To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mistrzowie i Małgorzaty - Dawid Juraszek

dalambert - 7 Marca 2014, 13:35

Gustaw G.Garuga napisał/a
Wyszło opowiadanie postantyklerykalne.

Znaczy się prokościelne, czy dalej bawisz się w zacofane klimaty, a w Polsce jest takie pisemko "fakty i Mity" w redakcji różne rozenki czy piotrowskie , tom Ci wszelkie naigrawanie się z katoli przyjmą.

B.A.Urbański - 7 Marca 2014, 15:55

Tyle tych prefiksów, że i ja się zaciekawiłem. Cóż to jest opowiadanie postantyklerykalne?
dalambert - 7 Marca 2014, 16:50

B.A.Urbański, poat a wiec następny etap,moze po anty następuje pro :wink:
B.A.Urbański - 7 Marca 2014, 20:00

dalambert, w tym co mówisz jest sens ;)

Choć ja w pierwszej chwili wyobraziłem sobie opowiadanie postapo, gdzie nie ma księży i w ogóle KK, ale potem zdałem sobie sprawę, że to byłoby opowiadanie postapoantyklerykalne.

dalambert - 7 Marca 2014, 21:16

B.A.Urbański napisał/a
Choć ja w pierwszej chwili wyobraziłem sobie opowiadanie postapo, gdzie nie ma księży i w ogóle KK, ale potem zdałem sobie sprawę, że to byłoby opowiadanie postapoantyklerykalne.

hmm, może, ale jak można robić antyklerykalną propagandę BEZ księży :?:

B.A.Urbański - 8 Marca 2014, 00:16

Może to księża doprowadzili do apokalipsy?
dalambert - 8 Marca 2014, 00:33

B.A.Urbański, no pewnie, szczególnie niejaki Jan święty z resztą, mógł nie pisać scenariusza ;P:
B.A.Urbański - 8 Marca 2014, 12:50

dalambert, ale czy św. Jan był antyklerykałem? ;)
dalambert - 8 Marca 2014, 16:03

no ksiedzunio Lemański to to na pewno nie był :wink:
B.A.Urbański - 8 Marca 2014, 17:02

Przykro mi, dalambercie, ale za stary jestem i nie znam wielu celebrytów. W tym kościelnych.

No to w końcu jak jest z tym opkiem?

Gustaw G.Garuga - 9 Marca 2014, 15:29

...a opowiadanie postapokaliptyczne nadaje sie do magazynu poswieconego katastrofom, wzglednie do pisma o militariach ;-)

"Post" w "postantyklerykalnym" ma tu poza postapo wiele wspolnego z postmodernizmem. Jest to tez fantastyka. Bliskiego zasiegu. Z elementami humorystycznymi... Ale to powinienem chyba zawrzec najpierw w emailu do redakcji.

Zreszta tytulatura konwencyjno-gatunkowa furda! A na prowokacje o zacofaniu itd. nie zareaguje :-)

Gustaw G.Garuga - 10 Kwietnia 2014, 13:55

Drogie Autorki i Drodzy Autorzy do mnie w kwestii antologii piszący! Od przedłużającego się czasu nie mam dostępu do konta email - podejrzewam, że strona przez przypadek wpadła na chińską czarną listę. Jeśli nie odezwę się do przyszłego tygodnia, proszę monitować mnie tu na priv.
Gustaw G.Garuga - 18 Kwietnia 2014, 15:21

Już działa.
Gustaw G.Garuga - 29 Kwietnia 2014, 01:28

Ktoś trafił gdzieś na recenzję "Szablą i wąsem"? Wiem o jednej w internecie - Fahrenheit - ale nie wyskakuje w wyszukiwarce; nie wiem nic o żadnej w druku.
Agi - 29 Kwietnia 2014, 07:27

Znalazłam notkę na Lubimy czytać.
Mnie się antologia podobała.

Gustaw G.Garuga - 29 Kwietnia 2014, 16:58

Też widziałem tę notkę :) Cieszę się, że Ci się podobało. I czekam na kolejne opinie. Dobre, złe, byle coś się działo :mrgreen:
cranberry - 30 Kwietnia 2014, 10:34

Gustaw G.Garuga napisał/a
Ktoś trafił gdzieś na recenzję Szablą i wąsem? Wiem o jednej w internecie - Fahrenheit - ale nie wyskakuje w wyszukiwarce; nie wiem nic o żadnej w druku.

Jedyny druk, jaki mi przychodzi do głowy, to Nowa Fantastyka, a jakoś ich nie podejrzewam o recenzowanie ebooków, których nie wydał Powergraph :)

Można by pewnie zagadać z portalami czy niezależnymi recenzentami na tej zasadzie, co wydawnictwa przysyłają gratisy do recenzji. Bo na razie rzeczywiście ciemno wszędzie, głucho wszędzie :(

Gustaw G.Garuga - 30 Kwietnia 2014, 15:26

Były zdaje się takie rozmowy, ale chyba bez efektu, jak widać na załączonym obrazku.
Gustaw G.Garuga - 20 Maj 2014, 12:32

Dwa pozostałe tomy Jedwabiu powinny się ukazać do końca czerwca (kciuki trzymać!). Wszystkie tomy będą też mieć nowe okładki.
Agi - 20 Maj 2014, 12:59

Gustaw G.Garuga, w wersji elektronicznej, czy papierowej?
nureczka - 20 Maj 2014, 13:00

Gustaw G.Garuga napisał/a
Dwa pozostałe tomy Jedwabiu powinny się ukazać do końca czerwca (kciuki trzymać!). Wszystkie tomy będą też mieć nowe okładki.

Trzymamy.

Gustaw G.Garuga - 20 Maj 2014, 17:55

Elektronicznej; papierowej nie przewiduję*.

*zastanawiałem się, czy dopisać w tym zdaniu "niestety"...

Gustaw G.Garuga - 25 Czerwca 2014, 02:16

W nowym Creatio Fantastica długi wywiad ze mną. Niestety sprawdzić ani zlinkować nie dam rady, bo to na zablokowanym w ChRL wordpressie.
Homer - 25 Czerwca 2014, 12:51

No nareszcie!

Nowy Juraszek, nowy Wegner...

Czuję się jak po podróży wehikułem czasu... gdy trzymałem w ręku nowy SF z opowiadaniami tychże autorów.... chlip...

Jeszcze niech Kruku Moncka opowiadanko klepnie... Pawlak bezkonnego... Orbitowski pojedzie horrorem w jego starym stylu i na koniec Twardoch wyjedzie jakimś Rotmistrzem.... chlip... łezka w oku...

NURS mógłby się szarpnąć i wydać jakąś antologie dawni debiutanci, nowe opowiadania w STARYM stylu... "SF never dies" i Nursodolara na okładkę...

Agi - 29 Czerwca 2014, 21:35

Jest premiera!
"Jedwab i porcelana"! Premiera - tom III - "Czerwony ptak".

dalambert - 29 Czerwca 2014, 21:57

Agi, ale to nestety ebucek :(
Agi - 29 Czerwca 2014, 21:58

Trzeba iść z postępem drogi dalambercie :wink:
dalambert - 29 Czerwca 2014, 22:49

Akurat ta odmiana "postępu" mnie nie dotyczy. Poczekam na papier.
Gustaw G.Garuga - 30 Czerwca 2014, 07:37

Mialem wlasnie wrzucic link ale widze ze nie musze :-)

Czerwony Ptak to tom trzeci, czyli nareszcie nowy material. Tom czwarty, Czarny Zolw, niebawem.

mBiko - 30 Czerwca 2014, 12:44

Obawiam się dalambercie, że na papier będziesz musiał długo poczekać.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group