To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Publicystyka - Publicystyka numeru 71 - głosujemy do 12 października

xan4 - 25 Sierpnia 2011, 09:21
Temat postu: Publicystyka numeru 71 - głosujemy do 12 października
3 teksty - 3 punkty, głosujemy na publicystykę września.

Przypominam o konkursie na ocenę numeru. Przyznajemy dwie nagrody książkowe co miesiąc, jedna, dla wytypowanej przez komisję osoby, której wypowiedź najbardziej komisję zainteresowała, druga losowana pośród wszystkich, co wypowiedzieli się w wątkach związanych z danym numerem.

Fidel-F2 - 25 Sierpnia 2011, 09:21

mogę w ciemno?
Agi - 25 Sierpnia 2011, 09:22

Fidel-F2 napisał/a
mogę w ciemno?

To nie randka

Fidel-F2 - 25 Sierpnia 2011, 09:23

ok, xan4 poprawił :P
Arya - 25 Sierpnia 2011, 09:35

Domagalski i Grzędowicz.
Witchma - 29 Sierpnia 2011, 16:42

j.w.
Fidel-F2 - 29 Sierpnia 2011, 21:58

Andrzej Pilipiuk - O flekowaniu Z kolejnych akapitów wychodzi indolent i zadufek. Na koniec kłamliwie i ze złą wolą przedstawia obraz forum. Odrażający osobnik.
Dariusz Domagalski - Nasze miejsce we wszechświecie Jak napisać felieton o niczym.
Jarosław Grzędowicz - Jak uratować kółko Trochę truizmów acz ładnie podanych. Czytało się przyjemnie, z zainteresowaniem. Punkt

Wodzu - 30 Sierpnia 2011, 12:04

Andrzej Pilipiuk - O flekowaniu - Poruszony dobry temat, nie znajduję tutaj jednak nic odkrywczego. Z niektórymi opiniami się zgadzam, z niektórymi nie. Po przeczytaniu tego felietonu wyczuwam duże ego pana Andrzeja. Nie wiem czy słusznie, tak to po prostu czuję. Część dotyczącą jakiegoś "prestiżowego forum" nie oceniam. Nie wiem o co chodzi więc się w to nie mieszam.
Dariusz Domagalski - Nasze miejsce we wszechświecie - według mnie najlepszy w tym numerze SFFIH.
Jarosław Grzędowicz - Jak uratować kółko - trochę nijaki jak dla mnie. Niby wszystko w nim jak należy, ale ani mnie nie wciągnął, ani nie zainteresował. Nie zachęcił mnie do 'rozmyślań" ;D.

dalambert - 30 Sierpnia 2011, 14:33

Fidel-F2, Dziękuję dajesz do myślenia . PUNKT dla Pilipiuka.
Kruger - 30 Sierpnia 2011, 14:52

Na mnie większego wrażenia nie zrobiły felietony Domagalskiego i Grzędowicza, ot - przeczytać fajnie i zapomniać łatwo. Z felietonu Pilipiuka uderzyło sporo pozytywnych nut, moim zdaniem właśnie nieco mniej ego i nadętych niż patrząc wstecz. Ale wrażenie popsuło bicie w prestiżowe forum.
Bez punktów w tym miesiącu.

Agi - 30 Sierpnia 2011, 18:04

Przeczytałam felieton Pilipiuka. Poziom ego w normie.
Zasmuciło mnie tylko, że pisząc o elicie intelektualnej i z urzędu zaliczając się do niej, jednocześnie przekręcił fakty tak, by pasowały do stawianej tezy.
Osobom mniej znającym sprawę wyjaśnię, że inkryminowany link z kozą został wrzucony do "Znalezione w sieci" zupełnie bez związku z tematem pomocy dla Wiktora, która to pomoc została zorganizowana i funkcjonuje bez rozgłosu, ale skutecznie.
No, wsio taki żal...

Fidel-F2 - 30 Sierpnia 2011, 18:28

dalambert, podejrzewam, że Twój punkt będzie jedyny. Daje do myślenia.
dziko - 31 Sierpnia 2011, 20:28

Kiepsko w tym numerze, oj kiepsko :roll:

Pilipiuk - ponarzekaliśmy, i od razu lżej na żołądku. Straszne, panie, te tok-szoły, że o komediach romantycznych nie wspomnę. Kiedyś lud miał wznioślejsze rozrywki... walki gladiatorów, publiczne egzekucje, a teraz taki upadek.

Domagalski - przejście od spisu powszechnego do refleksji kosmologicznych jakoś mnie nie przekonało, choć napisane bardzo zgrabnie. Co do konkluzji, to z tych samych przesłanek można wyciągnąć odwrotną.

Grzędowicz - argument w rodzaju "nie pokazujcie mi statystyk, bo i tak nie uwierzę" jest dziecinny i trąci heglizmem. Skupianie się na casusach, w których maszyny są słabe a ludzie są dobrzy jest zabiegiem sofistycznym: to jak mówić, że myśliwiec jest do d*py, bo nie wejdzie po schodach. Czy tego chcemy czy nie, najsłabszym ogniwem w samochodzie nie jest ta paskudna automatyka czy elektronika, ale jednak człowiek. Poza tym ludzka motoryka pozostaje na stałym poziomie, a technika idzie do przodu w niesamowitym tempie (czego też niektórzy nie chcą dostrzec i np. w swojej percepcji automatycznych skrzyń biegów zatrzymali się na latach 1980-tych) i to co teraz kuleje, za 20 lat będzie funkcjonowało rewelacyjnie. Felieton ratują argumenty na końcu - wybór, manualna "furtka bezpieczeństwa" i jazda samochodem jako frajda - to doskonale rozumiem, ale wcześniejsze dywagacje to sofistyka.

Z braku laku mały punkt dla Grzędowicza.

dalambert - 31 Sierpnia 2011, 20:51

Fidel-F2 napisał/a
, podejrzewam, że Twój punkt będzie jedyny. Daje do myślenia.
O już sa jeszcze dwa - daje do myślenia.
Agi - 31 Sierpnia 2011, 21:14

dalambert napisał/a
O już sa jeszcze dwa - daje do myślenia.

Ciekawe czemu tak chyłkiem i anonimowo. Daje do myślenia.

dalambert - 31 Sierpnia 2011, 21:16

Agi, mnie tam do głosowania przekonał wtręt nieocenionego Fidela ;P:
Agi - 31 Sierpnia 2011, 21:18

dalambert, rzeczywiście uważasz, że autor felietonu obiektywnie ocenił nasze forum w związku z dyskusją na temat pomocy dla Żwikiewicza?
Tylko szczerze proszę.

dalambert - 31 Sierpnia 2011, 21:23

Uważam, ze autor felietonu równie obiektywnie ocenił nasze forum, a przynajmniej jego dyżurną czerezwyczajkę. jak ona jego :twisted: a że Fidel raczył walnąć małą prowokacyjkę, no cóż c'est la vie...
Agi - 31 Sierpnia 2011, 21:26

Prowokacja prowokacją, ale jako aktywny użyszkodnik forum nie masz dyskomfortu?
A przynajmniej pamiętasz kogo Pilipiuk odsądza od czci i wiary za "link z kozą"? :wink:

Ziemniak - 31 Sierpnia 2011, 21:27

I z tradycją zgodnie dalambert przekręcił jak było mu wygodnie :twisted:
dalambert - 31 Sierpnia 2011, 21:53

Agi, Linku z koza w ogóle nie zauważyłem i draka nie oto sie toczyła i w "wątku pomocowym" i w wątku autorskim, pewnie autor wspomina sobie jak wspomina, a zbanowanie go było dość ciekawe, zaś "miejscowa czerzwyczajka" odniosła niewątpliwy sukces wywalając go z forum, to i sobie wspomina...

Ziemniak, uczę sie od Fidela&Co...

Matrim - 31 Sierpnia 2011, 21:59

dalambert, rzeczony Autor-Felietonista tak jakby sam się wziął i zbanował, a potem nawet sam się wziął i wyrzucił.
Agi - 31 Sierpnia 2011, 22:05

dalambert napisał/a
Agi, Linku z koza w ogóle nie zauważyłem i draka nie oto sie toczyła

Zajrzyj jeszcze raz do felietonu i sprawdź z czego autor czyni nam główny zarzut.
O tę nierzetelność, którą też zauważyłeś cały czas mi chodzi.
Pilipiuk pod szczytnym hasłem załatwił swoją zemstę i prywatę.

Fidel-F2 - 1 Wrzeœśnia 2011, 08:31

dalambert, masz w głębokim poważaniu prawdę, uczciwość i szacunek dla innych. Ważne, żeby namieszać i bronić tego... to indywiduum.
Agi - 1 Wrzeœśnia 2011, 08:50

Fidel-F2, powstrzymaj się od inwektyw, trzymaj poziom!
Lis Rudy - 1 Wrzeœśnia 2011, 09:40

Właśnie jestem po lekturze publicystyki "Największego z Największych Pisarzy" na literę P.

:evil: :evil: :evil:

Musi mi zejść duuuużo pary żebym pozwolił sobie napisać ocenę tego tekstu.

Duuuużo pary !

Więc siedzę i powtarzam sobie na głos:
Jestem oazą spokoju, wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

Matrim - 1 Wrzeœśnia 2011, 10:04

Lis Rudy napisał/a
Musi mi zejść duuuużo pary żebym pozwolił sobie napisać ocenę tego tekstu.


Lisie, a warto w ogóle? ;)

Lis Rudy - 1 Wrzeœśnia 2011, 10:56

Matrim napisał/a
Lisie, a warto w ogóle?


A czemu by nie ???

Właśnie wylądował nam w ogródku wagon obornika. Udawać że to perfuma czy sprzątać ???

Agi - 1 Wrzeœśnia 2011, 11:04

Lis Rudy napisał/a
Właśnie wylądował nam w ogródku wagon obornika. Udawać że to perfuma czy sprzątać ???

Przysypać ziemią zapomnienia, później zasiać trawą.

Matrim - 1 Wrzeœśnia 2011, 11:05

Lisie Rudy, dla wyjaśnienia sprawy potrzebne byłoby raczej sprostowanie na łamach magazynu. Tutaj (w większości) wiemy jak sprawa wyglądała.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group