To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Liga niezwykłych dżentelmenów [komiks] - Żywe Trupy

Stoniu - 2 Lutego 2006, 16:07
Temat postu: Żywe Trupy
Przeczytałem tom drugi i chciałem napisać co o nim sądzę.Ze strony graficznej żadnych rewelacji chodź nie narzekam.Przyzwoicie narysowane, nie mogę porównać z tomem pierwszym.Co do scenariuszu z początku myślałem że będzie to typowa produkcja z udziałem umarlaków. No i zacząłem czytać, dużo dialogów, trupy pojawiają się sporadycznie.Nie są one głównym problemem bohaterów.Mają inne np. ciąża jednej z postaci i związane z tą ciązą problemy.Ludzie żyją i umierają w otoczeniu martwiaków. Czekam z niecierpliwością na tom trzecii.I o co chodzi córce Tyreesa?Może się dowiem.
Gacek - 2 Lutego 2006, 16:20

Książki nie czytałem. Ale to zdanie mi sie spodobało

Cytat
Ludzie żyją i umierają w otoczeniu martwiaków.


Heh. :twisted: A jak już umrą to co się z nimi dzieje? :twisted:

Stoniu - 2 Lutego 2006, 16:24

No jak umrą to pewnie robią za strawę :D
Gacek - 2 Lutego 2006, 16:51

Albo tez sa chodzacymi martwiakami :mrgreen:
Czarny - 2 Lutego 2006, 17:16

Gacek napisał/a
Książki nie czytałem


O ile się nie mylę (a rzadko się to zdarza :mrgreen: ) Stoniu pisze o komiksie. To tylko tak żeby jasność była.

Stoniu - 2 Lutego 2006, 20:37

No w tym temacie raczej piszemy o komiksach z tego co wiem :wink: .
Iscariote - 2 Lutego 2006, 20:48

Noo ja wydawnictwo Taurus Media bardzo sobie cenie choc nowe na rynku. Wydali Queen & Country, a to jest coś... musze sie zapoznać z tymi Żywymi trupami, bo już któryś raz z kolei słysze opinie, że bardzo dobra rzecz
Stoniu - 2 Lutego 2006, 21:01

No dobre i fajne szkoda tylko że Taurus nie podał daty wydania "Bezpieczeństwa za kratkami".Co do Q&C to musiałbym się z tym zapoznać :wink: .No Taurus jak na razie jest u mnie na plusie.No a jakby wydali co z Avatar Pressa to byłoby super.
Iscariote - 2 Lutego 2006, 21:10

Spotkanie z nimi na tegorocznym MFK bardzo mnie poruszyło :cry: Jeszcze nikt z taką pasją nie mówił o komiksach :cry:
Stoniu - 2 Lutego 2006, 21:12

Zapowiadali coś jeśli można wiedziweć??
Iscariote - 2 Lutego 2006, 21:33

nie... wtedy nic nie mówili o planach bo negocjowali... mieli pewne tylko te 4 tytuły co teraz są dostepne... Zresztą jak widac na ich stronce czyli www.taurusmedia.pl w zapowiedziach bedzie na co wydac pieniądze... ja osobiście baaardzo polecam Queen & Country
Stoniu - 2 Lutego 2006, 21:48

No dla mnie ciekawie wygląda zamieć. Dobra trzeba skończyć te rozmowy o Taurusie w tym topicu.Słyszałem że przez następne dwa TPBki bohaterowie Żywych Trupów będą siedzieć za kratkami :wink: .
Szenute - 30 Listopada 2009, 08:54

Dziś premiera ósmego tomu Żywych Trupów. Zapowiada się soczysta lektura :)
Virgo C. - 30 Listopada 2009, 18:34

Sądząc po zakończeniu siódmego tomu to tak, bedzie się działo :D
mad - 30 Listopada 2009, 21:59

Przeczytałem 5 tomów, powoli trzeba rozejrzeć się za następnymi. Komiks dosyć ciekawy, ale chyba będzie się ciągnął w nieskończoność.
Szenute - 1 Grudnia 2009, 08:50

To bardzo prawdopodobne ;) w tomie 8 sporo się dzieje ale pewne zagrania autorów to już sadyzm ;)
Szenute - 5 Lipca 2010, 22:23

Tom 10 już w sprzedaży. Jestem fanem serii i może nie jestem obiektywny ale akcja jak dla mnie znów zaczyna się rozkręcać i wciąga oj jak wciąga. Polecam
Stoniu - 11 Sierpnia 2010, 10:51

Na Comic-Conie wyświetlono trailer "Żywych trupów", co sprytniejsi nagrali go, dzięki czemu możemy zobaczyć go i my. Tu link. Jakość niestety nie powala. Nie wiem, czy czasem ktoś już gdzieś nie wrzucił go, mam nadzieję, że się nie zdublowałem.
Szenute - 5 Listopada 2010, 14:16

Tom 11 ma podobno pojawic się w glistopadzie. Czekam z niecierpliwoscią.
Serial tez trzeba bedzie zobaczyc jak na fana zombie przystało. :)

hrabek - 5 Listopada 2010, 14:55

A czy ten Walking Dead nie miał przypadkiem 78 części? W sensie komiks? Skąd ta mowa o 11 tomie? Chyba, że chodzi o polskie wydanie.
A pierwszy odcinek serialu już leciał w USA. Póki co jest całkiem dobrze, chociaż fabuła nie odbiega od kanonów gatunku. Za to z tego co mówią fani komiksu, jest mu bardzo wierna.

Szenute - 5 Listopada 2010, 19:05

Oczywiście, chodzi o polskie. Pod względem Żywych jestem patriotą :D
Comar - 6 Listopada 2010, 12:14

hrabek napisał/a
A czy ten Walking Dead nie miał przypadkiem 78 części? W sensie komiks? Skąd ta mowa o 11 tomie? Chyba, że chodzi o polskie wydanie.

Większość amerykańskich komiksów wychodzących w zeszytach, jeśli odniesie sukces jest potem wydawana w tomach zbierających po kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt numerów. Te wydawane u nas to polskie wersje tych najcieńszych wydań zbiorczych.

Szenute - 22 Marca 2011, 08:05

W sprzedaży jest już 12 tom ŻT a na maj zapowiedziano tom 13. Wydaje się, że uspokojenie akcji w tomie 12 jest zapowiedzia jakiegoś mocnego uderzenia w tomie nr 13. Już nie mogę się doczekać.
Szenute - 16 Maj 2011, 14:22

Tom 13 już w sprzedaży. Jak tylko wpadnie w moje ręce napiszę cuś więcej.
Szenute - 2 Listopada 2011, 21:21

Tom 14 w sprzedaży. Moce uderzenie po lekkim spowolnieniu akcji w ostatnim tomie. Nowe otwarcie. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.
Andrzej - 24 Lipca 2013, 15:17

seria skończyła się na 14 czy ciągnie się dalej? nie wiem czy się za to brać czy to jakiś tasiemiec.
thinspoon - 24 Lipca 2013, 15:39

Andrzej napisał/a
seria skończyła się na 14 czy ciągnie się dalej? nie wiem czy się za to brać czy to jakiś tasiemiec.


Nie wiem jak z wydaniem PL, ale oryginalnego komiksu wyszło do tej pory 112 tomów.

Benson - 30 Lipca 2013, 16:47

18 tom wychodzi u nas w sierpniu.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group