To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mistrzowie i Małgorzaty - Tomasz Bochiński

Kruk Siwy - 27 Czerwca 2023, 14:13

No i się zobaczyliśmy. Impreza w Waplewie była bardzo miła, przypomniałem sobie twarze nie widziane od lat. Poznałem interesujących ludzi (m.in. Jacka Sobotę) pogadałem o szeroko pojętej fantastyce, napiłem się piwa, potańczyłem pod gwiazdami. Czego chcieć więcej?

Przedstawicieli forum było dużo- pewnie z dziesięć osób a może i więcej. Czuję, że naładowałem baterie.
A już po Festiwalu udało mi się spotkać z naszym Rafałem, który z Bielawy emigrował niedawno do Warszawy. Fajne spotkanie, mimo, że nie widzieliśmy się nigdy w realu zero obcości. Ot, kumpel spotyka kumpla.

A - moja pogadanka wygłoszona w Waplewie będzie udostępniona w sieci ale dopiero po wakacjach. Jak już będę coś wiedział podam linka.

Rafał - 28 Czerwca 2023, 14:45

Dziękuję za spotkanie, za książkę i za dedykację.
Kruk Siwy - 18 Grudnia 2023, 00:29

Słowo się rzekło:
https://podcasts.apple.com/us/podcast/bibliotekarium-bibliotekarium-2-0-odc-61-211/id1208265161?i=1000637230101

Jąkam się niestety, ale jestem odrobinę usprawiedliwiony zbyt małą ilością piwa w organizmie. Ale jak ktoś chce posłuchać o powstawaniu "Złych ulic" i ogólnie o życiu na Pradze to w sumie chyba nie nudzę.

gorat - 18 Grudnia 2023, 08:51

W sensie, to jest fragment tego nagrania pod linkiem?

Cytat
Tomasz Bochiński o zbiorze opowiadań Złe ulice. Opowieści praskie 00:26:44


Słowne interludium 01:14:28

Czyli ~48 minut?

Kruk Siwy - 18 Grudnia 2023, 09:33

Tak to ten fragment. Potem, pogonił mnie Wojtek Sedeńko, który już czekał na swój występ. Do dyspozycji miałem godzinę, ale zanim ludzie się zeszli, ja się ogarnąłem to gdzieś te dziesięć minut dyjabli wzięli. Może i dobrze, bo ja gadać na ten temat mogę na okrągło, ale jednak lepiej nie nudzić słuchaczy a nawet pozostawić ich z lekkim niedosytem.
Kruk Siwy - 11 Stycznia 2024, 11:20

Matulu chwalą!

W ostatnim dodatku do Rzeczypospolitej Plus/Minus Marek Oramus recenzuje "Złe ulice". Bardzo pozytywnie. Co prawda pisze, że rzecz ustępuje prozie Marka Nowakowskiego, ale jest bardzo udaną ksiązką.

Mnie z recenzji podobał się następujący passus:

Najbardziej podobały mi się praskie wiedźmy, dziewuchy jak marzenie, chlejące wódę jak wodę, a gdy trzeba, ginące bez skargi za swoje miasto. Magia u Bochińskiego jest głównie własnego chowu, na dobrym poziomie.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group