To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mechaniczna pomarańcza [film] - Bond, czy nie Bond? 007 powraca

Gustaw G.Garuga - 12 Stycznia 2013, 17:03

Widziałem dziś w kinie w Changsha (stolica prowincji Hunan) dupny plakat Bonda - cała ekipa ładnym wachlarzykiem na białym tle, niby jakaś drużyna herosów czy coś. Jak tylko obejrzę, uprzejmie doniosę, co padło ofiarą cenzorskich nożyc :mrgreen:
Witchma - 12 Stycznia 2013, 19:02

GGG, no właśnie, widziałam ostatnio informację, że jednak będzie w Chinach i bardzom ciekawa, które fragmenty były be :)
Gustaw G.Garuga - 4 Lutego 2013, 15:25

Ktoś pamięta jeszcze taki filmik z zeszłego roku, "Skyfall" się nazywał?...

W wersji chińskiej nie ma scenki z Szanghaju, kiedy to kulkę dostaje chiński portier - zapewne w trosce o uczucia rodzimej widowni, która niewątpliwie doznałaby psychicznej traumy na widok skonu rodaka z rąk obcokrajowca. Dialog informujący, że Silva był torturowany przez Chińczyków został skrócony, dzięki czemu nie wiadomo, o co się ten blondyn tak szarpie i co się tak tej M uczepił. Poza tym drobne przeróbki dialogowe, ale o wiele za cienki jestem z czytania ideogramów, żeby zameldować szczegółowo. Dowcipy przechodziły z zasady bez echa, że o ironii nawet nie wspomnę; zaryzukuję twierdzenie, że to wina tłumaczenia, choć na potwierdzenie mam jeden tylko przykład - kiedy M na przesłuchaniu ministerialnym mówi, że jej zmarły mąż był miłośnikiem poezji i "some of it sunk in, despite my best intentions", przełożono to, o ile dobrze przeczytałem, prostacko jako "choć nie lubię poezji". Za to deklaracja Mallory'ego "We're a democracy, we're accountable to the people we're trying to defend" została przełożona włącznie ze słowem "demokracja" - alleluja!

Witchma - 4 Lutego 2013, 16:20

Gustaw G.Garuga napisał/a
Ktoś pamięta jeszcze taki filmik z zeszłego roku, Skyfall się nazywał?...


Na szczęście już niedługo będzie na DVD, to sobie przypomnę ;)

Gustaw G.Garuga napisał/a
Za to deklaracja Mallory'ego We're a democracy, we're accountable to the people we're trying to defend została przełożona włącznie ze słowem demokracja - alleluja!


Myślę, że cenzor, który to przepuścił już podzielił los portiera ;)

Witchma - 15 Lipca 2013, 13:46

Coś się zaczyna dziać :)
Gustaw G.Garuga - 15 Lipca 2013, 18:42

...a skończy się dziać w październiku 2015! Przeginka.
Gustaw G.Garuga - 27 Sierpnia 2013, 16:38

Dla zatwardziałych fanów - w Stambule należy z przystani promowej Eminonu iść kawałek w górę ulicą, skręcić w prawo do gmachu poczty, minąć go i kawałek dalej jest narożna kamienica, skąd w pierwszej scenie Skyfall Bond wyszedł na światło dzienne. Nad bramą jest napis Deutsche Orient Bank (niepokazany na filmie).
Witchma - 4 Grudnia 2014, 16:22

Się już prawie kręci. Ja chyba jestem nienormalna, bo najbardziej to mnie się ten nowy Aston Martin :omg: :omg: :omg:
Matrim - 4 Grudnia 2014, 19:50

Witchma, nienienie :omg: :omg: :omg: :omg:

Znaczy:
Witchma napisał/a
najbardziej to mnie się ten nowy Aston Martin

+1 ;)

Witchma - 4 Grudnia 2014, 21:09



Na tym zdjęciu to nawet :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg:

Lowenna - 4 Grudnia 2014, 22:06

Wiem, co będzie mi się dziś śniło :twisted:
Matrim - 4 Grudnia 2014, 23:06

Lowenna, nie przebierasz nóżkami, to nie wierzymy ;P:
gorat - 4 Grudnia 2014, 23:07

^
^ Fidel z licencją na zabijanie to jednak nie byłby dobry pomysł.

Lowenna - 5 Grudnia 2014, 09:29

:omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg: :omg:
Teraz to leżę i kwiczę :mrgreen:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group