To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Do redakcji - Marzenia o przyszłości Science-Fiction Fantasy i Horror

gorat - 17 Maj 2006, 16:21

Konkurs na największą liczbę postów?
MSPANC!

Rafał - 17 Maj 2006, 16:25

buue, chciałobysię :evil: :mrgreen:
Był konkurs autorstwa panującego nam miłościwie i miał być powtórzony. W reklamach forum zamieszczanych we wiadomym magazynie była nawet mowa o nagrodach. Ale nie chodzi o żadne tam nagrody, tylko o sportowe współzawodnictwo. Nagroda może być symboliczna. Nawet linijka drukiem w magazynie kto wygrał będzie odebrana jako niesamowita nobilitacja.

Pako - 17 Maj 2006, 16:28

Wygrałem :P
Bo NURS, jako, że powiązany z czasopismem, udziału w konkursach brać nie może :P
Ta.. Rafał. I pewnie tygodnik to jest ;)

Rafał - 17 Maj 2006, 16:36

Tygodnik???? Jaki tygodnik??? DZIENNIK!
Anonymous - 17 Maj 2006, 22:56

Rafał, masz moje głębokie poparcie. :mrgreen:
Sergent - 17 Maj 2006, 23:16

Dziwczyny i chłopaki odchodzimy trochę od tematu.
A czy nie możliwe byłoby spróbować z filmami polskimi lub krajów z tej naszej strony Żelaznej Kurtyny. Myślę, że znajdzie się kilka ciekawych pozycji filmowych i sądzę, że nie będą poza zasięgiem redakcyjnego księgowego.

Łowca L.A.2020 - 17 Maj 2006, 23:51

Bierzemy jako przykład "Obi Oba Koniec Cywilizacji"
By taki film rozprzestrzeniać w pismie, należy wpierw wykupić prawa autorskie od tej firmy która jest w ich posiadaniu.
Parę lat temu ktos wydał całą serię Szulkina na DVD, wiec ma do tych filmów pewnie wyłączność.
Dystrybucja bez zgody oznacza gigantyczną kare pieniężną, i więzienie.
Ile kosztowac może prawo do wydania filmu jednorazowo - na oko?: 25.000pln, 50.000pln.

Co ja tu będę dywagował, Nursie - jako człowiek obcykany w prawach i temacie dystrybucji filmów - zdradź nam, ile by trzeba przybulić za zezwolenie, i ile wynosi kara za piractwo ? :)

elam - 20 Maj 2006, 02:31

Rafal, nowy, nieodkryty jeszcze przez szersza rzesze odbiorcow, ake wielce obiecujacy fantasta ;)
Sergent - 20 Maj 2006, 06:14

Ale może dałoby się na przykład raz czy dwa razy w roku wypuścić jakiś specjalny numer. Może to być jakiś numer monotematyczny o konkretnym zagadnieniu. Mógłby to być np. numer katastroficzny lub o cyborgach i jakiś dodatek DVD (najlepiej film) na ten temat.
Łowca L.A.2020 - 20 Maj 2006, 13:04

Cytat
Sergent: Ale może dałoby się na przykład raz czy dwa razy w roku wypuścić jakiś specjalny numer. Może to być jakiś numer monotematyczny o konkretnym zagadnieniu. Mógłby to być np. numer katastroficzny lub o cyborgach i jakiś dodatek DVD (najlepiej film) na ten temat.

Pomysł uważam za świetny i wykonalny. Taki numer prócz płyty winien np liczyc 125 str.
Raz na 6 miesięcy Wydanie Postkatastroficzne albo Fantasy - to świetne urozmaicenie i kawał dobrej przygody.
Ja oczywiscie mile bym widział szkice w takim numerze specjalnym :wink:

elam - 20 Maj 2006, 23:26

no, numer specjalny moglby byc. jakis tematyczny. ale czy na pewno SF ma az tylu czytelnikow, zeby sie oplacalo wydawac numer z plyta DVD, czy ludzie to kupia??
Vesper - 21 Maj 2006, 13:46

A może po prostu płyta CD z podsumowaniem roku (indeks, zbiór wszystkich tekstów, okładek, etc.) ? Do kupienia bezpośrednio w redakcji? Ja bym kupił, bo owszem, fajnie jest mieć SFFiH na półce (grzbiety ^^), ale gdybym mógł to samo mieć na CD, też bym nie klął ;) poza tym, dobra szansa na zapoznanie się z tekstami dla wszystkich tych, którzy np. przegapili jakieś numery, ew. nie mają dostępu do kiosku z magazynem.

Cena? 20-30 zł bym dał ;) (nie wiem, ile by to miało kosztować, nie wiem jak kwestia praw autorskich, etc.)

Gustaw G.Garuga - 21 Maj 2006, 14:01

Cytat
Zastanawia mnie jakie manipulacje uczynili ludzie z „G. Wyborczej” że taki ogrom stron sprzedają za 1,50 pln?

Łowco, zapominasz o reklamach, tych drobnych i tych całostronicowych. To z nich gazety czerpią główne zyski.

Ja bym w SFFH chętnie widział więcej recenzji. Stały dział na podobieństwo tego w NF, dwie strony w numerze, no i jakoś zgrabnie poukładane, nie jak na str. 64 w numerze marcowym.

Sergent - 22 Maj 2006, 22:31

A może dałoby się dogadać z wytwórniami filmowymi i dystrybutorami i wydawać wspólnie. Oni film, SF dodatki, komentarze. W gazecie pracują fachowcy i wiedzą co przydałoby się na takiej dodatkowej płycie.
elam - 22 Maj 2006, 22:35

- masz takie znajomosci? :)
Sergent - 23 Maj 2006, 06:38

Nigdy w życiu. U mnie na wsi nie na to szans. Ale bliżej stolicy, pewnie dałoby się coś takiego zrobić. Zresztą próbować trzeba, najwyżej nic nie wyjdzie. Kto nie próbuje, ten nic nie zrobi.
NURS - 23 Maj 2006, 20:18

Spotkałem sie z paroma ludźmi z branzy filmowej, rozmawiałem na ten temat, niewykluczone, ze coś z tego wyjdzie. Ale to kwestia do długich rozmów, więc uzbrójcie się w cierpliwość.
Pako - 23 Maj 2006, 21:24

wow... to się nazywa mocne wejście :)
No no... jeśli coś takiego by się udało... szacun NURS już za same rozmowy i kombinowanie. No no.... pełne zaskoczenie, nei spodziewałem sie.

Sergent - 23 Maj 2006, 21:30

No, nareszcie jakieś światełko w tunelu. Jak można przeczytać jest zainteresowanie, więc może pomysł chwyci. Jest kilka gazet z filmami, może więc i to się przyjmie. Oby tylko czekanie się nie przeciągnęło.
Gustaw G.Garuga - 23 Maj 2006, 21:38

A co z tymi recenzjami? Bo wysunąłem propozycję na poprzedniej stronie i nie wiem, czy mam ją już wsuwać z powrotem, czy może jeszcze pocz(e)kać :?
Godzilla - 25 Maj 2006, 15:16

To ja trzymam paluszki, żeby to powychodziło. Zwłaszcza od strony finansowej, żeby nie przeholować. Lepsze jest wrogiem dobrego.
Iscariote - 25 Maj 2006, 15:22

A o co chodzi? bo mnie nie było i jestem nieprzygotowany?

Ale widze, że wszyscy są za to ja pójdę za falą i tez bedę za.. albo nie.. sprzeciwiam się.. ktoś musi.. :mrgreen:
Filmy jakoweś? Ale czy wy za bardzo w przyszłosc nie wybiegacie?

Godzilla - 25 Maj 2006, 15:27

Dlatego napisałam to co powyżej. Nie jestem przeciwna różnym miłym dodatkom, jak płytka z filmem, ale pod warunkiem, że się pismo przez to nie rozleci za parę miesięcy. Wolę samo SFFH bez dodatków przez najbliższych parę lat, niż dwa numery z dodatkami i na tym koniec.
Iscariote - 25 Maj 2006, 15:30

Ot. Godzilla dobrze gada. Jakby nie patrzeć SFHiH ma już jakąś sprawdzoną formę. Choć z drugiej strony to forum jest po to pismo ewoluowało w zależnosci od naszych opinii. No jak chcecie to mogą być i filmy.
Godzilla - 25 Maj 2006, 15:34

Najważniejsze są teksty. Ta forma pisma, jaka jest teraz, zupełnie mi odpowiada. Przede wszystkim lubię mieć co czytać (choć ostatnio kiepsko stoję z czasem na czytanie). Jeśli trafi się czasem jakaś niespodzianka, to będzie miło, ale polegam na NURSie, że nie przeholuje z takimi pomysłami. On sam najlepiej wie, na ile może sobie pozwolić. SFFH nie rozchodzi się w setkach tysięcy, grono czytelników ma dość wąskie, to i pole manewru mniejsze.
Pako - 25 Maj 2006, 15:40

Ot... rację macie. Dlatego na NURSie polegam w zupełności :) Ale nei przeczę... dostać jakiś fajny serial w prezencie - miodzio by było.
Iscariote - 25 Maj 2006, 15:45

McGyvera w odcinkach.. po dwa odcinki do numeru :mrgreen:
Godzilla - 25 Maj 2006, 15:46

Ba, pewnie! :wink:
Pako - 25 Maj 2006, 15:58

MadMaxa chcę ;)
Albo nie.. jego wyborcza rzuci, jedynkę przynajmniej..
To ja chcę coś postapokaliptycznego, fajnego. Nawet klasa C może być ;)

NURS - 25 Maj 2006, 16:03

Mercedesów nie bede dokładał, nawet moich :-)
a poważniej. Filmy jak wiecie nalezą do róznych firm. rozmawiam z jedną, Mad Maxa nie maja w ofercie. rozmawialem o roznych sprawach, w tym o plytce do pisma, ale tutaj jest kwestia nakladu, dla nich setki tysiecy, to jest cos, ale moze da sie utylizowac to co juz bylo, ale w ciekawych pakietach, albo cos nowego. Ale o tym bede mogl pogadac, jak juz ludzie powracaja z Cannes.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group