To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mistrzowie i Małgorzaty - Tomasz Bochiński

Kruk Siwy - 3 Grudnia 2013, 10:32

Ciągle jeszcze ukazują się w sieci opinie o "Panu Whicherze" - to pokłosie Festiwalu Kryminalnego. Nie będę tu wszystkich linkował ale autor tej:

http://mechaniczna-kulturacja.blogspot.com/

zaatakował mnie od ciekawej strony.

baranek - 3 Grudnia 2013, 19:53

Czytam po raz kolejny "Bogów przeklętych". Maniamuśne, cały czas mniamuśne. A fakt, że pomiędzy lekturami poznałem osobiście dalamberta dodaje jeno smaku całości. Kilka rozmów z Autorem pozwala mi zaś załapać dodatkowe smaczki. Po raz kolejny - świetna książka Kruku.
Kruk Siwy - 3 Grudnia 2013, 19:57

Fenks. Jak czasem zajrzę do sieci to okazuje się, że sporo czytelników jest zadowolonych z lektury i zdziwionych, że książka nie zwróciła wcześniej ich uwagi.
To miłe.

Kruk Siwy - 24 Grudnia 2013, 11:29

Właśnie dostałem info od xana, że ruszyła sprzedaż e-booka "Opowieści praskich". Miłe.
Kruk Siwy - 13 Lutego 2014, 23:02

Nie wiem, czy ktoś pamięta takie moje opowiadanko z Fenixa pt. Fałszywy klejnot. Był to tekst spłodzony na podstawie fragmentu scenariusza komiksu "Misja Króla Demonów", który robiliśmy z Piotrem Łukaszewskim (rysował okładki dla Prószyńskiego m.in do "Mówcy umarłych"). Komiks się nie ukazał, niestety a w moim posiadaniu została jedna, jedyna ilustracja oto ona:

http://polekturze.blogspo.../remanenty.html

Ci, którzy czytali opowiadanie z łatwością rozpoznają do jakiego fragmentu tekstu ilustracja się odnosi. Ot, taka wspominka podczas remanentów.

Fidel-F2 - 13 Lutego 2014, 23:49

Czytać na pewno czytałem bo wszystkie Fenixy czytałem. Ale jeśli idzie o pamięć to niestety różnie bywa. Nic nie pamiętam. Trza by sięgnąć.
Słowik - 14 Lutego 2014, 08:27

Uff, z 10 minut gapiłem się na to coś pomiędzy wyciągniętą nogą jeźdźca i jego głową i ni w ząb mój mózg nie mógł dopasować tego do rysunku (noga, ręka, ki diabeł?).
Na szczęście okazało się, że patrzę na tyłek i nogi branki :mrgreen:

Kruk Siwy - 14 Lutego 2014, 08:31

No to może dodam, że rysownik odrzucił ten rysunek jako nieudany a ja go przygarnąłem. No i ostał się taki nieudany i jedyny ślad po fajnym, oryginalnym w formie komiksie malowanym farbami olejnymi.
nureczka - 14 Lutego 2014, 09:35

To ja dodam łącze do rysunku, którego artysta nie odrzucił. Ciekawe dlaczego :)
http://polekturze.blogspo...iag-dalszy.html

mesiash - 14 Lutego 2014, 10:37

serio wybrany został ten kolorowy? Niby nie wiem o czym to miało być, ale bardziej do mnie przemawia jednak ta scena z uprowadzenie dziewki :)
Kruk Siwy - 14 Lutego 2014, 10:38

Czy ktoś ci już mówił, że dziwny jesteś? Hihihi!
aniol - 2 Czerwca 2014, 09:23

podklad muzyczny do lektury "wyjatkowo wrednej ceremonii"

denatan

Kruk Siwy - 2 Czerwca 2014, 09:32

Niezłe. Kabaret Skeczów Męczących.
Pucek - 2 Czerwca 2014, 11:58

Niezłe :lol: Dać im "Złoty Szpadel" :bravo

Mistrzu? A jakaś nowa opowieść będzie???

Kruk Siwy - 2 Czerwca 2014, 20:46

Grabarska? Nie przewiduję raczej. Musiał by mi jakiś niesamowity pomysł wpaść do głowy,
te co spoczywają w notatkach średnie są, brak tu iskry. Ale... nigdy nie mów nigdy.

dalambert - 2 Czerwca 2014, 21:25

Kruk Siwy, a opowiesc o zakładaniu studenckiego chóru na SGGW :wink: :?:
Kruk Siwy - 2 Czerwca 2014, 22:04

Pomysłów jest dużo, mówiłem, ale proste powtórzenie schematów byłoby nudne. Tu trzeba czegoś nowego co ładnie by przypasowało do starszych tekstów. Dlatego panuje grabarska posucha.
Fidel-F2 - 11 Czerwca 2014, 20:56

Wybierasz się do Nidzicy, Kruku?
nureczka - 11 Czerwca 2014, 22:24

Fidel-F2 napisał/a
Wybierasz się do Nidzicy, Kruku?

Nie wybiera się. To ja pisałam, nureczka :twisted:

Fidel-F2 - 11 Czerwca 2014, 22:55

Niedobrze, ciągle wiszę flaszkę.
Kruk Siwy - 14 Stycznia 2015, 23:15

Warszawskie Dni Fantastyki 2015 rozpoczną się w sobotę 17 stycznia, o godzinie 10:00 na Wydziale Polonistyki UW, w budynku Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej (północna część Kampusu Głównego UW, obok Audytorium Maximum).

No właśnie, w sobotę 17 stycznia będzie spotkanie ze mną. Od 17 do 18. Pewnie głównie o Opowieściach Praskich będę opowiadał.

Rafał - 15 Stycznia 2015, 15:24

Kruk Siwy, a mi się marzy "Dziadek Pufcia spotyka Elizabediatha". Albo na odwrót. Może być nawet na Pradze :wink: . Skrobnąłbyś w końcu coś w klimatach grabarskich, co?
Fidel-F2 - 15 Stycznia 2015, 15:33

choćby jaki przerywnik bez konsekwencji
Kruk Siwy - 15 Stycznia 2015, 16:40

Panowie, skrzyknijcie się i załóżcie pismo, w którym będzie można publikować opowiadania rozrywkowe. I jak nic skrobnę coś wtedy, choć mi w duszy już inaczej gra.
baranek - 15 Stycznia 2015, 23:52

Kruku, to potrzebny jest wariat z kasą. Wariatów, szczęśliwie, nie brak, tylko z kasą... Ech!
Kruk Siwy - 16 Stycznia 2015, 01:40

Ba. Wolałbym co prawda normalnego z kasą, który widziałby w wydawaniu takiego pisma (na dowolnym nośniku) dobry, choć nie natychmiastowo dochodowy interes.
nureczka - 8 Czerwca 2015, 10:18

We wtorek, 9 czerwca o godzinie 18:00 Tomek (i ja) będziemy gośćmi Radia Praga. Zaproszono nas do audycji „Praska Ferajna”. Audycja poświęcona będzie warszawskim książkom "Pan Whicher w Warszawie" i "Opowieści praskie". Gospodarzem programu będzie Karol Bulski.

Aby posłuchać Radia Praga kliknij tutaj. (Dalej klikamy link "Słuchaj Radia Praga", w górnym, prawym rogu). Zapraszam!

Lowenna - 9 Czerwca 2015, 18:09

Prowadzący to porażka :? Ale Kruk jak zwykle świetnie :bravo i dalambercik się pojawił :mrgreen:
Fidel-F2 - 9 Czerwca 2015, 18:10

Niom, prowadzącego rozstrzelać.
Agi - 9 Czerwca 2015, 18:11

Ja niestety miałam komunikat: strona niedostępna. :(


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group