To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Zadomowienie - powitania na forum - Sweet focie

konopia - 17 Października 2014, 08:58

Lowenna, a niby jakie to maja być te dobre?
Martensy czy szpilki z czerwona podeszwą (nie pamiętam ich nazwy)?
Ja mam kolejną parę porządnych butów, mojej ulubionej marki "less than half price" :lol: :wink:

Adon, dzięki!
Dzidzia wygląda na łobuza, ewidentnie coś kombinuje na tym zdjęcie, przelicza na tych paluszkach...
(było takie opowiadanie ze zbioru opowiadań o dzieciach, o dziecku które w rezultacie pewnych wydarzeń rozpaczliwie płakało w kołysce bo wyliczyło, że wcześniej niż za dwadzieścia lat nie przejmie władzy nad światem) :wink:

Buty zadziwiająco podobne do współczesnych, możesz mi przypomnieć z jakiego okresu one są? Ręcznie robione? Mógłbyś powiedzieć ile takie buty kosztują?

Lowenna - 17 Października 2014, 10:06

konopia, mówię o butach do rekonstrukcji. Do siedemnastki mam trzewiki ryłki, które udają. Do piętnastki rzymianki od bacy, które nawet nie udają :? Ale przebieram się raz do roku i szkoda mi wydać 600 peelenów :roll:
Adon - 17 Października 2014, 11:12

konopia napisał/a
Buty zadziwiająco podobne do współczesnych, możesz mi przypomnieć z jakiego okresu one są? Ręcznie robione? Mógłbyś powiedzieć ile takie buty kosztują?

Buty robione na zamówienie na miarę podług siedemnastowiecznego wzoru, całkowicie wykonane ręcznie (choć część szycia maszynowo, gdyby były szyte całkowicie ręcznie, cena wzrosłaby dość znacznie) z naturalnej skóry, podeszwa z kruponu, żaden plastik, czy guma, ze stalową podkówką. Moje kosztowały bodaj 1200pln, aczkolwiek cena tego wzoru zaczyna się chyba od 950pln. Jeśli chcesz, mogę podać namiary na szewca, ale czas oczekiwania niestety jest dość długi, bo ze względu na jakość jest dość spora kolejka.
Dużo rzeczy odtworzonych teraz wygląda dość współcześnie, co tylko dowodzi, że oni wtedy nie wyglądali i nie żyli jak łachmaniarze w jaskiniach czy ziemiankach. ;) Niestety dlatego często w filmach popuszcza się wodze fantazji co do wyglądu przedmiotów, bo widz powie, że przecież "ten miecz wygląda współcześnie" i potem biegają np. tacy Wikingowie w fajnym skądinąd serialu, jak wyjęci z jakiegoś fantasy. ;P:

Dunadan - 17 Października 2014, 16:01

Adon napisał/a
Moje kosztowały bodaj 1200pln

Nieźle... ale są droższe buty: http://sherpa.pl/buty-pha...ampaign=2014-10 ;P: eh te pasje...

konopia - 17 Października 2014, 17:17

Lowenna, jasne, nie załapałem o jakie obuwie chodziło :oops:

Adon raczej nie skorzystam, grupy rekonstrukcyjne to ja wole oglądać niż brać udział.

Melfka - 18 Października 2014, 18:32

Wizyta w Polsce zaowocowała nie tylko nowymi książkami (a miałam już nie kupować...), ale i kilkoma nowymi zdjęciami. Będą na profilowe, bo stare to już z 5 lat ma.

Chal-Chenet - 19 Października 2014, 22:28

Supcio.
dalambert - 19 Października 2014, 23:23

Melfka, bardzo zacnie ta nimfa złotej jesieni wyszła :)
Melfka - 20 Października 2014, 10:30

Dziękuję :) . Choć złotej jesieni akurat na tym zdjęciu mało (załapała się na inne), bo robione w Palmiarni Poznańskiej (po co jeździć w tropiki, skoro można do Poznania? ;) ).
Adon - 22 Października 2014, 17:39

Dunadan napisał/a
Adon napisał/a
Moje kosztowały bodaj 1200pln

Nieźle... ale są droższe buty: http://sherpa.pl/buty-pha...ampaign=2014-10 ;P: eh te pasje...

No, gdybym chciał w całości szyte ręcznie, tak mniej więcej też by moje kosztowały. ;) Pasje to najgorsze przekleństwo.

Melfka, super kolory. :)

Dunadan - 22 Października 2014, 18:41

No to ja wrzucę jeszcze zdjęcie z kolegą:


Muzeum Gigera w Gruyere jest niesamowite... niestety nie wolno robić zdjęć - ale nie mogłem się powstrzymać :D

Witchma - 22 Października 2014, 18:56

Zamknąłeś oczy.
Dunadan - 22 Października 2014, 20:45

Witchma, :mrgreen:
Melfka - 22 Października 2014, 21:43

Adon napisał/a
Melfka, super kolory. :)

:)

Cytat
Zamknąłeś oczy.

No i Witchma powiedziała wszystko, co można było powiedzieć :mrgreen:

thinspoon - 3 Listopada 2014, 10:10

Wspinaczkowo-urodzinowe


hrabek - 3 Listopada 2014, 10:18

Kiedyś mojemu synkowi wyprawiłem urodziny we wspinaczkowni. Ale doszedłem do wniosku, że już jest na takie zabawy za duży. Jak widać, myliłem się.
thinspoon - 3 Listopada 2014, 10:46

hrabek napisał/a
Kiedyś mojemu synkowi wyprawiłem urodziny we wspinaczkowni. Ale doszedłem do wniosku, że już jest na takie zabawy za duży.


Nie rozumiem. Tak upasłeś dziecko, że uprzęży nie da się dopasować? :)

Martva - 3 Listopada 2014, 10:52

Raczej jest wyższe od ścianki ;P:
konopia - 3 Listopada 2014, 10:54

Halloweenowe,
budziłem sensację na ulicy, wyróżniałem się pośród tych wszystkich wiedźm i diabłów,
grupa lasek (w wieku zbliżonym do mojego) powiedziała mi, że jestem HOT :omg:
Dlatego postanowiłem podzielić się z wami tym zdjęciem.

Dunadan - 3 Listopada 2014, 11:49

thinspoon, baldy! :mrgreen:
thinspoon - 3 Listopada 2014, 12:10

Dunadan napisał/a
thinspoon, baldy! :mrgreen:


Idę dziś znowu, bo jestem rozczarowany swoją piątkową postawą na zawodach.

Dunadan - 3 Listopada 2014, 12:38

thinspoon, no ja idę jutro na Bloco ( http://www.portalgorski.p...s.php?album=687 ) ;] a gdzie zawody były?
thinspoon - 3 Listopada 2014, 12:59

Dunadan napisał/a
thinspoon, no ja idę jutro na Bloco ( http://www.portalgorski.p...s.php?album=687 ) ;] a gdzie zawody były?


Lokalne. CW Cechownia, Rybnik. Bloco ładne, jak widzę. Ostatni weekend listopada będę w stolicy, może uda się odwiedzić.

Dunadan - 3 Listopada 2014, 13:19

thinspoon, daj znać jak coś, można się wybrać ;] choć wtedy chyba są zawody dry tool'owe na bunkrach pod warszawą (Janówek: https://plus.google.com/photos/109250262742014875536/albums/5960370006689951297?banner=pwa - foty kumpla ) i chyba będę (robić zdjęcia, za słaby jestem na drytool - jeszcze :P )
Melfka - 3 Listopada 2014, 23:18

konopia napisał/a
Halloweenowe,
budziłem sensację na ulicy, wyróżniałem się pośród tych wszystkich wiedźm i diabłów,

Cudne! Ja w tym roku w pracy (firma obchodzi "tradycyjne święto irlandzkie" - znaczy przebieramy się i jemy słodycze ;) ) biegałam jako Minion z "Despicable me" budząc powszechną radość (znaczy salwy śmiechu...).

Goria - 19 Listopada 2014, 09:35

konopia napisał/a
Halloweenowe,
budziłem sensację na ulicy, wyróżniałem się pośród tych wszystkich wiedźm i diabłów,
grupa lasek (w wieku zbliżonym do mojego) powiedziała mi, że jestem HOT :omg:
Dlatego postanowiłem podzielić się z wami tym zdjęciem.


:) Bardzo fajne :)

konopia - 19 Listopada 2014, 12:41

Melfka, Czaga, dzięki!
:mrgreen:

marcin wuu - 22 Kwietnia 2015, 22:36

Kurtka na wacie, wątek o selfikach :D
Jako stary narcyz, nie mogę się powstrzymać, żeby nie wrzucić własnego:


Dunadan - 22 Kwietnia 2015, 23:03

marcin wuu, dobre, ale fajniej by wyszło jakbyś był w jakiej opończy ;P:
marcin wuu - 22 Kwietnia 2015, 23:06

Opończe są passe, w tym roku króluje ZARA :D


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group