To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Rafał Kosik

mawete - 10 Lipca 2006, 10:11

No co z tą knigą? Księgarz mówi że nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie....
Anko - 11 Lipca 2006, 00:44

mawete:
Cytat
No co z tą knigą? Księgarz mówi że nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie....
Skoro Rafal Kosik pisze:
Cytat
Podpisałem cyrograf z Olesiejukiem na wyłączną dystrybucję, bo już mi plecy wysiadają od rozwożenia książek po hurtowniach i mam dość magazynu w domu.
To w sumie mam pewne podejrzenia... Ech, nie wiem czemu, ale jak mam problem z dostaniem jakiejś książki, to najczęściej jest to Egmont albo Fabryka Słów. A FS ma tego samego dystrybutora...
Podobno jest dobry. To może ja mam jakiegoś wybitnego pecha w życiu? :cry:

P.S. No, właśnie sprawdziłam stronę internetową Olesiejuka. Mają tam jednego z Felixów, ale "Verticala" niet... Długa jest droga od pisarza do czytelnika, a ile trwa! :x

mawete - 11 Lipca 2006, 13:55

Mój księgarz nigdy nie ma problemów z Fabryką, a Oni też z Oleksiejukiem trzymają sztamę...
Anko - 12 Lipca 2006, 02:16

Znaczy, to jednak ja mam pecha w życiu. :cry: Trudno.
Ale skoro "Vertical" nie pojawia się nawet na stronie internetowej Olesiejuka w katalogu, to tym bardziej chyba nie został dostarczony do księgarń. :( Ciekawe, czy chociaż Rafal Kosik wie, co jest grane i na jakim etapie jest publikowanie "Verticala"? Wyjechało już z drukarni/wydawnictwa do hurtowni?

FireStorm - 12 Lipca 2006, 18:32

W kazdym badz razie na jeden sprzedany egzemplarz juz moze liczyc na pewno :)
Rafal Kosik - 14 Lipca 2006, 09:48

Witam! Strona Olesiejuka działa dziwnie. Sam tam nie potrafię znaleźć własnych książkek:)
A Vertical trafił do hurtowni dopiero dziś rano. Sądzę, że w księgarniach zacznie się pojawiać od poniedziałku. W sumie nie mierzyłem nigdy czasu od dostawy do hurtowni do pojawienia się na półce...

pozdr., Rafał Kosik

Rafal Kosik - 14 Lipca 2006, 09:54

A tego, co jest w książce, oczywiście nie zdradzę ;)

Rafał

mawete - 14 Lipca 2006, 09:56

Cholera... w poniedziałek to już w Kuźnicy jestem....
Aga - 18 Lipca 2006, 11:58

Trza łatać dziury w portfelu (naciągnąć matkę) i zakupić, bo opowiadanie to mi się bardzo, bardzo i mam nadzieję, że powieść tak samo.
Sasori - 19 Lipca 2006, 14:16

Widziałem dziś coś sympatycznego w osiedlowej Żabce. Jakiś dziesięcio-jedenastolatek wszedł do sklepu czytając "Felixa, Neta i kogośtam" i nie odrywając oczu od książki wyjął z lodówki loda, stał w kolejce i zapłacił. Wyszedł wciąż czytając :]

Gratuluję, Rafał!

Rafal Kosik - 20 Lipca 2006, 12:50

"... i Nikę" :) O to właśnie chodziło, żeby dzieciaki czytały książki zamiast tylko siedzieć przed tv/kompem. Mam nadzieję, że wiele z nich wybierze potem fantastykę:)

"Vertical" za to nie bardzo jest dla dzieci. Powtarzam to wszystkim 13 - 14 latkom, którzy się mnie o to pytają, ale i tak czuję, że ktoś się zbulwi, jak na Nienackiego, kiedy po "Panu Samochodziku" napisał "Wielki Las" (czy jakoś podobnie). Już widze taką babcię, kupującą wnuczkowi "Vertical" do poczytania na koloniach... Znów mnie zjadą w "Naszym Dzienniku":)

pozdr., Rafał Kosik

janek - 20 Lipca 2006, 13:02

Cytat

Vertical za to nie bardzo jest dla dzieci. Powtarzam to wszystkim 13 - 14 latkom, którzy się mnie o to pytają, ale i tak czuję, że ktoś się zbulwi, jak na Nienackiego, kiedy po Panu Samochodziku napisał Wielki Las (czy jakoś podobnie). Już widze taką babcię, kupującą wnuczkowi Vertical do poczytania na koloniach... Znów mnie zjadą w Naszym Dzienniku:)


Wielki las to jeszcze nic. Raz w roku w Skiroławkach tegoż autora - to dopiero było skrajnie nieodpowiednie...
Mam nadzieję, że Vertical również jest nieodpowiedni w tym sensie?

Rafal Kosik - 22 Lipca 2006, 13:59

Cytat

Wielki las to jeszcze nic. Raz w roku w Skiroławkach tegoż autora - to dopiero było skrajnie nieodpowiednie...
Mam nadzieję, że Vertical również jest nieodpowiedni w tym sensie?


Ten sens nieodpowiedniości Verticala nie jest jedynym, ale jednak istotnym i najważniejszym elementem ogólnego sensu jego nieodpowiedniości.

pozdr., Rafał

FireStorm - 24 Lipca 2006, 07:46

Jednak powrot z urlopu ma tez swoje zalety :) Wybiore sie dzis na "lowy na ksiazke" 8)
mawete - 24 Lipca 2006, 20:09

Ja kupiłem już "Vertical" - przeczytałem dopiero 70 stron, ale już wiem, że powinna mi się spodobać :D
Lynx - 24 Lipca 2006, 20:59

Czyli już wiem, co chcę na imieniny ... :wink:
Ixolite - 24 Lipca 2006, 21:23

Ja planuje wycieczke do Empiku w dniach najblizszych, po mape Warszawy Shella, Wojne Balonowa i Vertical wlasnie - niekoniecznie w tej kolejnosci ;)
NURS - 24 Lipca 2006, 22:30

Polecam.
mawete - 26 Lipca 2006, 09:09

Książkę Rafała K. można w Lublinie nabyć w księgarni przy skrzyżowaniu Głębokiej i Nadbystrzyckiej - jest jeszcze 1 szt. Piszę bo ludzie klną, że nie mogą dostać... :mrgreen:
Rafal Kosik - 26 Lipca 2006, 12:39

Na dystrybucję nie mam już żadnego wpływu. Są wakacje i wszyscy pracują na pół gwizdka, więc księgarze też. Nie chciałem dłużej czekać z premierą, pewnie lepiej, jakby była we wrześniu. Mam nadzieję, że wszyscy chętni okażą się również cierpliwymi i znajdą Verticala...

Rafał

mawete - 26 Lipca 2006, 13:10

Książkę przeczytałem i z czystym sumieniem mogę polecić. Nietypowa. Inna niż wsztstko co ostatnio czytałem. I przede wszystkim nie jest w najmniejszym stopniu wtórna! Znalazłem kilka nieścisłości, ale to już jest moje czepialstwo (nic o czym warto mówić...) :D - POLECAM!

ps. W tej ksiegarni jest też SFFiH... :mrgreen:

Nivak - 26 Lipca 2006, 13:39

O ile się nie mylę, to powieść kupię, ale nie w najbliższym czasie :)
Ausir - 27 Lipca 2006, 20:52

Ja też już dostałem książkę, niedługo skrobnę recenzję na Poltergeista.
Anonymous - 1 Sierpnia 2006, 11:26

Przeczytałam "Vertical". Świetnia książka od początku do końca! Zwłaszcza do końca. :wink: Z niecierpliwością oczekuję teraz przesyłki od NURSa, zawierającej "Marsa". :)
mawete - 1 Sierpnia 2006, 11:41

Rafał Kosik: może wydaj "Marsa" tak jak "Vertical" - NURSowi się podobno nakład skończył.... Ale okładkę to zrób sam :D
Rafal Kosik - 2 Sierpnia 2006, 12:38

Planuję to zrobić, ale w przyszłym roku. Najpierw będzie zbiór opowiadań, trochę się ich uzbierało, a mało kto przeczytał więcej niż połowę z nich. Trochę ryzykowna operacja, ale co tam...

pozdr., Rafał

mawete - 2 Sierpnia 2006, 12:40

Ja kupię - podoba mi się to co piszesz.
Słowik - 2 Sierpnia 2006, 12:50

Mi też :D Wg umowy, zakupiłem Verticala i skonsumowałem pierwszy rozdział.
FireStorm - 4 Sierpnia 2006, 18:55

Tak z ciekawostek - w Empiku (Wa-wa, Marszalkowska) jest w dziale "Polska literatura piekna" :D Co ja sie naszukalem na fantastyce :mrgreen:
Ixolite - 4 Sierpnia 2006, 19:29

Taak, dokladnie ten sam problem mialem, pisalem w innym temacie o tym. Nawet pani w informacji sie zgubila troche. Dziwny ten Empik jest...


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group