To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Liga niezwykłych dżentelmenów [komiks] - Nabywane komiksy

hrabek - 10 Grudnia 2012, 14:26

Dokładnie. Oglądałem specjalnie dla porównania komiks Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, wydany także w twardej oprawie w podobnym formacie i na oko mniej więcej w podobnej liczbie stron i kosztował 50zł. Te 40 to nie jest jakaś super okazja, ale też nie można tego nazwać zdzierstwem. Wydaje mi się uczciwą ceną.
Prenumeratę te zamówię - tak jak mówisz, zawsze można odwołać, tyle że ponieważ w każdym komiksie będzie inna historia, często z innymi bohaterami, więc ciężko będzie stwierdzić czy następne numery będą słabe czy nie. Ale też zawsze w tej samej cenie będzie można po prostu kupić w kiosku.

Chal-Chenet - 10 Grudnia 2012, 14:47

Dla mnie jednak za drogo. Jakby to wychodziło raz na miesiąc, wtedy bym kupował, ale taka częstotliwość w połączeniu z ceną to jednak nie jak na moje możliwości. :(
hrabek - 10 Grudnia 2012, 14:50

Możesz kupić pierwszego Spidermana za 15zł i zamówić prenumeratę na dwa kolejne numery. W prenumeracie za numery 2 i 3 zapłacisz 40zł, dopiero 4 i 5 będą po 80zł, ale wtedy możesz już zrezygnować. Pewnie to żadne rozwiązanie, ale w ten sposób mógłbyś chociaż mieć 3 numery. I gratisowy kubek z pierwszą przesyłką.
Chal-Chenet - 11 Grudnia 2012, 00:23

Istne kombinacje norweskie. ;)
hrabek - 11 Grudnia 2012, 07:28

Tylko podpowiadam.
Przeczytałem tego Spidermana. Rysunki fajne, chociaż większość twarzy, o ile nie są w zbliżeniu jest narysowana tragicznie. No ale Todd McFarlane jest tylko jeden.
Natomiast historia rzeczywiście jest świetna. Scenariusz jest bardzo dobrze przemyślany, głęboki, nie tam żadne płytkie historyjki. Dobra rzecz.

Chal-Chenet - 11 Grudnia 2012, 09:41

hrabek napisał/a
Tylko podpowiadam.

Wiem. I jestem wdzięczny za dobre rady. Serio. Ale chyba jednak nie skorzystam. Za dużo zachodu, tym bardziej, że jak już zaczynam coś zbierać, lubię mieć całość, a nie rezygnować "w połowie".

Czarny - 11 Grudnia 2012, 18:17

Na razie zapowiadają, że numer co dwa tygodnie - znając polskie realia, to może wyjść jednak jeden miesięcznie albo i rzadziej :twisted: więc nie wiadomo jak to będzie z tym obciążeniem budżetu domowego.
Chal-Chenet - 23 Grudnia 2012, 18:23

Cóż, kupiłem pierwsze dwa tomy tej Kolekcji Marvela. Jednak. :D

Ale co do reszty, to będę nabywał tylko te co bardziej mnie interesujące tytuły.

hrabek - 2 Stycznia 2013, 12:36

Spoko, w sumie ma być tego 60 tytułów, kolekcja ma wychodzić przez 2 lata. Kupa kasy, jakby nie było. Do mnie dotarły tom 2 i 3. Iron Man bardzo mi się podobał, X-Men trochę mniej, miałem wrażenie, że tłumaczenie trochę było zepsute. Ale w obu scenariusze naprawdę świetne. W Iron Manie dodatkowo rysunki na bardzo wysokim poziomie.
Czarny - 2 Stycznia 2013, 13:12

Do mnie też dotarły (oraz kubek POW :mrgreen: ) i podobne odczucia co hrabek - Iron lepszy. Z tego co czytam na forum gildii w temacie WKKM to tłumaczenie X-menów jest i tak poprawione w stosunku do wydania tego komiksu przez Mucha Comics. Teraz czekamy na Wolverina tom 4, Spidera - Narodziny Venoma tom 5 i Dark Phoenix (X-men) tom 6. Informacje z tekturki do Irona z kiosku.
hrabek - 2 Stycznia 2013, 13:50

Zwróciłem uwagę na tłumaczenie X-Men, bo we wstępie rednacz zachwyca się nad dialogami pomiędzy Kitty Pride i panią Frost, że takie smaczne złośliwości na wysokim poziomie, tymczasem mnie się zdało, że chyba inny komiks czytałem. Stąd moje wątpliwości co do tłumaczenia, bo być może w oryginale rzeczywiście brzmiało to lepiej.

No właśnie, czwartym komiksem ma być ponoć Avengers. Ze strony wydawnictwa nie idzie się dowiedzieć. Nie mówię, że nie ma rozpisanego planu na wszystkie 60 numerów (mimo że muszą już przecież znać wszystkie historie, które będą publikować). Wyczytałem o Avengers w necie, ale co ma być dalej kompletnie niewiadomo. O tekturce nic nie wiem, z jednej strony wydawnictwo trochę się rehabilituje w ten sposób, ale z drugiej strony ja jako prenumerator czyli potencjalnie (bo zawsze mogę zrezygnować) regularny opłacacz, nie mam takiej informacji co będzie jako następne. Chyba, że wyszli z założenia, że prenumeratorowi wszystko jedno, skoro i tak zaprenumerowali, wiedząc tylko o trzech najbliższych numerach.
O avengersach bym poczytał, zresztą pewnie się pojawią, ale to co piszesz to rzeczywiście znakomite komiksy. Narodziny Venoma i Dark Phoenix czytałem już kiedyś, ale to są rzeczywiście arcydzieła Marvela, ostrzę sobie zęby na nie. Co do Wolverine'a, zależy jaką historię dadzą. Mam generalnie taki problem z panem Adamantium, że jest za dobry i jak jest sam w komiksie, to w zasadzie nie ma na niego mocnego i zawsze wszystkich rozwala na luzie, więc zawsze brakuje trochę napięcia.

Kubek POW spoko, synowi się podoba, widziałem gorsze dodatki ;)

Czarny - 2 Stycznia 2013, 14:32

Avengers był numerem 4 w wersji testowej puszczonej w zeszłym roku - teraz jest Wolvie. Jakby ktoś chciał śledzić najnowsze informacje o WKKM to chyba tylko na forum o którym wspomniałem WKKM są tam również różne opinie ludzi znających te komiksy z oryginałów.
Chal-Chenet - 28 Stycznia 2013, 19:03

Star Wars: Dziedzictwo
T. 1 i 2

Homer - 30 Stycznia 2013, 21:32

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, kiedy i czy wróci Fantasy komiks. Na zapowiedziach Egmontu, cisza, na forum cisza... wszędzie cisza, a nowy rok już się zaczął.

Przeglądałem dzisiaj "Narodziny Venoma". Ech, łezka się w oku kręci bo dwa ostatnie komiksy w albumie mam (gdzieś się kurzą). Chyba nabędę ten Powrót Spidermana.

Chal-Chenet - 30 Stycznia 2013, 21:46

The Amazing Spider-man - Narodziny Venoma
Czarny - 31 Stycznia 2013, 07:05

TUTAJ twierdzą że będzie, można nawet kupować z wyprzedzeniem, chociaż szczegółów brak.

A apropos zakupów, na WKKM czekam, ma przyjść 4 i 5 z prenumeraty. Prócz tego zamówiłem nowe albumy z serii Skorpion, Murena i Thorgal:Młodzieńcze lata. To to co dopiero przyjdzie.
Z tego co już na półce stoi, to od Muchy: New Avengers 1-5, Iron Man Pięć koszmarów, Wojna domowa (Civil War), X-men 3 i 4 (w WKKM ma być tylko 1 i 2) oraz z Taurusa: Long John Silver 1-3.

Homer - 1 Lutego 2013, 23:00

Faktycznie! Zrobili update zapowiedzi i FK20 figuruje...

W kolejnej WKKM wyjdzie X-Men:Mroczna Pheonix... ciekawe ile albumów tu wsadzą (od Hellfire do kosmosu?), to jedna z moich ulubionych historii i też mam ją w starych wydaniach, polecam.

Chal-Chenet - 2 Lutego 2013, 00:19

Star Wars: Dziedzictwo
T. 3 i 4

Chal-Chenet - 16 Lutego 2013, 11:47

Star Wars: Dziedzictwo T. 5 i 6 (Szósty znajduje się w drugim tomie "Wektora")
Wielka Kolekcja Komiksów Marvela T. 6 - Dark Phoenix

Homer - 17 Lutego 2013, 13:43

"Mroczna Phoenix" -- nostalgicznie było kolejny raz przeczytać tę historię w calości.


Ciekawe czy wydadzą "Maximum Carnage" w jednej knidze.

Chal-Chenet - 28 Lutego 2013, 01:56

Thorgal. Louve: Raissa
Thorgal. Louve: Dłoń Boga Tyra
Thorgal. Młodzieńcze Lata: Trzy Siostry Minkelsonn

Chal-Chenet - 7 Marca 2013, 00:08

Thorgal 1-33
Kriss de Valnor 1-3
Star Wars Dziedzictwo t. 7
Star Wars Mroczne Czasy t. 1
Star Wars Komiks: Wydanie Specjalne (numer bieżący)

Fidel-F2 - 11 Marca 2013, 10:07

Marvel za darmo

http://www.dobreprogramy....nosc,39839.html

gorat - 11 Marca 2013, 16:52

Dajcie znać, kiedy linkowane serwisy zaczną działać.
Czarny - 12 Marca 2013, 06:54

Akcja trwała do dziś, więc zapomnij gorat. Choć podobno na bieżąco udostępniają po kilka.
Chal-Chenet - 12 Kwietnia 2013, 16:39

Louve 3. Królestwo Chaosu
WKKM: Ostatnie Łowy Kravena

hrabek - 15 Kwietnia 2013, 06:29

Kraven pewnie do mnie za 2 tygodnie dotrze w kolejnej paczce. Póki co cierpliwie zbieram, choć lekturę zakończyłem na trzecim tomie. Ale na pewno kiedyś przeczytam.
Czarny - 15 Kwietnia 2013, 11:16

Do mnie też docierają z prenumeraty - z czytaniem jestem prawie na bieżąco.
Poza tym z zakupów to dwa nowe batmany z Egmontu, 3 tom Louve, Biały Orzeł 4, Asgard 1 i Silver Surfer z Muchy.
W najbliższej przyszłości w planach: kolejne Fistaszki, Superman z DC52 (egmont) i nowy to Baśni (też Egmont).

Chal-Chenet - 16 Kwietnia 2013, 07:56

SW Dziedzictwo t. 8
Adon - 29 Czerwca 2013, 01:09

Komplet Storma z Egmontu.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group