To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mistrzowie i Małgorzaty - Małgorzata Lewandowska

Goria - 16 Czerwca 2016, 17:49

No Dziady wiosenne są około 2 maja - generalnie ruchome - bo otwarcie wrót do świata duchów zależy od planet, ponoć :) Idea podobna :) Tylko cudze i obcobrzmiące bardziej atrakcyjne :D .
konopia - 16 Czerwca 2016, 19:26

no dokładnie, bo najmniej to się wie o swojej rodzimej kulturze.
Goria - 18 Czerwca 2016, 13:37

Konopio, to może to bardziej ci się będzie podobało? Do opowiadania Ewy Marchwińskiej "Lio i Król", z najnowszego "Na Wynos".






Fidel-F2 - 18 Czerwca 2016, 14:06

Ładne
Goria - 18 Czerwca 2016, 16:06

Dziękuję!
merula - 18 Czerwca 2016, 18:46

podoba mi się
Fidel-F2 - 18 Czerwca 2016, 20:23

Jak ten obrazek wygląda w oryginale? W sensie wymiarów, techniki malarskiej, na czym malowany, itp?
Goria - 18 Czerwca 2016, 21:44

Merulo - cieszę się, że się podoba! Fidelu-F2: ołówek, akwarele, farby akrylowe i na koniec trochę obróbki graficznej. Rozmiar trochę mniejszy niż klasyczny blok, bo papier z boków klejony taśmą do akwareli, żeby go dobrze napiąć. Na papierze bawełnianym tłoczonym na zimno.
Fidel-F2 - 18 Czerwca 2016, 22:04

Hmmm..., czyli oryginał wygląda trochę inaczej. Niedobrze. Bardzo inaczej? Ile byś za to chciała?
Goria - 18 Czerwca 2016, 22:12

Niestety wygląda inaczej. Nałożyłam na niego kilka warstw, żeby podbić kolory, czy wydobyć kształt fali. Mogę ci przesłać plik (jak wrócę do domu pojutrze, tutaj mam tylko mniejszy format) i sobie zobaczysz, czy ewentualnie możesz/chcesz wydrukować? Za darmo oczywiście ten plik.
Fidel-F2 - 18 Czerwca 2016, 22:15

Prześlij, zobaczymy. Ale druku raczej na ścianie bym nie chciał mieć. Obraz owszem.
bio - 19 Czerwca 2016, 00:25

Grafika, a nie obraz w rzeczy samej. Czaga, zdecydowanie idź w kolory. Dasz jeszcze kilka przykładów?
Goria - 19 Czerwca 2016, 10:41

Jak będę miała coś nowego, to wrzucę :)
Goria - 2 Sierpnia 2016, 20:26

Nowe Wydanie specjalne Szortalu i tak mi się machnęły Mrówki w kosmosie :)


konopia - 2 Sierpnia 2016, 21:22

pająk z wielkim penisem? :shock:
ihan - 2 Sierpnia 2016, 23:52

Widok z góry na zrzut atomówki raczej.
Goria - 3 Sierpnia 2016, 07:10

konopia, kurczaki, nie wiem jak ci to powiedzieć, ale przy penisie są prawie zawsze jadra. Przykro mi jeśli twoje nie zstąpiły, bądź usunięto je, gdy byłeś malutki więc zakodował ci się w głowie zupełnie inny obraz, a do tego o swej odmienności dowiadujesz się z tego posta. :( :( Jeśli mi nie wierzysz, sprawdź proszę.

ihan, i dobrze! nikt nie powiedział, że ma być pokojowo :)

konopia - 3 Sierpnia 2016, 10:49

dziękuję, za jakże przydatny wykład z anatomii (biologii?), widać tę lekcję w szkole musiałem opuścić albo przespać.
W dalszym ciągu nie mogę w tym podłużnym obiekcie dostrzec bomby, o której wspomina ihan, już prędzej byłby to jakiś zasobnik z tlenem czy coś takiego.


Podtrzymuję swoją pierwsza wypowiedź na temat tej ilustracji.
Spojrzałem na obrazek, zobaczyłem, skojarzyło mi się z pająkiem z wielkim penisem, potem przeczytałem co tam napisałaś nad, zdziwiłem się, ze to niby mrówka ma być. No i oczywiście postanowiłem się podzielić moimi odczuciami na temat, twórca powinien zdawać sobie sprawę z tego, że odbiór jego dzieł może być różny, i powinno go cieszyć, że jego dzieła są uniwersalne, wywołuję różne skojarzenia itp.

A teraz czekam na psychologiczne wyjaśnienie powodów takiej a nie innej mojej interpretacji tej ilustracji, bo widzę, że zaczyna cię ciągnąc do wycieczek osobistych w moja stronę.

dalambert - 3 Sierpnia 2016, 12:01

Dekoracyjne niewątpliwie, a co do triady mrówka pająk atomówka to każdy ma tak jak mu staje :wink:
Martva - 3 Sierpnia 2016, 16:13

konopia, jak na pająka to trochę się ilość nóżków nie zgadza.
Goria - 3 Sierpnia 2016, 17:03

konopia, przede wszystkim ogromnie się cieszę, iż nie masz problemów z budową anatomiczną swojego ciała :) ! Co do psychiki - nie znam się na tym, więc nie zamierzam analizować. Jak Martva, słusznie zauważyła ilość nóżek się nie zgadza na pająka i nie będę tego rozwijać, bo nie ma po co dodawać po dalambercie.
Dziękuję za podzielenie się tym, z czym się kojarzy - jak słusznie zauważyłeś, to jest bardzo ważne.
Mrówki, jak i pszczoły, kojarzą mi się z latem. Ponieważ przypuszczałam, iż w magazynie będzie masa rysunków przedstawiających płeć piękną, tudzież elfich chłopców i kwiaty/rośliny - raczej ziemskie klimaty, chciałam zrobić coś innego. Czy to będzie mrówka z bombą na stacji kosmicznej, forpoczta ataku, mrówka-naprawiaczka z butlą tlenową, czy sprawdzająca stan konstrukcji, - to wszystko zostawiam odbiorcy. Z ręką na sercu muszę przyznać, że nie przyszedł mi do głowy 6nogi pająk z ogromnym penisem na plecach - ale widać, to piszę totalnie bez złośliwości, tak się zakodowałam na mrówkę z butlą, że nie widziałam tego i w dalszym ciągu widzę mrówkę z butlą. Może trzeba było ten pojemnik zrobić kwadratowy?

Edit: I postaram się to zapamiętać, by unikać takich form, o ile to możliwe!

Martva - 3 Sierpnia 2016, 17:56

:mrgreen:
bio - 3 Sierpnia 2016, 20:17

To nie jest pająk, bo ma sześć nóg. Do tego butlę z gazem. Czyli obcy. Ale owady nie maja płuc ino przetchlinki. Zatem musi być w skafandrze, który ten gaz oddechowy równo rozprowadza. Nie jest źle Czago. Mówiłem idź w kolory i idziesz. Grzeczna dziewczynka.
A dzisiaj kolega do punktu zbornego przyniósł w pudełku zdechłego ptasznika. Marian umarł - stwierdził i postraszył panią barmankę. Herbatą się oblała znienacka tego.

dalambert - 3 Sierpnia 2016, 22:09

bio, Coż Marian, dobrze ze nie Aragog :mrgreen:
bio - 3 Sierpnia 2016, 22:35

Nie przeceniam oczytania mych działkowych znajomych. Nawet kota nie nazwą Nabuchodonozorem. Nie ma Nabuś - mleczko. Zresztą mój ostatni kot to był Jasiek. Łasice łowił i przynosił na próg. Jan Szary.
ihan - 3 Sierpnia 2016, 23:35

Czaga napisał/a
konopia, kurczaki, nie wiem jak ci to powiedzieć, ale przy penisie są prawie zawsze jadra.

Antropo- i ssakocentryzm, ot co,

Goria - 14 Sierpnia 2016, 12:06

I przyszła chwila wytchnienia dla wielonogów niekreślonego pochodzenia. Zostałam współpracownikiem magazynu Silmaris. Tzn. niby byłam już wcześniej, ale dopiero teraz magazyn dostał numer ISSN - więc już jest oficjalnie. Nowy numer (w nim moje 2 ilustracje) Silmaris nr. 2.

Edit - wołają o teksty, więc może kogoś z was to zainteresuje?

Goria - 12 Wrzeœśnia 2016, 10:17

Moja ilustracja do opowiadania "Letnie przesilenie" Aleksandry Miastkowskiej w najnowszym Szortalu na Wynos
Widać, czasem człowiek musi popełnić "południcę-zombie" ;) .


Magnis - 12 Wrzeœśnia 2016, 17:10

Tak spojrzałem i przypomniał mi się Człowiek o dwóch twarzach ;) .

Ilustracja ładna :) .

Goria - 13 Wrzeœśnia 2016, 08:38

Dziękuję, pewnie ma (ilustracja) więcej sensu po przeczytaniu opowiadania. W sumie - dopiero teraz mnie oświeciło, mogłam zrobić pasek komiksowy - jak ona się zmienia. Musze zapamiętać na przyszłość!


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group