To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Literatura - Tekst numeru 55 - głosujemy do 12 czerwca

Kruk Siwy - 23 Maj 2010, 11:45

ihan, bać się mnie nie trzeba, ale też szanpani musi wiedzieć że podział na nureczkową i moją część tekstu jaki szanpani zastosowała nie do końca jest prawdziwy.
Choć cieszy mnie że część grecka znalazła uznanie bo też gdy czytałem, że jest "męcząca" "oniryczna" czyli popaprana to mnie szczęka opadła.
Jednakowoż czytelnik ma prawo interpretować jak sobie życzy o ile autor mu na to pozwoli...

terebka - 23 Maj 2010, 12:39

ihan napisał/a
Wampiry duże i małe.

Niestety, wszystkie nowe opowiadania wampiryczne odbieram jako cios w serce. Jako wielbicielkę Draculi, która w młodości przeczytała co było do przeczytania o wampirach, nowoczesne robienie z nich rozlazłych romantyków mocno mnie rani. Więc i obiektywnie wypowiadać się nie mogę, bo jedyne, co ciśnie mi się na klawiaturę to „Łapy precz od wampirów”!!! Chcecie mieć pląsających na łące, piszących romantyczne wiersze nudziarzy weźcie się za poetów, humanistów, albo w ostateczności elfy!


Podejdź bliżej, bym mógł Cię uściskać, ihan, bratnia duszo :mrgreen:

Mara - 23 Maj 2010, 20:37

Kruku, to w końcu kto za tę grecką część odpowiada?
nureczka - 23 Maj 2010, 20:56

Mara, zapraszam do mojego wątku. Tam z przyjemnością odpowiem na wszystkie pytanie. Dyskutowanie w wątku "głosującym" wydaje mi się lekko... nie na miejscu.
EDIT: Chodzi mi nie o dyskutowanie jako takie, tylko o wypowiedzi autora, przekonywującego o wybitności własnego dzieła. :mrgreen:

Olver - 24 Maj 2010, 09:53

ihan napisał/a


Ciemność i dreszcze ... Znów, niespójnie, opowiadanie na poważnie powinno sprawić, że czytelnik uwierzy. Uwierzy, że polscy nastolatkowie czy młodzieńcy zamiast siedzieć przed kompem czy telewizorem będą wzywać jakieś Bóstwa, uwierzy, że Bóstwu będzie chciało się tłuc samolotem do Polski.

Czy mam rozumieć, że sataniści nie istnieją? Albo inne sekty? Albo np. kibole? Przecież wszyscy siedzą przed kompem i telewizorem, a nie zajmują się czymś takim...
A dlaczego bóstwu miałoby się nie chcieć? Skoro Zeusowi chciało się zamieniać w łabędzia? Skoro 25-30 lat temu prostemu zjadaczowi chleba chciało się nocami warować pod sklepem i tworzyć komitety kolejkowe, by zdobyć taką białą szafkę, w której jest zimniej niż na zewnątrz?
Koliber z Południa był chory. Nowi wyznawcy mogli mu pomóc. Znajdowali się daleko. Teleportacja leżała poza zasięgiem jego możliwości, bo wszechmocny nie był. Był zaledwie długowiecznym mutantem obdarzonym jakąś siłą magiczną czy parapsychiczną. No to poleciał samolotem. Logiczne.
W tym opowiadaniu podoba mi się jego mocne osadzenie w klimacie mitów azteckich, z ich rozumieniem krwawych ofiar. Warto przeczytać ksiażkę "Aztekowie" z serii ceramowskiej (autorki nie pamiętam).

Tejar - 24 Maj 2010, 11:15

A jednak było tam coś nielogicznego. Huitzilopochtli idzie z Martinezem stojącym na jego ramionach. Cyrkowiec, czy co? Taka sztuczka w wykonaniu faceta przedstawianego wcześniej jako d**a wołowa?
Matrim - 24 Maj 2010, 11:23

Tylko pieśń - bo fajne, poplątane i rozplątane jak należy. Plus za utwór w utworze, w odpowiednim duchu :)

Staw - bo się fajnie czytało.

Szorty - każdemu po punkcie, bo każdy zasługuje.

mBiko - 31 Maj 2010, 21:50

Tylko pieśń - bo było najsmaczniejsze
Elementy wszechświata - za esefowość
Wszystkie szorty - bo się im należy.

wsimply - 31 Maj 2010, 22:03

Opowiadanie p. Komornickiej pt. "Najpiękniejsza katastrofa" zdawało mi się skądś znajome. Po przeczytaniu wiedziałem w czym rzecz. Pani Marta słucha po prostu dobrej rodzimej muzyki rockowej.

"powietrze eksploduje tęczą" - z piosenki Perfectu: "Obracam w palcach złoty pieniądz" (tekst: Bogdan Olewicz)

"najpiękniejsza katastrofa, eksploduje supernowa"- z piosenki Republiki "Raz na milion lat" (tekst: Grzegorz Ciechowski)

Przyznaje, że powyższe opisy są wyjątkowo subtelne, poetyckie i pasują do charakteru tekstu, ale pamiętajmy o ich autorach.

A ponieważ generalnie wzorce ma Pani dobre, to punkcik. Pozdrawiam

Martva - 1 Czerwca 2010, 10:08

wsimply, p. Komornicka ma ochotę Pana uściskać za rozpoznanie nawiązań ;)
zbry - 1 Czerwca 2010, 22:05

Bardzo dobry numer, właściwie wszystkim się należy po punkcie, oprócz szortów, bo tych nie lubię z zasady. A największy punkt dla "Elementów wszechświata".
Fidel-F2 - 1 Czerwca 2010, 22:30

:mrgreen:
Hubert - 2 Czerwca 2010, 10:11

Fidel-F2, co Cię tak cieszy? ;-)
Fidel-F2 - 3 Czerwca 2010, 22:33

post powyżej
dalambert - 11 Czerwca 2010, 08:43

Hej !!! :!: :!: :!:
Co jest o ostatnia chwila -
głosować, głosować - klawiatury nie żałować :!:

Agi - 11 Czerwca 2010, 09:12

Dobrze, że przypomniałeś dalambercie.
Głosy poszły na:
Agnieszka Chodkowska-Gyurics, Tomasz Bochiński - Tylko pieśń
Dariusz Domagalski - Elementy wszechświata
Marta Komornicka - Najpiękniejsza katastrofa
Krzysztof Baranowski - Mas'A'Cra
Jolanta Dybowska - Wizyta

Fidel-F2 - 11 Czerwca 2010, 22:16

jakoś tak bardzo równo
czamataja - 12 Czerwca 2010, 12:12

W którymś głosowaniu ktoś powiedział, że najlepiej zastosować następującą metodę: głosuj na to opowiadanie, które pamiętasz po jakimś czasie.
Dlatego też, ponieważ czas nagli, a ja nie mam przy sobie numeru, jeden głos powędrował dla historii "Staw". Bardzo mi się podobało. Bardzo, bardzo. I estetyka, i sam pomysł, uwielbiam nawiązania historyczne... mogłabym mieć pewne wątpliwości co do zakończenia, ale może innym razem ;)

Jedno opowiadanie o wampirach mi się spodobało. To, w którym dziewczynka się mści. Reszta, chyba jakaś nie w moim stylu. Wybaczcie, nie pamiętam tytułów :(

Głos oddany, obywatelski obowiązek spełniony ;)

Matrim - 12 Czerwca 2010, 20:19

Po ilości głosujących i głosów oddanych można stwierdzić, że to dobry numer był :)
Martva - 12 Czerwca 2010, 20:21

Wow, jestem punktowo równa Pilipiukowi :D
Matrim - 12 Czerwca 2010, 20:22

Martva, jak byś zsumowała, to wygrywasz z każdym :)

Edit: Gratulacje dla wszystkich autorów tego bardzo równego i dobrego numeru :!: :D

Chal-Chenet - 12 Czerwca 2010, 20:24

Matrim napisał/a
Po ilości głosujących i głosów oddanych można stwierdzić, że to dobry numer był :)

Jakie to błędne wnioski można wyciągać po liczbie głosujących... ;)

dalambert - 12 Czerwca 2010, 21:42

Oj małyzawistnik z CiebieChal-Chenet, ;P:
Chal-Chenet - 12 Czerwca 2010, 22:11

Heh. Zawiść? Nie, nie sądzę. ;)
Po prostu podobały mi się w zestawie dwa teksty. Na 11.

dalambert - 12 Czerwca 2010, 22:20

Chal-Chenet, dagustibus, osobiście uważam za jeden z lepszych :D
Martva - 12 Czerwca 2010, 22:25

Mnie sie podobały szorty, i troszkę Domagalski, reszta mocno taka sobie (czytanie nie bolało, ale w głowie nie zostanie).
Chal-Chenet - 12 Czerwca 2010, 22:35

dalambert napisał/a
dagustibus

Otóż to. ;)

Ziuta - 12 Czerwca 2010, 22:37

Martva, wymiotłaś :)
dalambert - 12 Czerwca 2010, 22:45

Martva, i Puckowi :D
Nitj'sefni - 13 Czerwca 2010, 09:13

Czyli co, remisik mamy ;P: Jakaś dogrywka? ;P:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group