To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Zadomowienie - powitania na forum - Przeprowadzka?

Dunadan - 11 Wrzeœśnia 2013, 11:19

No to *ujowo. Sorry.

Ale tak serio. Ktoś się kontaktował z FS? próbował pytać co zrobić żeby uratować forum? albo żeby pozwolili nam je skopiować?

I niech mnie ktoś zaakceptuje na FB ;P:

Borsuk - 11 Wrzeœśnia 2013, 11:23

Od biedy, zawartość forum można by odtworzyć dysponując chociażby zrzutem z programu wspomnianego przez baranka, o ile skrypt forum generował w miarę poprawne znaczniki i nie ma jakichś tragicznych udziwnień (nigdy z BB nie pracowałem, więc nie wiem na pewno). Nie musiałoby to być nawet szczególnie trudne, choć wymagałoby trochę babrania. No i pozostaje kwestia legalnej szarości takiego "przedsięwzięcia".
Martva - 11 Wrzeœśnia 2013, 11:24

Dunadan napisał/a
Ktoś się kontaktował z FS? próbował pytać co zrobić żeby uratować forum? albo żeby pozwolili nam je skopiować?


Włączyli je na tydzień, myślisz że tak sami z siebie?

ketyow - 11 Wrzeœśnia 2013, 11:36

Borsuk, kopiowanie własnych postów z jednego forum na drugie też jest szemrane? :wink: To nie bezprawne kopiowanie bazy danych, to kopiowanie tego co można cały czas przeczytać na forum nie będąc nawet zalogowanym i nie godząc się na żaden regulamin. Nie sądzę, żeby o taką formę można się było uczepić chyba?
Luc du Lac - 11 Wrzeœśnia 2013, 11:49

hmm, nie można zrobić migracji całego forum na inny/nowy/nasz serwer ?
Agi - 11 Wrzeœśnia 2013, 11:50

Luc du Lac, pracujemy nad tym.
Borsuk - 11 Wrzeœśnia 2013, 11:51

Ja tylko chciałem zwrócić uwagę, że jest taka możliwość, nawet bez dostępu do bazy danych. Czy to legalne - nie wiem, boty archiwizują sieć cały czas i nikt nikogo nie skarży. Wiem, że ten dział polskiego prawa jest skonstruowany beznadziejnie i naprawdę trzeba z tym uważać.
Luc du Lac - 11 Wrzeœśnia 2013, 11:58

Agi napisał/a
Luc du Lac, pracujemy nad tym.


tak jakoś mi się skojarzyło - bo tu pojawiają się jakieś posty o kopiowaniu treści do siakiegoś programu i ogólnie panika...
przecież na pewno istnieje możliwość przeniesienia całości w inne miejsce (czy to w formie zarchiwzowanej czy też innej) - wiem, bo kiedyś "widziałem" taką akcję:
Połączenie dwóch forów w jedno z zachowaniem treści obu

ketyow - 11 Wrzeœśnia 2013, 12:10

Luc du Lac, tak, coś takiego jest możliwe pod warunkiem, że ktoś chce wyrazić na to zgodę. Że tak to ujmę, najważniejsze pliki forum potrzebne do tego są w rękach Fabryki i wygląda na to, że oni nie chcą się nimi dzielić.
shenra - 11 Wrzeœśnia 2013, 12:40

Aaaa, przerażonam. Ale trzymam za was kciuki mistrzowie kopingu :mrgreen:
Godzilla - 11 Wrzeœśnia 2013, 12:51

No cóż, jak będę mieć spokojną chwilę przy kompie, to sobie pokopiuję to co mi się tam uwidzi. Bieda w tym, że mam ponad 10.000 postów i wyszukiwarka znajduje mi tylko jedną stronę z tymi najnowszymi, a pozostałych 400 z hakiem nie pokazuje. No więc co... blog, nie jest tego dużo. I już. Ewentualnie oba szorty, choć chyba mam je gdzieś po prostu w Wordzie. Bułka z masłem.

8.10.2013 stuknęłoby mi osiem lat na forum. Weszłam tu następnego dnia jak je NURS dla publiki otworzył.

Starscreem - 11 Wrzeœśnia 2013, 12:53

Ja to się chyba zaraz rozpłaczę.

Nie dalej jak 2 dni temu opiewałam piękno tego zakątka internetu, którego dowodem miała być niepokalana równość wszystkich użytkowników wobec litery regulaminu.

I w ten oto sposób moja wiara w ludzi ponownie uległa drastycznej redukcji.

A poza tym fora internetowe się zamyka a nie usuwa! :[

edit/
Obmyśliłam, że jest jeden plus tego wszystkiego. Jak będę się rejestrować na nowym forum, to pozbędę się błędu z nicku.

A kopiowanie trwa... Mam nadzieję, że 64 GB miejsca na dysku wystarczą.

Witchma - 11 Wrzeœśnia 2013, 13:02

Godzilla napisał/a
8.10.2013 stuknęłoby mi osiem lat na forum. Weszłam tu następnego dnia jak je NURS dla publiki otworzył.


Mnie we wtorek 6 lat stuknie. Trzeba będzie w poniedziałek do 16 to opić.

Martva - 11 Wrzeœśnia 2013, 13:10

30 listopada zaczęłabym siódmy rok na forum. Kawał życia, kurde.
gorat - 11 Wrzeœśnia 2013, 13:41

Strascreem: błędu mogłabyś się dawno temu pozbyć, wystarczy tylko polizać któremuś administratorowi co trzeba ;)
Adon - 11 Wrzeœśnia 2013, 14:04

Dunadan napisał/a
I niech mnie ktoś zaakceptuje na FB ;P:

Nie zapraszałeś, to nie akceptuję. :P

Starscreem - 11 Wrzeœśnia 2013, 14:08

gorat, aż taki dramat ortograficzny to na szczęście nie jest, żeby potrzebna była administratorska interwencja, a teraz to ja będę mieć sentyment do tego podstępnego 'e', które mi się wkradło ;) Bo choć krótko tu jestem, to jakoś tak... Fajnie tu było. Mało jest takich miejsc w sieci, o których mogę tak powiedzieć.
Magnis - 11 Wrzeœśnia 2013, 14:14

Co mogę powiedzieć. Trzy lata temu zarejestrowałem się na forum i spędziłem miłe chwile :) . Trzymam wszystkie kciuki by się udało coś zrobić by forum istniało cały czas :) .
joe_cool - 11 Wrzeœśnia 2013, 14:36

Aż sobie sprawdziłam, kiedy dołączyłam: 12 grudnia 2005, 23:47... Prawie 8 lat :shock: Kurczę, bez tego forum nie poznałabym Lu, która namówiła mnie na Pyrkon, a potem na Nidzicę (na kolejne konwenty nie trzeba mnie było namawiać ;) ) i nie poznałabym taaaaakiej kupy ludzi... Aż się łezka w oczku kręci ;)
Ziuta - 11 Wrzeœśnia 2013, 15:56

Dołączył: 29 października 2005, 17:34
Postów: 5338, tematów: 5, załączników: 0, ankiet: 2
[0% z całości / 1,86 postów dziennie]

Też 8 lat (prawie). Historia. Kim ja wtedy byłem? :shock:

shenra - 11 Wrzeœśnia 2013, 16:09

Kurde, mnie też niedługo by 5 latków stuknęło. Ech.
Homer - 11 Wrzeœśnia 2013, 16:10

Zerkam na zalinkowany powód i nie wierzę :lol: .

Komuś wyszła słoma z butów :?: :wink:

Ja też nie mam fejsa, więc info o adresie w jakimś publicznym miejscu byłoby mile widziane.

Kruk Siwy - 11 Wrzeœśnia 2013, 16:10

Ziuta napisał/a
Kim ja wtedy byłem

Małą dziewczynką.

Agi - 11 Wrzeœśnia 2013, 16:17

Homer napisał/a
Ja też nie mam fejsa, więc info o adresie w jakimś publicznym miejscu byłoby mile widziane.

Sądzę, że do godziny "0" zdążymy się przenieść w nowe miejsce i podać adres w wątku Nowe forum.
Wątek celowo zablokowałam, żeby go nie zamulać dyskusją.
Poza tym jesteśmy praktycznie na wszystkich forach około fantastycznych i tam też będzie podana informacja o nowym adresie. Proponuję zachować spokój, to zawsze ułatwia ewakuację.

andre - 11 Wrzeœśnia 2013, 16:23

Ziuta napisał/a
Dołączył: 29 października 2005, 17:34
Postów: 5338, tematów: 5, załączników: 0, ankiet: 2
[0% z całości / 1,86 postów dziennie]

Też 8 lat (prawie). Historia. Kim ja wtedy byłem? :shock:


ja dołaczyłem 19 dni przed Ziutą...

gorat - 11 Wrzeœśnia 2013, 16:46

Zaraz się kasta dwucyfrowców utworzy.
MSPANC

Fidel-F2 - 11 Wrzeœśnia 2013, 17:37

To i ja wrzucę etykietkę

Dołączył: 2 marca 2006, 22:09
Postów: 29690, tematów: 46, załączników: 0, ankiet: 13
[3% z całości / 10,80 postów dziennie]

nie dociągnąłem trzech dyszek :)

gorat - 11 Wrzeœśnia 2013, 17:40

310 postów, dasz radę przed poniedziałkiem.
Lowenna - 11 Wrzeœśnia 2013, 18:18

Bu...
Powiem tak, jestem w tej chwili zawalona robotą i w dodatku chora. Nie mam czasu na kopiowanie ani wiedzy by pomóc. Jednak jeżeli potrzebny byłby przelew gotówki na nowy serwer czy domenę czy cokolwiek, co wspomoże przenosiny, to piszcie.

Magnis - 11 Wrzeœśnia 2013, 18:49

Też wrzucę co i jak, ale nie mam się czym dużo chwalić :wink: .

Dołączył: 18 listopada 2010, 19:07
Wizyt: 1684 Łączny czas wizyt Godzin: 565,6
Postów: 3564, tematów: 3, załączników: 0, ankiet: 0
[0% z całości / 3,47 postów dziennie]



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group