To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Latająca-Holera.pl - Forum testowe - Piaskownica etap II

thomas2411 - 6 Listopada 2014, 13:11
Temat postu: Forum testowe - Piaskownica etap II
Testowo skopiowałem forum na najnowsza wersję sprzed kilku dni: PHPBB 3.1.1
http://latajaca-holera.pl/forum3test/index.php

Jest to stricte piaskownica, jedyne zmiany z oryginału to przerzucenie na lewo profili w wątkach i dorzucenie TapaTalk (wkrótce pojawi się w wynikach wyszukiwania).

Kto ma ochotę, niech sobie klika i testuje do woli, forum w tej postaci i tak docelowo zostanie usunięte, jeśli będziemy finalnie przenosić.

Aktualnie można popatrzeć jak to wygląda ze wszystkim...prawie.

Nie przeniosła się z automatu niejaka Galeria - Album. Prawdę mówiąc to nie używałem tego i nie wiem czy jeszcze ktoś tego używa i czy jest potrzebne. W razie co można ją zostawić na starym forum do wglądu. Natomiast czy w nowej wersji da się to skopiować, tego jeszcze nie wiem.

Rafał - 6 Listopada 2014, 13:17

Bajka. Śmiga jak ta lala.

Jak można pomarudzić, to jakieś okienko odpowiedzi - fajna rzecz, "nieprzeczytane wiadomości" - będzie?

Rozumiem, że "stare" grafiki na górze i jakieś rozplanowanie przestrzenne jest możliwe?

thomas2411 - 6 Listopada 2014, 13:27

Włączyłem szybką odpowiedź. Jest jeszcze wtyczka, która dodaje do niej emoty itp, także można z czasem zainstalować, jeśli będzie kompatybilna.

Grafika na górze, jakieś zmiany graficzne - jak najbardziej.

Co do nieprzeczytanych itp, to masz w lewym górnym rogu Hamburger menu (takie 3 poziome kreseczki). Jak to klikniesz masz parę opcji.

hrabek - 6 Listopada 2014, 13:42

:bravo

Świetna robota!

Fidel-F2 - 6 Listopada 2014, 13:46

da się jakoś zmieniać wygląd?
hrabek - 6 Listopada 2014, 13:48

Czy można na stronie nieprzeczytanych postów zmienić linkowanie tytułów tematów, w taki sposób, żeby kliknięcie w temat przenosiło do pierwszego nieprzeczytanego postu? Teraz trzeba klikać na obrazek po lewej albo małego pomarańczowego pypcia, a gdyby dołożyć do linka w temacie "&view=unread", wtedy nie trzeba by myszką z prawa na lewo jeździć. Ale nie wiem, czy się tak da.
thomas2411 - 6 Listopada 2014, 13:49

Fidel-F2 napisał/a
da się jakoś zmieniać wygląd?


Da się

Fidel-F2 - 6 Listopada 2014, 13:52

gdzie? szukam i nie mogę znaleźć
thomas2411 - 6 Listopada 2014, 14:02

hrabek napisał/a
Czy można na stronie nieprzeczytanych postów zmienić linkowanie tytułów tematów, w taki sposób, żeby kliknięcie w temat przenosiło do pierwszego nieprzeczytanego postu? Teraz trzeba klikać na obrazek po lewej albo małego pomarańczowego pypcia, a gdyby dołożyć do linka w temacie &view=unread, wtedy nie trzeba by myszką z prawa na lewo jeździć. Ale nie wiem, czy się tak da.


Myślę, że nie będzie z tym problemu. Takie rzeczy bym wprowadzał, jeśli faktycznie finalnie przeniosę forum..w sensie zamknę aktualne na 1-2 dni, przeniosę wszystko itd. Aktualnie jest to wersja do przeklikania, ale z większością danych. Żeby chętni mogli przetestować czy wszystko się przeniosło, czy nie ma jakiś problemów, które dyskwalifikują migracje itp.

Docelowo jak zapadnie decyzja i przeniosę wszystko, wtedy będę sukcesywnie zmieniał różne rzeczy.

Fidel-F2 napisał/a
gdzie? szukam i nie mogę znaleźć

Aha, chodzi Ci z Twojego poziomu? To raczej nie. A co konkretnie chciałbyś zmieniać?

Fidel-F2 - 6 Listopada 2014, 14:06

wygląd

nic tam nie widzę

rozmazana plama

nijak nie wiem jak mam sie zorientować, że coś jest przeczytane lub nie

mnóstwo ikonek mrugających, z gwiazdkami, kreseczkami, czasem różowawe, czasem nie, i wygląda, że nic to nie znaczy

nic nie informuje o ilości nieprzeczytanych

znalazłem coś co się nazywa 'nieprzeczytane posty', po kliknięciu wyrzuca kilka wątków w tym takie które czytałem wczoraj lub takie gdzie ostatni post to mój post

albo nie kumam tego, albo funkcjonalność zero

thomas2411 - 6 Listopada 2014, 14:15

Kontrast można dostosować, ikonki zmienić, albo w ogóle szablon zmienić, bo takich skórek jest mnóstwo. Co do innych kwestii to hrabek napisał na tamtym forum co i jak.
Fidel-F2 - 6 Listopada 2014, 14:16

no właśnie jak ten szablon i ikonki zmienić? zwykle na forach jest od kilku do kilkunastu możliwych do wyboru opcji wyglądu silvercośtam i takie tam
thomas2411 - 6 Listopada 2014, 14:26

To trzeba po prostu doinstalować w panelu admina. Tylko jeszcze nie jestem obcykany na tyle, żeby wiedzieć jak potem instalować różne wtyczki, żeby na tych wszystkich stylach działały. Druga sprawa, to potem każda zmiana w jednej, to trzeba robić to samo dla innych. I np przeniesienie profilu na lewą stronę, które tu zrobiłem, musiałbym potem robić np 20 razy.

To do sprawdzenia i przemyślenia.

Fidel-F2 - 6 Listopada 2014, 14:32

myślę, że wystarczyłoby gdyby był wygląd taki jak dotychczas
Fidel-F2 - 6 Listopada 2014, 14:46

i wydaje mi się że ta piaskownica jakoś obciąża mi kompa, strasznie sie wszystko wlekło i zawieszało, po wyłączeniu karty z piaskownica pozostałe karty wróciły do normalności
konopia - 6 Listopada 2014, 15:19

:bravo
jest dobrze :omg:
fajnie skaluje wielkość do rozmiaru okna przeglądarki,
wygląd to pikuś, potem można sobie doszlifować i poprawić kolorki itp, ważniejsze jest to czego nie widać.

Nie potrzba mi albumu - galerii

hrabek - 6 Listopada 2014, 16:02

Mi też galeria nie jest potrzebna.
Magnis - 6 Listopada 2014, 16:28

Mi się podoba jak jest choć funkcja nieprzeczytane posty mogłyby być na widoku. Reszta może być jak jest w więcej.
Brakuje za to szałta u dołu ;) .

Lowenna - 6 Listopada 2014, 18:30

Mnie brakuje szybkiej odpowiedzi ;) Nie pamiętam kiedy ostatnio inaczej pisałam na forum
thomas2411 - 6 Listopada 2014, 19:22

Magnis - da się zrobić
Lowenna - już jest dodana, można ją rozbudować o emoty itp.

Lowenna - 6 Listopada 2014, 19:36

thomas2411, :* dla mnie bomba
Iscariote - 13 Listopada 2014, 11:26

Wizualnie im bliżej do obecnego wyglądu forum tym lepiej chyba. Bardziej minimalistycznie, a z jak największą funkcjonalnością. :) Przetestowałem taptalka i chyba wszyscy użytkownicy urządzeń na androidzie będą zadowoleni. Czekam na finał operacji, mimo że bardziej jestem obserwatorem niż aktywnie piszącym na forum. :wink:
konopia - 16 Stycznia 2015, 21:57

:?:
tak się zastanawiam co się dzieje w temacie zmian, piaskownica opanowana przez spamerów...

thomas2411 - 22 Stycznia 2015, 11:38

Piaskownica wyczyszczona, zablokowana rejestracja, z czasem ją usunę. Generalnie ostatnio dużo u mnie się dzieje, zarówno w rodzinie i w pracy, dlatego nie mam nawet czasu odwiedzać forum zbytnio, a tym bardziej pracować. W związku z tym, że po przeniesieniu wymaga to jeszcze dużo pracy przy zmianie wyglądu, dodaniu wtyczek i zaspokojeniu potrzeb wielu osób (chodzi mi o przyzwyczajenia, wtyczki itp) to po prostu nie podejmuję się tego, bo nie mam tyle czasu....a nie chcę po prostu przenieść forum i tak tego zostawić. Także póki co zostaje jak jest, pewnie ku uciesze wielu osób.
konopia - 10 Marca 2015, 14:38

Jeśli temat przenosił miałby jeszcze wrócić, to tak sobie pomyślałem, że przydało by się zrobić coś z praca skrzynki PW.
Najlepiej byłoby tak by skrzynka PW pokazywała wiadomości podobnie jak gmail, łącząc komunikację z daną osoba w wątki - wysłany/odebrany/wysłany..
, teraz nie da rady szybko cofnąć się parę wiadomości wstecz i sprawdzić co tam było...



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group