny ukłon dla powstańców, w tym dla mojego prapradziadka.
Opowieść nie będzie laurką, pierniczeniem o gloria victis, raczej nowym spojrzeniem na te czasy.
Precz z Żeromskim i Orzeszkową!

Matrim - 3 Czerwca 2011, 20:47

savikol napisał/a
raczej nowym spojrzeniem na te czasy

savikol, biorąc pod uwagę odmieńców i mutatio, to zaprawdę nowe spojrzenie ;)

savikol - 17 Czerwca 2011, 19:52

Na stronie Poltera uzewnętrzniam się, produkuję, pocę i przemawiam - Wieści z warsztatu savikola.
savikol - 3 Października 2011, 19:13

Runa ujawiniła okładkę Nadziei zatem muszę się pochwalić:
Okładka

Powstańczo-fantastyczna. Konik jakiś przykrótki i z szeroką klatą, ale pewnie dlatego, że powstańcy z braku laku używali pod wierzch koni pociągowych ;-) Ale może mi się tylko wydaje.
Jak ktoś z forum zauważył, ta bajka traktuje o polskich, dziewiętnastowiecznych X-menach (czyli XIX-menach ;P: ). Ten na okładce ładnie strzela piorunami. Podoba mi się. Zapraszam do rzucenia okiem.

Agi - 3 Października 2011, 20:32

Rzuciłam. Kossakowska w stylu, mnie się podoba.
Czy data premiery już ustalona?

Martva - 3 Października 2011, 20:35

Konik jest przykrótki, bo w perspektywie ;) Dotychczasowe opowiadania, zwłaszcza pierwsze, bardzo bardzo mi się. Czekam niecierpliwie :)
terebka - 4 Października 2011, 00:02

Wspaniała. Robi wrażenie. Podpinam się niecnie pod pytanie Agi.
Witchma - 4 Października 2011, 00:03

Bardzo dynamiczna okładka :) :bravo
cranberry - 4 Października 2011, 11:30

Mnie też się podoba.
furious_wizard - 4 Października 2011, 12:44

I jak się dokładam z misiami!
Lubię dynamiczne okładki.

rybieudka - 4 Października 2011, 16:10

Świetna okładka. I tez się podpinam pod pytanie o datę wydania bo muszę sobie jakoś rozplanować książki do przeczytania/zrecenzowania na najbliższy okres. A ta mnie baaardzo interesuje.
savikol - 4 Października 2011, 19:06

Hej! Niestety nie znam daty premiery, wiem tylko, że prace są na finiszu. Wiem też, że powinna ukazać się przed Targami Książki Historycznej, które będą miały miejsce pod koniec listopada. Osobiście obstawiam początek listopada, ale tylko zgaduję.
Cieszę się, że ilustracja się podoba. Rysownik to koleś który robił grafikę do gry Dead Island (tej samej przy której zdaje się pracował Rafał Orkan). Ot, taka ciekawostka.

Nitj'sefni - 4 Października 2011, 20:51

Cóż, będziemy niecierpliwe tej premiery wyczekiwać. A okładka bardzo fajna.
Dabliu - 10 Października 2011, 21:09

savikol napisał/a
Rysownik to koleś który robił grafikę do gry Dead Island


Nie tylko okładkę :)

savikol - 26 Października 2011, 15:57

Nadzieja już w przedsprzedaży w księgarniach internetowych (taniej). W zwykłych księgarniach ponoć od przyszłego tygodnia. A oto pierwsze recenzje:
katedra
Dobroni
Zapraszam!

Edit: I jeszcze Qfant

mBiko - 26 Października 2011, 17:23

Już tydzień czekam na realizację zamówienia. :cry:
xan4 - 28 Listopada 2011, 20:13

Savikol pisze o wehikułach czasu
rybieudka - 29 Listopada 2011, 20:05

Jakby to kogoś interesowało to TU może przeczytać moją reckę Nadziei czerwonej jak śnieg


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group