To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mistrzowie i Małgorzaty - Małgorzata Lewandowska

Goria - 23 Lutego 2014, 21:23
Temat postu: Małgorzata Lewandowska
Próba z pieśnią ludową, nie chciała mi cholera wyjść z głowy :) . Pieśń kupalna - o puszczaniu wianków i zjednoczeniu wody z ogniem.


Goria - 23 Marca 2014, 18:25

Kolejna pieśń ludowa, tym razem z czerwonym jajeczkiem w roli głównej. Na Jare Gody.
ARHIIZ - 24 Marca 2014, 15:28

Bardzo ładne, fajnie przedstawione.
A pani w drugim poście jakaś taka straszna - nie wziąłbym od niej tego ;)

Jare Gody są na Równonoc, tak?

Goria - 24 Marca 2014, 20:57

Tak, już były :)
Goria - 25 Marca 2014, 12:29

Po przeczytaniu recenzji Księgi Wampirów w "Mistrzowie i Małgorzaty" przypomniał mi się mój stary wykres machnięty po przeczytaniu popularnonaukowego artykułu K. Owczarek o wampirach (kliknąć na rys).
ARHIIZ - 25 Marca 2014, 17:06

Haha, dobre!

Tylko uważaj, żebyś nie musiał płacić Edwardowi z korzystanie z wizerunku ;)
Jeżeli miałbym się czepiać, w klatce "Hollywood", na przeciwko naszego wampajra powinien być wilkołak.

Goria - 25 Marca 2014, 17:14

:) Twarz mi się wtedy nie zgrywała ładnie, a poza tym jak na niego patrzyłam w tym wcieleniu, to miałam wrażenie, ze zaraz "zassie" (? nie wiem jak określić ) jak Antony Hopkins jako Hannibal :) i ładnie chodził po ścianach. A tego wilkołaka tam mało było, pogwałcił trochę, possał krwi...
ARHIIZ - 25 Marca 2014, 18:41

Ale bądź co bądź utarło się w większości filmów i gier, że wampiry mają się z wilkołakami tłuc.
Goria - 21 Czerwca 2014, 10:35

Na Kupałę
Goria - 21 Wrzeœśnia 2014, 11:25

Na Plony
dalambert - 21 Wrzeœśnia 2014, 13:01

Czaga, :D :bravo :D
Goria - 21 Wrzeœśnia 2014, 14:14

Dziękuję :)
Goria - 3 Marca 2016, 07:54

Moja ostatnia okładka dla lutowego Szortal Na Wynos:

mesiash - 3 Marca 2016, 11:10

Podoba i śmieszy :)
Goria - 3 Marca 2016, 17:04

:P cieszę się :) taki miał być zamiar :)

edit: tak jak w tej z lipca

bio - 3 Marca 2016, 19:00

Bałwanki zawsze wzbudzają we mnie pozytywne uczucia. Mógłby bałwanka zastąpić pingwinek. To może w przyszłym roku. Podoba mi się. I pomysł i wykonanie. Tak trzymaj.
Goria - 4 Marca 2016, 10:52

Dziękuję! Postaram się, jeśli będę miała przyjemność wykonać jeszcze kiedyś kolejną :) .
Goria - 26 Marca 2016, 11:52

Idź i czekaj mrozów -, książka wydana przez Genius Creations , do której miałam przyjemność zrobić ilustracje, jest już dostępne jako e-book. Tutaj można znaleźć fragment z darmo. Cieszę się, bo jest z moja grafiką :) Wersja papierowa ma ukazać się 30 marca. :)

Obrazek co prawda mało świąteczny, chyba, że myślimy o zmartwychwstaniu, bardziej podpadający pod lekką grozę.

Goria - 27 Kwietnia 2016, 08:42

W nowym Szortalu Na Wynos Wydanie Specjalne - Wiosna 2016 ukazały się 2 moje prace. Jedna do fajnego (przynajmniej mi się podobało :) ) opowiadania Antoniego Kaji "O tym, jak maszynę frazotwórczą w szrankach zastosować przyszło, o rękę królewny Szarpidruty walcząc".



Druga "Marzanna" z wolnej ręki:



Edit.
ps. Bo jak można się było oprzeć takiemu tytułowi?

Goria - 13 Maj 2016, 19:09

Pojawił się nowy magazyn fantastyczny Silmris. Moja bliźniaczka wciągnęła/zmusiła ;) mnie do współpracy, więc mam tam kilka prac. Dzisiaj ukazało się pierwsze wydanie, widać nie sa przesadni, oby im się udało.

Do pobrania tutaj Silmaris

Goria - 14 Maj 2016, 09:42

I kolejna z magazynu Silmaris do "I rzekł Pan" Wiesława Gwiazdowskiego o średniowiecznym seryjnym mordercy.

Silmaris

Magnis - 17 Maj 2016, 16:30

Jestem po lekturze magazynu już i mogę stwierdzić, że rysunki nawiązują do opowiadań :) .
Goria - 17 Maj 2016, 18:42

:) Cieszę się! Wszyscy ilustratorzy bardzo się starali :) . :) :) Przekażę im może :) na pewno także się ucieszą :) Dziękuję za informację zwrotną :) , ze tak napiszę.
Magnis - 17 Maj 2016, 21:12

Nie ma za co ;) . Przekaż jak możesz, że ilustracje są naprawdę świetne i dopiero po przeczytaniu opowiadania jak się zerknie później na nie to widać nawiązania. Same opowiadania dość fajne i nie ma żadnych słabych co mnie ucieszyło, a ze trzy naprawdę utwory mi się bardzo podobały. Kilka krótkich recenzji, dwa wywiady i dwa komiksy. Pierwszy niezły, ale najbardziej spodobał mi się drugi komiks, który był dość makabryczny i ciekawy.
Pierwszy numer uważam za dobry i fajnie się czytało. Trzymam kciuki aby wyszedł kolejny numer i żeby był jeszcze lepszy czego życzę ;) :) .

Goria - 18 Maj 2016, 07:00

Kurczaki :) , obrastam w piórka, normalnie, za zespół :) Przekażę im :) :) :) fajnie, że się podobało :) :)
Goria - 22 Maj 2016, 18:35

I jeszcze taki do magazynu Silmaris. :)

Silmaris

Goria - 16 Czerwca 2016, 10:14

Czasem po prostu trzeba "popełnić" kolejną dziewczynę w wianku. Szczególnie na Kupałę :)
konopia - 16 Czerwca 2016, 11:24

jak z plakatów z czasów PRL-u, nie podoba mi się.

A może popełnij jej przeciwieństwo, Noc Walpurgi też może mieć plakat z dziewczyną w wianku :omg:

Goria - 16 Czerwca 2016, 13:53

Walpurgii, znaczy na nasze Dziady wiosenne?
konopia - 16 Czerwca 2016, 16:25

dziady są noc wcześniej, taka Walpurgia jako brunetka, czysta groza i horror wymieszana z dużą dawką sexu :omg:

Cytat

Po kanonizowaniu świętej Walpurgi noc z 30 kwietnia na 1 maja obwołano jej świętem, jednak nie była to data przypadkowa. W noc tę przypada bowiem jedno z najważniejszych świąt pogańskich, u Celtów kojarzone z Belem (stąd celtyckie święto Beltane), zaś w kulturach wschodniej Europy z odpowiadającymi Belowi bóstwami. W wigilię święta gaszono wszystkie ognie i ziemię pokrywał duchowy mrok – wracał czas duchów i ciemnych sił. Z nadejściem pierwszego dnia lata (1 maja) krzesano ognie na nowo, co symbolizowało powrót królestwa Słońca.


tylko nie wiem z czego ten wianek miałby być zrobiony, bo przecież nie z kfiatków :roll:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group