To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Mistrzowie i Małgorzaty - Joanna Maciejewska "Melfka"

Fidel-F2 - 9 Grudnia 2014, 18:52

Nazwiska intetesujące
Lowenna - 9 Grudnia 2014, 21:25

Melfka, super :) Zestaw autorów interesujący. Trzeba się przyjrzeć bliżej ;)
Melfka - 9 Grudnia 2014, 21:47

Innych opowiadań nie czytałam, więc trudno mi polecać, ale paru autorów jest na forum, to może zdradzą coś więcej ;) .

"Wszyscy jesteśmy bogami" to lekkie SF z elementami horroru z Majami i Teksasem w tle. ;)

lakeholmen - 9 Grudnia 2014, 21:58

Melfka napisał/a
Innych opowiadań nie czytałam, więc trudno mi polecać, ale paru autorów jest na forum, to może zdradzą coś więcej ;) .

Wszyscy jesteśmy bogami to lekkie SF z elementami horroru z Majami i Teksasem w tle. ;)


Majami się pisze "Miami". Moje opowiadanie to lekkie SF z elementami horroru z Nowym Jorkiem i New Jersey w tle.

Melfka - 9 Grudnia 2014, 22:01

lakeholmen napisał/a
Majami się pisze Miami.

:lol: :lol: :lol: :bravo
Majów miałam na myśli, nie miasto na Florydzie.

lakeholmen - 9 Grudnia 2014, 22:20

Melfka napisał/a
lakeholmen napisał/a
Majami się pisze Miami.

:lol: :lol: :lol: :bravo
Majów miałam na myśli, nie miasto na Florydzie.


Ech, to psuje symetrię... Ale też fajnie :)

dziko - 9 Grudnia 2014, 22:38

Gratki dla współautorów! :) Mój "Smak raju" to lekkie SF bez elementów horroru z czarną kozą i normandzkim klasztorem w tle.

Jak widać wszyscy tutaj tworzą lekkie SF, ale na szczęście w antologii jest też Karolina "Nem"Cisowska, która pewnie coś ciężkiego napisała :)

Melfka - 10 Grudnia 2014, 11:08

lakeholmen napisał/a
Ech, to psuje symetrię... Ale też fajnie :)

No psuje, ale w Miami nie byłam, łatwiej mi pisać o Teksasie. ;)

dziko napisał/a
Jak widać wszyscy tutaj tworzą lekkie SF, ale na szczęście w antologii jest też Karolina NemCisowska, która pewnie coś ciężkiego napisała :)

Bo ja uważam, że za mało o nauce wiem, żeby porywać się na jakieś poważniejsze SF.

Goria - 26 Grudnia 2014, 10:56

Jak co roku w Wydaniu Specjalnym? :)
Melfka - 26 Grudnia 2014, 13:04

Czaga napisał/a
Jak co roku w Wydaniu Specjalnym? :)

Czaga nie zapomina! ;)

Tak, mój poznański (bo Poznań bywa fantastyczny) drabble "Jak co roku" ukazał się w Wydaniu Specjalnym Szortalu, a jego angielska wersja - "Just like every year" w świątecznej antologii Fiction Writers Group.

Goria - 26 Grudnia 2014, 22:02

Jeszcze Istvan tam jest i Rafał Dębski, z tych autorów, których rozpoznaję na forum. Podoba mi się twoje stusłówko :)
Melfka - 27 Grudnia 2014, 12:21

Cytat

Jeszcze Istvan tam jest i Rafał Dębski, z tych autorów, których rozpoznaję na forum.

Ja widzę jeszcze Bartłomieja Dzika, Agnieszkę Hałas i Andrzeja Sawickiego i chyba kilka innych.

Czaga napisał/a
Podoba mi się twoje stusłówko :)

Dziękuję :) .

Melfka - 4 Maj 2015, 20:52

Na Szortalu pojawiły się moje nowe drabble, "Rytuał" i "Pogotowie", a w wiosennym wydaniu specjalnym - "Powrót do domu", również na sto słów.

Oprócz tego zapraszam do mojej niby-relacji z Pyrkonu i przy okazji pozdrawiam mbiko, którego jako jedynego z forum udało mi się spotkać :) .

Melfka - 3 Listopada 2015, 16:59

I jeszcze więcej drabbli: dwa po polsku ukazały się w jesiennym wydaniu specjalnym Szortalu Na Wynos, a jeden anglojęzyczny, w antologii Halloweenowej Fiction Writers Group.
lakeholmen - 4 Listopada 2015, 11:52

A tutaj?

http://www.rw2010.pl/go.l...le=Bierz%20mnie

Melfka - 4 Listopada 2015, 16:37

Tam też :) .
Jak już lakeholmen ładnie "zapowiedział", pojawiła się nowa antologia RW2010, a w niej moje opowiadanie - "Sanne i drewno".

Melfka - 29 Sierpnia 2016, 19:19

Tak jakoś wyszło, że dawno nic po polsku nie pisałam, więc pora chociaż na małe stusłówka - i to potrójne!
Tryptyk Cisza-Szept-Krzyk na Szortalu.

Magnis - 29 Sierpnia 2016, 22:29

Bardzo ładne :) .
bio - 30 Sierpnia 2016, 16:57

Autorka ma problem z bliskością. Nad wodą dobre. Dwa inne teksty manieryczne i niedobre. Acz ciasne kółko to piękne podsumowanie.
Melfka - 30 Sierpnia 2016, 19:20

Magnis napisał/a
Bardzo ładne .

Dzięki.

bio napisał/a
Autorka ma problem z bliskością.

Nie powinno być "bohaterka"? ;)

bio napisał/a
Nad wodą dobre. Dwa inne teksty manieryczne i niedobre.

Dzięki.

bio - 30 Sierpnia 2016, 21:10

A "autorka" i "bohaterka" nie są tożsame? A ten tekst, który mi się spodobał jest naprawdę świetny. Nigdy nie kadzę.
Melfka - 30 Sierpnia 2016, 22:02

bio napisał/a
A autorka i bohaterka nie są tożsame?

Zdecydowanie nie :) .
(Bo gdyby były, to aż strach pomyśleć, co by o mnie tacy Rozbitkowie mówili...)

bio napisał/a
A ten tekst, który mi się spodobał jest naprawdę świetny. Nigdy nie kadzę.

Tym bardziej dziękuję. Za lekturę "niedobrych tekstów" również.

Melfka - 3 Stycznia 2017, 19:40

2017 nie zaczął się dla mnie zbyt pozytywnie, bo mój ukochany laptop wyzionął cyfrowego ducha, ale jest też nieco przyjemniejsza wiadomość: moje opowiadanie fantasy "The Arcanist and the Mage Killer" ukazało się w kanadyjskim magazynie Phantaxis.
dalambert - 3 Stycznia 2017, 21:59

Melfka, :bravo :D
merula - 4 Stycznia 2017, 12:06

gratulacje :D
Melfka - 6 Stycznia 2017, 02:08

dalambert napisał/a
Melfka, :bravo :D

merula napisał/a
gratulacje

Dzięki :)

Goria - 14 Stycznia 2017, 13:18

Super! Pięknie!
Melfka - 10 Października 2017, 16:00

Obcenie rzadko piszę po polsku, więc każda publikacja opowiadania w moim ojczystym języku jest powodem do radości.
Wczoraj miała miejsce premiera wyjątkowej antologii: "Memento. Antologia o życiu i śmierci.", wydana przez RW 2010. W środku możecie znaleźć aż dwa nowe opowiadania.
Więcej o publikacji tutaj: http://melfka.com/archives/2505

Goria - 11 Października 2017, 12:28

Super!
Melfka - 31 Stycznia 2018, 18:14

Z Robertem N Stephensonem, niejako "spotkaliśmy" się na łamach Nowej Fantastyki - on miał tam opowiadania w okolicach 2000 roku i 2005, ja z kolei w 2007.
Dziś więc spotykamy się "wirtualnie" kolejny raz, na łamach redagowanej przez niego antologii, The Worlds of Science Fiction, Fantasy and Horror III, w której pośród tekstów autorów z całego świata znalazło się też moje opowiadanie, Karel on the Other Side.

Zdjęcia okładki nie dodam, bo rozjeżdża forum, ale można ją obejrzeć pod linkiem powyżej. :)



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group