To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Science Fiction Fantasy i Horror - Zawieszenie wydawania Science Fiction Fantasy i Horror

dzejes - 21 Marca 2012, 21:26

Myślę, że Fabryka powinna przemianować forum na forum wydawnictwa. Ot i po kłopocie - byłoby gdzie zamieszczać wieści i newsy, zżyta społeczność już jest, koszty i tak są ponoszone. Same plusy
Anonymous - 21 Marca 2012, 21:52

Pytanie, jak wygląda kondycja finansowa samej Fabryki Słów, skoro nie mają kasy/nie opłaca im się łożyć na "SFFiH"...

Wprawdzie już się nie udzielam, ale jeśli będzie potrzeba dorzucenia tych paru złotych, żeby forum istniało, to służę portfelem. Podajcie tylko numer konta.

Na razie łączę się z wami w bulu i nadzieji.

Lynx - 21 Marca 2012, 22:05

Szlag. Jak będzie trzeba też się dorzucę.
QCF

Wachon - 21 Marca 2012, 22:32

RD napisał/a
Numer majowy będzie numerem ostatnim. Przynajmniej ostatnim na jakiś czas...


To w takim razie, Rafale, może niech to będzie numer, który na długo utkwi w pamięci. Większy objętościowo i/lub zawierający więcej tekstów. Bogaciej ilustrowany. Zawierający coś, czego nigdy nie było poprzednio.
Żeby jak najwięcej z nas go współtworzyło.

Da się to jeszcze wykonać?

terebka - 21 Marca 2012, 23:33

Człowiek wraca z pracy, a tu taka wiadomość.
Eeeech... :(

czterdziescidwa - 22 Marca 2012, 00:17

Szkoda :(
zorckie - 22 Marca 2012, 00:28

A tak naprawdę wszyscy z niecierpliwością czekamy na reaktywację !
Ostatecznie jest to informacja o zawieszeniu a nie zamknięciu pisma. Póki co czepiam się nadziei, że RD nie użył tego zwrotu tylko po to, żeby łatwiej było przełknąć informację fanom...

Kasiek - 22 Marca 2012, 08:26

Wachon napisał/a
To w takim razie, Rafale, może niech to będzie numer, który na długo utkwi w pamięci. Większy objętościowo i/lub zawierający więcej tekstów. Bogaciej ilustrowany. Zawierający coś, czego nigdy nie było poprzednio.
Żeby jak najwięcej z nas go współtworzyło.

Da się to jeszcze wykonać?


Myślę że nie. Jak miałam praktyki w SFF&H i robiłam korekty, numer był złożony już dużo wcześniej. Choć... może kosztem opóźnienia... :wink:

RD - 22 Marca 2012, 08:36

Tak, jak napisała Kasiek, nie ma możliwości kombinowania przy numerze, poza tym zmiana objętości, layoutu i ogólnie grzebanie przy sprawach technicznych to nie jest takie hop-siup. Musiałoby potrwać i niosłoby ze sobą dodatkowe koszty.
dalambert - 22 Marca 2012, 08:38

RD, a są jakiekolwiek nadzieje, że to się "odwiesi " ? Czy to tylko uspakajająca figura retoryczna :?:
RD - 22 Marca 2012, 08:56

Będziemy się starać, cóż mogę więcej powiedzieć?
Matrim - 22 Marca 2012, 09:02

Powiedz, jak możemy pomóc :)
merula - 22 Marca 2012, 09:04

teraz...? trzeba było wcześniej kupować po pięć egzemplarzy ;P:
cranberry - 22 Marca 2012, 09:05

Co tu mówić :|
Strasznie przykra wiadomość.

Iscariote - 22 Marca 2012, 09:12

Adrianna napisał/a
Aż zaczęłam sprawdzać, czy to nie 1.04 dzisiaj... Zupełnie się tego nie spodziewałam...
Też sprawdziłem datę. Szkoda straszna :)
RD - 22 Marca 2012, 09:22

Matrim napisał/a
Powiedz, jak możemy pomóc :)

Może zrobić coś ze sławetną zieloną wyspą, żeby nie była dziwnym zjawiskiem optycznym, lecz po prostu stała się normalnym krajem? "Żeby ludziom żyło się lepiej" nie tylko w wiadomościach telewizyjnych?...

savikol - 22 Marca 2012, 09:27

zorckie napisał/a
A tak naprawdę wszyscy z niecierpliwością czekamy na reaktywację !
Ostatecznie jest to informacja o zawieszeniu a nie zamknięciu pisma.


Amazing Stories też zawiesił działalność. Siedem lat temu. A ukazywał się niemal przez 80 lat. Widocznie takie czasy, papierowe magazyny odchodzą powoli do lamusa. Bardzo to przykre, żal mi ogromnie. Trudno pogodzić się z czymś takim.
Zapotrzebowanie na opowiadania nadal jest i luka z pewnością zostanie zapełniona. Obawiam się jednak, że już nie przez nową gazetę, a portale literackie i netowe, darmowe periodyki.


Pełno nas, a jakoby nikogo nie było:
Jednym maluczkim SFFH tak wiele ubyło.


[`]

(To już druga świeczka w tym kwartale, którą zapalam upadłemu pismu...)

Matrim - 22 Marca 2012, 09:37

RD napisał/a
Matrim napisał/a
Powiedz, jak możemy pomóc :)

Może zrobić coś ze sławetną zieloną wyspą, żeby nie była dziwnym zjawiskiem optycznym, lecz po prostu stała się normalnym krajem? Żeby ludziom żyło się lepiej nie tylko w wiadomościach telewizyjnych?...


OK, już milczę.

hrabek - 22 Marca 2012, 09:49

Gdyby Fabryka dała wybór to ja bym chętnie zamiast zwrotu kasy przyjął jedną-dwie książki fabryczne w rozliczeniu (które sam wybiorę albo z całości katalogu, albo z jakiejś rozsądnej listy). Mam prenumeratę do listopada, więc po numerze majowym zostanie mi 6 miesięcy, czyli na dwie (może nawet 3) książki powinno starczyć. Jeśli taka możliwość zostanie udostępniona prenumeratorom, to na pewno bym ją wybrał.
Marcin Robert - 22 Marca 2012, 09:52

RD napisał/a
Matrim napisał/a
Powiedz, jak możemy pomóc :)

Może zrobić coś ze sławetną zieloną wyspą, żeby nie była dziwnym zjawiskiem optycznym, lecz po prostu stała się normalnym krajem? Żeby ludziom żyło się lepiej nie tylko w wiadomościach telewizyjnych?...


Kto to napisał niedawno w felietonie, że cieszy się z kryzysu, bo najlepsza literatura powstaje właśnie w takich kryzysowych latach. Krzysztof Varga? Tylko że jak powstanie już ta najlepsza literatura, to nie będzie miała się gdzie ukazywać, bo wszystko padnie. ;P:

Agi - 22 Marca 2012, 09:53

Ja też wolę książki od zwrotu pieniędzy.
charande - 22 Marca 2012, 10:10

Dołączam się do głosów wyrażających nadzieję, że przynajmniej forum pozostanie czynne...
RD - 22 Marca 2012, 10:17

Marcin Robert napisał/a
Tylko że jak powstanie już ta najlepsza literatura, to nie będzie miała się gdzie ukazywać, bo wszystko padnie. ;P:

Ukaże się - w lepszych czasach. Tyle że twórcy mogą nie dotrwać...

Stormbringer - 22 Marca 2012, 10:59

Bardzo smutne wieści, aż nie chce się wierzyć. :( Wielka szkoda.
Przemo - 22 Marca 2012, 11:14

Ja mam naprawdę wielką nadzieję, że to wszystko to tylko żart związany z kwietniowym wydaniem, ale rozsądek podpowiada, że jest to zbyt poważna sprawa, aby robić sobie jaja z czytelników. Szczególnie, że wpisy na stronie Darka Domagalskiego potwierdzają smutne wieści. Cóż, czytelnikom nie zostaje wiele opcji aby zapełnić lukę, pisarzom i debiutantom jeszcze mniej. Trzeba mieć nadzieję, że reaktywacja nastąpi w... maju :)
Kasiek - 22 Marca 2012, 11:44

Mi akurat zależało na papierowym wydaniu, ale...
Chal-Chenet - 22 Marca 2012, 12:46

Lis Rudy napisał/a

Jak chcecie żeby padło któreś pismo, to powiedzcie jaki tytuł mam zacząć kupować :twisted:

"Nasza Legia". :mrgreen:

A co do meritum: szkoda...

rybieudka - 22 Marca 2012, 13:01

Chal-Chenet napisał/a
Nasza Legia. :mrgreen:

+1 :mrgreen:

Nitj'sefni - 22 Marca 2012, 13:14

Chal-Chenet napisał/a
Nasza Legia. :mrgreen:


A może "Magazyn Kolejorz"? :twisted:

Chal-Chenet - 22 Marca 2012, 13:30

;P:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group