To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Konwenty dawno minione - Krakon 2013 (25-28 Lipca 2013) Kraków

Toudisław - 16 Czerwca 2013, 10:25
Temat postu: Krakon 2013 (25-28 Lipca 2013) Kraków
Festiwal Kultur Alternatywnych Krakon 2013

(25 – 28 Lipca 2013)

To już trzecia odsłona powstałego jak feniks z popiołów nowego Krakonu, ogólnopolskiego zlotu miłośników fantastyki. Konwent, którego pierwsza edycja miała miejsce w 1993 roku, w zeszłym roku zgromadził ponad 2500 fanów fantastyki, horroru, mangi, anime, a także szeroko pojętej kultury Dalekiego Wschodu, bijąc tym samym rekord popularności tego typu imprez. W tym roku mamy zamiar ustanowić nowy rekord i bawić się jeszcze lepiej w postapokaliptycznych i steampunkowych klimatach. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w warsztatach, panelach dyskusyjnych, prelekcjach, spotkaniach autorskich, grach, zabawach, konkursach i klimatycznych przebierankach. Twoja inwencja będzie oceniona i przede wszystkim doceniona. Razem zderzymy nowoczesność z tradycją w kłębach magicznego wieku pary. By nie zapłacić ani pensa i otrzymać darmowe wejściówki na całe 4 dni konwentowej zabawy, a prócz tego nagrody książkowe i pieniężne, daj się ponieść wyobraźni i już dziś weź udział w konkursie literackim. Zwycięskie teksty zostaną włączone do antologii „Ostatni dzień pary”, której premiera odbędzie się na konwencie Krakon 2013. A jeśli drzemie w Tobie artystyczna dusza nadaj plastyczny kształt Twoim wizjom i podziel się nimi z nami na wystawie „Die Praxis Des Modernen Maschinenbaues”. Razem spędźmy ten czas i niech nic nas nie zatrzyma, bo cóż może nam przeszkodzić skoro koniec świata już był?

Martva - 17 Czerwca 2013, 09:18

Myślałam że będę, potem że jednak nie wyjdzie, a teraz że prawdopodobnie będę :)
Toudisław - 28 Czerwca 2013, 08:02

Poniżej prezentujemy listę gości tegorocznego Krakonu.
1. Graham Masterton,
2. Romuald Pawlak,
3. Krzysztof Piskorski,
4. Michał Stonawski,
5. Robert M. Wegner,
6. Grzegorz Gajek,
7. Witold Jabłoński,
8. Michał Gacek,
9. Sebastian Uznański,
10. Krzysztof Dąbrowski,
11. Paweł Ciećwierz,
12. Piotr Rogoża,
13. Dawid Kain,
14. Mirosław Piotr Jabłoński,
15. Robert Cichowlas,
16. Piotr Pocztarek,
17. Jacek Komuda,
18. Maciej Parowski,
19. Aneta Jadowska,
20. Jakub Ćwiek,
21. Sylwia Błach,
22. Anelia Głębocki,
23. Kevin Whitelock,
24. Kazimierz Kyrcz Jr,
25. Andrzej Pilipiuk,
26. Magdalena Kozak,
27. Anna Brzezińska,
28. Grzegorz Wiśniewski,
29. Anna Kańtoch,
30. Emil Strzeszewski

Nie jest to jeszcze lista osteczna. Nazwiska kolejnych gości będą sukcesywnie dodawane.

Agi - 10 Lipca 2013, 22:52

Wybieram się w tym czasie do Krakowa, akredytację na Krakon już wykupiłam.
Spotkam znajomych?

shenra - 14 Lipca 2013, 21:41

Ja chętnie bym jakieś pifko opiła z wami :D , ale znając mojego farta nic z tego nie wyjdzie.
brajt - 16 Lipca 2013, 23:37

Się będę. :-)
Martva - 31 Lipca 2013, 11:59

Organizację pominę milczeniem, natomiast spotkałam się z opinią że konwent był mangowy, a nie fantastyczny i nie mogę się z tym zgodzić. Owszem, mangowych dzieciaków było mnóstwo, ale jeśli chodzi o program - prelekcje i panele dyskusyjne na które udało mi się trafić były super, miałam czasem problem z wyborem (trzy fajne rzeczy równocześnie, a potem przerwa, ale to się często zdarza). Chyba się starzeję, bo znów zaczęłam doceniać program w takich imprezach i pod tym względem Krakon usatysfakcjonował mnie bardziej niż ostatni Falkon.
jewgienij - 31 Lipca 2013, 21:08

Dzięki Agi i Iliannie za krótkie spotkanie pozakrakonowe, poniedziałkowe, w niemiłosiernym upale, było nam z Wami fajowo. :D
Agi - 31 Lipca 2013, 21:27

jewgienij, mnie również. Bardzo się cieszę, że mogłam z Tobą i Karoliną porozmawiać. :D
jewgienij - 31 Lipca 2013, 21:28

Wpadaj częściej
Agi - 31 Lipca 2013, 22:14

Z przyjemnością, ale opracuj sposób na teleportację. 500 km w jedną stronę to spora odległość.
jewgienij - 1 Sierpnia 2013, 21:07

Pracuję nad tym, ale równania wciąż nie chcą wyjść, za duże ryzyko.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group