To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Konwenty dawno minione - ZAKONKI (post-apo, cykliczne; teraz 14-16.08), Raszówka

Dabliu - 24 Marca 2015, 10:49
Temat postu: ZAKONKI (post-apo, cykliczne; teraz 14-16.08), Raszówka


Jeśli są na sali miłośnicy post apokalipsy, Fallouta, Mad Maxa, Salute of the Jugger/Blood of Heroes etc. etc., to serdecznie zapraszam na jeden z najstarszych w Polsce konwentów post-apo - ZAKONKI.

Zakonki to zlot postapokaliptyczny odbywający się co roku na Dolnym Śląsku. W tym roku, w terminie 14-16.08.2015

Zapraszam do lajkowania fejsbukowej strony imprezy:
ZAKONKI

Skąd taka nazwa? To proste - organizatorem zlotu jest zajefajna ekipa, do której mam przyjemność należeć: Zakon Świętego Płomienia, czyli grupa wyznawców post-apokaliptycznej religii w falloutowych klimatach.
Zajmujemy się szeroko rozumianą post-apokalipsą, organizujemy tzw. "pielgrzymki", czyli wypady eksploracyjne (urbex i inne), bierzemy udział w różnorakich zlotach, eventach, LARP-ach i oczywiście organizujemy własny konwent.



Zapraszam oczywiście również do lajkowania fejsbukowej strony Zakonu:
ZAKON ŚWIĘTEGO PŁOMIENIA

A co na samych Zakonkach? Jest całodniowy (całkowicie dobrowolny) LARP, skupiony wokół zajazdu na pustkowiu, gdzie gracze handlują, knują, lub mierzą się z niebezpieczeństwami pustkowi.
Jest część konwentowa, a w niej między innymi liczne konkursy, takie jak walki na krawędzi, thunderdome, turniej juggera, turniej neuroshimy hex, poker, spotkania z autorami itd.
Jest też po prostu MNÓSTWO ZABAWY - koncerty i potańcówa przy głośnych beatach. Ogniska, śpiewy, hulanki i swawole, a przy tym dbamy o żarło i napitek dla naszych bywalców.
Jest tylko jedno ograniczenie - wiekowe (18+).

Chcecie wiedzieć czym wyróżniają się zloty post-apokaliptyczne na tle innych konwentów? (Bo wyróżniają się bardzo...) Przeczytajcie zatem poniższy artykulik:
Postapokalipsa na żywo, Mad Maxy, konwenty i inne zwyrolstwa

A jak to wszystko wygląda okiem uczestnika?
Proszę:

Zakonki 2014 GoPro - Thunderdome i Jugger

Zakonki 2014 GoPro - LARP

Jako ciekawostkę dorzucę jeszcze filmik sprzed dwóch lat, który powstał w ramach zakonkowego LARP-a - gracze mieli za zadanie nagrać w post-apokaliptycznych warunkach i realiach film, którym mogliby zabawiać wędrowców na pustkowiach. Zebrali więc ekipę (wśród aktorów m.in. słynnego Rona Fapullusa) i nakręcili "film akcji".
Końcowy efekt do obejrzenia poniżej:
Puppapappapippa


Lowenna - 25 Marca 2015, 06:48

18+ :omg: czegoś takiego brakuje mi od jakiegoś czasu!

Czy mi się wydaje czy znaczna część Waszych kostiumów, to elementy ze stroju do footballu? :mrgreen:

Luc du Lac - 25 Marca 2015, 08:41

Lowenna napisał/a
18+ :omg: czegoś takiego brakuje mi od jakiegoś czasu!

Czy mi się wydaje czy znaczna część Waszych kostiumów, to elementy ze stroju do footballu? :mrgreen:


co w zasadzie nie powinno dziwić

Lowenna - 25 Marca 2015, 09:06

Masz na myśli wkurzających gimnazjalistów czy to, że połowę Zakonu stanowią footballiści?
Luc du Lac - 25 Marca 2015, 09:10

z tego co pamiętam to Dabliu miał coś wspólnego z Wrocławskimi Panterami (drużyna FA)
Dabliu - 25 Marca 2015, 11:36

W futbolowych padach biegają już nawet raidersi w Mad Max 2 :P
Dabliu - 10 Czerwca 2015, 14:41

Zmiana lokacji - w tym roku ZAKONKI odbędą się w wypasionym miejscu - opuszczonej bazie paliwowej w Raszówce :D
Termin bez zmian.

Wydarzenie na Fejsbuniu!

Dabliu - 7 Czerwca 2016, 08:06

Zakon Świętego Płomienia - Intro


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group