To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Piknik na skraju drogi [książki/literatura] - Almaz i "SF"

xan4 - 12 Lutego 2012, 19:02

Pufcio to wyjątek, oczywiście, że wyjątek, jak sam Pufcio :) Nie znaczy to jednak, że nie będziemy wydawać też książek. Na razie przyjęliśmy zasadę wydawania jako czasopisma i kolportowania ich przez salony prasowe, nie wyklucza to jednak, że inne rzeczy będą wydawane jako książki książki i kolportowane przez księgarnie.
Mamy możliwość, możemy robić jedno i drugie.
Na pewno książki zapowiadane jako serie w SF będą wydawane tak jak Drukarczyk, to ma być nasza podstawowa działalność.

IMHO-tep, o Achmanowa najlepiej pytać nureczkę :)

czterdziescidwa, do ebooków się przymierzamy się, ale najpierw musimy mieć parę rzeczy, aby móc tam to wydać, więc to pewnie druga połowa roku.

Chal-Chenet, szukaj w przyszłym tygodniu, na pewno już będzie, to pierwsza rzecz w serii, nakład musi się najpierw rozejść spokojnie od kolporterów do salonów.

IMHO-tep, taki był pierwotny zamysł, co 1,5 miesiąca, ale okazało się, że nie ma takiej częstotliwości ukazywania się czasopisma :) Więc zmieniliśmy na 2 miesiące z docelowym pomysłem, że staniemy się w drugiej połowie miesięcznikiem.

czterdziescidwa - 12 Lutego 2012, 22:16

xan4 napisał/a

czterdziescidwa, do ebooków się przymierzamy się, ale najpierw musimy mieć parę rzeczy, aby móc tam to wydać, więc to pewnie druga połowa roku.


Kaman w czym problem z e-bookami?
Piraty wychodzą najpóźniej kilka dni po papierowej książce. I ludzie je wybierają nie dlatego że taniej, tylko dlatego że łatwiej, szybciej i nie trzeba targać za sobą jak się przeprowadzasz.

Przecież to powinno być standardem: jak tylko książka wyjdzie, możesz legalnie i bezpiecznie kupić e-booka bezpośrednio z wydawnictwa...

Matrim - 12 Lutego 2012, 22:37

xan4, a czy formuła "dwumiesięcznika" (czy też miesięcznika w przyszłości) nie ogranicza? Mam na myśli to, że skoro formalnie serie będą czasopismem, to czy kioskarze i salony nie będą ich zdejmować z półek jako nieaktualne? Chyba że macie już to rozpracowane :)
Chal-Chenet - 12 Lutego 2012, 23:53

xan4 napisał/a

Chal-Chenet, szukaj w przyszłym tygodniu, na pewno już będzie, to pierwsza rzecz w serii, nakład musi się najpierw rozejść spokojnie od kolporterów do salonów.

Dzięki za sugestię. Jutro akurat będę w Poznaniu to przy okazji poszukam, może już będzie.

nureczka - 13 Lutego 2012, 08:44

Matrim, też się nad tym zastanawiałam. To ciekawe.
xan4 - 13 Lutego 2012, 08:56

czterdziescidwa, ok, rozporacujemy wcześniej :)

Matrim, nureczka, tak, oczywiście, że będą ściągać, ale właśnie dlatego mamy wydawać serie itd. Rozumiecie, dwupak, trójpak itd :) wszystko jest do zrobienia :)
W księgarniach i internecie będą dostępne przez cały czas; pojedynczo :P

nureczka - 13 Lutego 2012, 09:29

xan4, wiedziałam, że coś wymyślisz. I byłam ciekawa, co :)
IMHO-tep - 13 Lutego 2012, 10:20

nureczka, IMHO xan4 cię wsypał, co z tym Achmanowem?
nureczka - 13 Lutego 2012, 13:48

IMHO-tep napisał/a
nureczka, IMHO xan4 cię wsypał, co z tym Achmanowem?

No wiesz, przetłumaczyłam :)

IMHO-tep - 13 Lutego 2012, 18:12

IMHO, pogratulować, ale możesz coś więcej powiedzieć, prócz tego, że jest dobrze przełozone? Kto, z kim, jak, gdzie, kiedy, po co, itd.
nureczka - 13 Lutego 2012, 20:36

IMHO-tep, ja niespecjalnie potrafię pisać recenzje. Nie potrafię wyważyć - co powiedzieć, żeby zainteresować (lub zniechęcić) ale nie zespojlerować
Tak ogólnie: jest to pierwszy tom bardzo dużego cyklu, niezwykle popularnego w Rosji (tom pierwszy doczekał się już 3 wydań w ciągu 5 lat).
Książka należy do gatunku określanego przez Rosjan jako "fantastyka przygodowa". Mówiąc po ludzku, to powieść przygodowa z "samotnym jeźdźcem", który ratuje świat i okolice. Bez rozważań o sensie życia, bytu i niebytu.
W książce są: obcy, bitwy, pogodnie, intrygi polityczne, odrobina seksu.
W książce nie ma: elfów, krasnoludów, wampirów, wilkołaków, magów, mięśniaków, wychowywanych w leśnych ostępach nieślubnych synów panującego władcy, ani nastolatków władających nadprzyrodzoną mocą.
Aha, nie ma też eksperymentów formalnych.

Fidel-F2 - 13 Lutego 2012, 20:38

nureczka, co to są 'pogodnie'?
Kruk Siwy - 13 Lutego 2012, 21:07

To są pogonie tak zapisywane, gdy nureczka odpowiada spiesząc się miedzy kolacją swoją a mopsią.
Fidel-F2 - 13 Lutego 2012, 21:13

znaczy takie pogonie?


Kruk Siwy - 13 Lutego 2012, 21:28

Identiko. Tylko facet siedzi w kosmolocie, trzyma giwerę laserową i tłem jest czarna głębia kosmosu. A poza tym wszystko tak samo.
IMHO-tep - 15 Lutego 2012, 12:19

IMHO to już dzisiaj. Premiera. Ma już ktoś?
xan4 - 16 Lutego 2012, 08:46

Właśnie, widział już ktoś w kioskach, salonikach, empikach?
hrabek - 16 Lutego 2012, 08:51

A właśnie. Ja widziałem w empiku. Miałem w ręku. Oczywiście czekam na przedpłacony egzemplarz w przesyłce, ale potwierdzam, że widziałem. 4 sztuki w dziale fantastycznym, wspólnie z resztą pism. Pewnie dwie wielkie litery SF na okładce pomogły w znalezieniu właściwego miejsca na półce :)

Btw. w numerze są zapowiedzi kolejnych dwóch powieści z konkretnymi datami. Wyrobicie się?

Witchma - 16 Lutego 2012, 08:52

It's alive :mrgreen: :bravo
xan4 - 16 Lutego 2012, 08:57

hrabek, no cóż, po przesunięciach Drukarczyka słuszne pytanie :)

Jednak przesunięcia były natury papierowej, urzędowej, z braku podpisanych, a raczej nie podpisanych umów.

Wyrobimy się, bo są już gotowe, znaczy się czekają na drukarnię, robimy ostatnie poprawki z okładkami, wstęp napisać i słać do drukarni, więc nie powinno być problemu.

hrabek - 16 Lutego 2012, 08:59

A to będzie jakiś wstęp? Bo w pierwszym numerze nie zauważyłem. Co nie znaczy, że nie ma, ale miałem wrażenie, że od razu od prologu się zaczynało.

A skoro zamierzacie się z terminami wyrobić, to w takim razie czy dopuszczacie możliwość prenumeraty?

xan4 - 16 Lutego 2012, 09:02

Jest wstęp, w pierwszym numerze nawet kilkustronicowy :) w następnych będzie pewnie krótszy.

Prenumerata jak najbardziej, pracujemy nad nią, bo chcemy zrobić różne wersje, na wszystko, na wybrane, na pakiety, chcemy to ładnie ubrać.

Agi - 16 Lutego 2012, 09:14

xan4, kiedy będziecie rozsyłać egzemplarze z przedpłaty?
xan4 - 16 Lutego 2012, 09:54

Bez autografu już rozsyłamy, czekamy do siedemnastego, bo tak Przemek ustalił datę graniczną auografów imiennych, potem Grzesiek je przesyła, my wysyłamy, więc przyszły tydzień te z autografami.
IMHO-tep - 16 Lutego 2012, 11:06

Czemu się nie chwalicie tutaj?
IMHO to najwłaściwsze miejsce.
http://www.facebook.com/p...2281056?sk=wall

No i doczekałem się odpowiedzi na pytanie. To rozumiem.

Iscariote - 16 Lutego 2012, 11:24

Widziałem wczoraj w empiku łódzkim w Manufakturze i wszystko fajnie tylko nie leży obok SFFiH, czy innych fantastycznych gazetek tylko na półce z mangami i innymi japońskimi gazetkami młodzieżowymi.
Więc jak ktoś w standardowym miejscu nie znajdzie to niech poszuka w tamtych rejonach.

A sam pomysł, formuła i format bardzo mi się podoba. Kojarzy mi się z dzieciństwem, kiedy zbierało się komiksy Giganty z Kaczorem Donaldem i póżniej ładnie na półce wyglądały numerkami poustawiane.
To teraz będzie tak samo tylko z książkami SF :)

Git, na imienny chyba juz sie nie załapię ale wersje z autografem zaraz sobie zamówię.

hrabek - 16 Lutego 2012, 11:24

xan4: no, muszę powiedzieć, że marketingowo wiecie jak się do sprawy zabrać. Pomysł rzeczywiście znakomity. Trzymam kciuki, aby przełożył się na zwrot inwestycji z górką.

E: Iscariote: tylko komiksy giganty, o ile pamiętam miały jeszcze obrazek w częściach i jak kupowałeś kolejne numery, to tworzyła się z tego fajna kolorowa całość.
SFFiH też miał przez kilka lat coś takiego, ale z racji grubości boku niekoniecznie się sprawdzało, choć mi osobiście się podobało.

Witchma - 16 Lutego 2012, 11:35

Podoba mi się pomysł z książeczkami w prenumeracie :) W ogóle mi się tu wszystko podoba - zapowiadane tytuły, cena i w ogóle :D
Iscariote - 16 Lutego 2012, 11:44

hrabek, ha a Almazowe SF ma odpowiednio grubaśny bok, ale to chyba za dużo szczęścia by było. Też lubię takie bajery, motywują do kupowania, bo seria z niekompletnym obrazkiem źle wygląda :mrgreen:
hrabek - 16 Lutego 2012, 11:48

Dokładnie :)
Może od nowego roku, zobaczymy.

Chociaż tu sytuacja jest nieco inna, bo w tej postaci wydawane będą także kilkutomowe powieści i później, w przypadku obrazka, będziesz miał kolejne tomy rozstrzelone.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group