To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Konwenty dawno minione - Pyrkon 2016.04.08-10 Poznań

Agi - 11 Marca 2015, 21:25
Temat postu: Pyrkon 2016.04.08-10 Poznań
Na Pyrkonie tradycyjnie będzie wielki tłum, ale jest okazja żeby spotkać się w mniejszym gronie.
Przy okazji premiery "Szczurów Wrocławia" NURS organizuje w sobotę wieczorem NURS-con w knajpce w pobliżu imprezy głównej.
Szczegóły wkrótce.

Adon - 30 Marca 2015, 01:10

Ja spróbuję upiec znów swoją pieczeń na tym ogniu - wiem, jestem dziwadłem. Na Pyrkonie będzie obecny Ted Chiang (!), ktoś się wybiera i mogę mu na tyle pozawracać głowę, by zdobył dla mnie autograf tegoż jegomościa? (wysłałbym książkę do podpisania, jeszcze mamy odpowiednio dużo czasu, żeby zdążyć)
Melfka - 8 Kwietnia 2015, 15:57

Ja w Poznaniu będę w tym czasie i nawet na Pyrkonie (chyba, że mnie kolejka zdenerwuje), ale Chiang ma autografy o 10 rano w sobotę, więc szansa, że dotrę, jest niska.
Godzilla - 13 Kwietnia 2015, 16:47

https://www.facebook.com/...21791843&type=1 - Rextorn poszukuje modelki na Pyrkon!
Pomodelowałabym sobie, ale warunków nie spełniam :mrgreen:

Dabliu - 22 Kwietnia 2015, 16:12

Odwiedzajcie Zakon na Pyrkonie :D
dziko - 23 Kwietnia 2015, 17:22

Ja będę w Poznaniu juz dzisiaj, około 19.00. Jakby ktoś też się tak wcześnie wybrał i miał ochotę na integrację przy piwku, to niech da znać tutaj lub na PW 8)
Rafał - 11 Maj 2015, 08:40

Kolega brylował na Pyrkonie, wyrwał nawet z ręki mikrofon prowadzącemu aerobik:
https://www.youtube.com/watch?v=nTlyJ83QhVk

Agi - 7 Kwietnia 2016, 12:28

Nie zakładam nowego wątku, zaktualizowałam tylko datę.

Wczoraj dotarło do mnie, że od piątku zaczyna się Pyrkon, a ja nie zrobiłam nic żeby tam być i nie żałuję. Organizatorzy poszli na ilość, biją kolejne rekordy frekwencji, a mnie to przestało bawić.

Fidel-F2 - 7 Kwietnia 2016, 12:46

Konwent powyżej 300 osób to bryndza, smród, tłum i nędza.
Silaqui - 8 Kwietnia 2016, 08:22

Fidel-F2, o to to !
Lowenna - 12 Kwietnia 2016, 22:12

Fidel-F2, :fp: :fp: :fp:
Luc du Lac - 13 Kwietnia 2016, 10:00

Pyrkon to nie konwent a targi zdaje się :)
Agi - 13 Kwietnia 2016, 10:07

Organizatorzy twierdzą, że to Festiwal Fantastyki.
https://konwenty.info/konwent/pyrkon-2016/

Iscariote - 13 Kwietnia 2016, 11:57

Fidel-F2 napisał/a
Konwent powyżej 300 osób to bryndza, smród, tłum i nędza.


Byłem, pierwszy raz w życiu (jeszcze nie wiem, czy ostatni ale skłaniam się ku takiej opcji) i muszę przytaknąć powyższemu.
Przy domniemanych 40 tysiącach to była walka o przetrwanie. Po hali "targowej" nie chodziło się przyjemnie, wszędzie trzeba było się przeciskać z użyciem łokci, żeby tylko zerknąć. Biorę poprawkę na to, że nie jestem zbytnio cierpliwym człowiekiem, więc komuś mogło przeszkadzać to zdecydowanie mniej. Inna sprawa, że wystawcy to albo kubeczki, koszulki, anime gadżety tudzież rzemiosło, a książek, komiksów nie było prawie wcale. A jak były, to promocja 10-15% przy ogólnodostępnych 30% w znanych nam księgarniach internetowych nie wygląda zachęcająco.

Z prelekcjami było różnie. Niektóre oblegane bardziej, niektóre mniej. Przykro mi było jak ludzie stali godzinę, albo dłużej w kolejce, żeby dowiedzieć się, że nie wejdą do sali. Czasem Gżdacz (czy jak tam się zwią) podchodził i mówił, że nie ma co stać, bo aż tyle osób nie wpuści, ale w większości wypadków nie przejmowali się tym.

Najbardziej natomiast wkurzyłem się na panelu Rise of military fiction z Weberem i Kozak. Młody zestresowany prowadzący bez przygotowanych pytań i tłumacz, który przerywał co moment i tłumaczył momentami od czapy. Lepiej by było gdyby to Madzik prowadziła panel/rozmowę z Weberem, a nieopierzonego moderatora bym wyrzucił, bo wyglądało to mocno nieprofesjonalnie. Inna sprawa, że o rzekomym Rise of Military Fiction nie dowiedziałem się nic.

Ot, takie narzekanie. Z mniejszych konwentów mam zdecydowanie przyjemniejsze wspomnienia.

Luc du Lac - 13 Kwietnia 2016, 12:13

Pyrkon jest konwentem zrobionym dla pieniędzy - ze wszystkimi tego plusami i minusami.
Fidel-F2 - 13 Kwietnia 2016, 12:22

A co to ma do rzeczy?
Luc du Lac - 13 Kwietnia 2016, 12:25

Fidel-F2 napisał/a
A co to ma do rzeczy?


no tylko tyle, że robiąc dla kasy, liczy się przede wszystkim ilość nie jakość :)

Fidel-F2 - 13 Kwietnia 2016, 12:31

I co to ma do rzeczy?
Luc du Lac - 13 Kwietnia 2016, 12:47

to był komentarz do Iscariote
Fidel-F2 - 13 Kwietnia 2016, 13:19

Tyle, że bez związku z postem Iscariote.
Iscariote - 13 Kwietnia 2016, 21:07

Chyba rozumiem co chce przekazać Luc du Lac, że naiwnym z mojej strony było spodziewać się wygód i profesjonalnego przygotowania od konwentu takich rozmiarów. I spoko, tylko nie muszę się godzić z takim stanem rzeczy. :) Nie powinni iść w stronę "największego", a "najlepszego". A zarobki organizatorów Pyrkonu nie mają z mojego punktu widzenia (jako odwiedzającego) nic do rzeczy.
bio - 14 Kwietnia 2016, 00:07

Nie ma obowiązku bywać. To w czym problem?
Agi - 14 Kwietnia 2016, 07:22

W niczym. Byłam na Pyrkonie przez poprzednie trzy lata i było fajnie.
Lokalizacja imprezy na MTP pozwala do jakiegoś stopnia zminimalizować wrażenie przeogromnego tłumu, ponieważ poszczególne bloki programu odbywają się w różnych budynkach. Minie akurat interesował wyłącznie blok literacki, więc krążyłam sobie po poszczególnych salach i bez problemu znajdowałam wolne miejsce na wybranych panelach lub spotkaniach z autorami.
Jednakże w tym roku zapowiedzi wskazywały na przekroczenie kolejnego rekordu frekwencji i odpuściłam.

Fidel-F2 - 14 Kwietnia 2016, 07:46

bio, dlaczego uważasz, że problem? Chcesz o tym porozmawiać?
bio - 14 Kwietnia 2016, 21:25

Pytam - "to w czym problem?". Czyli JA nie widzę problemu. Tyle zamieszania o jedno legalne zgromadzenie. Ale jakby znowu było w Wawie, to pewnie wpadnę na godzinę. Jest kilka osób które chcę poodświeżać w pamięci, póki ten zły Niemiec mi tego kategorycznie nie zabroni.
Agi - 14 Kwietnia 2016, 21:50

bio, w Wawie nie będzie, bo Pyrkon z definicji jest konwentem poznańskim. To Polcon jest wędrowny.
Wracając jeszcze do mojej absencji na tegorocznym Pyrkonie, bo od tego zaczęła się dyskusja, głównym problemem jest to, że nie wierzę w marksistowską zasadę przechodzenia ilości w jakość.

bio - 14 Kwietnia 2016, 23:56

Nie chodziło mi o kolejny Pyrkon kobieto. Jakiś zlot masowy. No weź się. Mam stare sympatie. Nic nie przebije SFana spotkań. Gdzie ostatni raz widziałem choćby Stefka Otcetena, Zajdla, albo Mundka Wnuka L. I trochę dalej Snerga, Najempatyteczniejszego z mych poznanych. Autorów.
Agi - 15 Kwietnia 2016, 07:28

bio, lista nazwisk wskazuje, że trzeba by jakiś kosmiczny konwent zorganizować. Albo seans spirytystyczny, jak kto woli.
Ze spotkań mniej lub bardziej masowych najlepiej wspominam U-BOT w Łodzi i nieformalne spotkania w Paradoxie.

ilcattivo13 - 15 Kwietnia 2016, 20:41

bio - na chwilę obecną zostaje Ci chyba jedynie Nidzica. Nikomu innemu poza Wojtkiem nie udaje się, lub nie chce się już zapraszać starych gwiazd na imprezy.
Fidel-F2 - 15 Kwietnia 2016, 20:52

Spora część tych starych gwiazd niestety stacza się intelektualnie i żal na to patrzeć.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group