To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - Pamiętajcie o ogrodach, czyli wątek o grzebaniu w ziemi :)

ihan - 10 Sierpnia 2019, 07:29

Agi, super, że masz kolejny piękny ogród! Kama jak wino, wiecznie piękna i młoda. A moje bukszpany zaatakowały gąsienice ćmy azjatyckiej, zareagowałam za późno, bo zawsze mam nadzieję, że jakoś znajdzie się na naturalny drapieżnik. Za późno, by nie było widać szkód, ale chyba jednak bukszpany przeżyją. Atak w okolicy zmasowany, piękne, kilkudziesięcioletnie krzewy miejskie kompletnie zniszczone, w zasadzie to smutne, że nie ma czegoś takiego jak miejski ogrodnik, a przedsiębiorstwa niby zieleni miejskiej ograniczają się do koszenia i bezsensownego przycinania drzew i krzewów wtedy i w sposób, w jaki przycinane być nie powinny.
Fidel-F2 - 10 Sierpnia 2019, 09:06

U mnie tak tną jaśminy, że te w zasadzie nigdy nie kwitną.
ihan - 10 Sierpnia 2019, 09:17

Jaśminy, bzy lilaki, forsycje i kaliny. Nawet wisterii nie przepuszczą :evil:
Beata - 10 Sierpnia 2019, 18:54

U Was też? U mnie pan z piłą łańcuchową (!) wycina tak, że te bidne rośliny w ogóle nie mają szans. Jak się go kiedyś zapytałam, dlaczego tak nisko tnie (bo ciął równo na pół metra), to powiedział, że te zielone przecież i tak nie kwitną. Dupek, jaśmin ciął.
Kruk Siwy - 10 Sierpnia 2019, 22:27

ihan napisał/a
A moje bukszpany zaatakowały gąsienice
po odczytaniu takiej rewelacji miałem chwilę trwogi. Drapiezne bukszpany w akcji! Szczęściem dalsze dywagacje uspokoiły mnie na tyle, że odłożyłem szpadel, gazrurkę, mojego wiernego HDR-a i uspokojony wylazłem z ziemianki. Co jednak nie znaczy, że nie popatruję z nieufnością na bukszpany sąsiada...
gorat - 11 Sierpnia 2019, 01:54

Hehe, też lekko spanikowałem, bo nie wiem, jak te bukszpany wyglądają - wiem tylko, że duże i zielone, zatem masę mają.
ihan - 11 Sierpnia 2019, 11:40

Hehehe :lol: . Kruku, twoje opuszczenie ziemianki może być przedwczesne. Bukszpany jak znalazł pasują do mojego samochodu, który resztki ogryzionych kości porzuca pod maską. A że często ze mną przebywa w ogrodzie (samochód znaczy się), to jak najbardziej w temacie.
Agi - 9 Grudnia 2020, 14:20

W moim przydomowym ogródku jeszcze róża kwitnie. Leszno ma specyficzny, łagodny klimat.





Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group