To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Malowanie po ekranie - Z szuflady

Ellaine - 3 Stycznia 2012, 12:00
Temat postu: Z szuflady
Część osób pewnie widziała je, jeśli swego czasu zaglądała do Ziarna prawdy, miary kłamstw.

Na dobry początek, zacznę od smoków, których rysowałam kiedyś masę. Na potęgę wręcz. Cokolwiek nie zaczynałam rysować, zawsze wyłaniał się z tego smok.

1. Prawdopodobnie najstarszy smok w kolekcji. Jak zwykle zapomniałam, jaki tytuł nosi książka, na okładce której widnieje wizerunek tegoż smoka. Rysowany z obrazka, podarowanego mi niegdyś przez przyjaciółkę:

rok 2003/04, jak przypuszczam.

2. Smok w muzeum, jak nazwałam poniższy obrazek. Pochodzi z końca stycznia 2005 roku.


3. Seria smoków z notatek, które prowadziłam podczas najróżniejszych wykładów w trakcie studiów. Z lat 2009-10.

- Smok zamyślony:


- Smok wodny (w otoczeniu innych "notatek"):


- Kolejny smok (kiedy brak pomysłu na nazwę):


4. Smok z 20. stycznia 2010 roku, również notatka z wykładu (konkretnie z wykładu monograficznego "Historia i muzyka"):


5. Ostatni z parady smoków, moje wyobrażenie o bohaterze jednego z moich opowiadań (właściwie powieści, ale mniejsza o to). Narysowany w końcu maja 2010 roku:


Niestety rok 2011 nie obfitował w wizerunki smoków, może w tym roku to się zmieni. A może nie.

Sauron - 3 Stycznia 2012, 21:55

Moim zdaniem bardzo fajne :D Wrzuć coś więcej!
dalambert - 3 Stycznia 2012, 22:34

Ellaine, dla mnie bomba - kocham smoki :D
shenra - 4 Stycznia 2012, 13:39

Bardzo urocze smoki. ;P:
dalambert - 4 Stycznia 2012, 14:16

Tak i o ważniejsze każdy ma ciekawy wyraz mordki, czy smoczej paszczęki straszliwej , jak kto woli :D
Jeszcze raz Ellaine, :bravo :!: Masz talent w łapkach .

Martva - 4 Stycznia 2012, 14:42

Każdy jest inny, i to jest strasznie fajne. Nawet nie wiem który mi się najbardziej podoba, jeden ma owadzie skrzydełka, drugi kocią pozę z zawinięciem ogona wokół łap, kolejny fajną minę...
Ellaine - 5 Stycznia 2012, 10:19

Dziękuję :) Cieszę się, że Wam się podobają.
Prawdopodobnie jeszcze coś tu wrzucę ze swojej "szuflady", ale to niestety nie będą smoki, bo nie posiadam już żadnych na stanie. Zresztą sporo rysunków poszło w zapomnienie i przepadło, bo nie miałam (teraz też nie mam) skanera.

Dobra, to taki drobny rysunek. Skan niestety paskudnej jakości. W każdym razie rysowałam ze zdjęcia. Któregoś razu zrobiłam sobie taki wieczór rysowania ze zdjęć. Znalazłam w domu stos egzemplarzy miesięcznika "Zwierzaki", który kupowałam raz na jakiś czas jakieś 15-10 lat temu. Efektem tego wieczorka, jest ostatni ze smoków z poprzedniego postu. Rysowałam go wzorując się na zdjęciach agamy. A przy okazji narysowałam poniższy szkic:



Ellaine - 6 Kwietnia 2017, 20:12

Takie tam drobiazgi. Miały uchodzić za 'średniowieczno-renesansowe blueprinty'.
Dwa pierwsze były rysowane tradycyjnie i lekko podrasowane na komputerze, dwa pozostałe w całości powstały w programie graficznym.






Goria - 7 Kwietnia 2017, 07:55

Ta ostatnia dla mnie najfajniejsza :)
Ellaine - 7 Kwietnia 2017, 18:18

Szczerze mówiąc, to ta fibula też mi się najbardziej podoba - dlatego jest jako ostatnia ;))
Ellaine - 22 Kwietnia 2017, 13:20

A, pomyślałam, że się pochwalę moim niewielkim wkładem w polską naukę. Na prośbę koła naukowego chemików UG, narysowałam logo wiosennego zjazdu Sekcji Studenckiej PTChem, który miał miejsce na początku kwietnia br.
Logo

Agi - 22 Kwietnia 2017, 16:37

Pierwsze wrażenie? Pan ma bardzo zgrabne nogi.
Goria - 2 Maj 2017, 16:55

mhm seksowni ci chemicy pod fartuchem :D na falach cząsteczek :)
Ellaine - 3 Maj 2017, 10:02

:D Pan był oczywiście wzorowany na gdańskim Neptunie, zgodnie zresztą z zamówieniem, więc no... ma posągową sylwetkę :))
Ellaine - 7 Lutego 2019, 22:36

Pozwolę się sobie - mocno post factum - pochwalić, że jeszcze dwukrotnie przyczyniłam się polskiej nauce, tj. studenckiej sekcji PTChem.
Zjazd Zimowy 2017, będący jednocześnie jubileuszem Sekcji Studenckiej
oraz Zjazd Wiosenny 2018

Agi - 7 Lutego 2019, 22:52

Ellaine, bardzo ładne. Przede wszystkim jednak fajnie, że wróciłaś na forum.
Ellaine - 8 Lutego 2019, 08:33

Dziękuję, Agi. Ano wróciłam, tak cichaczem. Mam nadzieję, że tym razem już wróciłam na dobre. :)


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group